Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 lipca 2019 17:22:04

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 756 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 27 lutego 2019 13:45:38 
Awatar użytkownika

Prazeodym pisze:
Aż nagle, w ramach jakiejś dziwnej zajawki, ogarnąłem trochę historię polskiego metalu i dopiero wtedy skumałem, jak bardzo na tym tle, tych wszystkich swojskich i przasnych Wilczych Pająków, Katow, Turbo, Stosow czy Dragonów, taki zespół, z komiksową oprawą, że skrzyżowaniem Jello Biafry i Lemmy'ego na wokalu, z pedzacymi, popierzonymi piosenkami, bez piania i smoków w tekstach, musiał być świeży. Jest w tym jakiś duch czasow: lata 90, wczesny kapitalizm w rozkwicie i nagle BENG! wjeżdża polski zespół metalowy, który nie brzmi jak ubodzy, polscy kuzyni kolegow z USA.

Uff... cieszę się, że nie muszę tego tłumaczyć. :D

Dodam tylko, że może nie tak ważny jak sama muzyka, ale, bądźmy szczerzy, trudny do pominięcia, był aspekt wizualny. Proponuje obejrzeć zdjęcia Kata, Turbo etc etc z przełomu lat 80-tych i 90-tych, a potem spojrzeć na fotki Acidów. Ta ekipa nawet wyglądała inaczej. Np. niebagatelną kwestią było to, ze żaden z nich nie nosił wąsów, ani kozaków, a już Litza w koszulce NoMeansNo, albo Apatii, to w ogóle był jakiś kosmos jak na owe czasy.:D

PostWysłany: pt, 01 marca 2019 22:39:43 
Awatar użytkownika

Na fali acidowej zajawki dałem sobie Dirty Money oraz Striptease i poczułem się przebodźcowany :okolata:

PostWysłany: pn, 11 marca 2019 08:31:27 
Awatar użytkownika

Ja na fali naszej dysputy nabyłem ich box 1990 - 2000. Dzisiaj posłuchałem sobie "Are You a Rebel?" (pierwszy raz od 25... od 26 lat?) i muszę napisać, że nie zgadzam się z tym co napisałeś powyżej, a mianowicie:

Prazeodym pisze:
Acidzi z wczesnych płyt mocno sie zestarzeli, a wiele rzeczy, które wtedy mogły robić wrażenie, dzisiaj odsłania swoje wady.

Nie słyszę, żeby te pierwsze nagrania Acidów jakoś specjalnie się zestarzały. Jeżeli już, to zestarzał się cały gatunek i niektóre zagrywki mogą brzmieć nieco "niedzisiejszo". Biorąc jednak pod uwagę, że thrashe i crossovery z 10 czy 15 lat temu przeżywały swój "riwajwl" (a teraz fala chyba znowu wróciła) i wszystkie te "anachroniczne" brzmienia znowu zaczęły być w cenie, nie czuję tu za bardzo naftaliny. Niektóre kawałki w takiej formie, w jakiej słyszymy je na płycie mogłyby spokojnie trafić na najnowszy album takiego, dajmy na to, Municipal Waste i nie tylko nikt by nie narzekał, ale pewnie dobrze by mu to zrobiło. :)

PostWysłany: wt, 12 marca 2019 10:31:12 
Awatar użytkownika

Jak chodzi o jedynkę to absolutnie zgadzam się z Petem i nawet to jej dziwne brzmienie mi nie przeszkadza a wręcz jest atutem. Kiedy zagrali tą płytę na Luxfeście w takim ostrzejszym wydaniu (przynajmniej ja to tak usłyszałem) to stwierdziłem, że na albumie jednak fajniej.
Natomiast na "Dirty...", "Striptease" a i "VVV" jest trochę momentów jak też całych utworów, w których słychać to o czym pisał Prazeodym.
Potem jednak nastąpiły trzy konkretne albumy i te jak dla mnie się nie starzeją, a dalsza historia to ... już inna historia.
Te trzy albumy to oczywiście autorskie "Infernal...", "State..." i "High proof...", nie "Fishdick" który był gdzieś tam po drodze.

PostWysłany: wt, 12 marca 2019 17:07:29 
Awatar użytkownika

No nie wiem, nawet włączyłem wczoraj Are You a Rebel?, ale jak zwykle prędko wyłączyłem. Nigdy nie mogę się wciągnąć, a już te solówki klasycyzujące, czy jak to nazwać, powodują zawsze, że pojawia się myśl "nie no kurde, dość" :) .

PostWysłany: wt, 12 marca 2019 18:04:04 
Awatar użytkownika

To tak samo jak jeden mój znajomek 'wychowany' głównie na starym industrialu, rzeczach okołopunkowych itd. w połowie lat 90tych gdy swoje 'bazowe' płyty wydawały Machine Heady, Fear Factory, Meshuggahy i inne takie mówił że taki metal to mu się by nawet podobał, ale za te solówki to łapy powinni ucinać.
:mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 756 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Strefa czasowa UTC+1godz.