Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:45:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 14:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Następnym razem tak zrobię.
Gero, ale że co? Mocno przytyłam?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 17:05:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Może masz trwałą ondulację?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 18:46:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ale że co? :) to przecież Smok napisał, że Cię nie pozna :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 18:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Manool taka nieuważna? To chyba kto inny czyta z jej kąta :D .
Ale Gero i Manool, Wy się spotkaliście przynajmniej?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 19:03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
tak, niestety tylko przez chwilkę :/

ta sobota była dla mnie powiedzmy ciekawa życiowo i nie do końca wszystko kumacją obejmowałm, dopiero Tymoteusz mnie powrócił do jako takiego pionu

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pt, 19 października 2018 20:40:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
O kurde.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2018 14:16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 09 września 2012 13:47:56
Posty: 30
https://vod.tvp.pl/video/dezerterzy,rob ... h,40562314

_________________
dusza jest wszystkim...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 26 czerwca 2019 09:55:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Muszę powiedzieć, że byłem niedawno na świetnym koncercie Luxów. Jak dla mnie zdecydowanie najlepszym z tych wszystkich 20 czy coś koło tego, które widziałem od początku ich działalności (czyli od koncertu w Arenie jeszcze bez Hansa). Nie wiem kto nagłaśniał (Lafdżoj?), ale po raz pierwszy nie miałem żadnych niedogodności związanych z soundem, wszystkich było świetnie słychać, grali jak natchnieni, mimo że to były "tylko" Dni Swarzędza, więc czy można było się spodziewać czegoś nadzwyczajnego? A jednak! To była dla mnie czysta przyjemność obcowania ze świetnymi muzykami, którzy doskonale wiedzą co chcą powiedzieć (i przez słowa i przez muzykę). Setlista świetna, oparta głównie o dwie pierwsze płyty, choć best momentem dla mnie było przełamanie w Cały cyrk. W granej na końcu Husarii Hans zapomniał tekstu i stał z tak ujmująco zafrasowaną miną, że w sumie dobrze, że zapomniał ;) Co jeszcze, Krzyżyk trochę bardziej osadza granie i chyba używa więcej "classic-rockowych" patentów, ale to już zauważyłem na koncertówce Luxlive , że coraz mniej jest u nich czy to punkowego, czy trashowatego łomotu/noisu, a coraz więcej klasycznego hard-rocka w sumie. Mniejsza z tym, zespół jest w świetnej formie i polecam wszystkim kolejne koncerty, np. ten w Strzeszynku pod koniec lipca.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2020 16:13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Gero pisze:
kolejne koncerty

W zeszłym roku pewnie było ich dużo, ale koncert Luxtorpedy w piątek, na którym miałem okazję i przyjemność być, był podobno pierwszy po ośmiu miesiącach nieobecności na scenie. Chyba trochę było to czuć i nie chodzi nawet o to, że tym razem Litza zapomniał tekstu i poprosił znajomego chłopaczka pod sceną, żeby zaśpiewał ;-) Wydaje mi się, że grali jakby byli trochę zardzewiali, co nie zmienia faktu, że słuchanie gitary Litzy pozostaje prawdziwą, wielką przyjemnością; tym razem wykonawczo rzecz biorąc, to on był zdecydowanie numerem jeden.

Na koncercie było sporo znajomych twarzy - nie mówiąc już o rodzinie, z którą byłem, i muzykach, z częścią których niedawno się widziałem ;-), spotkałem/ widziałem Erkeja, Peta i Sylwię, wiki, Ostrą - ale ktoś słusznie zauważył, że ciekawe, kiedy ostatnio Luxtorpeda grała dla tak małej publiczności. Myślę, że w innych okolicznościach byłby niezły tłumek, ale imprezy kulturalne nadal pozostają zdaje się nie aż tak licznie uczęszczane.

Dziwny trochę dobór repertuaru, bo zdecydowana przewaga pierwszej płyty. Niestety nic z czwartej, która powoli powoli wyrasta na moją ulubioną. Best moment koncertu: 3000 świń!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2020 16:51:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3075
Skąd: Poznań
Jak nowy materiał? W studenckim radio Politechniki Poznańskiej grali jakieś dwa numery ale wpadły jednym, wypadły drugim uchem.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2020 19:13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Nie grali, to był plenerowy koncert w ramach imprezy, na której grali jeszcze inni, więc mieli 50 minut i cześć. Stąd może tak wyszło, że skoncentrowali się na najstarszych.
Setlista z głowy:
Hymn - Trafiony zatopiony - 3000 świń - W ciemności - Autystyczny - Za wolność - Gdzie ty jesteś? - Prawda - Mambałagan - Mowa trawa

O nowej płycie sporo się nasłuchałem, ale żadnych przecieków dotąd nie słyszałem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: wt, 01 września 2020 10:31:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Myślę, że w innych okolicznościach byłby niezły tłumek, ale imprezy kulturalne nadal pozostają zdaje się nie aż tak licznie uczęszczane.


Jeżeli pisząc o "innych okolicznościach" masz na myśli kwestie covidowo-pandemiczne, to myślę, że nie one są tu winne takiej frekwencji. Szeroko rozumiana publiczność "rockowa" jest raczej głodna koncertów na żywo, a nie ze streamingu i jesli tylko ma możliwość to wali na nie drzwiami i oknami. A już szczególnie jeśli impreza jest darmowa.

Chyba bardziej zawiniły tutaj okoliczności organizacyjno/promocyjne. Niektórzy pewnie bojkotują nowe władze CSW, inni obrazili się za sytuację z Hungaricą (przy czym jedni obrazili się za to, ze miała być, a inni za to, że ostatecznie jej nie było), a jeszcze innym mocno nie w smak jest osoba Kodyma i Wujka Samo Zło. Ten drugi zresztą był w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby rozkręcić tą niemrawą imprezę i podczas koncertu tego pierwszego, chciał mnie i mojego kumpla częstować blantem - no złoty człowiek, powiadam Wam. :lol:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: śr, 30 września 2020 11:22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Dzisiaj o 19 spotkanie z zespołem + koncert ze studia...

O nowej płycie napiszę może coś później, ale to chyba najciekawszy muzycznie album Luxtorpedy...

phpBB [video]

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 01 października 2020 08:03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nadal wielką przyjemność sprawia mi oglądanie gry Krzyżyka. Zasadniczo wciąż podobają mi się te same numery, a "Za wolność" do dziś wywołuje u mnie dreszcze (podobnie "Gdzie Ty jesteś", "W ciemności"). Niestety, jestem niedzielnym słuchaczem, więc proszę nie przywiązywać wagi do krótkich uwag, tudzież opinii. Nawet na Luxforum nie mogę się już zalogować (pewnie wycięli jako martwą duszę :mrgreen: ). Szkoda, że na tym koncercie nie zagrali nic nowego.

Jednak mogę przestać być niezalogowany poza Tapatalkiem, bo to on szwankuje.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: LUXTORPEDA
PostWysłany: czw, 01 października 2020 16:25:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Odpaliłem tylko pierwszy numer - mój najmniej ulubiony wprawdzie, ale fajne odmiany w porównaniu do wersji studyjnej, a zwłaszcza fajne to intro z wokalizą Kmiety i Krzyżyka :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group