Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:25:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 18:18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Właśnie po raz pierwszy w życiu miałem okazję wysłuchać Kapitana - włączyłem sobie w końcu pożyczoną jakiś czas temu płytę Trout Mask Replica. Wyłączyłem zdaje się w trakcie dziewiątego numeru :-) (jest dwadzieścia osiem)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 18:24:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
i jak?
żyjesz? :wink:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 18:40:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie no, spoko. Nie żeby w ogóle nie dało się słuchać, tylko jakoś mnie zmęczyło i straciłem motywację ;-) Nie da się ukryć, że jest to zupełnie nie moja stylistyka. Bardzo bliskie skojarzenia z Zappą zresztą, za którym też nie przepadam.

Wiem, należało bezpiecznie zacząć od Safe Milk, ale tylko rybę miałem pod ręką.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 21:44:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Safe Ci się powinno spodobać. A ja chętnie posuchałbym Maski. Weź przyjeć :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 22:02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..Safe jest piękna i niewinna...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 czerwca 2011 13:39:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Przez ostatni miesiąc przesłuchałem Safe ze 100 razy i kilka razy Maskę.... znów mi zupełnie na jego punkcie odbiło..... napiłbym się teraz czego i poszedł spać na plażę....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 18:22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
CAPTAIN BEEFHEART & his MAGIC BAND –The Mirror Man sessions (1970) *** i pół

Obrazek

Płyta jest zapisem jamowej sesji z 1967 roku , która odbyła się przy okazji pracy nad albumem Strictly Personal. Jak to się mówi, zespół gra na żywo ale w studio. Nie jest to jednak rap pomieszany z metalem ale coś znacznie gorszego. Mamy tu do czynienia z brutalnym improwizowanym bluesem. Są też momenty liryczne a nawet patetyczne , nie waham się powiedzieć –metafizyczne. Dziewięć, początkowo bardzo długich i spotforniałych utworów, które pokazują w jakiej kondycji znajduje się magiczny band oraz jego protagonista. I to wszystko na trzeźwo. Jest to dość swobodny bieg na 10 kilometrów z przeszkodami. Swoisty trening długodystansowca ,choć na finiszu przyspieszają. Nikogo nie obchodzi ,że trzeba coś zjeść albo pić albo, że komuś chce się siku. Te podstawowe sprawy ,na które składa się żywot człowieka nie mają tu znaczenia. Liczy się tylko muzyka ,muzyka bez końca. Ale dokąd i po co niezłomny kapitanie? Siedem z dziewięciu utworów, które tu mamy znalazły się na Strictly Personal. Opłaciło się trenować. Pełne zwycięstwo ! Kapitan robi sobie co chce a magiczny band rozkoszuje się sobą. To warknie to rypnie, zamerda i zniknie. Zespół psuf. Płyta brzmi tradycyjnie chropowato i bardzo brzydko a wszystkie utfory są najgorsze. Kończy się po stu pięćdziesięciu siedmiu godzinach ale….. nikt nie rapuje. :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 18:58:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
To warknie to rypnie, zamerda i zniknie.


:D

a jak ma się zawartość tej płyty do bonusów z 'safe as milk'? - czy to nie ta sama sesja?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 20:20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...według mnie nie . Na Mirror manie mamy: Safe as milk (take 12) a na bonusach do debiutu :Safe as milk (take 5) oraz Trust us -na MM (take 6) a w bonusach do Safe (take 9)....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 21:47:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ale jest podobnie czy inaczej?
(te bonusy z Safe niektóre są bardzo ciekawe!)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 22:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
antiwitek pisze:
(te bonusy z Safe niektóre są bardzo ciekawe!)

ja z nimi mam tak, że jeśli słucham to tak, jak inne wydawnictwo, jakąś epkę czy co.... Safe kończy się na Atumnowym czaildzie.... a potem cisza....

.... zwróciłem kiedyś uwagę, że cisza po ostatnich dźwiękach jakiejś pięknej płyty, należy jeszcze do albumu... i wejście z jakimś za przeproszeniem tejkiem, to barbariosa.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2011 22:23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
zgadza się

niemniej jak się ma jeden cd Kapitana to zwraca się uwagę i na bonusy :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 czerwca 2011 22:27:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
ale jest podobnie czy inaczej?

...podobnie inaczej ,szczególnie Trust us.....długość też jest inna

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 13:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Obrazek

The Spotlight Kid (1971/ wyd. 1972)

Warto napisać coś o tej fajnej płycie. Choć Gospodarz sknera i oszczędza w numerach ja umie, ochrzci nas na dźwiękach i doleje wody do nut, to jednak szybko można mu to wybaczyć, jeśli tylko ma się w pamięci jego spotkanie ze światem na Trout Mask Replica. Przecież coś go to kosztowało! Stracił mały palec, oddał się marzeniom, zlicytowali mu szafę z zielonymi kapelusikami z piórkiem, a mapy!? a cała reszta przyborów higienicznych!? Teraz Kapitan musi się trochę poodnajdywać. Przez pierwsze minuty krąży ohydnie wokół niestosownych tematów, zespół buguje, buja, nawet gra, zbliżając się do formy zapomnianego przeboju, w który trafia w piosence White Jam. Tekst She brings me white jam/'N I don't know where I am dotyka mnie. Jest wesoło, wysokie rejestry, ale i tak w końcu się popłaczę. Ten numer zostanie wyciszony, bo myślę, że kapitan jechał nim jeszcze ze trzydzieści minut.... ........
.......... ........ albo groźny blues When It Blows Its Stacks, w którym pada takie "aaa aaaa aghh aagrhhh", ale to "r" jest prawie poza płytą, jakby chciało wyrwać się na nową sesję nagraniową, ono znaczy swoje, ale jest jakby zakompleksione, a przecież pada, i to pada w złowieszczym kontekście howlingwolfatego bluesa! Naturalnie następny numer będzie instrumentalny. Bo są to bardzo dobrzy instrumentaliści. Fajnie grają bez wyjątku wszyscy, bo grają na fajnej płycie. Rozedrgany The Spotlight Kid o bardzo osobistej historii. O! Albo ten blues pachnący kolejowymi smarami Click Clack, a peron to wprost wymarzone miejsce na rozstania. Świetnie to umie podchwycić gitarzysta.
Wreszcie Grow Fins
Obrazek


I ten kończący wszystko szybowiec. Przedzierający się przez błoto, ale taki czysty. Muzyka pełna wyrzeczeń ale jednak rozpustna jak tia lala.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 14:58:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ooo ! dobrześ zrobił ! :D ...a tesz zabierałem się powolli do pisania :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group