Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:54:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 marca 2005 18:06:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..powiedzialem mu : Górecki ,Bartok. Part.......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 marca 2005 18:15:57 
elrond pisze:
..powiedzialem mu : Górecki ,Bartok. Part.......

Wzruszyłem się...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 08:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
And Justice For All...

Wszystkie starszawe koncerty superowe - właśnie niedawno ściungnełam z netu.

Nowe wypocinki;) jakoś nie za barzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 09:36:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
elrond pisze:
s&m 0 -dla mnie takie płyty to szczyt obciachu


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #&$*(&*#(*(@(*(!!!!!!!!!!!

nie znasz się :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:40:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 10 grudnia 2004 23:54:09
Posty: 134
Skąd: Gdynia
majster - 5 power,kompozycje,melodie,energy, numer 1 tego zespołu.

kill'em - 4 młodzieńczosć,bezkompromisowość,autentyczność

ride- 4 też dobrze ale nie tak dojrzale jak na majstrze

czarna -4 trochę w stronę szerszego grona odbiorców

justic -4 wytłumiona dla mnie za bardzo jakby zaczeli kombinować za bardzo.

loud,reloud- 2 do coraz wiekszego grona odbiorców kilka dobrych piosenek większosć jednak nudna.

S&M-3 nie porwało mnie to choć kilka kawałków nawet ciekawie zaaranżowanych

St.Anger-3 no i wykombinowali chłopaki może 3 fajne kawałki mogli nagrac taki singiel.

_________________
,,Gdziekolwiek przebywasz,gdziekolwiek byś się udał, jesteś nędzny,jeśli się nie nawrócisz do Boga."
TOMASZ A KEMPIS
O Naśladowaniu Chrystusa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 12:32:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Bardzo dawno słuchałem trochę Metalliki (ponad 10 lat temu). Uważam że najlepsza jest Master of Puppets (słuchałem jej kiedyś z prawdziwą przyjmnością i ceniłem za melodykę, rozbudowane utwory z wieloma nie nudnymi pomysłami i za brak słabych punktów), a niewiele słabsza Czarna płyta. Kill'Em All, Ride the Lighting, And Justice for All są przyzwoite. Reszty nie znam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2005 12:40:25 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
kill - 4 (cieniawe brzmienie, glos jamesa archaiczny wrecz, ale juz wyraznie slychac ze to metallica, kompozycje spoko - nie bez powodu rzucaja kawalki z tej plytki w wersjach live na b-sidy sp. teksty slabe i monotematyczne z checia kazalbym je napisac od nowa).

ride - 5 (brzienie prawie ideal na taka muze, wokal tez duzo lepszy, kompozycje juz mistrzowskie, tempo ma sens i nie zabija melodii, a teksty... zdarzaja sie sensowne, a reszta... to przeciez zaspol metalowy).

master - 5+ (brzmienie zabojcze, kompozycje zabojcze, tempo zabojcze, melodie zabojcze, teksty zabojcze i zabojczy kawalek tytulowy - caloksztalt... analogicznie. apogeum osiagniec metallici).

justice - 4+ (dla mnie to takie triodante metallici - chcieli pokombinowac, zakrecic, pogmatwac i skoplikowac, tyle ze jak na forme to troche sie mineli (nie pojechali za daleko tylko za bardzo w bok). brzmienie fajne, tempo tez zmienia sie slusznie i jakos wspolgraja z melodia, teksty tez mialy byc glebsze - nie wszedzie sie udalo. no i wyroznienie dla one).

metallica - 4 (brzmienie, poza coraz lepsza barwa glosu hatfielda, i melodie zabijaja pazur tej muzyki, w duzej mierze jest to sprawa produkcji, wszystko po amerykansku, gladkie, ladne. kompozycjom trzeba przyznac, ze dobre, ale konstrukcja riffow zupelnie inna, determinuje wolniejsze tempo, to juz w ogole inny pomysl na muzyke. a teksty sa coraz lepsze. i plus za okladke).

load i reload - 3 (nawet lekko naciagane, to juz nie ten band, nie ta muzyka. to jest po prostu nowoczesny rock, w zadnym wypadku nie metal. mamy tu i pop i cuntry, brzmienie wrecz cukierkowe, jak i kompozycje jesli wezmiemy pod uwage ze ci sami ludzie wymyslili metal militie czy mater of puppets. choc jest tu cos co lubie. nazywa sie until it sleeps).

garrage - 4+ (lubie te pytke za jej roznorodnosc i ze tego tak duzo, niektore pierwowzory brzmia archacznie przy wykonaniach metallici. glownie zawdzieczamy to ladnej produkcji, przewaznie dopasowanej do charakteru kazdego kawalka. mamy ballady, mamy matalowego punka, mamy w sumie niezla skladanke ktora chlopaki sie u mnie zrehabilitowali. mi sie tego bardzo przyjemnie slucha, szczegolnie czesci drugiej).

s&m 3+ (sa fajne momenty, jak call of ktulu (tak pelniej wypada), ale tak wogole to nie wiem po co ta plytka, dziwnie sie slucha mlocki w master of puppets czy unnisonow w one jako tlo do melodii smyczkowych cameona. albo, o zgrozo, klawisze. w tym przypadku chyba mamy do czynienia z dwoma brzmieniami, ktore roznie sobie wspolistnieja w ciagu calej plytki, przewaznie sie mijaja. czy ktos zauwazyle ze nie ma tu nic z kill?).

anger - 4+ (podoba mi sie ta plytka. agresywna (rowniez odpowiedni wokal), szybka, nieprzekombinowana. melodia (sprawa drazliwa w tym zespole po load/reload) akurat tu z wyczuciem, choc moze minimalnie za miekka w tych takich fragmencikach sopkojniejszych. brzmienie chyba optymalne dla akurat takiej muzy, nie wyobrazam sobie tu ani wiekszego garazu, ani gladkosci. a werbel mnie tez na poczatku draznil, ale teraz fajnie mi noga do tego skacze. lubie tago sluchac idac ulica).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2005 09:36:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
a ja właśnie obejrzałem sobie Some Kind Of Monster - nie wiedziałem czego się po tym spodziewać, ale to jest rewelacyjny film... właściwie to jest film obyczajowy o muzykach, o historii, o tym co przeżywali, tam są sesje jakiejś terapii grupowej ! Uczciwie i bez ściemy są pokazane relacje międzyludzkie po prostu... widać jak powstawał nowy album i nie tylko... widać ludzkie oblicze gwiazd, są ich dzieci (!)

Film może zainteresować nawet kogoś, kto zespołem i muzyką Metalliki niespecjalnie jest zachwycony... Dowodem na to moja żona, która z zaciekawieniem oglądała i się jeszcze dopytywała o różne rzeczy !!!

ale żeby nie było za słodko - film jest świetny, ale ma jedną wspólną cechę z st. angerem - jest za długi... ale można go oglądać w odcinkach...

w zestawie jest bonusowa płyta DVD z ciekawymi materiałami, które nie
weszły do filmu, komentarzami twórców filmu etc. - rewelacja jest tam rozmowa Mustaine'a z Urlichem (!)

dla fanów to jest lektura obowiązkowa i wspaniała rzecz do postawienia na półce z dyskografią...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2005 10:59:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Oglądałem to w lecie w kinie i rzeczywiście rzecz nietypowa jak na film o zespole i raczej można mówić tu o dokumencie prawie socjologicznym. Ale warte zobaczenia na pewno.
DVD też już kupiłem tylko nie znajduję czasu żeby zobaczyć. A rozmowa z Mustainem to był mocniejszy fragment juz samego filmu. Pewnie w dodatkach jest pełniejksza wersja. Muszę zajrzeć.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2005 14:36:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 10 grudnia 2004 23:54:09
Posty: 134
Skąd: Gdynia
ta rozmowa Mustaine'a z Ulrichem -czytałem w jednym z wywiadów była robiona w dniu urodzin Mustaina,który obraził się znowu na Ulricha i był rozczarowany fragmentem który pojawił się na filmie z jego udziałem. Faktycznie ten fragment mocno nadszarpnął wizerunek Dave'a.

_________________
,,Gdziekolwiek przebywasz,gdziekolwiek byś się udał, jesteś nędzny,jeśli się nie nawrócisz do Boga."
TOMASZ A KEMPIS
O Naśladowaniu Chrystusa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 kwietnia 2005 23:37:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 01:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
A mi się werbel podoba w st. anger... Tylko nie mogę wciąż przestrajać własnego (a właściwie rozstrajać :) ).

Metallica spaczyła moją psychikę jako pierwsza metalowa płyta, jaką miałem na własność (Mater).

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2006 22:57:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
W rok od powstania ostatniego posta w tym temacie warto go może odświeżyć.
Czy oprócz Crazy'ego nikt nie zwrócił uwagi na to, jak bardzo słabym wokalistą jest Hetfield?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2006 23:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Hetfield wokalistą średnim ale się przez lata wyrobił

a tak w ogóle to bardzo bym chciał usłyszeć coś ich nowego

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2006 23:13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
coś tam dłubią...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2006 23:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
wiem, czekam

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group