Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 17:58:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 listopada 2006 11:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 września 2006 07:59:31
Posty: 34
Skąd: Óć
J.T.Fly pisze:
Czyli Komputer i Zakręty, z Creep na dokładkę. Tradycjonalistka


Proponował bym usunąć to ''k'' z Tradycjonalista :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 18:07:17 
Gero o The Bends pisze:
Ponieważ Siora katowała tę płytę po kilka godzin dziennie, trochę mam jej dość.


ha! byo to w liceum jakos hi hi i teraz znowu się tak dzieje! To świetna płyta jest! i tak jak już Fly pisał, teksty są tam dobre, jeszcze nie takie aż straszne i smutne...
i tak jak OK Computer jest dla mnie najlepszą muzycznie płytą, tak The Bends najukochańszą i najulubieńszą. każdy dźwięk mam zakodowany w mózgu hehe.

planet telex. jakiś taki rozbujany rytm i ostra gitara i oczywiście:
everything is broken,
everyone is broken.
why can't you forget?

the bends. ha! tekst jakże prawdziwy!! :D
i wish it was the sixties
i wish i could be happy

i jeszcze końcówka taka zakrzyknięta:
i want to be part of the human race
high&dry piosenka o tym co stracone forever
it's the best thing that you ever had.
the best thing you've had is gone away

i tu sie dla mnie kończy początek płyty, taki wstęp do
fake plastis trees, tę piosenkę zobaczyłam/usłyszałam kiedyś w mtv i od niej się zaczęło. taka tam sobie smętna balladka. pioseneczka kurde. ale tekst. oj.
She Looks like the real thing.
She tastes like the real thing,
my fake plastic love.

i jeszcze takie cichutkie:
if i could be who you wanted all the time..
i dla mnie tu następuje taka jakaś przerwa i wytchnienie, gdyż
bones jakieś takie żadne jest. no może tylko to, że latał sobie jak Piotruś Pan i inne dzieci też latały jak dotknął ich rąk. to ładne. ale sama piosenka taka tam.
ale na szczęście już zaraz
nice dream i
if you think that you're strong enough
if you think you belong enough.

nice dream.

i kolejna ładna piosenka taka hi hi liryczna jakies skrzypce, chórki i wszystko tak sobie płynie i tekst ładny. w sumie to mój numer 2 z tej płyty.
potem jest just i my iron lung ale to takie 'mięso' tej płyty i zawsze jak słucham ich to czekam już na 'smaczek' czyli kosmiczny oddalony smęt bullet proof i kolejne takie sobie black star które niestety soundropsy skowerowały. i po co? taką nudę? (hehe ale ładny moment jest jak harmonie wokalne wchodzą) i sulk darcie mordy ale dobrze robi to! bo jakiż kontrast! z oczywistym numerem jeden... street spirit . IMMERSE YOUR SOUL IN LOVE. piękne. i teledysk ciekawy był (zwłaszcza lubię moment jak Tom rozbijał szklane szyby).

tak. moja ulubiona płyta, choć pewnie i kid a i amnesiac lepsze od niej 'obiektywnie'. tylko, że one takie za smutne. zwłaszcza kid a, którego słuchać sobie zabraniam :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 23:30:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Dla mnie Bends to chyba ich ulubiona płyta.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 02:10:18 
Flaju i Gravi!!!
:D :D :D :piwo: ha!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 09:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
:piwo:

Moje ulubione to Bullet i Plastic Trees, ale całość jest bardzo równa. Trochę drażni mnie Iron Lung z tą wstawką na koniec, chociaż się broni, zwłaszcza że potem jest właśnie Bullet Proof. Dobra, równa, liryczna, nieco rozbójana płyta.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 02:59:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
http://video.google.com/videoplay?docid ... feed&hl=en

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 maja 2007 12:19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Radiohead - Live at the Astoria 27.05.1994 *****
Obrazek
You
Bones
Ripcord
Black Star
Creep
The Bends
My Iron Lun
Prove Yourself
Maquiladora
Vegetable
Fake Plastic Trees
Just
Stop Whispering
Anyone Can Play Guitar
Street Spirit (Fade Out)
Pop Is Dead
Blow Out

ostatnio kupiłem sobie za 40 zł koncert Radiohead z 1994 roku. Jestem zachwycony !!! Koncert zagrany przed premierą The bends, ale zespół gra na nim numery z tej płyty... Zestaw utworów obejmujący mój ulubiony okres w historii zespołu. Wszystko zagrane z pazurem i wykopem - są ballady, jest jazda na maksa na gitarach... Tom Yorke z chłoptasia przeistacza się na scenie w bestię... Nie ma samplerów i bajerów, nie ma elektroniki - jest zwykłe proste łojenie na gitarach. Chciałbym żeby było tam jeszcze kilka numerów, ale to że paru moich ulubionych utworów nie ma nie przeszkadza mi w odbiorze płyty - doskonały koncert, doskonała forma zespołu - czad na maksa. Polecam !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2007 21:44:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
po wielu próbach w końcu udało mi się wysłuchać płyty The Bends tak, jak chciałem, czyli od a do z, z uważaniem na to, który utwór jest który

wrażenia ogólnie - podobne do Joshua Tree, czyli niby ładnie, dobrze itd., ale jakoś nudno. Z tym, że Joshua Tree lepsze, bo jednak dałbym jej cztery gwiazdki, a Bends raczej trzy i pół.

wrażenia szczególne - na obu stronach (słuchałem kasety) po trzy utwory bardzo dobre (serio mi się podobają) i trzy nie bardzo dobre... i są to genralnie te "miauczące". Ech, jak on Thom zaczyna stękać, to ja zaczynam dość szybko wymiękać. High and Dry - dla mnie dwie gwiazdki maks, podobnie Fake Plastic Tree, Nice Dream i Black Star. Asłuchalne.

Za to, kiedy grają mocniej gitarowo, to bywa ciekawie a nawet bardzo. Best przykład: przyłożenia w Bones oraz Just. W ogóle utwó tytułowy bardzo dobry, świetnie się rozwija, pod każdą zwrotką coraz więcej słychać. Brzmi mi w tym o, czym najbardziej zachwyca mnie Jeff Buckley. Ale Jeff śpiewał piosenki miauczące tak, że też mnie zachwycaly, a tu... Z miększych utworów podoba mi się tylko ostatni, rzeczywiście bardzo piękny, i muszę stwierdzić z pewnym :oops: , że System of a Down chyba podkradli im z tego motyw do Lost in Holywood...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 09:20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
The Bends to moja ulubiona płyta Radioheadów. A szczególnie te "wolne" kawałki - High and Dry, Fake Palstic Trees, Nice Dream, Bullet Proof, Black Star... Podobnie na Ok Computer - tzw. szybkie w ogóle mi nie podchodzę, a smęty bardzo mi pasują. Mam odwrotnie niż Ty. :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 11:36:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Gravi pisze:
High and Dry, Fake Palstic Trees, Nice Dream, Bullet Proof, Black Star

średnia 2 1/3 gwiazdki ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 12:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 21:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
Gravi pisze:
The Bends to moja ulubiona płyta Radioheadów


najgorsza!! :D najlepsza OŁKEJ Kompjuta..drugie miejsce Kid A...najlepsza piosenka Radioglowych - Let Down i Knives Out


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 13:08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 21:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
Też lubie ich smęty,lecz the bends oprocz Street Spirit..nie zaskoczyło mnie ani pięć lat temu ani teraz..wiec cos w tym jest..pozniejsze plyty o niebo lepsze,przemyslane,uporzadkowane stylistycznie w jakims sensie..
Czekam na nową plyte od dwoch lat..miala byc w 2006 na wiosne juz na pewno...5 nowych kawałków które słyszałem..hmm..moze byc ok computer vol.2 :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 16:09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Ja akurat Radiohead poznawałem dość późno - w czasie Amnesiaca, chociaż pierwszą płytę jak wyszła też znałem i słuchałem. I dla mnie akurat The Bends przebija nawet OK Computer przez specyficzny luz, którego na Amnesiacu mi brakuje. Amnesiac jest przekombinowany momentami. Kid A znam słabo a Hail to the Thief przesłuchałem kilkanaście razy w czasie jak wyszło i od tej pory nawet nie mam ochoty po to sięgać. Ale może jutro sobie przesłucham i zweryfikuję opinię.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 maja 2007 23:09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Gravi pisze:
Hail to the Thief przesłuchałem kilkanaście razy w czasie jak wyszło i od tej pory nawet nie mam ochoty po to sięgać.

ja mam tak samo - zjedzony własny ogon...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 maja 2007 13:59:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gravi pisze:
dla mnie akurat The Bends przebija nawet OK Computer

The Bends jest bardzo ładne. Ale "OK Computer" mam za genialne.
Ogólnie:
Pablo Honey ***1/2
The bends ****
OK Computer *****
KID A ***1/2
Amnesiac ***
Hail to the thief ***1/2

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group