Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:26:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2012 21:24:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Mój ranking płyt Radiohead. Wczorajszy maraton zrobił swoje. Świetny zespół, ale na koncert to ja już bym się nie wybrał raczej. Natomiast do płyt wracam regularnie i to się chyba nie zmieni. Odległości pomiędzy 4 a 7 pozycją niewielkie.

1. Kid A
2. In Rainbow
3. OK Computer
4. King Of The Limbs
5. I Might Be Wrong - Live
6. Amnesiac
7. The Bends
8. Hail To The Thief
9. My Iron Lung
10. Pablo Honey



natalia pisze:
zespół myslovitz robił mega zżynkę i nikomu (tzw. krytykom muzycznym)to nie przeszkadzało

Obstawiam, że częściej pisze się tak jak "trzeba napisać", niż to co się faktycznie czuje.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 października 2013 22:23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myślałem, że może przy okazji survivora zepnę się i spróbuję znowu z OK Computerem. Czasu nie stykło, ale czuję, że i tak by było słabo - dziś wieczorem popuszczałem sobie pojedyncze piosenki i...

Paranoid - super, w końcu się przekonałem i trzyma bez dwóch zdań
Exit - bardzo ładne, choć lekko mnie jednak zmuliło
Karma Police - jakieś bez jaj... miałem to nawet na dziesiątym w toptenie i niby okej, ale nie przekonało mnie.
No Surprises - w ogóle nie dałem rady i wyłączyłem
Lucky - potwornie nudne, choć nie przeszkadzało, więc dograło
Tourist - też nie dałem rady
Climbing Up the Walls - nawet miejscami interesujące, ale męczące i w sumie nic tam nie odkryłem.

Za to włączyłem I Might Be Wrong i od razu zaskoczyło.
Planet Telex zresztą również.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 października 2013 14:19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Zarżnąłem gitarowy Radiohead. Wiem czemu te piosenki mi się podobały (i podobają), wciąż to są wielkie płyty, ale nie chce mi się już tego słuchać, nie, nie, nieeee :cry:

Za to te późniejsze dokonania bardzo mniei ciekawią i chciałbym je lepiej poznać, ale coś nie mam do tego głowy.

A Myslovitz to myślę, że chcieliby z nich zżynać, ale coś im nie wychodzi ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 października 2013 21:41:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Radiohead "OK Computer" - wyniki survivora

1. Paranoid Android
2. Exit Music (For a Film)
3-4. Karma Police
3-4. The Tourist
5. Lucky
6. Let Down
7-8. Electioneering
7-8. Airbag
9-10. Subterranean Homesick Alien
9-10. No Surprises
11. Climbing Up the Walls
12. Fitter Happier

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 2+2=5
PostWysłany: pn, 09 maja 2016 09:29:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nowej płyty jeszcze nie słyszałem, ale te single to taki Radiohead jaki lubię. I obrazki do piosenek bardzo dobre. Tylko ten ten Thom Yorke taki dziwny... On zawsze był taki asymetryczny?

phpBB [video]


phpBB [video]

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 2+2=5
PostWysłany: pn, 09 maja 2016 20:37:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ale mnie zaskoczyło to "True Love Waits" (które w wersji koncertowej znałem doskonale). Byłem pewien, że to było na jakimś Amnesiacu czy czymś, a tu proszę - okazuje się, że numer ma tyle lat co ja, ale na studyjniaku żadnym się dotychczas nie znalazł. Czuję się jakbym właśnie odkrył, że "Karma Police" nie było na żadnej płycie Radiohead ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 2+2=5
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 10:06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Prazeodym pisze:
Czuję się jakbym właśnie odkrył, że "Karma Police" nie było na żadnej płycie Radiohead

hehe, dobre :)

Jeden z tych zespołów, które zainteresuje mnie premierą swojej płyty chociaż ostatni fajny album wydał ponad dekadę temu...

Nowa płyta osłuchana i muszę powiedzieć, że dla mnie to chyba najlepszy album zespołu od 16 lat... Wiadomo, że nie ma już powrotu soczystego gitarowego grania za które R pokochałem... na tej płycie jednak wyczuwam klimat i nastrój... tą wrażliwość, która powodowała, że chociaż KidA w epoce jawił się jako jakiś dziwaczny eksperyment, to jego magnetyzm nie pozwalał mi zdjąć z uszu słuchawek... takie odczucia przychodzą do mnie gdy słucham tej płyty zwłaszcza wraz z Daydreaming...

Edit: Poczytałem sobie ralacje koncertowe... co za czasy... emocje... łezka się w oku kręci...

Koncert z poznania wisi już parę lat na yt, może ktoś jeszcze nie widział:
phpBB [video]


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 2+2=5
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2016 22:47:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 26 października 2010 22:38:52
Posty: 202
Skąd: Poznań
KoT pisze:
Jeden z tych zespołów, które zainteresuje mnie premierą swojej płyty chociaż ostatni fajny album wydał ponad dekadę temu...

Nowa płyta osłuchana i muszę powiedzieć, że dla mnie to chyba najlepszy album zespołu od 16 lat...


Przesłuchuję dzisiaj, już kilka razy album zagrał i mam podobne odczucia :) Chociaż "In Rainbows" chyba stawiam wyżej niż Ty, a eksperymenty przy "Kid A" i "Amnesiac" też raczej pozytywnie oceniam, to tej płyty słucham z autentyczną... hm radością? Podoba mi się, naprawdę mi się podoba. Myślałam, że raz, z konieczności przesłucham i nie będę chciała do niej wracać (przy poprzedniej tak miałam), a tu poszła w zapętlenie i gra mi już od kilku ładnych godzin.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: 2+2=5
PostWysłany: pn, 20 lipca 2020 22:33:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Budzy dziś w Melodramacie sporo puszczał z nieznanej mi płyty "King Of Limbs" z 2011. W jego interpretacji jest to bajkowa muzyka z Mrocznej Puszczy, ew. taka, którą puszczał hobbitom Tom Bombadil, żeby już się uspokoili, że żadnych złych duchów chwilowo nie ma ;-)

Bardzo interesująco to brzmiało.

Moon Shaped Pool jakoś mnie znudził, więc może zabrałem się za niewłaściwą pozycję z ostatniej dekady?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group