Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:24:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jack White
PostWysłany: śr, 15 września 2010 21:14:36 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Więc w końcu się zebrałem za ten wątek, jeśli liczycie na gwiazdki ja ich tu nie umieszczę, jeżeli chcecie znaleźć pełną pasji muzykę, proszę bardzo! Come in!

Fly Farm Blues

Obrazek

Niby tylko singiel, niby tylko 12 taktowy w E, ale mamy tu wszystko czego człowiek szuka jeśli chodzi o uczucie. Proste, brudne, typowe dla White'a brzmienie równie starych, niestrojących do końca gitar. Piosenka napisana, całkiem przypadkiem, podczas kręcenia It Might Get Loud ( pl. Będzie Głośno ). Zniekształcony wokal, to raz odpowiadający gitarze, to raz wzywający ją do odpowiedzi. Przetworzone brzmienie całej przeszłości korzennego blues'a, rock'and'rolla i brudu dzisiejszego świata. Człowiek walczący z materią, żeby wydobyć ten jedyny dźwięk...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 września 2010 18:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Ergo! Kibicuję Ci z całego serca! Czekam na przelot po wszystkich projektach JW!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 września 2010 08:21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dajesz!! :piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 września 2010 19:31:49 

Rejestracja:
czw, 19 listopada 2009 15:26:41
Posty: 374
Skąd: Warszawa
Ergo pisze:
podczas kręcenia It Might Get Loud


Chciałem wtrącić, że mimo iż ten film specjalnie mi się nie spodobał koncepcją i swoistym "nadęciem", to warto zobaczyć sceny muzyczne z udziałem właśnie Jack'a White'a. To, jak gra tego swojego rocka-bluesa prosto z wnętrza siebie jest sporo warte.

Ale ta gitara z wbudowanym mikrofonem i rolką kabla jak w odkurzaczu w ogóle do mnie nie przemawia :roll:

_________________
http://virtmedia.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 września 2010 10:26:31 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Olek pisze:
Chciałem wtrącić, że mimo iż ten film specjalnie mi się nie spodobał koncepcją i swoistym "nadęciem", to warto zobaczyć sceny muzyczne z udziałem właśnie Jack'a White'a. To, jak gra tego swojego rocka-bluesa prosto z wnętrza siebie jest sporo warte.


Ja tam za bardzo żadnego "nadęcia" tam nie zauważyłem ale może dlatego, że jako gitarzysta trochę inaczej patrze na ten film... I fakt, sceny gdzie gra White są świetne, chociaż jest ich trochę mało... Zobaczymy co dadzą w rozszerzonym wydaniu ze skasowanymi scenami, ale jeżeli ktoś chce naprawdę obejrzeć jak gra White to polecam dvd koncertowo biograficzne The White Stripes - Under Great White Northern Lights ( swoją drogą pewnie za kilka dni wrzucę to do tego wątku).

Olek pisze:
Ale ta gitara z wbudowanym mikrofonem i rolką kabla jak w odkurzaczu w ogóle do mnie nie przemawia


Jak dla mnie jest genialnie stonerowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 lutego 2011 13:09:49 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
TopGuitar pisze:
"Duet White Stripes, na którego czele stali Jack i Meg White z dniem wczorajszym zakończył oficjalnie działalność. W specjalnym oświadczeniu muzycy napisali, że „powodem rozstania nie są różnice artystyczne lub brak chęci dalszego grania ani problemy zdrowotne członków. Złożyło się na to mnóstwo powodów, ale głównie chodzi o zachowanie na zawsze tego co piękne i specjalne w tym zespole”. Wytwórnia grupy jednocześnie zapowiada, że ukażą się pośmiertne wydawnictwa White Stripes zawierające niewydane nagrania studyjne i koncertowe.

Od czasu wydania pierwszego albumu w 1999 roku, White Stripes zdobyli 5 nagród Grammy oraz sprzedali 5,9 milionów płyt. Ostatnim, szóstym studyjnym albumem zespołu było „Icky Thump” z 2007 roku."


Szkoda, ale przynajmniej cieszą te niepublikowane nagrania.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2011 08:01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Olek pisze:
Ale ta gitara z wbudowanym mikrofonem i rolką kabla jak w odkurzaczu w ogóle do mnie nie przemawia

Intencją twórców filmu było chyba pokazanie White'a jako absolutnego przeciwieństwa Edge'a, który nie może obyć się bez całego arsenału elektronicznych gadżetów, a tymczasem nieważne na czym grasz, jeśli tylko masz coś do przekazania przez muzykę, to wystarczy Ci to co znajdzisz w szopie za domem... 8-)

Muszę ze wstydem przyznać, że pierwszy raz usłyszałem JW oglądając Shine a Light Stonsów i jakoś nie wzbudził mojego entuzjazmu, dopiero rzeczony film otworzyl mi oczy na siłę jego surowej, nieokrzesanej, płynącej gdzieś z trzewi muzyki (mam na myśli głównie Białe Pasy).


Ergo pisze:
(...)White Stripes - Under Great White Northern Lights(...)
:piwo:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2011 09:07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Fajny, ascetyczny temat... ale co on robi w Ocenarium ?

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2011 16:28:50 

Rejestracja:
sob, 23 stycznia 2010 17:08:02
Posty: 786
Skąd: Warszawa
KoT pisze:
Fajny, ascetyczny temat... ale co on robi w Ocenarium ?


Jeżeli chodzi Ci Kocie o brak (tymczasowy, tymczasowy!) ocenienia poszczególnych płyt/projektów White'a to zapewniam Cię, że jak tylko będę miał wenę, żeby napisać coś więcej niż "5/5, 1/5" (co tak na marginesie jest wg mnie zbyteczne, jeżeli chodzi akurat o twórczość Jacka, i niektórych innych) to to się tu pojawi. Jednego singla już masz "ocenionego"

W innym wypadku nie rozumiem aluzji.... :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2011 09:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
W Ocenarium przyzwyczaiłem się do mniej lub bardziej wypaśnych monografii wykonawców, a przynajmniej do dyskografii albumów studyjnych... Fajnie, że zacząłeś od singla, którego nie znałem i jak dostosujesz poziom tego tematu do tego stopnia szczegółowości to na pewno nikt nie będzie narzekał... Kto jak kto, ale ten artysta jest do ogarnięcia... a tak to (tymczasowo, tymczasowo!) nie ma o czym gadać... właśnie gadać, bo cyferki i gwiazdki są pochodna opinii... czyż nie ?

do roboty !

;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2011 10:02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tymczasem white stripes ogłosiło definitywne zamknięcie swojej działalności

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2011 13:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tym ta casem sie nie śpiwo :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2011 16:00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:oops:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2012 07:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Jack White z solowym projektem wystąpił w SNL... Piosenki zacne, ale proszę państwa jakie on tam zaprezentował orkiestry !!!

http://www.nbc.com/saturday-night-live/ ... on/1388795
http://www.nbc.com/saturday-night-live/ ... s/1388803/

Cytat:
Jeżeli chodzi Ci Kocie o brak (tymczasowy, tymczasowy!) ocenienia poszczególnych płyt/projektów White'a to zapewniam Cię, że jak tylko będę miał wenę (...) to to się tu pojawi

czekam... czekam...

Od siebie napiszę, że osłuchałem się przez ostatni rok The Racounters i The Dead Weather i są to kapitalne płyty (wszystkie cztery)...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 marca 2012 11:42:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Dzięki.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group