Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:10:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 czerwca 2009 15:17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
elrond pisze:
odwiedzają nas przecie inni pożyteczni idioci z krainy oświecenia i postępu
takich tutaj najwięcej :cry: więc zwykłym śmiertelnikom zostanie filharmonia albo chorał itp...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 00:43:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Taaa... :? A propos chorału, koncert blur ma się ponoć odbyć w Łodzi w ramach Pepsi Vena Festival. To by oznaczało 9-11 października. Taką informację (plotkę w zasadzie) podał Dziennik.

W tej intencji kupiłem se 3l Pepsi Light i opijam :D

Kurde, blur z Grahamem na gitarze w Polsce. Ale czad!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 11:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
I dupa :cry:

http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Ko ... 39954.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 11:25:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A właśnie wczoraj próbowałem zbierać ekipę...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 11:46:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Kicha. Nie wiem, czy na koncert bym poszedł (choć trochę się nad tym zastanawiałem..), ale nową płytę bardzo chętnie bym usłyszał.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 14:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Mam płytę Coxona, zobaczymy jak się sprawdzi. Coś mi się jednak wydaje, że będzie to mix świetnych instrumentali z beznadziejnym głosem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 15:33:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
my słuchaliśmy jednej i raczej bez historii oprócz jednego numeru w stylu retro który zagrał na saksofonach (w utworze Parklife też gra na tym instrument)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 kwietnia 2010 08:58:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Blur - Fool's Day

http://www.youtube.com/watch?v=7mBJB3G0YFY

Świetny jest ten nowy kawałek.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 lipca 2010 11:15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Na youtubie są fragmenty z zeszłorocznych koncertów rejunajtedowych. Bardzo fajne. Zatęsniłem ze blur, puściłem sobie i znowu się nie zawiodłem. Ta muzyka jest po prostu żywa i cały czas świeża (20 lat już prawie od Leisure :shock: )

Chyba się powtarzam, ale jeżeli jakikolwiek zespół można by uznać za nowe wcielenie Beatlesów, to wg mnie właśnie blur. Oczywiście nie ta sama skala i osiągnięcia, ale te same świeżość, duch, humor, inwencja, różnorodność, poszukiwania, bez utraty melodyjności no i radość ze słuchania. :dance:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lipca 2010 10:16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
otoKarbalcy pisze:
powtarzam

za Ianem Andersonem :mrgreen:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lipca 2010 13:28:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
poważka? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lipca 2010 13:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
jako, że ten nowy numer jest teraz na pierwszym miejscu listy Trójki, to go posłuchałem - bardzo fajny, jakieś odległe echa Madness w nim słyszę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lipca 2010 20:24:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
otoKarbalcy pisze:
Chyba się powtarzam, ale jeżeli jakikolwiek zespół można by uznać za nowe wcielenie Beatlesów, to wg mnie właśnie blur. Oczywiście nie ta sama skala i osiągnięcia, ale te same świeżość, duch, humor, inwencja, różnorodność, poszukiwania, bez utraty melodyjności no i radość ze słuchania.

no właśnie - z jednej strony radości z nieustannego odtwarzania ulubionych piosenek, a z drugiej poczucie obcowania z czymś ambitnym :) (+ trochę tej cudownej brytyjskości)ostatnio mocno się wkręciłem w Blur, wystarczy zresztą spojrzeć na mego last.fm i może kiedyś wrócę do tego wątku...na dzień dzisiejszy pierwszej płyty nie oceniam, drugiej daję ****+, trzeciej *****, czwartej ***, choć single doceniam, a tej bez tytułu na razie nie oceniam. poznanie dwóch ostatnich niedługo nastąpi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 lipca 2010 21:21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
otoKarbalcy pisze:
ale te same świeżość, duch, humor, inwencja, różnorodność, poszukiwania, bez utraty melodyjności no i radość ze słuchania.

...niestety ja nie słyszę nic z tego co napisane powyżej...ani swieżości, a ducha ??? jakiego ?, inwencji ???? :shock: róznorodność ? poszukiwania .....a przepraszam niby czego oni poszukują ? :shock: a już radości ze słuchania zero... przeciętna nuda

ps. ale okładki bardzo ładne

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 08:17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
elrond pisze:
swieżości

elrond pisze:
inwencji ????

elrond pisze:
róznorodność ?

elrond pisze:
poszukiwania

elrond pisze:
przeciętna nuda


Trzeba by długo pisać. Miałem na myśli przede wszystkim gitarę - riffy i brzmienie. Właściwie w każdym numerze inne i ciekawe. Nie to, co np. w Oasis. Widać, że do każdego utworu podchodzili odrębnie i wymyślali coś nowego, nie stali w miejscu. To samo było u Beatlesów - rzadko zdarzało im się powielenie swojego pomysłu np na aranżację, czym słusznie się szczycili.

Blur brzmi wg mnie bardzo oryginalnie i często nowatorsko, co dzisiaj jest niezwykle trudne. Nie jest mi z nimi ani nudno ani przeciętnie. Tak, jak z Beatlesami.

Rozwój widać też słuchając poszczególnych płyt. Każda inna, każda jest krokiem do przodu, chociaż nie zawsze szczęśliwym. Warto zestawić sobie dla przykładu Leisure i 13, ewentualnie Think Tank czyli pierwszą i przedostatnią (ew. ostatnią).

Kolejna sprawa to śpiewanie w harmoniach. Dzisiaj zazwyczaj przez zespoły rockowe olewane. Co najwyżej do głównego wokalu dodają drugi głos u góry i już. A w Blur jest tego dużo i smacznie. W ogóle wokale w Blur dla mnie bardzo dobre. Albarn śpiewa zwyczajnie, bez fajerwerków, bez napinania, naturalnie. I to mi się właśnie podoba. Brak przesady i naturalność. To jest to.

elrond pisze:
a ducha ??? jakiego ?

No, oczywiście nie tego z dużej litery. Chodzi mi o podobny do Baetlesów styl, temperament, atmosferę, humor tego zespołu. Taka lekkość i... chłopięcość? :roll:

Myślę, że warto spojrzeć na tę grupę bez jakichś wstępnych założeń. Ja takie miałem (po obejrzeniu m.in. teledysku do Boys&Girls) i dlatego przez lata w ogóle nie chciało mi się ich poznawać.

:)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group