Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 16 grudnia 2017 23:43:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 czerwca 2015 22:06:07 
Awatar użytkownika

Nie wiadomo gdzie pisać o Raphaelu, bo można by w miejscach wielu!

Ale o płycie Koltrejnowskiej może tu? Czarodziejsko zupełnie już dziś ją przyniósł listonosz, mogłem jej posłuchać, więc chciałem podzielić się kilkoma z pierwszych wrażeń.
Bardzo ciekawie jest nagrana. Słychać oddech muzyki, pieca, ale też samego artysty :) . Muzyka siłą rzeczy - ośm na 10 numerów to gitara solo - niby nie jest łatwa w odbiorze. Ale jednak od razu wiadomo, że oferuje bardzo wiele, jest jakaś bliska i dobra. I nie ma monotonii, czego można by się obawiać. Są czyste i silne wrażenia.

Bardzo się cieszę na dalszą znajomość z tymi nagraniami, jestem wręcz podekscytowany. Mam wrażenie, że kilka ostatnich lat przynosiło płyty dobre i bardzo dobre, a 2015 przyniósł już trzy, według mnie, fantastyczne :) .

Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 czerwca 2015 22:50:25 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
Mam wrażenie, że kilka ostatnich lat przynosiło płyty dobre i bardzo dobre, a 2015 przyniósł już trzy, według mnie, fantastyczne

Dużo się dzieje. I mamy to na wyciągnięcie ręki.

Ja też bardzo chcę poznać ten album Rafaela. Bardziej niż bardzo.

PostWysłany: wt, 23 czerwca 2015 20:45:40 
Awatar użytkownika

Od Maczka mam link do dwugodzinnej audycji Dwójki z Raphaelem - właśnie o koltrejnowskiej płycie. Bardzo ciekawe, padają kontrowersyjne stwierdzenia. No i fajnie się go słucha jak gada. A dopiero dwadzieścia minut za mną :) .

http://www.polskieradio.pl/8/740/Artyku ... -godz-2304

PostWysłany: śr, 24 czerwca 2015 12:20:00 
Awatar użytkownika

najpierw Bach teraz Coltrane....muszę posłuchać

PostWysłany: pt, 07 sierpnia 2015 05:36:07 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziś Rudy Royston "303" w Village Vanguard. MIAZGA.

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

PostWysłany: pn, 04 lipca 2016 20:08:43 
Awatar użytkownika

Obrazek

Jest!

PostWysłany: czw, 09 listopada 2017 05:24:43 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Czwarta w życiu wizyta w Village Vanguard i kolejny fenomenalny koncert. Dziś na scenie znowu Ravi Coltrane Quartet. Raviego widziałem tu poprzednio ponad 3 lata temu, podczas pierwszego spotkania z VV. Tym razem na scenie świetny skład:

Ravi Coltrane - saksofon tenorowy i altowy
Adam Rogers - gitara
Dezron Douglas - kontrabas
E.J. Strickland - perkusja

Poziom wykonawczy absolutnie topowy, ale choć kwartet jest Coltrane'a, to największym mistrzem był Strickland. Cały koncert mógłby sprowadzać się do jego fantastycznego groove'u, oszczędnego, z dominacją akcentów na blachy. Coś wspaniałego!!

Z koncertu w 2014 roku zrobiłem pełnowymiarowy bootleg - dziś też nagrywałem, ale gdzieś w trakcie wysiadła mi bateria - nie wiem nawet ile się nagrało. Na pewno jednak udało się zarejestrować początek - dwudziestominutową wariację opartą na jakimś utworze Ornette Colemana - jak się uda zgrać, to wrzucę :)

Super sprawa.

...no i mogę tylko żałować, że nie będzie mnie tu w przyszłym tygodniu... Od 14 do 19 listopada w Village gra bowiem John Zorn's Masada Book Three.

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.