Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:43:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 18:08:47 
Praktycznie z każdym zdaniem powyżej się zgadzam, ale to:

Crazy pisze:
mam ją ciut powyżej Nevermind i pierwszych Rage'ów.


to SZOK
:shock: :shock: :shock: :shock:

Mi się swego czasu Toxicity BARDZO podobało, do tego stopnia, że kupiłem ją i na MC i na CD i słuchałem codziennie po kilka (albo więcej) razy - w domu, w samochodzie, w pracy, na spacerze.

ALE - nigdy bym się nie posunął do postawienia jej nad Nevermind i RATM "1", bo te dwie płyty to dla mnie dwie najlepsze płyty zagraniczne ostatniego *dwudziestolecia*, a Toxicity obiektywnie rzecz biorąc nie ma do nich startu.

Mam 3 płyty S.O.A.D. i powiem tak: po początkowej, trwającej kilka lat fascynacji po prostu mi się znudziły i zaczeły nieco drażnić. Apogeum znużenia osiągnąłęm w pewien skrajnie gorący dzień, kiedyśmy to we wrześniu 2004 tkwili w gigantycznym korku przed Reggio di Calabria. Pomyślałem, że SOAD da mi szansę na spuszczenie pary zebranej na skutek potężnego wkurwienia okolicznościami. I rzeczywiście - zaczęło się dobrze, ale potem dostałem ataku road rage i mało brakowało, aż zrobiłbym coś strasznego. Zamiast tego wyjąłem kasetę i zamieniłęm ją na Simona i Garfunkela. Od tego czasu nie słyszałem SOAD ani razu.

To obiektywnie dobry zespół - poprawnie grający, ciekawy aranżacyjnie, wciągający przez swój etniczny klimat, ale w gruncie rzeczy chyba pusty...? A może się mylę... Może sobie jutro puszczę....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 19:21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ej, czemu od razu pusty? co to w ogóle znaczy pusty? i cokolwiek by znaczyło, nie pasuje mi tu SOAD, choć dość dobrze rozumiem znużenie, które opisałeś. Sam zreszta też nie słuchałem od wielu miesięcy (co prawda Rage'u ani Nirvany, nie licząc pamiętnej imprezy, też nie).

Może i ja sobie wieczorem posłucham. Niestety mam tylko na jednej z tych skrzypiących kaset, którch trzeba sluchać głośno, bo inaczej można oszaleć.

A co do...

K.T.W.S.G. pisze:
to SZOK


dyć pisałem to już wcześniej w tym wątku, a w dodatku listę, o której wspomniałem, układaliśmy sobie nawzajem przez telefon!!! więc nie mów mi, że nie wiedziałeś o tym! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 19:28:57 
Mimo wszystko jest to dla mnie SZOK. Chyba jak się o tym kiedyś tam dowiedziałem, to uznałem, że sobie jaja robisz, albo tak mnie zamroczyło z wrażenia, że wymazałem te sektory swej pamięci.

Wyspowiadaj się i nie grzesz więcej Krejze!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 20:32:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
K.T.W.S.G. pisze:
w pewien skrajnie gorący dzień
itd.
- co za wymowna anegdota! Kacper - czy ty wykorzystujesz gdzieś poza forum swój niemały potencjał literacki?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2005 20:35:18 
Nie żartuj Witku ;-)

Poza tym - poza Forum nie istnieję. Nie ma innej rzeczywistości poza Forum. Teraz to nic. Bezkres i biel. Dzyń.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2005 13:07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
KoT pisze:
ja długo sie do tego zespołu nie mogłem przekonać - pewnie dlatego, że co rusz ktoś mnie pytał, czy to słyszałem i mówił jakie to rewelacyjne...


No, ja miałem podobnie. Słyszałem jedynie parę kawałków z Toxicity, ale uważałem, że może i dobre, ale rzeczywiście nie ma się czym podniecać. Nowe płyty podobają mi się bardziej właśnie dlatego, że nie ma tu tyle samej "rąbanki" a są ciekawe pomysły muzyczne i aranżacyjne. Kiedy usłyszałem "Mezmerize" to przez parę dni ją katowałem na okrągło (tak samo mam teraz z Hypnotize :D) i zacząłem na poważnie interesować sie tym zespołem. Kupiłem sobie wreszcie Toxicity i mimo że bardzo mi się spodobała to jednak nie to samo co dwie ostatnie płyty... Trochę jednak za dużo czystej napieprzanki, jak np. w "Bounce", "Jet pilot"...
A "Prison Song" to moim zdaniem rewelacyjny kawałek, świetnie zaczyna płytę i nie rozumiem wobec niego zarzutów.... Jest ostry , ale nie żeby zaraz jakieś bezsensowne napierdalanie z tego wychodziło....

Crazy pisze:
w tym samym stylu, ale o wiele lepiej


No, też tak myślę no ale jeżeli grali tak jak inne zespoły już 5-7 lat temu z niewielką tylko dawką nowych elementów to taka płyta może być uznana za dobrą dostać w TR tudzież innej gazecie muzycznej 4 gwiazdki i zostać uznaną za dobrą płytę. I tyle. Tymczasem w TR dostała 5 a w marcu 2005 w podsumowaniu "rock nowego wieku" zajęła 3. miejsce i napisano, że "połączenie metalu z ormiańską muzyką folkową zapewnia im dożywotnią orginalność". Ja właśnie na tej płycie ormiańskiego folku nie słyszę prawie wcale. Czemu nie podniecali się tak Armią, że połączyli punka z waltornią (ktoś kiedyś użył na to określenia "symfoniczny punk")? W Metal Hammerze napisali, że "trudno wyobrazić sobie lepszą płytę niż Toxicity", a tą recenzję zakończono słowami "Toxicity jest najlepszą płytą ostatnich lat. Bezdyskusyjnie." Tymbardziej wydaje mi się, że gdyby zespół nie odniósł komercyjnego sukcesu to mało kto, po usłyszeniu "jakiegośtam zespołu z Armenii" by się nimi zainteresował.

Crazy pisze:
mam ją ciut powyżej Nevermind i pierwszych Rage'ów


Piowyżej Nevermind to sobie ją możesz mieć, ale pierwszy RATM jak dla mnie jest duuużo lepszy. Zwłaszcza, że oni grali dosyć mocno orginalnie, szczególnie jak na tamte czasy.

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2005 16:39:24 
Ja bym się posunął jeszcze dalej i powiedział nawet, że z płyt zagranicznych pierwszy album Rage'ów to najlepszy czad jaki powstał w ciągu ostatnich 15 lat.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2005 20:28:45 

Rejestracja:
wt, 07 grudnia 2004 16:51:50
Posty: 4
Skąd: Sławków
Goście żondzom :):):)

Ale faktycznie tak tam trąca amerykańskim przekazem ostatnich lat - nienawidzimy wojny, naszego prezydenta, systemu (który ich w sumie żywi); jesteśmy socjalistami, kochamy szatana, nie ogłupiamy się biblią etc.

Takie to jakieś takie przewidywalne wszystko.

Ale co tam - Goście żondzom


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2005 21:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Ej no, nie przesadzajmy w drugą stronę. Niektóre teksty mają naprawdę fajne, na przykład taki "Forest".

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2005 22:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
K.T.W.S.G. pisze:
Ja bym się posunął jeszcze dalej i powiedział nawet, że z płyt zagranicznych pierwszy album Rage'ów to najlepszy czad jaki powstał w ciągu ostatnich 15 lat.


No mi się też tak wydaje. Jedynie konkurencję stanowić mógłby.. ich następny album "Evil empire" bo to też nieziemski czad, mimo iż został już trochę gorzej przyjęty. Jak się sprawa ma z "The battle of los angeles" to nie za bardzo wiem, bo słyszałem ją tylko raz w życiu. Za to z tej płyty strasznie podobają mi się "Testify" i "Guerilla radio".

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 11:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
A ja od weekendu słucham Hypnotise i jestem znów pod wrażeniem. I rzeczywiście ta płyta łączy się jakoś z Mesmerize. Czad niesamowity ale oprócz tego bogactwo tak wielu innych rzeczy, że będę się przez to przekopywał jeszcze przez długie tygodnie. Ech leciało już dzisiaj dwa razy i poleci znów.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 18:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
uwaga off!!!
:hahaha: właśnie teraz zrozumiałam co to jest RATM :glupek2:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 19:01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
to taki szcziur, imię jego na M :wink:
dla mnie często te skróty sa nie do przejścia: AA - antiarmia, hehe

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 20:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
laska pisze:
właśnie teraz zrozumiałam co to jest RATM


Nie bój się, ja przez pewien czas nie wiedziałem, że skrót SOAD oznacza System Of A Down i jak mio niektórzy mówili, że słuchają "SOAD - a" to nawet nie myślałem, że może chodzić im o System Of A Down.
:wink:

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 maja 2006 15:27:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pierwsza płyta * * 1/2

Na świeżo przesłuchana jednak mnie zawodzi. Jest to pozycja bardzo ciekawa z punktu widzenia rozwoju zespołu, bo słychać na niej wiele różnych konwencji, które na późniejszych płytach chłopaki ciągnęli dalej lub też zarzucili (z pożytkiem dla siebie moim zdaniem). Ale do słuchania w całości po mojemu się nie nadaje. Kompletny brak spójności, bardzo nierówna, męczące brzmienie...
Około dziewiątego utworu zobaczyłem z przerażeniem, że jeszcze 4 piosenki zostały i myślalem, ze nie wytrwam. Ale na szczęście pod koniec zrobiło się znacznie lepiej, Peep Hole to wręcz świetny. Ostatni kawałek zapowiada wyżyny Mesmerize'u...

Ale i tak Spider przewyższa całą resztę płyty o dwie i pół gwiazdki. Utwór, który stylistycznie nie tylko zapowiada, ale wręcz stanowi idealne wypełnienie mojej skądinąd ulubionej stylistyki Systemu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group