Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:55:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 czerwca 2015 22:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
Matador

o ! to świetnie wyszło !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 czerwca 2015 22:08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
o ! to świetnie wyszło !

jeden z najlepszych na nowej płycie.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 czerwca 2015 22:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
jutro kupuję nowa płytę :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 czerwca 2015 06:56:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
jutro kupuję nowa płytę



Ja już przesłuchałem ją tyle razy, że aż musiałem zrobić małą przerwę.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2015 10:14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kiedyś musiałem pomylić kasety z okładkami, bo dziś rano wkładam do odtwarzacza kasetę, myśląc, że będzie tam Cure, a tu zaczyna grać coś dziwnego... coś, co znam, ale nie na tyle dobrze, żeby od razu rozpoznać... tzn. rozpoznałem, że ani chybi Faith no more, ale co to? co to? I przede wszystkim uderzyło mnie coś, nad czym wcześniej się zupełnie nie zastanawiałem: panowie z System of a Down chyba DUŻO tego słuchali.
Oczywiście w tym wątku spodziewam się, że się podkładam, zaraz ktoś mi powie, że znowu robię porównanie jak Ewy Demarczyk z Kasią Nosowską ;-) No więc ja konsekwentnie wiadomo - zdecydowanie wolę System :D Ale też zawsze Faith no more było zespołem, który bardzo ceniłem, ale nie wiem czemu nie mogłem do nich znaleźć stosunku osobistego. A ceniłem m.in. za pionierstwo, odwagę, artystyczne wizjonerstwo - no i tu się zgadza, jeżeli dobrze oceniam, że SOAD się na nich wzorował, a brzmiało to "Ugly in the Morning" jak ich bezpośredni przodek w linii prostej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2015 11:48:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie lubię Systemu i mało słuchałem, ale muszę przyznać, że też o tym myślałem i to przy tym samym utworze :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2015 08:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
FNM wolę po wielokroć, ale i do Systemu przekonałam się w końcu jakiś czas temu. A jednym z czynników, które miały na to wpływ, było również zauważenie tego podobieństwa, chć ja to miałam przy "The Gentle Art of Making Enemies" akurat.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 czerwca 2015 22:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
teraz jak słucham płyty najnowszej 3 razy dziennie minimum, to poszłabym jeszcze raz na koncert i zapłaciłabym na dodatek za bilet

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 09:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
Ten Matador FNM bardzo ciekawy! Może warto by posłuchać tej ostatniej płyty? Albo poznać jakąś wcześniejszą?

Wykorzystam powyższy cytat z zupełnie innego wątku, by po pierwsze napisać, że, owszem, Matador bardzo ciekawy, a po drugie postawić pewną kontrowersyjną tezę, której nie chciałem stawiać szybko po tym, jak Sol Invictus się ukazał, bo ze mnie raczej fan towarzyszący, a nie samodzielny, tej kapeli, a i szybko stawiane tezy w materii muzyki często lubią się mi nie sprawdzać - mianowicie, chciałem napisać, że bardziej warto posłuchać tej ostatniej płyty, niż poznać jakąś wcześniejszą (choć osobiście zachęcałbym do jednego i drugiego), czyli, mówiąc wprost, Sol Invictus najlepszą płytą FNM jest. W ciągu ostatniego roku sporo słuchałem starszych wydawnictw, żeby się przekonać, czy to nie jest przypadkiem bardzo mylne wrażenie, ale choć pozwoliło to zyskać tymże albumom w moich oczach i przy okazji poprzestawiać trochę zasiedzianą hierarchię, to jednak w kwestii zasadniczej dla tego posta nic się nie zmieniło. Superhero i Matador bez problemu znalazły miejsce w moim TOP 5 FNM, a może nawet oba dałyby radę zmieścić się na podium i to bez żadnych egzekwów? Poziom pozostałych kawałków bardzo równy i wysoki, piosenka o jajku sadzonym jest takim trochę Easym, ale o 5 klas lepszym, na wyróżnienie zasługuje Rise of the Fall (tu, nawiązując do wcześniejszej dyskusji, też słyszę pewne pokrewieństwo z SOAD, może nie tak ewidentne i brzmieniowe, ale kompozycyjne) Wypełniacze, nawet jeśli są, to w dobrym tego słowa znaczeniu - zawsze coś tam można ciekawego znaleźć. Świetna płyta.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 09:21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki. Tym bardziej czuję się zmotywowany!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 09:50:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Bogus :brawa:
Jak zwykle - nie ważne, że znanie obiektywnie pozbawione sensu, ważne, że kontrowersyjne.

:lol:
proszę mi wybaczyć ten niewysokich lotów żart ale nie mogłem się powstrzymać.
:piwo:

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 16:04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Zaraz, zaraz. Jak mówi słownik języka polskiego kontrowersja to "rozbieżność opinii pociągająca za sobą dyskusje i spory". Zdanie obiektywnie pozbawione sensu nie może być zatem kontrowersyjne. Ergo, abstrahując od wysokości lotu, Twój żart właśnie jest obiektywnie pozbawiony sensu (a co z kolei z tego wynika, niekontrowersyjny). Quod erat demonstrandum :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group