Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:56:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 maja 2020 07:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
świetna wersja! Zastanawiam się tylko, po co Lars robi te groteskowe miny

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 maja 2020 09:38:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
te groteskowe miny

Tenisowe dziedzictwo czy klątwa perkusistów?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lipca 2020 21:06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lipca 2020 22:05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Podczas niejednego kółka filmowego, gdy zajmowaliśmy się kwestią muzyki filmowej, prezentowaliśmy postać Ennio Morricone uczniom. Niejeden od nas o nim usłyszał, a chyba nawet któryś trafił na koncert, ten ostatni, co był nie tak dawno. Żaden za to chyba nie trafił na koncert Metalliki (w kazdym razie nie słyszałem), ale za to bardzo często pokazywaliśmy, oprócz scen filmowych, początki koncertów Metaliki z Ecstasy of Gold, zwłaszcza jeżeli na ekranie za zespołem biegali po cmentarzu :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 07:47:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ale numer. Metallica co poniedziałek odkurza archiwa i trafił się... koncert na którym byłem 14 lat temu. Polecam z przyczyn pozasentymentalnych: zaangażowanie całego zespołu - jak na ten etap kariery - wyjątkowe.

phpBB [video]

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 09:36:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
zawsze fajnie usłyszeć na żywo The Thing..., Desposable Heroes, Leper Messiah i Oriona

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 19:52:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Odpaliłem ten link i przypomniałem sobie w trybie bardzo przyspieszonym, że bardzo lubię ten zespół :shock:

A, i pragnąłbym dodać, że Lars jest absolutnie fantastyczny!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2020 08:20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cieszę się! Muszę przyznać, że wróciło do mnie wiele dawnych emocji i kilka dni pobyłem sobie 16 latkiem.

A z Larsem to trochę szok, bo naprawdę gra na zabój. Są gdzieniegdzie wyjebki (Orion) i wiadomo, że ta gra nie jest szczególnie spójna czy płynna, ale energetycznie... powala! Pamiętam zresztą, że po koncercie wiele osób o tym mówiło, choć głównie w kontekście podwójnej stopy. Jedna relacja pisana po angielsku była fajna: "somone who looks like Lars, moves like Lars, but plays 10X Lars!".

Zatwardziali fani Metalliki szybko znaleźli potencjalne źródło tej mocy. Lars w jednym wywiadzie powiedział, że do 2007 roku brał kokainę. Jak przypomnę sobie w jego wykonaniu rok 2008, to siła tego argumentu okazuje się być trudna do zbagatelizowania.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2020 09:00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Możliwe, że brał i że z tego się brała jego energia, i to, że później jej nie miał. Ale śmiem twierdzić, że gdyby któryś z nas wziął kokainę, to by tak nie zagrał ;-) Jak też bardzo wielu perkusistów z wysokiej półki nawet. Nie znam się na spójności i płynności, ale w grze Larsa od zawsze jest taki specyficzny rodzaj, powiedziałbym, melodyjności, i też ta pokręcona rytmika, które to ogólnie sprawiają, że jest jednym z bardzo nielicznych perkusistów w przypadku których miałbym czasem ochotę posłuchać samej linii perkusji. I nie mówię tu o graniu solówek, bo tych słuchać ogólnie lubię (ale Lars nie grywał przesadnie często), tylko o podkładach pod utwory. Najczęściej kompletnie nudzi mnie słuchanie wyizolowanych ścieżek, ale - choć nie miałem takiego doświadczenia - mam wrażenie, że Larsa mógłbym właśnie słuchać, bo jego ścieżka wydaje mi się mieć siłę samodzielnego utworu.


ps. Trujillo też jest zajebisty :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 lipca 2020 11:56:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Możliwe, że brał i że z tego się brała jego energia, i to, że później jej nie miał. Ale śmiem twierdzić, że gdyby któryś z nas wziął kokainę, to by tak nie zagrał ;-) Jak też bardzo wielu perkusistów z wysokiej półki nawet.


Hehe, no wiadomo. Wiesz - ja mogę czasem nie wierzyć w to jak Lars czasem na żywo gra, ale chyba nie chciałbym słuchać Metalliki z innym perkusistą. To w ogromnej mierze jego zespół i słuchanie cover bandów z perkusistami, którzy grają równo jest zawsze bardzo dziwne.

Cytat:
Nie znam się na spójności i płynności


Z bębniarzy, którzy mocniej przywalali: płynność ma dla mnie Paice, a spójność Powell.

Cytat:
ale w grze Larsa od zawsze jest taki specyficzny rodzaj, powiedziałbym, melodyjności, i też ta pokręcona rytmika, które to ogólnie sprawiają, że jest jednym z bardzo nielicznych perkusistów w przypadku których miałbym czasem ochotę posłuchać samej linii perkusji. I nie mówię tu o graniu solówek, bo tych słuchać ogólnie lubię (ale Lars nie grywał przesadnie często), tylko o podkładach pod utwory. Najczęściej kompletnie nudzi mnie słuchanie wyizolowanych ścieżek, ale - choć nie miałem takiego doświadczenia - mam wrażenie, że Larsa mógłbym właśnie słuchać, bo jego ścieżka wydaje mi się mieć siłę samodzielnego utworu.


A słyszałeś nagrania Bryndala z piwnicy ostatnio? Dla mnie to zdecydowanie nie są solówki, choć nie służą też jako podkład. 90% z nich UWIELBIAM.

Cytat:
ps. Trujillo też jest zajebisty :D


Super brzmiał na tym koncercie. Miks na żywo był nieco inny niż tutaj.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 lipca 2020 08:10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
ale w grze Larsa od zawsze jest taki specyficzny rodzaj, powiedziałbym, melodyjności, i też ta pokręcona rytmika, które to ogólnie sprawiają, że jest jednym z bardzo nielicznych perkusistów w przypadku których miałbym czasem ochotę posłuchać samej linii perkusji. I nie mówię tu o graniu solówek, bo tych słuchać ogólnie lubię (ale Lars nie grywał przesadnie często), tylko o podkładach pod utwory. Najczęściej kompletnie nudzi mnie słuchanie wyizolowanych ścieżek, ale - choć nie miałem takiego doświadczenia - mam wrażenie, że Larsa mógłbym właśnie słuchać, bo jego ścieżka wydaje mi się mieć siłę samodzielnego utworu.


Jeszcze może jedna uwaga, bo wcześniej nie miałem już czasu by się odnieść, a wciąż chodziło mi to po głowie - kilka kwestii pomijam bo do takiego wysiłku nie jestem teraz zdolny, ale przystanę przy kwestii "melodyjności". Dla mnie ten element w perkusji jest nieczytelny - znam i cenię perkusistów, o których mówi się, że grają melodycznie (właśnie wspomniany Michał Bryndal), ale do takiego słuchania jestem chyba biologicznie nieprzystosowany. Przyczyna jest prosta - mnie melodia w muzyce, ostatecznie, mało obchodzi, więc moje ucho naturalnie wędruje gdzie indziej. Nieporównywalnie bardziej interesują mnie takie elementy jak brzmienie i rytm. Dlatego nie potrafię w ogóle powiedzieć na ile gra Larsa jest względnie melodyczna ALE istnieje pewna poszlaka, która przy naszym słuchaniu zdaje mi się ważna.

Otóż - Lars chciał, w skrytości swej duszy, być w zespole przede wszystkim WOKALISTĄ, a Hetfield PERKUSITĄ. Gdy miałem te naście lat długo zastanawiałem się dlaczego prawa ręka Hetfielda tak na mnie działa, aż w końcu sam udzielił odpowiedzi, mówiąc, że bardzo zależało mu na tym by jego gitara brzmiała jak bębny... i wtedy naprawdę poczułem ulgę. Zresztą ta sama historia jest z Apostolisem Anthimosem, zresztą jeden i drugi w swym dźwięku ma coś traumatycznego, ale to też teraz oddalam idąc wreszcie do sedna. Skoro tak, to może Lars - świadomie czy nie, tego nie wiem - chcąc być wokalistą traktuje te bębny jakoś nieperkusyjnie i może to Cię w nich pociąga? (choć to trochę zabawna, bo przecież nie można Cię nazwać "przeciwnikiem" rytmu hihi)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 lipca 2020 08:35:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie wiem, ale bardzo to ciekawe! Wokalistyczne bębny? Hmm, może tak - to by swoiście tłumaczyło to, co w grze Larsa dla mnie najbardziej charakterystyczne (i co najbardziej lubię), czyli te jego łamanie rytmu i to, że on wciąż gra coś innego. Wokalista w muzyce rockowej zwykle ma większą niż inni wolność meandrowania i odchodzenia od podstawowej linii, więc...? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 lipca 2020 11:46:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
on wciąż gra coś innego.
niestety to bywają takie pierdoły, że słuchać hadko
Crazy pisze:
wolność meandrowania
w Metallice jedynym "meandrującym" jest Lars, i raczej są to jego manieryzmy a nie meandry wynikające z chęci urozmaicenia

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 31 lipca 2020 12:02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pablak pisze:
pierdoły, że słuchać hadko

8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2020 15:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ja tylko tak na marginesie dyskusji i bez związku z dzisiejszymi urodzinami Jamesa H.
Obrazek
https://9gag.com/gag/a5WQ0DO

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group