Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 09:09:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 października 2005 17:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
blue jay way przede wszystkim!
a strawberry fields to wiesz, że niespecjalnie lubię... szacunek i w ogóle, ale po prostu niezbyt lubię.

Gravi, no to się mocno różnimy. Dla mnie With The Beatles bardzo in plus się wybija z tych wczesnych płyt, które wszystkie jako całości nie bronią sie najlepiej. Tak, jak pisałem - gdyby do With the Beatles dodać te single, których zabrakło, zamiast tego wyciąć te Roll Overy i ze trzy inne smęty - to by była bomba!!!

--

A wczoraj próbowalem przesłuchać całego White Albumu. Nie udało się, po Honey Pie wyłączyłem jednak... Uważam, że druga biała płyta jest może najgorszą w dorobku całego zespołu. Poza dobrym początkiem (Birthday), Helterem i od biedy Honey Pie właśnie (ale takie balladki to na pierwszej są znacznie lepsze), nie ma tam nic, czego bym miał ochotę posłuchać po raz drugi. Beznadzieja.

Za to pierwsza płyta... cóż, przekonałem się, że jednak moje gusta od dawnych lat wcale się nie zmieniły zbytnio. Jakieś 10 lat temu zrobiłem sobie składankę z pierwszej części White Albumu, którą kiedyś tu już reklamowałem: USSR, Prudence, Glass Onion, Obladi, Bungalow, Guitar, Martha, Blackbird, Piggies, Rocky. Dzisiaj zrobiłbym IDENTYCZNĄ. Może znalazłbym miejsce na I'm so Tired, ale niekoniecznie...
Ta moja składanka to dla mnie 5 gwiazdek, ale całośc... no nie wiem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 października 2005 19:40:54 
Co do oceny Białego Albumu - zgadzam się.
Co do zrobienia zeń składanki - tez się w większości zgadzam (ale np. USSR nie znoszę fizycznie!)
Co do Magical Mystery Tour - nigdy się nie zgodzę! Ja tego mogę w kółko słuchać!!! Np. teraz leci :-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 października 2005 22:59:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Co do Białego Albumu - dziś przemęczyłem cały. Jego słabością jest brzmienie - po prostu fatalne, takie ni wi pięć ni w dziesięć - ani ostre, ani miękkie. To brzmi jak nagranie na próbie, a przecież coś z tym trzeba jeszcze zrobić, od czego jest producent itp.? I rzecz dotyczy i gitar i basu i pierkusji... Rzeczywiście słaba płytka.


Crazy pisze:
USSR, Prudence, Glass Onion, Obladi, Bungalow, Guitar, Martha, Blackbird, Piggies, Rocky.


Dodałbym bym jeszcze Long, Long, Long do tego, Sexy Sadie. Zawsze mi się podobała pierwsza strona pierwszej płyty. A potem coraz gorzej.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 11:15:30 
Nie, nie. To jeszcze nie dywersja. Przeglądałem ten Wasz wątek i znalazłem coś takiego:

Dzyń pisze:
ja za to uwielbiam psychodelię, ale tę angielską, melodyjną (bo produkcje Jefferson i Greatful Dead mnie nużą - na tym tle The Byrds są bardzo angielscy i świetnie im z tym do twarzy)

żeby było jasne - też jestem przeciwko LSD i nie jestem zachwycony ogólnym przesłaniem "filozoficznym" psychodelii

za to przesłanie artystyczne jest dla mnie akurat tym o co mi dokładnie chodzi; mówisz Crazy że Sierżant jest pstry i ja się z tym zgadzam, uwielbiam tę pstrokatość - o ile jest ona tylko ozdobnikiem a nie esencją;

zauważ że WSZYSTKIE tzw. psychodeliczne piosenki Beatlesów , a także wszystkie dobre piosenki Byrds i wszystkie do-posłuchania piosenki z pierwszej płyty Floyd (czyli te śpiewane) - mają nie lada bebechy;

K.T.W.S.G. pisze:
Ja tam lubię psychodelię bardzo i starałem się Crazy'ego w naszej dyskusji wysondować pod tym kątem - efektem czego był jego wpis. To ciekawe Dzyniu, że Tobie Grateful Dead, a nawet Jeffffersony nie pasują! Ileż tam jest melodii!!!!!!! Jefferson (airplane, nie starship) uwielbam pasyami, a GD te mniej bluegrassowe i countrowe rzeczy bardzo lubię - wpadniecie kiedyś do Wawy na manewry, to zapraszam na odsłuch

No i The Byrds! Ja ten zespół mam bardzo wysoko na swej Liście i chyba o nich wątek założę.....

No i o Iron Butterfly coś trzeba napisać!

i o Canned Heat!

i o Vanilla Fudge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Może jakiś osobny wątek o psychodelii? Chętnie bym poczytał, a napisać nic nie umiem, bo się nie znam.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Kamik pisze:
No i o Iron Butterfly coś trzeba napisać!

i o Canned Heat!

i o Vanilla Fudge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i trzeba zdobyć nagrania polskiego zespołu psychodelicznego Zdrój Jana - nigdzie tego nie ma!!! A oni mieli klawesyn i nakręcili film animowany - psychodeliczny - o lomokotywie!!!
EDIT: Proszę Państwa - znalazłem mptrójki! Złyszę zdrojów pierwszy raz od podstawówki :) http://mp3.wp.pl/p/strefa/gatunki/P6.html

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:32:32 
... o rany, Witek, ale jazda...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
"Kiedy będę żałował" masz na myśli?? :D Co za tekst! Co za off top!! :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:36:57 
Pamiętam jak mi o tym opowiadałeś podczas komunardzkiej imprezy im. pani Grad. Teraz już ściągnąłem wszystko i sycę się 'Anuncjatą' :-) Niezłe niezłe :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:38:34 
Jaki tam off top?... he he...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Wiesz - ja większość tych kawałków też słyszę pierwszy raz! O Krotoszynie nawet jest :D Wiecie, że kapela powstała w 1966?
http://www.ryszardy.jedwab.net.pl/zdrojjana.html

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:40:31 
O dżizas!!! Kolejne nagrania otwierają przede mną Drzwi Percepcji!

:D :D

Opis z WP:

Cytat:
Zdrój Jana
Informacje
O artyście:
Zespół muzyczny, rockowy i kabaretowy grający w klubie "Pod Ręką". Powstał w 1966 r. Wprowadził na scenę muzyczną muzykę psychodeliczną z różnorodnym instrumentarium. Działał przez 6 lat dokonując w tym czasie kilku nagrań radiowych. W grudniu 1970 r. zespół wystąpił w Sali Kongresowej w Warszawie razem z Niebiesko-Czarnymi i Tropicale Thaiti Granda Banda .

Historia:
Skład zespołu poszerzał się w zależności od potrzeb. I tak podczas widowisk psychodelicznych, rozbudowanych udział brali także: Święcicka Krystyna - vocal, Idziak Bogna - okaryna, Łopalewski Piotr instr.strunowe, Nowakowski Jerzy, Knobloch Marian i Gubernat Zbigniew. Zespół stosował niekonwencjonalne efekty brzmieniowe i widowiskowe. Na zdjęciach pokazani są wykonawcy w białych kitlach, które służyły do... potęgowania efektu stroboskopowego. Lampy stroboskopowe wykorzystane zostały wiele lat poźniej na dyskotekach. W archiwum muzycznym znajduje się osiem nagrań radiowych zespołu. W pozycji ósmej utwór p.t. Kiedy będę żałował , który przez kilka tygodni znajdował się na pierwszym miejscu listy przebojów programu III PR.

Skład:
Skład zespołu: gitara solo, vocal - Wójcik Jerzy (1946-1989) gitara rytm. fort.wiola, voc. - Ukleja Jacek gitara bas, voc. - Kołacz Jerzy / Partyka Paweł fort.voc. - Marchewczyk Rafał Klawiset,organy - Walewski Piotr inst.perk., tamb. voc. - Antoniszczak Ryszard perkusja - Wilczyński Marek elektroakustyka - Kołacz Jerzy / Partyka Paweł


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:50:19 
K.T.W.S.G. pisze:
Kolejne nagrania otwierają przede mną Drzwi Percepcji!

Właśnie słucham o krzyżowaniu nutrii z zaskrońcami... ratunku!...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 21:55:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Twego włosa ze śródgłowia dla pamięci zasuszonego
Usunę bez żalu słowa z mego zielniczka przybocznego
Bowiem wiedz że zgasł już dla mnie oczu Twoich fluid śmigły
I że teraz nawet w wannie ja nie wspomnę Ciebie nigdy...
:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 października 2005 22:12:07 
Trudno. Powiem to.

to jest ODKRYCIE ROKU.

Fly High, Babe....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 17:34:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
kurde widzę, że muszę to ściąc... miejsce na dysku trza zrobić!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 91  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group