Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 02:52:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 12:59:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Pet pisze:
No właśnie obecnie pod etykietką hatecore kryją się wszlekiej maści nazi-hordy naparzające hardkorowo.


no nie.... kurwać... myślałem, że z tą Konkwistą to żartujesz tylko...
heh, a street core - to taki apolityczny nurt... znaczy z tym samym posmakiem..?

heh, knedlik-core? to ja już wolę grad core :x

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 13:33:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
heh, a street core - to taki apolityczny nurt... znaczy z tym samym posmakiem..?



Stritkor to stritkor. Nawalanka o tym jacy z nas twardzi ziomale, z dużymi bikolami (ładnie pokrytymi tatuażami) żyjący na sticie. Junajtedy, braderhudy i inne takie pierdoły. Jaki ma mieć posmak?

Tak w ogóle jezeli chodzi o dyskusję o "posmakach", to jak świat maluje mi się w szarych kolorach, dopada mnie smutek, melancholia oraz ból istnienia, to właże sobie na h-c.pl i zaczynam czytać rozkminy policji scenowej o tym jaki to jakaś kapela "ma posmak. Doniesienia domorosłych policjantów myśli, demaskujące brunatną zarazę na scenie hc w oparciu o to, gdzie kto się wydaje, jaki znaczek miał (albo jakiego nie miał) na plakacie, ew. że przyrodni brat kuzyna menadżera był widziany w Biedronce jak kupował rzodkiewkę ramię, w ramię z osobnikiem, który podobno pięć lat temu był widziany jak zamawiał "pięć piw", zawsze poprawiają mi humor na resztę dnia.

Takie ciekawe historyjki mają czasami jeszcze ciekawsze konsekwencje. Np. Sick Of It All odwołało koncert w Polsce, bo dostało od kogoś w Polsce (sic!) donos, że organizator ich polskiego występu był zamieszany w jakieś ciemne sprawki... tfu... brunatne sprawki! Koncertu nie było, a po sprawie okazało się, że nie poszło o nazizm, tylko o kasę, którą to niedoszły organizator był podobno winny "uprzejmie donoszącemu". Słodkie :D

Także proponuję lać szerokim strumieniem na to, co niektóre mądre głowy mówią o "posmakach" i samemu oceniać na podstawie tego co się słyszy i widzi.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 18:01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
heh, policja scenowa - wiecznie żywa :D jak dla mnie ostatnim przebojem była rozkminka nad płytą-trybutem Moskwy...
to ciekawe, że często ludzie najgłośniej krzyczący o tolerancji, szaunku, różnorodności - sami mają dość twarde i sztywne poglądy. ale - takei netowe napinki i tak są lepsze, jak dla mnie ;) od różnych napinek sprzed 20-25 lat... kumpel skopany za znaczek Crass - `przeca to faszyści!!`, ja dostałem ultimatum - albo zamaluję na biało sznurówki. aha, sznurówki z te-szirta Agnostyków, live at cbgb... `czerwone?? to nazisty!!`
hmm... z SOIA to patrzę grubsza sprawa niż nasza miejscowa afera Krzyżyk vs. Apatia... wtedy Krzyżyk sam sobie wystawił świadectwo, a tu... no, no... donosy znów w modzie ;)


Pet pisze:
Stritkor to stritkor. Nawalanka o tym jacy z nas twardzi ziomale, z dużymi bikolami (ładnie pokrytymi tatuażami) żyjący na sticie. Junajtedy, braderhudy i inne takie pierdoły. Jaki ma mieć posmak?


posmak potu???? błeeeeee.... :shock: a swoją drogą - tak czasem... to chyba czasem w HC wsytarcza ostatnimi laty... bicepsy, dziary i `junajted!!`

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 18:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Żeby było zabawniej to ja pierwszy raz z określeniem "deathcore" spotkałem się w artykule (recenzji? Nie pamiętam już) o Babes In Toyland w "Tylko Rocku"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 18:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
:shock: x 10!!! o co mogło chodzić.... :D

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 21:14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Budyń pisze:
w artykule (recenzji? Nie pamiętam już) o Babes In Toyland w "Tylko Rocku"

o, kojarzę to. to chyba Rzewuski napisał, prawda ?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 maja 2011 22:52:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nie mam pojęcia, ale możliwe całkiem.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 07:24:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Żeby wątek ocenaryjny nie był całkiem rewijulessowy, co niechybnie ściągnie na niego słuszny gniew i karzące ramię sprawiedliwości Witka, trzeba prędko zapełnić go wartościującą treścia.

W tym celu odkurzyłem sobie dziś półeczkę z napisem HC i wyciungłem pierwszą z brzegu płytę. Okazło się, że jest to "Open Your Eyes/Don't Forget the Struggle, Don't Forget the Streets". Czyli zebrane na jednym CD dwa pierwsze długogrające albumy legendy nowojorskiego hardkora - WarZone -kapeli założonej przez byłego pałkera Agnostic Front, niejakiego RayBeeza

Pokazałbnym Wam jak wygląda okładka, ale o dziwo nie moge jej nigdzie znaleźć w sieci (poza linkiem do rym, które jak wiadomo u nas raz się wyświetlają, a raz nie) - poza tym może to i dobrze, bo taka drastyczna trochę jest. Ponadto jak na razie przypomniałem sobie tylko połowę płyty, czyli mówiąc inaczej album, który oryginalnie ukazał się w takiej szacie:

Obrazek

WARZONE - "Don't Forget the Struggle, Don't Forget the Streets"

* * * 1/2


Tak jest! Kapela z "posmakiem" :). Nie dość, że na okładce gwiaździsty sztandar (scenowa policja w Polsce już rusza nosami), nie dość że wpisany w krzyż żelazny (niuch, niuch), to jeszcze w składzie skinheadzi (JASNA SPRAWA!), a jakby jeszcze komuś było mało to po krótkim grzebaniu w kartotece okazuje się, że lider i wokalista znany jako Raybeez służył w U.S. Navy (MILITARYSTA!) - werdykt: ukrzyżować! Ale na szczeście WarZone nie dało się zakrzyczeć scenowym stróżom moralności i wytyczyło własną ścieżkę na mapie amerykańskiego h-c. Nie była może ona specjalnie odkrywcza, ani szczególnie finezyjna, ale za to na tyle charakterystyczna, że stała się wytyczną dla nowego gatunku w gatunku czyli streetcora. Krótkie kawałki, tempa raczej średnio-szybkie (jak na cały szeroko rozumiany nurt), szorstkie brzmienie i skandowane teksty pełne takich słów jak "street", "crew", "unity" i "fight" poświęcone raczej relacji między ziomkami w załodze, trzymaniu się zasad i pamiętaniu o swoich korzeniach (cokolwiek by to nie znaczyło), niż kwestiom politycznym. Aha! Wspomniałem już, że refreny nadawały się świetnie do wspólnego wykrzykiwania przez publikę na koncertach? No to wspominam. I to by było w zasadzie na tyle.
Best moment: "From the East Coast to the West Coast" wykrzykiwane w utworze tytułowym, który to fragment zostanie po latach zaadoptowany przez Agnostic Front w kawałku "Gotta Go".
Best song: "In The Mirror" - zawsze jak go słyszę, to chce założyć spodenki do kolan, koszykarskie skarpetki, spakować walizkę i lecieć w te pędy do NYC na koncert WarZone. Szkoda tylko, że to plan niemożliwy do zrealizowania, bo od 1997 roku (czyli od chwili śmierci Raybeeza) zespół nie istnieje.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 lipca 2011 19:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
ciekawe reuniony na październik się szykują.... Cymeon X... Inkwizycja :D :D :D

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2011 09:49:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
A u mnie w mym rodzinnym miescie odwolano wystep zespolu Irydion. Za brak odciecia sie od srodowiska brunatnego, ktore umieszcza recenzje plyt i wywiady z zespolem na swoich stronach. Mozna ich znalesc na sronach torunskich autonomistow-nacjonalistow. Wiec cos jest na rzeczy.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2011 10:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Na Inkwizycję to chyba bym się nawet wybrał. Widziałem ich raz - przed Nomeanso - koncert zapadł mi w pamięć.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2011 19:59:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Bialy_Kruk pisze:
A u mnie w mym rodzinnym miescie odwolano wystep zespolu Irydion. Za brak odciecia sie od srodowiska brunatnego, ktore umieszcza recenzje plyt i wywiady z zespolem na swoich stronach. Mozna ich znalesc na sronach torunskich autonomistow-nacjonalistow. Wiec cos jest na rzeczy.

Przekazowo nie ma, ale znajomości miewają kontrowersyjne. Myślę, że za kilka lat się wyrobią.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2011 23:19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Kto z kim przestaje:)

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2011 08:06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bialy_Kruk pisze:
A u mnie w mym rodzinnym miescie odwolano wystep zespolu Irydion. Za brak odciecia sie od srodowiska brunatnego, ktore umieszcza recenzje plyt i wywiady z zespolem na swoich stronach. Mozna ich znalesc na sronach torunskich autonomistow-nacjonalistow. Wiec cos jest na rzeczy.



XmrowekX pisze:
policja scenowa - wiecznie żywa


-----

XmrowekX pisze:
ciekawe reuniony na październik się szykują


Na pierwszych gigach po reunionach, kidsy będą robiły niezłe singalongi, bo sety pewnie będą osom. Taki będzie mosh, że aż sobie będzie crew po toeboxach deptało.

:iwojima

Polisz-inglisz też jest osom i tylko ciupinkę small village trąci. :wazniak:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2011 10:47:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
nie chapie :cry:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group