Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 05 maja 2024 09:13:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 99  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2014 23:51:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Pomimo faktu, że przy Luxtorpedzie jestem prawie od początku - tak blisko jak przy "A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe to jednak buraki" - nie byłem nigdy...

Rozdział I - "Pierwsze dźwięki"
...a wszystko zaczęło się ponad rok temu - krótka rozmowa po koncercie w Lublinie (na który spóźniamy się blisko godzinę) - i zaproszenie na próbę w Radiu Lublin (dnia następnego)... gdzie powstają zręby nowego utworu... jedziemy(wraz ze Smoczycą) naszym Mondeo przez zakorkowany (!?) Lublin słuchając St. Anger... dzięki Grabuli wchodzimy do Radia Lublin - gdzie chłopaki już grają nowy kawałek... brzmienie z lekka przypomina niedawno słuchaną Metallikę -> mocne riffy, perkusja garażowa, słyszalny bas... dobrze, że wziąłem kamerkę -> dzięki temu chłopaki posłuchali sobie, a później mógł to zobaczyć cały świat: https://www.youtube.com/watch?v=8ABeBRqBD0E ...spełniło się wtedy jedno z moich marzeń... Litza trochę zmęczony, Drężmak i Kmieta ogarniający temat główny, Krzyżyk pełen pomysłów i śpiący Hans... a po próbie uścisk dłoni Romualda Lipko i obiadokolacja w Sfinksie... wracając do domu myślę o nowym utworze - jak on może zabrzmieć z wokalami... pożyjemy = zobaczymy...

Rozdział II - "Wakacje"
...20.06.2013 - Piaseczno... dosyć nieoczekiwanie podejmuję decyzję - że jednak jadę na ten koncert - trochę w atmosferze pikniku rodzinnego... występuje 52dębiec z utworami - które najbardziej lubię (chyba tymi najmniej hip hopowymi)... po koncercie Litza rzuca - abyśmy przyjechali w Lipcu... bo pierwszego zaczynają próby w Puszczykowie... odpowiadam, że chętnie - choć wtedy będziemy chyba w Zakopanem... ale to da się przełożyć :) Gdy przybywamy do Małego Studia praca już wre w najlepsze -> chłopaki dopracowują tajemniczy utwór nazywany roboczo "motyw"... w małym studiu dźwięki otaczały mnie ze wszystkich stron - miałem szansę uczestniczyć w czymś tak osobistym jak nagrywanie dema... choć widziałem - że momentami idzie to trudniej - to nie było tam jakiegoś mega przepracowania od świtu do nocy... raczej spokojne dochodzenie do wyznaczonego celu... czasem skokami, czasem małymi krokami... upragniony efekt przyszedł dnia trzeciego... przy okazji udało mi się podsłuchać (wcale nie takich znowu małych) fragmentów najnowszych utworów na akustyczną płytę 2Tm2,3 - i naprawdę jest na co czekać! To może być zaskoczenie.... a tutaj filmik po części mojego autorstwa - nagrany w Małym Studiu: https://www.youtube.com/watch?v=-PQo_KQLF58 (ktoś rozpoznaje ten kawałek?)... W Zakopanem dosyć niespodziewanie dostaję kilka plików muzycznych - czyli prawie ostateczne wersje instrumentalnych utworów na nową płytę... (wtedy jeszcze chyba nie było pomysłu na nazwę pierwiastek z pięciu)... i te utwory już w wersjach niemasteringowanych, nagranych w Małym Studiu były dla mojego ucha brzmieniowo naprawdę dobre i spokojnie mogłyby być zarejestrowane na płycie... nazwy: ostrry, motyw, stary Cepellin, byllada, SS, goły i wesoły... te dźwięki - jeszcze bez tekstu nieźle pieściły moje uszy... od początku moim faworytem była ballada, ale i Ostrry też świetnie rokował...

Rozdział III - Jesień...
Pojawiają się już coraz bardziej "pełne" i zupełnie niemasteringowane wersje utworów... "Persona non grata" i niezbyt przeze mnie lubiany utwór "J'eu les poids"... na Luxfeście grają już "Pustą studnię" i "J.U.Z.U.T.N.U.K.U."... chłopaki przesuwają premierę płyty, zaszywają się w Custom34 - i spędzają tam masę czasu na dopieszczeniu brzmienia... no właśnie... brzmienia za które Luxtorpeda będzie wielbiona i krytykowana... ale tak już jest po każdej płycie, więc powinniśmy się chyba do tego przyzwyczaić... Z różnych przyczyn moja obecność na koncertach w okresie zimowym praktycznie zmalała do zera - ale i tak dotarła do mnie absolutnie niezmasteringowana wersja pierwiastka z pięciu... w dodatku bez niektórych smaczków i solówek... włączyłem na słuchawkach w telefonie... no i odleciałem... utwór "Ostatni" jest dla mnie - szczególnie muzycznie - kwintesencją rzeczy i dźwięków, które wywołują uśmiech na twarzy, radość serca i przypływ dobrej energii... właściwie każdy z tych utworów bardzo dobrze mi "wchodził" i praktycznie od razu musiałem posłuchać tej płyty raz jeszcze... i jeszcze raz... i jeszcze!! A później sobie nagrałem na płytkę i zapuściłem na mini-wieży Sony w kuchni i niestety nie dało się tego słuchać, bo brzmiało straaaasznie blado i słabo... dlatego pozwoliłem zadać pytanie Crazy'emu o sprzęt na jakim słucha... bo naprawdę na tym albumie tę różnicę brzmienia słyszę zależnie od tego na czym słucham... ale to wszystko zanim dotarła do moich rąk wersja ostateczna...

Rozdział IV... "jestem burakiem"...
Moment w którym otwiera się paczkę z płytą - okazuje się - że jest ona wizualnie tak fajnie wydana - od razu powoduje uśmiech na twarzy... znam jeden vinyl, który jest równie pięknie wydany, ale CD takiego nie mam... zostawmy te wizualne aspekty, bo choć ważne - to są jednak drugo - a może nawet i trzeciorzędne... Bo oto na tej płycie znajduje się kilkanaście piosenek w których (a przynajmniej w znacznej większości) potrafię się przeglądać jak w lustrze... spokojnie można było nazwać tę płytę "ja"...Najważniejsze dla mnie utwory to "Pusta Studnia", "Hipokrytes", a może i "Nieobecny Nieznajomy" (pomimo, że jakby nie dotyczy mnie bezpośrednio - to łapie za serce)... walka z moim ja w "Jeśli umrę..." i podobna sytuacja w "Samotna"... to są takie tematy - które wciąż trafiają we mnie - pomimo tego, że tę płytę mogę włączyć do jazdy samochodem, w drodze do pracy i podczas picia kawy... a jednak zmusza mnie to do ciągłej refleksji i osobistej walki... z "ja"...



Epilog...
W tym roku na koncercie Luxtorpedy udało mi się być tylko raz, ale było warto... Brzmienie płyty, progres muzyków - to jest bardzo słyszalne na tej płycie, ale także i na koncertach... powstały właściwie dwa teledyski do "Buraków": Mambałaga (raczej reportaż) i fabularny do "Pustej studni"... ten drugi uważam za bardzo dobry, choć nie mam ochoty oglądać go zbyt często (za dużo spotykam dzieciaków z zabandażowanymi nadgarstkami)... oby nie być pustą studnią dla moich bliskich...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 01:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25399
Dzięki, Smoku, dzięki! Teraz za późno na filmiki, ale z wielką chęcią jutro obejrzę/ posłucham. Teraz rozumiem, co miałeś na myśli, pisząc o milimetrze obiektywizmu ;-) To niezwykła rzecz tak osobiście uczestniczyć w czymś, co jest człowiekowi drogie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 11:54:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Też chciałem podziękować Smokowi za ten wpis. Crazy, może spotkamy się 25.07. na koncercie w Parku Wolności? To byłby mój pierwszy kontakt z tym materiałem na żywo. Może zbiorę się na dłuższy wpis, jak w końcu będę miał płytę :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 12:16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25399
Pomysł ten byłby znakomity, gdyby nie fakt, że mnie wtedy nie będzie. Kiedy usłyszałem o tym koncercie, miałem nadzieję, że może jest 1 sierpnia, ale jest jak jest. Czekam wobec tego na jesienną trasę. Może w jesiennych okolicznościach przyrody wróci mi ochota na czad?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2014 11:19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Smoku - dzięki. :)

Crazy pisze:
Żałuję, że w tym wątku niemal nic się już nie pisze. Pewnie kto zainteresowany, pisze na luxforum. Ale ja sobie luxforum odpuściłem, a zespołu nie, i chętnie bym podyskutował, mimo że nowa płyta mi nie podchodzi i jakoś nie wiem czemu, nie mogę jej słuchać..


Więc ja napiszę krótko. Płytę mam od ponad tygodnia, ponieważ właśnie gdzieś tam słuchane w rado i na yt nie żarło, nie pociągało. Mimo, że połowę maja jeździłem z Luxami w odtwarzaczu samochodu. W końcu kupiłem, jak tylko wypłata na koncie, to kupiłem. Wydanie rzeczywiście bardzo ładne - stawiam to obok winylowej Luny. A treść - słucham od czasu do czasu. Wreszcie mi to brzmi dobrze w przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych płyt. Reszta - cóż muszę się przegryźć, a to wymaga czasu.

Luxforum też sobie odpuściłem - nie dlatego, że coś mi nie gra, ale najzwyczajniej w świecie czas. A na koncert chętnie bym poszedł.

Luxi to w zasadzie mój drugi ulubiony polski zespół.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2014 13:24:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Dla mnie Luxy to taki zespół, który niby nie porywa, ale zawsze miło go posłuchać, zarówno z płyty, jak i na koncercie. Solidne i szczere rzemiosło, bez uniesień, czasem niedopracowane, ale również bez żenady.

A trzecia płyta podoba mi się chyba najbardziej. Tutaj ta luxowa formuła jest po prostu najbardziej dopracowana, jest najmniej zgrzytów, wszystko działa najpłynniej.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 lipca 2014 19:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
chwila, rocznica wybuchu powstania została w tym roku przeniesiona na 25 lipca, ocb?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 lipca 2014 20:29:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Cytat ze strony 1944.pl:
"Jak co roku wieczór 1 sierpnia będzie okazją do wspólnego śpiewania powstańczych piosenek na Placu Piłsudskiego w ramach akcji muzycznej WARSZAWIACY ŚPIEWAJĄ (nie)ZAKAZANE PIOSENKI. We wspólnym wykonaniu utworów uczestnikom pomogą telebimy, śpiewniki, utworzony specjalnie na tę okazję Chór Warszawiaków, który nadając ton chóralnym śpiewom będzie zachęcał najmniej śmiałych uczestników wydarzenia oraz profesjonalny chór Warszawskiej Opery Kameralnej. "


i powiem Ci Budyń, że trzeba się wykazać sporą dozą złośliwości, aby przyczepić się do daty 25 lipca (aaaa... żeby pasowało do wątku to zrobiłeś...

...jak na pewno wiesz, to będzie 70. rocznica wybuchu - więc najwyraźniej organizatorzy tych obchodów zaplanowali szereg wydarzeń... można poszukać na stronie, ale przekopiuję je dla Ciebie:

Cytat:
16 lipca (środa)

godz. 18:00

Promocja książki Piotra Legutki „Jedyne takie Muzeum. Odzyskana pamięć o Powstaniu Warszawskim”.
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego.



18 lipca (piątek)

godz. 18:30

Promocja książki „Warszawa 1944” Aleksandry Richie
Sala Pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego




23 lipca (środa)

godz. 18.30

Wernisaż wystawy „Ślady. Rzecz o pamięci”
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp z zaproszeniami.



24 lipca (czwartek)

godz. 11:00

Promocja filmu „Zdobyć miasto” w reż. Ewy Ewart
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego

godz. 18.00

Wernisaż wystawy w Fotoplastikonie Warszawskim „Miasto zapisane w kadrze”.
Stereoskopowe fotografie Warszawy z Powstania 1944 roku Fotoplastikon Warszawski, Aleje Jerozolimskie 51. Wstęp z zaproszeniami.



25 lipca (piątek)

godz. 21.00

LUXTORPEDA - „Za Wolność”. Koncert z cyklu „Pamiętamy ‘44”
Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się 11 lipca (piątek) o godz. 10.00. Cena biletu: 14 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.



26 lipca (sobota)

godz. 11.00

Rodzinna gra miejska „Żoliborz żagwiący” na podstawie książki „Mały Powstaniec” autorstwa Szymona Sławińskiego
Start spod Teatru Komedia. Wstęp wolny.

godz. 21.00

Koncert Tomasz Stańko Quartet „Wolność w sierpniu” z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek i Brodki. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się 11 lipca (piątek) o godz. 10.00. Cena biletu: 14 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia: wstęp wolny.



28 lipca (poniedziałek)

godz. 11.00

„Powstańcy 1944/70/2014” - wystawa plenerowa. Projekt pod opieką artystyczną Wojtka Wieteski. Aleje Ujazdowskie. Wstęp wolny.



29 lipca (wtorek)

godz. 11.00

Otwarcie wystawy w Berlinie „Powstanie Warszawskie 1944” przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum dokumentacyjne Topografia Terroru. Niederkirchnerstraße 8, Berlin, Niemcy. Wstęp z zaproszeniami.



30 lipca (środa)

godz. 11.00

Spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Bronisławem Komorowskim i Prezydentem m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.
Uroczystość nadania odznaczeń państwowych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp z zaproszeniami.

godz. 18.00

Uroczyste powitanie Powstańców Warszawskich przez władze m.st. Warszawy. Spektakl „Młoda Warszawa – życie codzienne walczącej stolicy”, reż. Roman Kołakowski. Dziedziniec Warszawskiego Ratusza, pl. Bankowy 3/5.



31 lipca (czwartek)

godz. 11:00

Promocja znaczka okolicznościowego Poczty Polskiej i monety Narodowego Banku Polskiego, wydanych z okazji 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego

godz. 13.00

Uroczysta Sesja Rady m. st. Warszawy. Wstęp z zaproszeniami.

godz. 18.00

Polowa Msza św. przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Plac Krasińskich. Wstęp wolny.

godz. 19.00

Uroczysty Apel Poległych przy Pomniku Powstania Warszawskiego. Plac Krasińskich. Wstęp wolny.

godz. 20.00

Widowisko „Śpiew Murów” - scenariusz i reżyseria Jerzy Bielunas. Plac Krasińskich. Wstęp wolny.



1 sierpnia (piątek)

godz. 10.00

Uroczystości przy Pomniku „Mokotów Walczący - 1944”
„Marsz Mokotowa” - przemarsz ul. Puławską do ul. Dworkowej. Park im. Generała Gustawa Orlicz-Dreszera. Wstęp wolny.

godz. 12:00

Uroczysta zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza
Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego

godz. 13.00-13.45

Uroczystości przy Pomniku gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Róg ul. F. Chopina i Al. Ujazdowskich. Wstęp wolny.

godz. 14.00

Uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Ul. Wiejska. Wstęp wolny.

godz. 16.00-16.45

Uroczystości przy grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera”. Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wstęp wolny.

godz. 17.00

Godzina „W” - złożenie hołdu Powstańcom. Pomnik Gloria Victis, Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wstęp wolny.

godz. 19.00

Uroczystości przy Pomniku „Polegli-Niepokonani”; modlitwa ekumeniczna. Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli. Wstęp wolny.

godz. 20.00

„Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” - wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Plac Piłsudskiego. Wstęp wolny.

godz. 21.00

Uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego – rozpalenie Ogniska Pamięci. Ul. Bartycka. Wstęp wolny.

godz. 24.00

Uroczysta premiera spektaklu-oratorium „Pamiętnik z powstania warszawskiego” . Reżyseria/Adaptacja/Scenografia: Krystyna Janda. Muzyka: Jerzy Satanowski. Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp z zaproszeniami. SPEKTAKLE BILETOWANE W DNIACH 2-5 SIERPNIA.



2 sierpnia

godz. 12.00
Twoja klisza z Powstania - fotograficzna gra miejska „Za wolność waszą i naszą”. Obowiązuje REJESTRACJA > I tura: od 7 do 25 lipca, II tura od 28 lipca do 1 sierpnia.
godz. 16:00
Wykład Marka Dyżewskiego, „Powstanie Warszawskie w pieśni i piosence”
ul. Foksal 3/5, Stowarszyszenie dziennikarzy Polskich, Sala na I piętrze
godz. 20.00
„Pamiętnik z powstania warszawskiego” – Spektakl - Oratorium. Reżyseria/Adaptacja/Scenografia: Krystyna Janda. Muzyka: Jerzy Satanowski. Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Sprzedaż biletów na spektakl rozpocznie się 11 lipca (piątek) o godz. 10.00. Cena biletu: 14 zł.


3 sierpnia (niedziela)

godz. 11.00

Piknik Rodzinny „Podwórkowi Powstańcy czyli Dzieci w Powstaniu”. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny.

godz. 18.00

Msza Święta dla warszawiaków i harcerzy. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny.

godz. 20.00

„Pamiętnik z powstania warszawskiego” – Spektakl - Oratorium. Reżyseria/Adaptacja/Scenografia: Krystyna Janda. Muzyka: Jerzy Satanowski. Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Sprzedaż biletów na spektakl rozpocznie się 11 lipca (piątek) o godz. 10.00. Cena biletu: 14 zł.



4 sierpnia (poniedziałek)

godz. 18:00

Promocja książki „Dziennik Powstańca” Zbigniewa Czajkowskiego-Dębczyńskiego
Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego

godz. 20.00

„Pamiętnik z powstania warszawskiego” – Spektakl - Oratorium. Reżyseria/Adaptacja/Scenografia: Krystyna Janda. Muzyka: Jerzy Satanowski. Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. SZCZEGÓŁY NA TEMAT BILETÓW WKRÓTCE.



5 sierpnia (wtorek)

godz. 18.00

Uroczystość w hołdzie ludności cywilnej Woli przy Pomniku Pamięci 50 tysięcy mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944. Skwer Pamięci w rozwidleniu ul. Leszno i al. Solidarności. Wstęp wolny.

godz. 20.00

„Pamiętnik z powstania warszawskiego” – Spektakl - Oratorium. Reżyseria/Adaptacja/Scenografia: Krystyna Janda. Muzyka. Jerzy Satanowski Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp biletowany. Sprzedaż biletów na spektakl rozpocznie się 11 lipca (piątek) o godz. 10.00. Cena biletu: 14 zł.


7 sierpnia (czwartek)

godz. 18:00

Promocja książki Agnieszki Sopińskiej „Operacja Muzeum”
Sala pod Liberatorem, Muzeum Powstania Warszawskiego


9 sierpnia (sobota)

godz. 17.00 – Masa Powstańcza 2014; przejazd rowerowy ulicami Warszawy. Start: Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego. Udział po rejestracji na: www.rejestracja.1944.pl oraz w dniu imprezy (liczba miejsc ograniczona). Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek 14 lipca.



2 października (czwartek)

godz. 18.00

Zgaszenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zakończenie obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Ul. Bartycka. Wstęp wolny

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 lipca 2014 22:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
oj, Smoku, Smoku, podejrzewasz mnie o jakieś niecne intencje, bo wydaje Ci się, że jestem uprzedzony do Luxtorpedy, tymczasem moje pytanie było zupełnie niewinne i chodziło mi tylko o datę koncertu i czy to 25, bo jeszcze nie mam do końca wyklarowanej koncepcji na indywidualną część obchodów moich tegorocznych imienin.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 lipca 2014 22:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
A, to wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że pomogłem.

Budyń pisze:
bo wydaje Ci się, że jestem uprzedzony do Luxtorpedy

Skąd taki pomysł?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 lipca 2014 20:54:18 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3416
Dla tych, którzy nie bywają na forum Luxtorpedy: moje zdjęcia z koncertu w Muzeum Powstania Warszawskiego 25.07.2014 r.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 lipca 2014 21:07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
..zdjęcia wyborne!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2014 10:22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25399
Powiedz, gdzie kupiłeś sobie takie luxwąsy?
Może na stadionie bez praw autorskich?


Gdybym miał się zarejestrować na luxforum, to pod nickiem luxwąs :D

:peace:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 września 2014 10:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
to był mój trzeci Luxfest, jak zwykle dzięki uprzejmości Smoków, którzy ufundowali mi bilet, za co bardzo serdecznie im dziękuję

ten chyba był najbardziej udany - myślę tu o subiektywnych doznaniach "artystycznych", bo od pierwszej edycji zwracało uwagę wielkie zaangażowanie w okołokoncertowe sprawy typu strefa rodzina/warsztaty

co wyniosłem z poszczególnych koncertów

Drop - cieszę się, że młode zespoły chcą jeszcze grać taką muzykę

Arka Noego - nie jestem fanem, ale po raz kolejny zagrali właściwie wszystkie moje ulubione piosenki, czyli uwaga Top6 1. Mama Królowa (total! można Ciebie namalować, muszę mieć koszulkę z Pneumatoforą!), 2. "Uwaga na muchomory" 3. Dobre dobre bardzo dobre 4. Nie lękaj się 5. Na drugi brzeg 6. Faustyna - świeże aranżacje, luz na scenie i chyba najlepsze brzmienie ze wszystkich trzech luxfestowych odsłon. BEST MOMENT: jak Karol zaszalał na akordeonie, rozciągnął go tak niemożebnie, że autentycznie miałem wrażenie, że się złamie na pół (i akordeon i Karol) :) bardzo fajny koncert, dzięki!

DIKANDA (!!!) - absolutna rewelacja, jak mogłem jeszcze ich nie usłyszeć - co za frontmenka, co za ogień, jaka kultura grania - dwie niesamowite wokalistki, perkusista który miał tak mały zestaw i grał tak ekonomicznie, że każde uderzenie w talerz było dla mnie mega przeżyciem (co za lekcja wirtuozerii, zaprawdę powiadam mi: less is more, wbij to sobie na z a w s z e w ten głupi popisywaczny łeb!) bałkański mistyczny folk (wiem, upraszczam) to nie jest mój pierwszy wybór stylistyczny (wbrew pozorom ja wcale nie jestem folkowcem) ale zostałem przekonany (prawie) w całości, jestem wielkim fanem i kocham panią Anię - osobne brawa dla Kichy za mistrzowskie kręcenie - wielkie, wielkie dzięki

pięć dwa - na początek numer Gniew wypadł dla mnie tak groteskowo, że spodziewałem się, że będę miał 45 minut świeżego materiału do moich parodii w kapturze ALE okazało się, że to stary numer i przez te nie wiem ile lat zespół niesłychanie dojrzał, im nowsze kawałki tym bardziej mnie wciągały, wielkie brawa za Księstwo Moonako (zgadzam się w pełni z oglądem sytuacji) i kawałek o make-up'ie. Trochę jedynie żal, że te podkłady brzmią siłą rzeczy płasko i jakby za zasłoną - gdyby to wszystko żywy zespół grał... ale nic, z zainteresowaniem wysłuchałem do końca

Luxtorpeda - Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego jak zespół zabrzmiał - potężnie, selektywnie i pewnie. Jedyny zarzut to to, że nie znając tekstów z ostatniej płyty, w połowie nie zrozumiałem tego co śpiewa Hans. Dobry koncert.

Natalia Niemen - w odróżnieniu od mojego szwagra, który jest fanem Niemena i narzekał, że "to było jak Australian Pink Floyd", ja zostałem przez panią Natalię kupiony. Jej sposób bycia na scenie był dla mnie ujmujący a umiejętności wokalne zawrotne. Myślę, że zespół towarzyszący mógłby grać mniej zachowawczo. Pewnie już się nie spotkamy, ale cieszę się, że byłem.

2TM2,3 - jak już pisałem, rewelacja

Acid Drinkers - nie było mojego ulubionego numeru z Are You a Rebel, na który bardzo czekałem :( Najlepszy moment - ten moment w Slow and Stoned gdy zmienia się tonacja, tym razem na trzy gitary. Bardzo mocne. Jednak przez większość koncertu noiz bardzo kłuł mnie po moich mięczackich uszach.

Grzegorz Turnau - minąłem go na schodach dworca, gdy odprowadzałem Smoków na pociąg - może nagłośnienie było kijowe, bo nie usłyszałem jak śpiewa

PS. Best Moment Luxfestu 3 - "Jam jest Jacek Soplica..."

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 września 2014 13:47:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Uo, z tą Dikandą to istne szaleństwo! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 99  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group