Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:36:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 09:40:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ze specjalną dedykacją dla Krejzego :) .

Zwróciłem wczoraj uwagę na wersję "Cry Baby", która ukazała się w 1993 na 3płytowym albumie "Janis". Jaka luzacka! :D Brzmi jak nagranie na żywo ale w studio. Oto:

https://www.youtube.com/watch?v=6B-g3Os4nxg

Best momenty: zaskakujące otwarcie, śmichy - chichy w środku + przemowy Janis o Afryce, Omasze i amerykańskich autostradach :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 01:31:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Obejrzałem dzisiaj ten nowy film o Janis. Małe kino, trzy osoby na sali. Bardzo fajny dokument - dużo świetnych archiwaliów (ale śmieszki z tych dzięciołów z Big Brother były), odpowiednie wstawki z koncertów, no i taka narracja, że archiwalne wywiady, oraz listy Janis do rodziców były przełamywane opowieściami członków jej rodziny, jej muzyków (fajni, siwi starsi panowie) oraz innych bliskich ludzi. Osobiście Janis znam słabiutko, ale nie żałuję, a nawet czuję się zachęcony. Koncertowe numery (było chyba "Ball and Chain" z Montrey) - totalny ogień. Z innych smaczków: kiedy była mowa o fascynacji Janis Otisem Reddingiem, to dali wideo z koncertu Otisa, które idealnie pokazywało, co tam Janis od niego zapożyczyła i przerobiła na swoje - fajna lekcja poglądowa :) Przesłuchałem pobieżnie teraz fragmentów Cheap Trills, Kozmic i Pearl - nie wiem czy Kozmicowe najbardziej mi (na pierwszy rzut ucha) nie pasują ;)

A: i bardzo podobało mi się jak przedstawili śmierć Janis - bez wnikania w szczegóły, bez nadmiaru patosu, bez szukania sensacji, kilka wspomnień osób, które dobrze pamiętają ten dzień. I tyle. Mało ale, moim zdaniem, z dużą klasą to wyszło.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 08:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Prazeodym pisze:
jej muzyków (fajni, siwi starsi panowie) oraz innych bliskich ludzi.


Tak, fajni ludzie w średnim wieku, bo powiedzieć o nich starzy nie da się mimo że upłynęło prawie 50 lat :shock:
całkiem żwawi i pogodni w tych opowieściach które jakby zdarzyły się wczoraj, ale na tyle dawno że zbladł niewesoły finał.
Mocne wrażenie zrobiła na mnie relacja z uczestniczenia Janis w jubileuszu swojej szkoły w zapyziałym Port Arthur skąd kilka lat wcześniej uciekła w podskokach. Wydawało mi się na filmie, że ona pojawiła się tam jako gwiazda w glorii sławy, w tych swoich błyskotkach. Ale myślę że nie. Reporter z którym rozmawiała był zapewne z jakiejś lokalnej gazety lub telewizji. Czuła się jak małpa w cyrku więc usiedli gdzieś w kącie i tam na jej twarzy widać jak gaśnie pod wpływem pytań i otoczenia. Jakby stawała się znów tamtą zakompleksioną pryszczatą uczennicą z której się drwiło, która zwyciężyła w konkursie na najbrzydszego faceta co było takie śmieszne.
Mocny film, o śmierci niewiele, jak ktoś ciekawy to może sobie poczytać w biografii pt.Pearl.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 16:01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, dzięki. Się waham czy iść dziś, bo w Sączu to grają tylko w sali studyjnej - ze słabszym obrazem i dźwiękiem...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2016 18:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
I ja dzięki. I ja się waham. Ale warto by czegoś posłuchać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 stycznia 2018 08:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Janis ma dziś 75 urodziny!

Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group