Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:50:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Neurosis
PostWysłany: śr, 26 września 2012 21:07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Już za niedługo nowy album, więc myślę, że warto założyć wątek. :)

Jedni z prekursorów klimatów w stylu post-metal, sludge. Zaczynali hardcore punka, a ich styl podlega ciągłej ewolucji z albumu na album. Niejako uzupełnieniem działalności zespołu jest też ambientowy projekt Tribes of Neurot.

Jak dla mnie top albumem A Sun That Never Sets z chyba najmroczniejszym klimatem z wszystkich przez nich nagranych albumów (tutaj o te miano może jeszcze wg mnie rywalizować album nagrany z Jarboe)
Top utwór - Through Silver in Blood - http://www.youtube.com/watch?v=Yp7Dz4bh5UE

Dyskografia:

Pain of Mind - Pierwsze koty za płoty, wtedy jeszcze hardcore, bardzo przyjemny utwór Black, zwłaszcza intro, reszta jak dla mnie ciekawostka jak to zaczynali *1/2

The Word as Law - Druga hardcorowa płyta, może nieco lepsza od poprzedniej, ale wciąż bardzo daleka od tego co nastąpiło potem *1/2

Souls at Zero - Można powiedzieć, że wyszli z kokonu, nastąpiła zmiana stylistyczna. Rewolucja, która później podlegała i podlega dalszej ewolucji. Płyta dość przełomowa i ważna. Otwierające album To Crawl Under One's Skin z wrzaskliwymi wokalami miażdży czaszki. ;) ****

Enemy of the Sun - Początek ewolucji wyznaczonej poprzednim krążkiem. Bardziej tribalowy klimat na perkusji, trochę też filmowo i orkiestrowo momentami się robi. ****

Through Silver in Blood - Tytułowy utwór to jak dla mnie apogeum i szczyt tego co prezentuje Neurosis. Cały album prezentuje bardzo wysoki poziom. *****

Times of Grace - W moim odczuciu bardziej surowe nagranie co nie znaczy, że nie ma bardzo klimatycznych momentów (Belief). Jednak ta surowość o której wspomniałem prezentowana przede wszystkim przez utwór Under the Surface najlepiej charakteryzuje to wydawnictow ****1/2

A Sun That Never Sets - ociężały i najbardziej klimatyczny album, apokaliptyczne jeszcze bardziej niż zwykle zakończenie. :) Zdecydowanie mój ulubiony. Powstało do niego sporo materiałów video, które chyba były prezentowane na koncertach. ******

Neurosis & Jarboe - bardzo udany eksperyment z ex-wokalistką Swans. ****

The Eye of Every Storm - znowu cięższy album, ale przy okazji podszyty większą ilością ambientowych klimatów zarazem. ****1/2

Given to the Rising - ostatni i nieprzypadkowo najnowocześniej brzmiący album zespołu. Dobry i nie schodzi poniżej pewnego wyznaczonego od początku lat 90ych poziomu. ****


Honor Found in Decay - najbardziej oczekiwany przeze mnie obecnie album. Pierwszy utwór, który można odsłuchać w sieci zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Takie, że jak reszta będzie tak dobra to wbije pewnie do top3 moich ulubionych nagrań Neurosis. :)


Liczę bardzo na jakiś koncert w końcu. Myślę, że jest spora szansa na ich pojawienie się na Asymmetry Festival, które przeniosło się do Hali Stulecia. Jak nie tam to może Off, ale wolałbym zamknięte pomieszczenie, a nie na powietrzu... Tak czy siak muszę ich w końcu zobaczyć, bo na żywo podobno to też jest potęga.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2012 07:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
cieszy taki temat. 8-)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 września 2012 07:47:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Trzeba będzie odkurzyć płyty.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 września 2012 21:59:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
świetna kapela! Moim namber łan jest "Through Silver in Blood". Więcej napiszę po generalnym odsłuchu.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 października 2012 23:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
http://soundcloud.com/user3105090/neurosis-we-all-rage-in-gold-1 Drugi nowy utwór. Też strasznie dobre. Oj to będzie album. :D[/url]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 października 2012 12:41:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
http://www.popupmusic.pl/no/37/artykuly/470/neurosis-steve-von-till-o-honor-found-in-decay Ciekawy artykuł odnośnie nowego albumu i nie tylko. Polecam! ;) Bardzo fajnie opisane jak zespół podchodzi do grania i tworzenia muzyki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 listopada 2012 21:48:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
38 mila. Neurosis, Honor Found In Decay

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2012 14:54:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Jak dla mnie znakomity ten nowy album. No dobra - nie przebija w moim prywatnym rankingu Through Silver in Blood oraz A Sun That Never Sets, ale jestem bardzo zadowolony z ostatecznego efektu. Utwory od 2 do 4 (At the Well, My Heart For Deliverance oraz Bleeding the Pigs) to absolutna muzyczna ekstaza. :) Bardzo liczę, że potwierdzą się w końcu te stare plotki i prędzej czy później ogłoszą ich na Asymmetry Festival, bo jak nie tam to kiedy i gdzie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 marca 2013 01:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Neurosis w Polsce 30 czerwca w Warszawie. Bardzo mnie ta informacja cieszy, bo są u mnie na szczycie listy zespołów, które chciałbym zobaczyć na żywo, a jeszcze nie widziałem. :)

Nie bez powodu wg mnie w wywiadach mówią o tym jak starają się przeżywać każdy koncert. Tak jakby każdy z nich miał być tym ostatnim. Przeczuwam rozjechanie przez czołg na tym koncercie:

http://www.youtube.com/watch?v=ecdS-2gTLdU&feature=share
http://www.youtube.com/watch?v=Kbux2-pkzt8 (tutaj niektóre ujęcia naprawdę pokazują wysiłek jaki wkładają w granie)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 marca 2013 21:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Metalfish pisze:
Neurosis w Polsce 30 czerwca w Warszawie.



Niedziela? Dzień po imieninach? Czemu nie? Notuję w kalendarzu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group