Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 22:40:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 27 października 2022 22:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
phpBB [video]


CZAD! :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 października 2022 12:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Byłem z Anią tu i tu... moje koncerty nr 16 i 17 nie licząc 5 solowych Justinów... cóż mogę napisać ? Że banan na twarzy ? że czasem gula w gardle ? Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie - koncert w ramach 40-lecia odbyło się też w Polsce... Szkoda, że ostatecznie nie miało takiego kształtu jak projektowano... byłem przekonany, że to będą 2 zupełnie różne sety, jak kiedyś bywało (na koncertach 35-lecia)... Będąc jednym takim wieczorze w Berlinie w 2010 nie śmiałem marzyć, że takie sztuki będą możliwe też u nas...

Zespół widziałem w czerwcu w Dreznie i wtedy byłem w szoku, że nie ma Marshall'a... nie sądziłem, że tak mi będzie brakować jego gitary... Z nim miałem tak, że na początku go nie lubiłem (Bloomberg to dla mnie gitarzysta nr 1 w NMA), potem się przyzwyczaiłem, a teraz już bardzo ceniłem (dokładnie tak samo jak w Armii miałem z Frantzem !)... Dean oczywiście daje radę, ale pokochałem już te momenty gdy na scenie były 3 gitary, a 2 to jednak standard... coż... poczytałem i wychodzi, że zespół rozstał się z Marschall'em w niejasnych okolicznościach... dopiero niedawno zdawkowo się do tego przyznali...

Oba koncerty znakomite, selektywny dźwięk nawet w Proximie... na drugim lepszy flow z publiką, ale chyba cisza nocna o 22, więc nie było drugiego bisu... Zestaw bardzo przekrojowy, szczególnie cieszyły mnie starsze utwory, bo trasy po ostatnich 7 płytach miałem na bieżąco i numery osłuchane...
Dla mnie gwoździami programu były Red Earth i Born Feral z dwoma zestawami tomtomów i czadami perkusyjnymi... mógłbym właściwie o każdym utworze napisać, że coś tam we mnie poruszył... tu liceum i spacery z walkmanem, tu studia i pierwsza kupiona płyta CD... tu 2-letnia Kasia pokrzykująca w krzesełku: tudej! masa wspomnień z soundtracku mojego życia...

może jeszcze coś dopiszę, bo muszę kończyć...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 listopada 2022 21:45:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 października 2019 14:13:17
Posty: 115
Pet pisze:
KonradP pisze:
Pet, byłem już na ich koncercie w Proximie kilka lat temu. Stałem pod sceną więc było OK :)
Ten klub to niestety loteria jeśli chodzi o widoczność i brzmienie więc staram się unikać


Jeżeli chodzi o widoczność, to tutaj żadnej loterii nie ma. Od lat jest taka sama. Scena nie jest ruchoma i wysokości nie zmienia. Klub jest niski i inny nie będzie. To nie Stodoła, czy Progresja gdzie ludzie stojący pod sceną (i to tylko ci wyżsi) widzą co najwyżej czubki butów muzyków i to w dodatku na odległość szerokiej fosy. W Proximie jest rzeczywiście inaczej. Staniesz bliżej - widzisz lepiej (masz zespoł niemalże na wyciągnięcie ręki), staniesz z tyłu - widzisz muzyków do pasa. A jak pójdziesz to na podest z krzesełkami za akustykiem to masz lepszy ogląd całej sceny (chociaż ludziki na niej mniejsze). Z tego co obserwuje wśród znajomych, to każdy z tych obszarów ma swoich zwolenników. Zależy co kto lubi. Dla mnie ta kameralność Proximy jest akurat zaletą, bo pozwala poczuć lepiej bliskość pomiędzy muzykami, a słuchaczami.

Kwestia akustyki w tym klubie to faktycznie była loteria. Raz było słychać bardzo OK niezależnie od miejsca, w którym się przebywało, a innym razem była totalna padaka dźwiękowa. No ale po pierwsze to oznacza, że nie była to wina samego klubu, tylko akustyka. A po drugie podkreślam tutaj czas przeszły. Bo chodząc tam wciąż regularnie (chociaż może nie tak często jak ponad 20 lat temu) nie przypominam sobie w okresie ostatnich kilku lat jakiejś strasznej topy na tym polu. Nie wiem, może już trochę ogłuchłem, ale moim zdaniem jakość nagłośnienia oscyluje tam od "OK" do "bardzo OK".


Pozwolę się nieco nie zgodzić ;) Widoczność w Proximie to dla mnie loteria bo choć niski nie jestem to wielokrotnie miałem tam problem ze znalezieniem miejsca gdzie nie widziałbym jedynie głów osób stojących przede mną :) W Stodole czy Progresji (nawet tej starej) to była kwestia pół kroku w jedną czy drugą stronę. Wiem też że są kluby gdzie w tej kwestii jest w ogóle dramat - Hydrozagadka :D

W sumie to taki zespół jak New Model Army najchętniej zobaczyłbym właśnie w starej Progresji (tej na kampusie WAT)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 listopada 2022 19:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4406
Skąd: z lasu
Zazdroszczę forumowiczom . też bym chętnie zobaczył jakby zagrali np W Toruniu, Bydgoszczy lub Gdańsku.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 listopada 2022 21:45:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KonradP pisze:
Wiem też że są kluby gdzie w tej kwestii jest w ogóle dramat - Hydrozagadka :D

W sumie to taki zespół jak New Model Army najchętniej zobaczyłbym właśnie w starej Progresji


A ja w Hydrozagadce. Bo jeśli akustyka jest ogarnięta, to widoczność zespołu z końca sali nie jest dla mnie najistotniejsza, za to bezpośredni kontakt z zespołem już tak. Byłem tam na wielu koncertach i jakoś nie miałem poczucia dramatu. Za to bardzo lubię kluby gdzie zespół od publiczności nie jest odgrodzony barierkami, fosą, rzędem ochroniarzy i nie wiadomo czym jeszcze. Taka Hydrozagadka i inne podobne lokale, ma u mnie nad każdym takim miejscem przewagę z automatu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 listopada 2022 21:48:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 października 2019 14:13:17
Posty: 115
Ja nie zawsze mam ochotę walczyć o barierki :D Ale rozumiem podejście :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 listopada 2022 09:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KonradP pisze:
Ja nie zawsze mam ochotę walczyć o barierki :D Ale rozumiem podejście :)


Ale ja nigdy nie walczę o barierki. Mnie po prostu wkurwia ich obecność. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 listopada 2022 10:50:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Wyciąłem waszą dyskusję, powstał nowy wątek w Potforum, gdzie możecie kontynuować. Pozdro!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 listopada 2022 11:20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
gdzie możecie kontynuować


Ale nie musimy? ;) :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 grudnia 2022 11:27:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Miałem coś jeszcze dodać, to dodaję... Kurde rozglądałem się w tej Warszawie za Tobą Pecie i za Mareckim... szkoda, że Cię nie namierzyłem...

a teraz coś zupełnie z innej beczki: modrzew.

Dwa koncerty, dwa wieczory 64 piosenki
16 i 17 grudnia Palladium Kolonia, Rockpalast:

Znakomita realizacja jak to w Rockpalast polecam...

piątek:
phpBB [video]

Set 1:
Christian Militia
Ambition
Whirlwind
Believe It
Western Dream
Today Is a Good Day
Watch and Learn
A Liberal Education
Inheritance
Stranger
Spirit of the Falklands
The Hunt

Set 2:
Better Than Them
Snelsmore Wood
Die Trying
Lovesongs
Red Earth
White Coats
Vengeance

Innocence
Orange Tree Roads
Devil's Bargain
Maps
Where I Am
Stormclouds
No Rest
Purity
Betcha

Encore:
God Rest Ye Merry Gentlemen
(Ed Alleyne-Johnson solo)
Vagabonds
Stupid Questions
Poison Street

sobota:
phpBB [video]


Set 1:
Bittersweet
Lust for Power
Never Arriving
1984
The Charge
Lights Go Out
Grandmother's Footsteps
No Greater Love
Play Video
Angry Planet
Headlights
Bad Old World
Fate

Set 2:
Family Life
Higher Wall
Marry the Sea
Queen of My Heart
Lurhstaap
Here Comes the War
Get Me Out
Guessing
Born Feral
Before I Get Old
Frightened
Did You Make It Safe?
51st State
125 Mph
Ballad of Bodmin Pill
Green and Grey

Encore:
Living in the Rose
225

Encore 2:
Vagabonds
I Love the World

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony ndz, 05 listopada 2023 13:50:27 przez KoT, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 października 2023 09:30:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4406
Skąd: z lasu


Niedawno wyszedł album NEW MODEL ARMY ,,Symphony''. Ciekawe czy ktoś z szanownych forumowiczów ma w posiadaniu ten album i podzieli się jaki jest...

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 października 2023 23:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
album nazywa się "Sinfonia" i to są stare (chyba, nie znam wszystkiego) kawałki (21) nagrane podczas koncertu z orkiestrą
odpaliłem sobie "Vagabonds" no i nie wiem, 9 minut, zobaczmy, co się stanie

...

więc tak: "Vagabonds" mnie jakoś przesadnie nie porwało, natomiast potem pusciłem sobie płytę od początku i całkiem sporo w tym mocy i przestrzeni, łąziłem sobie po tej zamglonej nocnej Warszawie i bardzo mi ta muzyka do okoliczności pasowała. I tylko czasem nie wiedziałem, czy słyszę jakąś imprezę w tle, czy to publika z koncertu :)

Wstępnie mocne ****, a dla bardziej wytrwałych fanów może będzie to nawet warte więcej.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 listopada 2023 13:39:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Mi się Sinfonia nawet podoba... nieoczywisty dobór piosenek... najbardziej mnie porwał "Did you make it safe"...

tymczasem w nowym roku nowy album i 4 koncerty w Polsce w marcu:
08.03.2024. Kraków, Kwadrat
09.03.2024. Warszawa, Palladium
11.03.2024. Gdańsk, B90
12.03.2024. Poznań, Tama

a dziś singielek:
phpBB [video]


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 listopada 2023 13:49:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
12.03.2024. Poznań, Tama
Otóż to!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 listopada 2023 15:15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
ten singiel tak się zaczyna, że myślałem, że pierwszy raz od stu lat przypierdolą - no ale nic z tego

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group