Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:24:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 marca 2005 21:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
no wiesz, Crazy, blues to dla mnie takie więzienie formy - oczywiście że się na nim nie znam i moje spojrzenie jest sztampowe - ale z bluesem kojarzą mi się dwunastotaktowe kółka EE AA EE HHAA EE. Wszystkie zespoły które wyrastają z bluesa, a więc np. Rolling Stones, Cream i Led Zeppelin, są dla mnie mniej interesujące niż te które wyrastają z tradycji tonalnej, ballady i folku, np. The Beatles, Pink Floyd i The Moody Blues.

jak zwykle - kwestia osobistych upodobań :wink:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 marca 2005 22:11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
więzienie formy?????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Toż blues to własnie wyzwolenie! wyzwolenie przez prostotę. Doskonałość w prostocie. Sięgnięcie do głębi duszy właśnie poprzez prostotę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 marca 2005 22:14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
nie, nie - nie można zagrać Gis, bo reszta zespołu ucieknie :D

A JA BYM TU OD RAZU DAŁ GIS.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2005 13:10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no to te różne zespoły, co wyszły z bluesa a poszły dalej właśnie zagrały GIS - i dlatego klasyczny rasowy blues pozostaje czymś czasem do bólu prostym, natomiast rzeczy post-bluesowe, jak choćby wspomniany Led Zeppelin albo The Cream albo Jimi Hendrix, łączą doskonałą prostotę bluesa z własną genialną kreatywnością... i dlatego są to najlepsze zespoły, jakie widziała muzyka rockowa :-)

to tak jak z punkiem; fajny jest Dezerter i KSU, ale o ileż fajniejszy jest Kult i Armia. Tylko że Kult i Armia nie byłyby sobą bez korzeni punkowych.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 16:07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 03:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
bez porównania wole KSU i Dezertera.nie wspominając juz o BDS,UBM,czy nauce o gównie lub defekcie muzgó.lubie dobry polski punk,choć KSU juz troche zaczyna sie w drugą Pidżamkę zamieniac

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 16:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 03:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
heh tylko zeby nie było że Kultu czy Armii nie lubie :D:D:D

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 17:18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale to akurat jest wątek o Moody Blues ... :?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 22:36:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 03:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
heh przykro mi- nie znam ;]

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2005 22:50:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
miło się czyta ten wątek nawet nie znając the Moody Blues... bo ja też znam tylko piosenkę z "oo aj low ju" :wink: - to jest ów "satin"? Ale mam na płycie gdzieś piosenkę "stop" - obiecuję jutro posłuchać :D !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 czerwca 2005 22:56:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
"Stop"? Aż jestem zdziwiony, bo to numer firmowany jeszcze przez pierwszy, mało ważny skład...

Nie dalej jak dwa dni temu prezentowałem kilka utworów Moody Blues Bogusowi, w obecności Boskiego - bardzo się uśmiali moim kosztem, a ja za to uśmiałem się kosztem Boskiego który zachwycał się piosenką "Nights in White Satin" (to rzeczywiście to słynne "Koza Jlowju"), która dla mnie jest w drugiej pięćdziesiątce najlepszych utworów tego zespołu

jak widać - co kraj to obyczaj, hie hie hie

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2005 15:59:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 13 czerwca 2005 23:06:08
Posty: 5
Days of Future Passed * * * * *
Jedna z największych płyt wszechczasów, to od niej się zaczał rock symfoniczny, potęga brzmienia. Szkoda, że wielu niesłusznie zapomina o tym zespole. Wystarczy posłuchać przebojów, takich jak "Nights in white satin" bądź "Tuesday Afternoon", aby stwierdzić, że niesłusznie. I te melotrony- tak w latach 60., kiedy rock, muzyka nowoczesna dopiero się krystalizowały, nie grał wtedy nikt.

Every Good Boy Deserves Favour * * * 1/2
Na całej płycie utwory po prostu piekne ,melodyjne, az miło sie słucha. Reasumujac ulubiony naj naj naj z tej płyty to utwór "The Story in Your Eyes". Na codzień słucham muzyki troche z innych czasów nowszej i elektroniki.Ale niektóre utwory uciec nie chca i są świetne.


Question of Balance * * * * 3/4
Question of Balance jest bez watpienia wyśmienita i to zarówno pod względem wokalnym jak i instrumentalnym. Dla mnie największym atutem jest wszystko to co dzieje się w tle. Proszę zwrócić uwagę na głosy towarzyszące Hayward'owi bardzo swobodnie poruszające się zarówno w unisonie jak i kontrapunkcie. To nagrania wręcz perfekcyjnie dopracowane w szczegółach są na płycie dobrze dobrane pod względem dynamiki, co również nie pozostaje bez wpływu na wrażenia podczas słuchania. I nie widzę potrzeby roztrząsania poszczególnych utworów , bo byłoby to niesprawiedliwe wobec muzyki jaką tworzy The Moody Blues


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2005 16:14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Dzyń pisze:
Nie dalej jak dwa dni temu prezentowałem kilka utworów Moody Blues Bogusowi, w obecności Boskiego - bardzo się uśmiali moim kosztem

Proszę mi więc to dopisać do rachunku :-) Ponieważ jednak z tego zdania wynika, że zgadzam się z Boskim, pragnę zaznaczyć, że było nieco inaczej. Najweselej było mi na początku, gdy specjalnie dobierałeś utwory po to, aby przekonać mnie, że Moody Blues nadaje się jedynie do straszenia gości. Potem jednak, im bardziej Boski był zażenowany, tym ja więcej razy zauważałem, że ten zespół nie jest beznadziejny, tylko po prostu kiepski :-) No, miejscami nawet brzmiało to całkiem normalnie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2005 16:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ha ha ha ha !
bogas - :piwo: :piwo: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2005 20:36:29 
MOODY BLUES TO GŁÓPKY pisze:
Proszę zwrócić uwagę na głosy towarzyszące Hayward'owi bardzo swobodnie poruszające się zarówno w unisonie jak i kontrapunkcie

śmiem stwierdzic iż głosy towarzyszące hejłordowi (czy to w unisonie czy punktach) lepsze są od samego wokalu hejwordzkiego, który jest wręcz obleśnie słodki duszny i niszczy lażdy dovbry utwór tego zespołu zarażając go- właściwym sobie- kiczem.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 czerwca 2005 22:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
NIE JESTEŚ JUŻ W SOUNDROPSACH, CO JA MÓWIĘ NIE JESTEŚ JUŻ NAWET MOJĄ SIORĄ

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group