Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:36:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 21:59:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..wszczynam nowy temat bo już nie mogę się powstrzymac...od prawie 3 miesięcy słycham codziennie głównie zespołów niemieckich !!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: (z wielka pomocą Pablaka !!! ) :D .... są to kapele z końca lat 60 poczatek 70 takie jak :CAN, FAUST , NEU! , EMBRYO, AGITATION FREE, ASH RA TEMPEL, POPOL VUH, AMON DUUL.......czy ktoś zna takie nazwy ????....u nas w radiu Kaczkowscy i inni co to sie na muzyce znajom , wyznawali tylko zespoły z anglii ....całe pokolenia zostały wychowane w pewnym kluczu...a tu nagle (w podeszłym wieku) okazuje się ,że poza anglią też gra sie muzykę ...I TO JAKĄ !!!!!....kochani...jutro zaczynam od zespołu CAN !!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 22:06:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Właśnie dziś nabyłem drogą kupna "Tago Mago". Coincidence? I don't think so! :shock:

Jeżeli chodzi o krautrocka znam dużo nazw kapel i wykonawców, ale bardzo mało utworów. :? Od dłuższego czasu obiecywałem sobie nadrobić ten brak. Zacząłem nieśmiało za pośrednictwem last.fm (to stąd wzięło się moje pytanie w muzycznym tamto czy owamto: prog rock czy krautrock?). Dzisiaj w końcu stwierdziłem, że czas skończyć z metodą małych kroczków i nabyć w końcu płytę. Mam nadzieję, że uda mi się ją jeszcze dziś przesłuchać. :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 23:28:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
zaintrygowany zapoznaję się poprzez youtube

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 23:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
polecam Can "Yoo Doo Right"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lipca 2008 23:42:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
na razie cholernie mi się spodobało to

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 01:01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
azbest23 pisze:
polecam Can "Yoo Doo Right"
..jest to utwór doskonały !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 06:50:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Minus krautrocka to ceny płyt, standard to ok. 70 PLN :( i ich dostępność w Polsce.
Dobrze, że $ jest tani to można kupić na świecie i to dużo taniej niż w Polsce.

ostatnio jeden z moich ulubionych kawałków to: Neu! - Hallogallo

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony śr, 02 lipca 2008 06:55:31 przez pablak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 06:55:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pablak pisze:
Minus krautrocka to ceny płyt, standard to ok. 70 PLN i ich dostępność w Polsce.



Ja wczoraj nabyłem Can w Saturnie w Jankach. Kraftwerk (ktore jakby nie bylo tez zalicza sie do krautrocka) tez mozna bez problemu znalezc w kazdym sklepie. Wiec najtragiczniej nie jest... chociaz dobrze tez nie.

Ale biorac pod uwage, że żyjemy w epoce sklepów internetowych, to w zasadzie nie ma na co narzekać, bo można w nich dostac bez problemu wszystko.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 07:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
Kraftwerk (ktore jakby nie bylo tez zalicza sie do krautrocka) tez mozna bez problemu znalezc w kazdym sklepie.
od Autobahna począwczy pewnie tak, ale spróbuj kupić Oraganisation, Kraftwerk 1 i 2 albo Ralf und Florian,

Pet pisze:
Ale biorac pod uwage, że żyjemy w epoce sklepów internetowych, to w zasadzie nie ma na co narzekać, bo można w nich dostac bez problemu wszystko.
Powiedzmy, że prawie wszystko ale w jakim czasie i po jakich cenach.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 07:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pablak pisze:
Powiedzmy, że prawie wszystko ale w jakim czasie i po jakich cenach.


Jeżeli chodzi o czas, to na muzykę, którą odkryłem prawie 40 lat od chwili jej powstania mogę jeszcze poczekać jeszcze miesiąc, a nawet trzy ;)

Jeżeli zaś chodzi o ceny, to kwoty rzędu 60 - 70 zł za nowe płyty z pewnością nie należą do najniższych, ale do najwyższych też nie. Zdarzało mi się płacić już więcej za płyty (i to nie za podwójne albumy).


pablak pisze:
od Autobahna począwczy pewnie tak, ale spróbuj kupić Oraganisation, Kraftwerk 1 i 2 albo Ralf und Florian,


No fakt, tego w zwykłym sklepie nie kupi się od ręki.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 07:28:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
Jeżeli zaś chodzi o ceny, to kwoty rzędu 60 - 70 zł za nowe płyty z pewnością nie należą do najniższych, ale do najwyższych też nie.
wszystko by było ok gdybym tych samych płyt (nowych) nie widział w cenach o wiele niższych, tyle, że na świecie, głównie w USA (często będących importem z Europy).
Pet pisze:
Zdarzało mi się płacić już więcej za płyty (i to nie za podwójne albumy).
oooo mi nie raz.
(koniec offtopa).

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 07:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
O, jaki super temat!

Polecam ten album:
http://rateyourmusic.com/release/album/ ... _volume_5/



Genialna sprawa!!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 09:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..zaczynam:
CAN- MONSTER MOVIE ***** (1968)

nie boję sie napisac ,że jest to arcydzieło muzyki....no własnie jakiej ? alternatywnej ? awangardowej? muzyka pozbawiona jest jakichkolwiek barier , i może zdarzyć się zupełnie wszystko. Nieskrępowana niczym ekspresja ,naturalnośc i świeżość -brzmienie płyty jest takie ,jakby nagrana była wczoraj, bezpretensjonalnośc, młodość, niewinność,rock, psychodelia ,dzezzzz ...pank rok ????!!!!!! jest to płyta absolutnie wyjatkowa - powiedziałbym wprost ,że jest to jakiś archetyp wolnej twórczości!!!!! odkąd kupiłem ta płytę jestem nią całkowicie zauroczony! Płyta została nagrana w 1968 roku na prymitywnym sprzęcie w zamku w okolicach Kolonii gdzie zespół mieszkał ,tworząc coś w stylu artystycznej komuny (znam te klimaty bo w ten sposób powstała płyta Legenda na mazurach)....pierwszy utwór:Father cannot yell -zaczyna się syntezatorem, wchodzi reszta i od razu czad, bardzo transowa muzyka,nogi same się twio...robi się nagłe buuuum i przechodzimy do innej tonacji, gitara gra solówkę w skali 12 tonowej ! dodekafonia ?? :D przy czym wszystko to trzyma się kupy -rewelacja !!! następny kawałek:Mary ,Mary so contary ....spokojnie ,gitara wprost hipnotyzuje,co za klimat ! nastepnie utwór Outside my door -kapitalny riff gitarowy, w tle harmonijka ...co za czad !...pod koniec ktoś wali w kaloryfer ...super !!!
no i wreszcie na koniec słynny Yoo doo rigth ! utwór trwa 20 minut i jest kompletnym odlotem ,członkowie zespołu są ewidentnie pod wpływem środków i supstancji psychodelicznych ...magiczne grzyby ?...bo kilkakrotnie się zawieszają ,wokalista Malcolm Mooney-murzyński malarz i rzeźbiarz kompletnie odjeżdża....total !!!! twierdzę wprost ,że mamy tu do czynienia ze SZTUKĄ na najwyższym poziomie, przy czym ma się wrażenie całkowitej swobody ,naturalności i lekkości, płyty słucha się świetnie mimo,że wydaje się być tworem awangardowym i takim w rzeczywistości jest. Takie dzieła sztuki powstają bardzo rzadko a Monster movie to wśród nich prawdziwa perła!....jest to muzyka absolutnie ponadczasowa i pewnie będzie brzmieć swieżo za 1000 lat ...przyznam też ,że ta płyta mnie szalenie inspiruje muzycznie... :D...polecam każdemu !!!!......cdn.....
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 07 lipca 2008 22:10:58 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 10:22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy :dancer

Dostępność "Monster Movie" już sprawdzona.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2008 11:13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..CAN -SOUNDTRACKS ***** (1970)

wszystkie utwory są ilustracjami do flmów ,w tym do filmu "Na samym dnie " Jerzego Skolimowskiego....w dwóch utworach śpiewa jeszcze genialny Mooney ale są to niestety jego ostatnie nagrania z zespołem.... albowiem kompletnie załamał się psychicznie i trzeba było go pilnowac 24 godziny na dobę ...bo jak mówił basista Holger Czukay.. koledzy bali się ,że wyskoczy z okna ...prawdopodobnie Mooneya spotkał podobny los co naszego ukochanego Syda...za dużo grzybów na raz... :cry: ... zespół zaangażował spotkanego przypadkiem ,ulicznego śpiewaka -długowłosego japończyka Damo Suzukiego...który spiewa większośc utworów na płycie ...zespół Can tworzyli w ogóle wybitni instrumentaliści studiujący muzykę współczesną u takich awangardowych kompozytorów jak np.Stockhausen...dlatego byli otwarci na eksperymenty i nie bali się wyprawiac w niebezpieczne dźwiekowe rejony , byli po prostu entuzjastami i to slychac w ich muzyce... grupa młodych frików stworzyła niezwykle orginalny ,jedyny w swoim rodzaju styl...z inspiracji rockowych słychac w ich muzyce psychodelicznego ,późnego Hendrixa ,Velvet underground czy Captain Beefheart ...a płyta - wydana w 1970 roku ,jest trochę inna od poprzedniej ,utwory są krótsze ale muzyka nic nie traci ze swojej tajemniczej energi i mocy...płyta ma dośc mroczny , oniryczny klimat ...trochę jakby z niespokojnego snu..fantastyczna gra całego zespołu z kapitalnymi wokalistami...ozdobą płyty jest genialny 15 minutowy ,transowy kawałek "Mother sky" z filmu Skolimowskiego...jest to mój ulubiony utwór tego zespołu...( rysunek Gienia -czego tu nie ma...!!!!! :D ) ..wyobrażam sobie co działo sie na koncercie !!!! poza tym wyróżnił bym wszystkie utwory :D ...a szczególnie Dont turn the light ,Soul desert..czy zaśpiewany przez Mooneya ,dżezujący -She brings the rain.....polecam bardzo !!!! :D ...cdn

Obrazek
dla mnie jest to najlepszy soundtrack wszechczasów!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 07 lipca 2008 22:12:32 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group