Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 05:09:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 09:09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3130
Skąd: Poznań
Lux Æterna to także nazwa magicznego artefaktu serialu Willow. Ciekawe czy jest to zaplanowana akcja. W finale jednego z dotychczas wyemitowanych odcinków (trzeciego?) już można było usłyszeć kower (chyba) Unforgiven. Mhm?

Edit: a nie, to jest Lux Arcana.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony czw, 29 grudnia 2022 23:00:36 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 15:01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Cover "Enter Sandman", czuwaj! Choć chyba wolę reinterpretację "Black Hole Sun".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2022 15:02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3130
Skąd: Poznań
Miki pisze:
Cover "Enter Sandman", czuwaj! Choć chyba wolę reinterpretację "Black Hole Sun".

A widzisz, coś mi zgrzytało, nie miałem jak sprawdzić.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 grudnia 2022 11:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 kwietnia 2023 07:39:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Parafrazując...

"A ja jestem pank
I w ramach walki ze wszystkimi schematami
Zachwycam się nowymi Metallicami"

I "72 Seasons" też mi się bardzo podoba. A riffy z numeru tytułowego, "Shadows Follow" i "Screaming Suicide" (zwłaszcza!) chodzą mi ciągle po głowie, mimo, że usłyszałem je po raz pierwszy pół godziny temu.

...ale ja to się nawet "Lulu" zachwycałem, więc nie wiem czy jestem wiarygodny. :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 kwietnia 2023 20:39:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
póki co,
po drodze mi z tą recenzją
https://muzyka.interia.pl/recenzje/news-metallica-72-seasons-gdy-cie-memla-bezzebny-pies-recenzja,nId,6714682
stanowczo nie zgadzam się tylko z tym zdaniem
Cytat:
A Ulrichowi, błagam, odkręćcie i zabierzcie hi-haty.
Ja bym Larsowi zabrał cały zestaw i dał komuś innemu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2023 19:05:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Przepraszam Cię, pablak, ale i tytuł tego filmiku, i tytuł recenzji, sprawiają, że całkowicie odechciewa mi się zapoznawać z treścią :-(
Nowej płyty nie słuchałem i nawet nie wiem, czy do tego dojdzie, ale Led Zeppelinów też nie oceniamy przez pryzmat Cody i In Through..., prawda?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2023 23:01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
tytuł tego filmiku, i tytuł recenzji, sprawiają, że całkowicie odechciewa mi się zapoznawać z treścią
nie ma takiego obowiązku,
jeszcze ;)
choć szkoda, że oceniasz coś bez zapoznania się z treścią,
Crazy pisze:
ale Led Zeppelinów też nie oceniamy przez pryzmat Cody i In Through..., prawda?
ale przecież tu oceniane są "72 pory roku" Metallicaldiego ( ;) ), i nikt jakoś nie podważa twórczości do ReLoad włącznie.

nb. Coda to jedna z moich ulubionych płyt LZ, a i o "pożyczalskości" LZ powstały całe tomy i chętnie się z nimi zapoznaję, i jakoś się na nie nie obrażam, ale to już historia z zupełnie innego wątku

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 kwietnia 2023 23:18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Pablak, ale ja nie oceniam - bardzo możliwe, że to dobra recenzja i merytoryczny filmik. Pisałem tylko, że nie budzi we mnie chęci zapoznania się. A to dlatego, że tego typu publikacje (mówię o moim wyczuciu) kojarzą mi się z szukaniem dziury w całym. Zakładam, że skoro pokusili się o zrobienie materiału pt. "Master of Plagiarism", to mają tam konkretne przykłady, żeby swoje tezy podeprzeć. Ale czy coś z tego wynika? Mówisz, że chętnie zapoznajesz się z publikacjami o "pożyczalskości" Led Zeppelin - skoro tak, to rozumiem, ale mi takowe są całkowicie niepotrzebne. Przy czym jeżeli mają charakter czysto analityczny, informacyjny, mogłyby mnie teoretycznie zaciekawić, natomiast jeżeli próbują robić szum pt. "patrzcie, ci zeppelini to nie takie kozaki, to ukradli stąd, a tamto stamtąd', to ja się od razu jeżę i czuję parcie autorów na szkło. Może ze względu na ten "plagiarystyczny" tytuł tak właśnie od razu poczułem w tym przypadku.

A co do recenzji - skoro dotyczy tylko nowej płyty (jakkolwiek beznadziejna miałaby nie być), to po co na wstępie takie teksty:
"stały się z czasem aż tak nieistotne i niepotrzebne, jak Metallica"
- przecież to jest ewidentnie typowo dziennikarskie stawianie spraw na ostrzu noża po to, żeby zagrzać czytelnika.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 kwietnia 2023 09:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Dla mnie tytuł tej recenzji jest tak głęboko brzydki, antyestetyczny, bezsensownie turpistyczny, że aż mi śniadanko zakotłowało niebezpiecznie w brzuchu. Ohyda*.






*najlepsza płyta Lady Pank

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 kwietnia 2023 07:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
najlepsza płyta Lady Pank
**

**) Nie tylko:

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 kwietnia 2023 08:56:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Sam początek tej nowej Metaliki jest bardzo armijny (mówię o dosłownie pierwszych 7 sekundach). Wygląda na to, że to pierwsza od czasów "St Anger" płyta, której słuchałem już więcej, niż dwa razy. Najbardziej podoba mi się jak na razie numer "Room of mirrors", z najfajniejszymi, melodyjnymi gitarami, ale ogólnie wydaje mi się, że jest znośnie, jeszcze kilka numerów tak jakby mi się zaczynało wkręcać. Oczywiście nie jest to czarna płyta, której posłuchałem kilka tygodni temu pierwszy raz od, ja wiem, dwudziestu lat i znałem na pamięć każdy dźwięk i prawie każde słowo, nawet w tych numerach, które kojarzyłem jakoś słabiej, bo były na końcu kasety i nie za często słuchałem ich uważnie.

phpBB [video]


Ponarzekałbym trochę na realizację. Brakuje mi większego czadu i głębi gitar, gdy te ostatnie robią się bardziej do przodu, jest dużo lepiej. Na poprzedniej płycie te proporcje były lepsze. Widzę trochę narzekania na perkusje i jest faktem, że gra Larsa jest zaskakująco prosta (choć chyba to już nie jest żadne zaskoczenie), a już naprawdę uderza mnie prostota jego przejść, one są chwilami prostsze, niż rzeczy, które grywałem, gdy jeszcze mi się grać zdarzało - tylko czy to zarzut, sam nie wiem. Chyba nie, bo to wynika raczej z wyboru, niż braku umiejętności.

Co do recenzji interii, chętnie wysłałbym im jednak polemikę, zatytułowaną "spierdalaj:. Autor ewidentnie pałuje się dwiema płytami, które nie mają właściwie nic wspólnego z metalem i ma pretensje, że zespół, który nazywa się Metallica gra metal. Trochę jak taka moja koleżanka z drugiego na mym szlaku liceum, której nie podobało się, że niby jestem punkiem, a ubieram się inaczej niż muzycy Offspring.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 kwietnia 2023 11:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Haha. Dopiero teraz doczytałem recenzję tego gościa i opinia, ze Load i Reload były krokiem w dobrym kierunku jest naprawdę osobliwa :D Mocne.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 kwietnia 2023 12:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
pretensje, że zespół, który nazywa się Metallica gra metal.


:serce

Sedno 99,9% recenzji płyt Metallici od X lat.

A jesli już nawet łaskawy recenzent przymknie oko na to, że Metallica gra metal, to i tak zacznie jojczyć, że rozczarowujący, bo nie wytyczają nowych kierunków i nie robią nowych rewolucji gatunkowych jak ongiś. Niech to będzie przestroga dla innych zespołów - jedna przełomowa płyta jeszcze wam ujdzie na sucho (najwyżej po latach zostanie pobłażliwie nazwana "wypadkiem przy pracy"), przy dwóch powinniście być już bardzo ostrożni, bo radary krytyki już was namierzają, oczekiwania rosną, ale jeszcze możecie się z tego jakoś wywinać, natomiast już przy trzeciej jesteście w matni - od każdej kolejnej wszyscy będą wymagali takiej samej rewolucji, jak od poprzednich, a jeśli jej tam nie znajdą, to wydadzą wyrok, że się skończyliście, ewentualnie, że odcinacie kupony od sławy. Zdecydowanie lepiej się nie wychylać.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2023 21:46:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Nie no, posłuchałem i jest to całkiem fajna płyta. Aktualnie moją ulubiona jest chyba St. Anger, ale nową płytę na pewno jeszcze posłucham, a może nawet kupię (ostatnio natknąłem się na wcześniejsze dwa wydawnictwa w Biedronce za 44,99 za sztukę (ale już mam swoje za dwa razy więcej, więc nie kupiłem).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group