Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:08:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 06:41:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hej, rzeczywiście :) . Przyznam, że pamiętam jeszcze jak leciał ten numer Heloween - reszta nic mi nie mówi. Pamiętam, że jeszcze w wakacje u kuzyna słuchaliśmy jednej płyty Kinga Diamonda, ale zupełnie nie poszedłem tą drogą. Tylko Motorhead :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 07:47:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ja ostatnio wsysnąłęm Get trashed - bardzo zgrabny dokument o scenie metalowej, z naciskiem położonym na USA.
Filmweb, IMDb.
Do torentów odnośników nie podaję oczywko ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 09:50:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
słuchaliśmy jednej płyty Kinga Diamonda, ale zupełnie nie poszedłem tą drogą. Tylko Motorhead
I słusznie. King Diamond<Lemmy



zasada pisze:
Get trashed
O, ciekawie się zapowiada, dzięki za podpowiedź.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 09:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
poprzednio jako azbest23 pisze:
słusznie


Nawet głupio porównywać! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 10:49:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
Nawet głupio porównywać!
:piwo:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 kwietnia 2015 13:46:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dostałem dzisiaj propozycję dołączenia do death metalowego składu. Poważnie rozważam.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 15:45:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie dołączyłem ;)

Przypomniała mi się dzisiaj taka zaskakująca historia. Jak miałem 11 lat to byłem w sanatorium w Kudowie i tam był chłopak, który miał z 15 lat i opowiadał, że ogólnie kręcą go motory i że teraz ma motorynkę tylko (którą jakąś tam tuninguje), ale marzy o Harleyu. No i w pewnym momencie powiedział "no i lubię taką muzykę, której słuchają harleyowcy w Stanach - heavy metal. Ale w Polsce są tylko dwa zespoły metalowe: KSU i Dżem" :shock: :shock: :shock:

Dodam, że kiedy sam zacząłem interesować się muzyką i poznałem KSU i Dżem, no to trochę się zdziwiłem :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 15:55:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No, Siczka jest wielkim fanem Black Sabbath, a Dżem śpiewał o Harleyu, więc... wszystko się zgadza :wink: .

Prazeodym pisze:
Nie dołączyłem


Nie kręci Cię defowy bas? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 09:29:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Trafiłem ostatnio na filmiki, gdzie fani hiphopu poznają metalowe numery. Bawią mnie oba, więc wklejam tu - fajne reakcje i komentarze. Chciałbym mieć też fryzurę jak ten koleś po prawej:

phpBB [video]


phpBB [video]


:cyklop

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 10:37:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
antiwitek pisze:
Chciałbym mieć też fryzurę jak ten koleś po prawej

Ten po lewej ma jednak zdecydowanie bardziej właściwszą ;p

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 15:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Niestety, obu reakcji nie mogę zobaczyć z powodu niedostępności filmików.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony wt, 24 października 2017 17:24:42 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 16:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Pamiętacie jak Gero w wątku o "Pieśni Przygodnej" napisał:

Cytat:
Forma: Dochodzę do wniosku, że forma kolażu lub mini-suity jest czy i nie najbardziej inspirującą dla muzyki rockowej: wykorzystując wszelkie zalety suity (wolność w bezformiu) unika jej ciężaru gatunkowego i ograniczeń narzuconych (paradoksalnie) przez długość (trzeba utrzymać poziom przez pół godziny i czymś jeszcze uzasadnić fakt, że to jeden utwór jest, a nie zlepek kilku); można bardzo wiele ugrać i opisać, cieszę się że jest taki utwór jak ten, który wykorzystał tę formę do krańców


Przypomniały mi się te słowa w kontekście zalinkowanego powyżej utworu Megadeth. Co za czad! Progresywna forma, ale zero zbędnych na zakrętasów i nutek po nic, jak na (zresztą lubianym przeze mnie) "...and Justice for All" konkurencyjnego zespołu, riff, który jest prawdziwą PETARDĄ i kopie od początku w zęby, ale nie jest prostacki, bo później, podczas niekończącego się intra, co jakiś czas coś tam się zmienia i innego dzieje. Później wjeżdża Mustaine, którego wokal jest dość kontrowersyjny, ale wg. mnie idealnie pasuje do tej tematyki - to nie są przelewki, on jest tak zdenerwowany i zmęczony tym co się dzieje na tym świecie, że musi te słowa z siebie wyjęczeć, wydusić, a może nawet wyrzygać, a nie tak po prostu ładnie zaśpiewać. Z samej pierwszej części można na luzie zrobić pełnoprawny utwór thrash-metalowy, ale nieee, panowie z Megadeth grają własnie w najsilniejszym składzie i są on top of their game - w związku z tym rollercoaster hamuje nagle na wysokości 2:15, dostajemy krótkie solo na gitarze klasycznej - no dobra, ono jest OD CZAPY, ale przypominam, ci goście są w życiowej formie, więc wolno im - potem jakąś riffową kotłowaninę z wściekłym Megadave'em i przechodzimy do kolejnej części - wolnego riffowania, od czasu do czasu przerywanego chrirugicznymi solówkami. W tym czasie Dave prezentuje swoją poruszającą SKARGĘ na problemy świata. I wreszcie na sam koniec - wracamy do czadu i lecimy już do końca niczym rowerem z górki. W ostatniej chwili unikamy zderzania czołowego. Koniec.


Nie mam wątpliwości, ze jest to utwór na pięc gwiazdek 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 21:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ha! Świetny wpis! :D

Prazeodym pisze:
Z samej pierwszej części można na luzie zrobić pełnoprawny utwór thrash-metalowy

Fajnie reagują kolesie w filmiku jak wchodzi wokal! :)

Może już kiedyś wspominałem, ale miałem ten numer nagrany z radia - słuchałem, a chyba nawet nie wiedziałem co i kto. Jakoś przełom podstawówki i liceum. Potem kupiłem sobie kasetę Rust In Peace i był czas, że dużo jej słuchałem. Do dziś pamiętam fragmenty, a jak coś włączę, to przypomina mi się właściwie wszystko :) .

Co ciekawe, ja wtedy chyba w ogóle nie zwróciłem uwagi na pokomplikowanie tego numeru, co potwierdzało by tezę o jego logicznym skonstruowaniu. Po prostu fajnie się tego słuchało - jazda od początku do końca, wciąż nowe, ekscytujące fragmenty :) . Owszem, mam dystans, który nie pozwala mi zadeklarować pięciu gwiazdek (zwłaszcza, że widziałem ostatnio klipa), ale zawsze słucham z przyjemnością. A sprawdziłem na youtube wersję live - bo się kolesie z filmiku zastanawiali - i też uważam nie ma wstydu.



A skoro już sobie tak miło o thrashu rozmawiamy: czytałem ostatnio autobiografię Scotta Iana z Anthraxu. Niezła rzecz swoją drogą, może nie jako literatura, ale jako przykład wykładania kawy na ławę (fenomenalnie? :) ) i źródło wiedzy o czasach i kapelach. Chciałem podzielić się jedną informacją - dała mi dużo radości - otóż okazuje się, że riff I'm the Man to żydowska tradycyjna melodia Hava nagila!!! :D I'm the Man znałem od liceum, Hava nagilę świadomie od studiów, a nie pokojarzyłem, mimo że ten riff brzmi megaswojsko :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 października 2017 22:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:lol: :lol: Świetne!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 października 2017 11:32:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ANTHRAX - Spreading the Disease

Obrazek

Jak już wspominałem, chciałem poznać nieznane mi płyty Anthraxu, a tu się okazało, że akurat ten album pamiętam, tylko zupełnie nie wiem skąd.
Ale ważniejsze, że to są bardzo fajne nagrania!
Oczywiście jest tu trochę metalowej wioski, bo Joey Belladona należy do grona wyjców, ale dla mnie jest w tym tu całkiem ujmujący. Niby się uśmiecham, ale też doceniam, że zostawia sobie trochę oddechu, że jest tu jakiś luz i dystans. No i sporo melodii, co akurat w thrashu nie jest oczywiste. Chyba, że w takim jak tu, gdzie za intensywnymi riffami i nawalaniem z dwoma centralkami kryje się bardzo fajny rock'n'roll :) .
Zaskoczony byłem też tym jak zawodowo brzmi tu Anthrax - wszystko elegancko dopracowane, ale kopie jak trzeba. No, ja zawsze miałem słabość do intensywności, pewnej kanciastości anthraxowej maszyny, ale nie spodziewałem się, że ona już w 1985 działała tak dobrze.

Najlepsze 3 pierwsze numery: A.I.R., Lone Justice i Mad House. No i pod koniec Medusa :) .

Paczcie tego hita:
phpBB [video]


Riffy na początku jak Bad Brains, ale ja najbardziej lubię następujące potem naparzanie :) . Zwrotka też otwiera się bardzo efektownie! Potem nie zawsze jest tak samo dobrze, ale i tak cały numer uznaję za bardzo udany. Energia! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group