Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 19:41:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 marca 2005 23:22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
to Maleńczukowi okładki też żona robiła, nie?

...żona,żona!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 marca 2005 23:38:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..a teraz 10 najlepszych utworów tej kapeli jak dla mnie..
1. no rest
2. wonderful way to go
3. vanity
4. her comes the war
5. stupid questions
6. purity
7. ballad of bodmin pill
8. 51 state
9. 225
10. higher wall

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 marca 2005 15:37:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
to chyba ponad moje siły... na pewno numerem 1 jest Ballad of bodmin pill...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 marca 2005 16:17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
to chyba ponad moje siły...

wez sie w garść .. :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:57:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 17:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
kolejność przypadkowa: 51st state, Stupid Questions, Vegabonds, 225, No rest, Ballad of bodmin pill, Vanity,Purity, Wonderful way to go, , Chinese whispers,...i jeszcze I love the world, 125MPH..., i pewnie znalazło by się jeszcze.... :)

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:04:21 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
New Model Army to mój ulubiony rockowy zespół z zagranicy od jakichś 15-tu lat. Kupuję ich płyty regularnie (obok Knopflera, którego muzykę też bardzo cenię). Byłem na koncercie New Model Army w Jarocinie w 1993 roku i był to najlepszy koncert na jakim byłem w życiu. Przygotowania do grania zajęły NMA ponad pół godziny. Wiele nieprzyjemnych tekstów poleciało od publiki (grajcie albo spier.. angielskie flegmy). Ale jak zagrali (zaczęli od Get Me Out), to nie zapomne tego lasu ludzi wstających z murawy za mną. Zdziwienie czuć było w powietrzu.

Teraz jeśli chodzi o płyty (nie napiszę nic o koncertówkach, bo słyszałem tylko jedną - Raw Melody Men. Poza tym płyt kupuję po to, aby delektowac się w domu dźwiękiem, a nie wysłuchiwać błędów, sprzężeń itp. w domu. A żadna płyta koncertowa nie oddaje w 50 % tego co się na koncercie czuło).

Crazy, zupełnie nie rozumiem gdzie ty słyszysz JOY DIVISION, kojarzący mi się z posępnością. NMA to żywiołowa energia, a porównanie do SISTERS OF MERCY, no tego to już w ogóle nie rozumiem.

VENGEANCE (INDEPENDENT STORY) - tej płyty nie mam, bo mi się nie podoba. Piosenki zbyt proste, punkowe, jeszcze nie słychać soczystości brzmienia, melodyki charakterystycznej dla późniejszego New Model Army. Choć Vengeance na koncercie na bis bardzo mi się podobał, ale to dlatego, że brzmiał właśnie inaczej, w stylu późniejszego NMA.

NO REST FOR THE WICKED - bardzo dobra płyta, najbardziej czadowa ze wszystkich NMA. Surowa jeszcze, ale trochę bardziej melodyjna od pierwszej no i ten rodzaj czadu charakterystyczny dla NMA. Najbardziej ulubione kawałki: GRANDMOTHERS FOOTSTEPS, MY COUNTRY, NO REST, i balladowy THE ATTACK. Ballady NMA są piękne.

GHOST OF CAIN, na tej płycie brzmienie już jest soczyste, takie jak być powinno, ale płyta trochę nierówna. Ulubione - THE HUNT (wersja Sepultury na Chaos A.D. tez niezła), LOVESONGS i BALLAD (i znówm przepiękne dwie ballady).

THUNDER AND CONSOLLATION - płyta rewelacyjna, klasyka. Przepiękne skrzypce w wielu utworach, czad, melodyjność, kocham tą muzykę. Ulubione utwory - I LOVE THE WORLD, STUPID QUESTIONS (puszczaliśmy to z kolegami na dyskotekach klasowych w ogólniaku :D ), 225 (najlepszy czadowy kawałek NMA), GREEN AND GREY, BALLAD OF BODMIN PILL, 125 MPH, THEW CHARGE, NOTHING TOUCHES - znów piękna ballada, WHITE COATS.

IMPURITY - bardzo dobra płyta. Kontynuacja pod względem muzycznym TaC jak dla mnie. Ulubione - GET ME OUT, PURITY, WHIRLWIND, MARRAKESH, LURHSTAAP, VANITY.

LOVE OF CAUSELESS CAUSES - na tej płycie to już zupełnie inny zespół. Wraca trochę surowości do muzyki. Brak skrzypek. Płyta nierówna. Ulubione - HERE COMES THE WAR, FATE, LIVING IN THE ROSE, WHITE LIGHT, a później już tylko MY PEOPLE, THESE WORDS i AFTEROON SONG bo nastrój zaczyna się rozjeżdżać.

STRANGE BROTHERHOOD - rewelacja jak dla mnie. Powrót nastrojów z TaC i IMPURITY. Ulubione - WONDERFUL WAY TO GO, AIMLESS DESIRE, OVER THE WIRE, QUEEN OF MY HEART, NO PAIN, HEADLIGHTS, i na koniec znów przepiękna ballada - LULLABY.

EIGHT - słabsza płyta. Surowsza i trochę nieprzemyślana. Ulubione - YOU WEREN'T THERE, ORANGE TREE ROADS, SOMEONE LIKE JESUS, LEEDS ROAD 3 AM.

Składanki nie wydanych wcześniej utworów są słabsze siłą rzeczy, ale parę perełek na nich jest.

B SIDES AND ABANDONED TRCKS. Perełki to: COURAGE, DEADEYE, PRISON, CURSE, GHOST OF YOUR FATHER, MODERN TIMES, DRUMMY B, MERRY THE SEA.

LOST SONGS - ta płyta jest dla mnie świeża. Kupiłem ją w zeszłym roku w czerwcu podczas podrózy służbowej do Freiburga w Niemczech. Obszedłem większość sklepów muzycznych w centrum Freiburga i żal mi było 18 Euro na tą płytę. Wracając pociągiem do Polski, miałem przesiadkę w Kolonii. wysiadłem z pociągu, postałem przed katedrą (piękna, olbrzymia architektura) i pędem do najbliższego sklepu po płytę. Jeszcze się z nią do dzisiaj nie oswoiłem, tak aby powiedzieć, które z utwrów są perełkami. Mam tylko pytanie do znawców, czy jedna zwrotka w FAR BETTER THING nie jest pochwałą eutanazji?

No i solowy Jusitn - NAVIGATING BY THE STARS jest rewelacyjny. To jest piękna poetycka płyta. Bardzo lubię wszystkie kawałki, choć najbardziej chyba GHOST TRAIN.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:31:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
pako pisze:
Crazy, zupełnie nie rozumiem gdzie ty słyszysz JOY DIVISION, kojarzący mi się z posępnością. NMA to żywiołowa energia, a porównanie do SISTERS OF MERCY, no tego to już w ogóle nie rozumiem.


A co powiedziałbyś na porównanie do Tequila Girls (tak mi się trochę skojarzyło na podstawie tych paru dolinkowanych tu mp3)?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:33:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
A co to jest Tequila Girls?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pako pisze:
A co to jest Tequila Girls?


Szwedzka kapela grajaca mix folka z punkiem. W polowie lat 90-tych zagrali kilka razy w Polsce. Bylem na ich koncercie w warszawskich hybrydach i nawet koszulke sobie kupilem... przy czym koszulka byla fajniejsza niz kapela ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:49:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
mnie te porównania do Joy Division i Sisters of Mercy nie rażą specjalnie, bo oba te zespoły bardzo cenię, a Sisters to nawet bardzo....

a w ogóle to dziennikarze czasem NMA doklejają łatkę "folk", a czasem nawet "goth" :shock:

no i last but not least - NMA grało na Castle Party !!!

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 13:59:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
hmmm... obawiałem się, że możesz ich nie znać - taki szwedzki punk (z szufladki lekko podfolkowanej, a nie hardcorowo-crustowej).

http://www.tequilagirls.com/
http://artists.iuma.com/IUMA/Bands/Tequila_Girls/

Wśród polskich punkowców są wyjątkowo popularni...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 14:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
pako pisze:
czy jedna zwrotka w FAR BETTER THING nie jest pochwałą eutanazji?

jeżeli tak, to druga jest pochwałą strzelania do ludzi...
ja ten tekst czytam tak, że pierwsza zwrotka mówi o tym samym co druga - zabijaniu...

ale sami oceńcie:

In the white washed cancer ward with my hot blood running wild
I see the pain behind your eyes and the search for a reason
And the knowing and the fear of the passing season
Now please give me strength to cut and to keep our secret
Please give me strength to cut

Ch: That the things we love may remain here still
There is time to wait and there's a time to kill
I see your outstretched hand through the closing door
But it's a far better thing I do than I have done before

And so it seems that murder's not so hard - I've eaten flesh and blood each day
And if I believe the things I write through the passing season
Then with a rifle in my hand and with a thousand reasons
I'll wait, far above the crowd in the summer sunshine
And history changes now, forever
That the things we love may remain here still
There is time to wait and there's a time to kill
From the barren land come the seeds of war
So it's a far better thing that I do than I have done before

pozdro...

KoT


Ostatnio zmieniony śr, 23 marca 2005 14:03:43 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 14:01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
piotrpanek pisze:
Wśród polskich punkowców są wyjątkowo popularni...


Powiedzialbym raczej, ze BYLI popularni jakies 10 lat temu, i to wsrod pewnej czesci punkowcow (tych, ktorych krecilo zjawisko folk-punk), bo podejrzewam, ze jednak dosc duzej grupie pankow ta nazwa niewiele by powiedziala.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 14:09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pewnie masz rację. Ja jestem z tej pierwszej części i mam Slupsk a więc rzeczywiście, coś sprzed wielu lat... Czasem zapominam, że z współczesną załogą nie mam już nic wspólnego... :wink:
Na moje ucho - całkiem przyjemni...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 14:18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21393
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
piotrpanek pisze:
Pewnie masz rację. Ja jestem z tej pierwszej części i mam Slupsk a więc rzeczywiście, coś sprzed wielu lat... Czasem zapominam, że z współczesną załogą nie mam już nic wspólnego...
Na moje ucho - całkiem przyjemni...


Ja oprocz "Slupsk" mialem jeszcze ich studyjna kasete (taka zolta bez tytulu) i strasznie to niestety bylo nudne. Zero energii i finezji, same smentne balladki... i zeby choc nastrojowe. Wedlug mnie kapele z tego nurtu sprawdzaly sie tylko i wylacznie na koncertach, bo ich studyjne produkcje byly strasznie slabe (wylazily wszelkie niedostatki brzmieniowe i niewielkie umiejetnosci, za to ginal koncertowy spontan i energia). Podobnie bylo z Blind Mole Rat, Under the Gun i Featherheads.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group