Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:45:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 14:46:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 27 listopada 2004 14:20:01
Posty: 107
Skąd: Olsztyn/Linden/Warszawa
panowie, ale o co chodzi z tymi avatarami?! :lol:

schizofrenii mozna dostac przez was...

i piwa sie bardziej chce...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 17:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Tak dokładnie to ja nie wiem o co chodzi... :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 21:30:34 
alez pisze:
panowie

no tej, no!!!!!!!! i panie....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 września 2005 14:13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Słuchałem sobie przed chwilą jedynych sześciu piosenek Bluru, które znam (kiedyś ściągłem z Kazy). Są to:

Swamp Song
Mellow Song
Good Song
Sweet Song
Song 2
i Tender (nie song)

Nie wiem, czy to jest jakiś punkt startu... bo dobór piosenek zupełnie przypadkowy. Podoba mi się, chociaż bez rewelacji. Dobre do posłuchania, kiedy się robi cos innego (u mnie to kategoria świecąca pustkami, do pracy preferuję muzykę instrumentalną), odprężające, pewnie ładne by było do zagrania na manewrach ;-)

Generalnie jedynie Good Song jakoś mi się wydaje niespecjalnie good z tego zestawu, reszta mi się podoba, najbardziej chyba pierwsze dwie. To z trzynastki obie, tak?

Część wiem, z których płyt, część nie wiem. Ogólnie może poproszę o jakiś komentarz odnośnie tych piosenek skierowany do kompletnego ignoranta - jak one się mają do całej twórczości zespołu, jak do płyt, na których występują (coś tu ktoś mówił, że Tender OK, ale nie pasuje np.), a skoro poznałem jako pierwsze te a nie inne, to czego słuchać dalej (w pierwszej kolejności) żeby zespół poznać nieco lepiej.

Dziękuję :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 września 2005 19:32:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
mellow song to to co najlepsze na 13, a swamp song to to co najgorsze

polecam (Tobie Crazy) płytę "Parklife" - tam jest Blur najwięcej oblicz, so to say

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 października 2005 19:34:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
tymczasem jednak słucham 13-ki przywiezionej z POznania... ej, to jest jakieś dziwne :shock:

OtoKar pisał, że duch Beatlesów, Mellow Song to owszem, ale ogółem ja tu więcej słyszę Nine Inch Nails :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 października 2005 19:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
No ale ta śliczna kawa i telewizor!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: blur
PostWysłany: wt, 11 października 2005 08:04:47 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
a ja znam tylko blur (+ oczywiscie pojedyncze kawalki z innych plyt, ale bardzo pojedyncze) i podoba mi sie bardzo. zaczelo sie od song 2 w trojkowej liscie niedzwieckiego i kupilem kasete. potem kaset przestalem sluchac, wiec jak tylko w przecenie znalazlem to cd nabylem. ale historia byla taka, ze porownac moge blur do trodante.
bo poza song 2 i on your own za pierwszym razem nie podeszlo mi nic. odlozylem na pol roku i dalej nie poszlo. a potem gdzies nagle mnie olsnilo i on your own uznalem za najgorszy kawalek.
beetlebum fajnie, tak od niechcenia sie rozkreca, zeby koncowka byla odjechana, podobnie zreszta jak w country sad ballad man - bardzo to przyjemne. song 2 zdegradowalem do roli przerywnika, nawet lepszy jest jego odpowiednik z drugiej strony kasety (sciezka b2) chinese bombs. i tu male spostrzezenie: udalo sie super wywazyc nasroje - lekka strona a, z odjazdem theme from retro i slodkim you're so great (tak, bylem zakochany w tym kawalku), ciezki poczatek strony b, odplyw w look inside america i strange news from another star i ojazd na koncu z kuliminacja w essex dogs. i sie pokusze o stwierdzenie, ze nawet on your own powinno draznic, zeby ta plyta w calosci byla jedna z moich ulubionych.
nie spodziewam sie zapoznc w najblizsym czasie z innymi dzielami grupy, skutecznie zniecheca mnie nowy gorillaz, ale moze kiedys cos tu jeszcze skrobne...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 października 2005 08:14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Mi się Song 2 kojarzy z taką gierką - Fifa 98. Zawsze myślałem, że to muzyka na potrzeby gry, napisana przez jakiś mniej znany zespół.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 października 2005 11:41:58 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
... and i feel heavy metal! :twisted: uuuuuhhuuuuuuuuuuu!!!
popadl im kawalek na pierwszego singla.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 października 2005 20:55:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Boskey, jakoś mi się Kawa i telewizor wcale za bardzo nie podobaja musze ci powiedzieć...

Z tym Nine Inch Nailsem to chodziło mi głównie o jeden numer, o drugi (Bugman) - ale za to na maksa! Po prostu brzmi to 100% jakby wyprodukowane w studiu Nothing u Trenta Reznora!!!
I jeszcze taki jeden kawałek blisko końca, też tak reznorowsko rzęzi.

Ogólnie moje główne wrażenie z 13-ki jest takie, że płyta nieprawdopodobnie różnorodna. Albo jest to zaleta, albo i nie. Bo gubię się cokolwiek w tym eklektyźmie. Każdy utwór z innej beczki jak dla mnie.

Swamp Song mimo wszystko nadal mi się podoba the best.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 marca 2006 08:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Niestety pominięto tu tę płytkę:

Obrazek

Uważam ją za całkiem zgrabną, gdyż Blur to zespół typowo singlowy, bardzo nierówny w swoich kompozycjach. Dla amatora takiego ja pozycja obowiązkowa.

Ps. Może ktoś mi powie czemu Albarn rozmienia się na drobne w tym czymś co można czasem w TV zobaczyć? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 marca 2006 21:40:31 
ze gorillaz? no :cry:
a ja jakos nie mam przekonania do tej składanki bo jednak płyty blur zawsze twozryły jakąś całosć a tu piosenki wyrwane z kontekstu. nie. nie podoba mi się :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 kwietnia 2006 23:29:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Ale okładka piękna! 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 sierpnia 2006 17:10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
a mi się Gorillaz podoba!

ale nie o tym teraz, tylko o czymś, co mi się jednak o wiele bardziej podoba.

Słucham płyty 13 i chyba po raz pierwszy wchodzi mi do głowy tak zupełnie bez zastrzeżeń, w każdym razie jestem na końcu piątej piosenki i jestem zachwycony! Bogactwem nastrojów i stylów przede wszystkim, Tender piosenka a la Bitelsi, Bugman to czysty industrial, Coffee & TV niezwykłe połączenie mniej wiecej jednego z drugim (melodyjność plus nowoczesne, niepokojące brzmienie; przy okazji odwołuję wszelkie złe słowa pod kątem tej piosenki, które kiedyś mi się przytrafiły), Swap Song - czad z jakmiś ledwo uchwytnym bluesowym czymś, 1992 to znów rzecz mocno nowoczesna, ale więcej tu z kolei z Radiohead niż z Nine Inch Nails...
jak na razie szósta piosenka nieco gorsza, ale ciekawy przerywnik, taki trochę rokendrolowy.
Czekam na Battle, bo Mellow Song to wiadomo.
I myślę, że ciąg dalszy wpisu nastąpi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group