Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 17:47:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 11:15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
...bardzo mi przykro ale zespół armia nigdy nie grał , nie gra , ani nie będzie grał metalu.......

Również mi bardzo przykro, ale pozostanę przy swoim zdaniu, że na trzech wymienionych przeze mnie płytach przeważało brzmienie metalowe. Najbardziej jaskrawym przypadkiem jest Duch, który, Elrondzie, sam określiłeś swego czasu płytą metalową. No ale wiadomo, że tyle podziałów na gatunki, ilu dzielących...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 11:30:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...powtarzam to co napisałem... Armia nie gra metalu.....to że gitary na jakiejś płycie brzmią bardziej lub mniej "metalowo" nie oznacza ,że zespół gra metal.....tu bardziej chodzi o nastawienie do muzyki i intencje...osobiście wolę być niezaszufladkowany...(Piotrze Panku -jakiegokolwiek podobieństwa Armii do Acid drinkers nie widzę....)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 11:54:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
elrond pisze:
(Piotrze Panku -jakiegokolwiek podobieństwa Armii do Acid drinkers nie widzę....)


No, bo ja wiem - weźmy zbiór zespołów muzycznych: Just 5, The Beatles, Glenn Miller's Band, Acid Drinkers, Jeden Osiem L.
Która z ww. kapel wg ciebie jest najpodobniejsza do Armii ;-)

Poza tym, o ile nie upieram się przy porównywaniu Ducha do Acid Drinkers, o tyle z porównywania do Metalliki się nie wycofam :-)

A jeszcze poza tym, to cieszę się, że w pewnej szufladce (ostra muzyka rockowa) Armia trochę się rózni od AD, bo ci ostatni mnie wcale nie zachwycają :wink:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 11:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
piotrpanek pisze:
Acid Drnkers to metal, ale wiemy to, bo taka jest "tradycja", a nie jakieś obiektywne kryteria. Mnie to nie przeszkadza...


no co ty? przecież oni grają trash'n'rolla :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 15:45:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
reklama bodajże pierwszej płyty ACIDów w Metalhłamerze brzmiala tak: call it thrash or call it punk but it's diamond

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 18:19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
a to mieli fajną reklamę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 18:39:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Mi zawsze bliższe były kapele metalowe.... Największy wyjątek stanowi tu Armia.
Nie lubie dzielenia muzyki na szufladki i nie będę się tu silił na precyzyjne określenie gatunków które mi pasują bo jest to zdradliwe.... Moge tylko z grubsza opwiedzieć jak to wygląda.... najpierw to co wysiada w rpzedbiegach:

death - nieeeeeeeee!!!! Jedyne co jestem z tych okolic strawić (póki co) jest Creation Of Death. No i jakieś cosie puszczane przez Dyingbride jeszcze mi podchodzą :wink:

black - zgroza.....

power - czy tu trzeba coś komentować? :wink:

Odpadają też klimaty Iron Maiden i podobne. Także pseudometal spod znaku Linkin Park czy Limp Bizkit (choż wole to zdecydowanie niż standardową radiową papke i jeszcze jakoś jestem w stanie to przeżyć w małych dawkach), no i oczywiście pedal-metal czyli jakieś HIM czy The Rasmuss..... porażka..... :?

Napewno jeszcze dużo pominąłem ale tak z grubsza przesiałem co se ne da. :wink:

a co se da? A choćby Soulfly, Acid Drinkers, 2Tm2,3 (choć z wrzucaniem go tutaj jest problemo, bo wielu się na to oburza..... :wink: ), SOAD, KoRn, Deftones, Nailbomb, ostatnie dwie Sepy z Maxem, czy pierwsze Ill Nino... to tak z grubsza.... Głównie, jak widać, zdecydowanie bardziej to nowometalowe granie... Ale za jakiegoś fana numetalu się nie uważam bo jednak większość tego (nawet tego co podobno w czołówce) zjawiska mnie nudzi....

i na koniec do Glacka: od kiedy to Trupia Czaszka to metal? :shock:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 18:57:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
a jakie cechy ma soad zeby nazwac go metalem ?
albo korn ?
nie mow tylko ze obnizony stroj, bo to sie nie liczy, dlugie wlosy tez odpadaja 8) :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 21:38:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Okazuje się, że kluczowa sprawa w tej dyskusji to co jest a co nie jest metalem.
Jeśli chodzi o Armię to zdecydowanie nie pachnie mi metalem. Po wydaniu Pocałunku, kiedy słuchałem go często równocześnie wygrzebałem bułgarskie winyle Deep Purple i tu dostrzegłem coś wspólnego! Może Armia ostatnimi czasy gra hard rocka? Przy całej niegdysiejszej otwartości tego gatunku. To zresztą milsza tradycja - Led Zeppelin i te de. Ale to tak rzucam mimochodem, nie mieszając się w gatunkowe rozważania.
Kiedy chodziłem do liceum to sporo kolegów w nowej szkole pochłoniętych było death metalem i tymi klimatami typu Paradise Lost, My Dying Bride czy Gathering. Co prawda miałem przegrane Shades of God i jakieś tam smutne Dying, ale niespecjalnie się wciągnąłem. Za to próbowałem coś podsunąć kolegom - Dead Kennedys czy Dead Can Dance. Ale też chyba byli zbyt zainpregnowani na wpływy...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 23:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
heheheh.... wiedziałem :wink:
cytzu ja tam gdzieś napisałem że mnie walą szufladkio i to co napisałem jest umowne. Ale oczywiście się trza przyczepić :P i dziwne że dopiero jak ja wspomniałem o SOADzie i KoRnie to się przyczepiłeś....... :twisted:

lepiej mi powiedz w takim razie czym to jest jak nie metalem, bo się lepiej znasz :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 grudnia 2004 23:58:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
KoRn to jakiś syf, a SOAd to taki punk XXI wieku

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 00:33:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
hehe, no ja nie wiem co to jest za bardzo, ale na pewno nie metal :)
soadowi chyba rzeczywiscie blizej do panka niz do metalu, a korn to taka wybiedniala podrobka faith no more ;)
zreszta chyba korny kiedys cos mowily o inspiracji fnm.

a tak offowo - zegnam sie tymczasowo, jutro o 12.50 samolot do nju jork siti, postaram sie miedzy jednym a drugim hamburgerem wpasc na forum :) trzymcie sie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 00:37:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w VII klasie słuchałam Black Sabbath (dokładnie jak Elrond), Judas Priest (dokładnie jak Elrond), Iron Maiden (miałam pożyczoną dżinsową kurtkę z wymalowanym eddim na plecach od osiedlowego bossa), ACDC i Saxon. Ale w VIII klasie usłyszałam Sex Pistols i to był koniec metalu dla mnie do dzisiaj. Nie znoszę wręcz, metalowych płyt armii nie słucham.
moda metalowa poza tym jest beznadziejna, nigdy mi się nie podobali metalowcy z długimi piórami i w rajstopkach.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 00:48:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Wiesz, Natalio, jak ja bym trafił na punkowe płyty mając wcześniej do czynienia jedynie z Sabbathami, Judasami, Ironami i Saxonem, to też bym tych pompatycznych i sztucznych metalowców puścił z dymem :D Do dziś nie jestem wielkim fanem tych kapel (tzn. nie mam nic przeciwko i niektóre albumy nawet mam, ale to nie to). Ale na szczęście zacząłem metalową edukację od thrashu (pierwsze dwie Metalliki, Slayer, Megadeth), który jest do dziś moim ulubionym nurtem muzyki metalowej i sądzę, że ma wiele wspólnego z punkiem - jeśli chodzi o szczerość, bezpretensjonalność, brudne brzmienie i agresję. Żeby tak od razu i na zawsze odepchnąć cały gatunek?
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 01:33:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
cytzu! ja chce kartke z pod chaty lennona!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group