Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:51:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 19 czerwca 2017 23:05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Zaprasza się!

22.06. Free Blues Club, Szczecin
godz. 21.00 Bilety: 35/45 zl (studenci 30 zl)
23.06. Piekarnia Cichej Kobiety, Zielona Góra
godz. 20:00 Bilety: 35 zl
24.06. Noc Świętojańska, Krzeszyce (k. Gorzowa Wlkp.)
godz. 21:00
25.06. Teatr im. St. Jaracza, Otwock (Warszawa)
godz. 18:00 Bilety: 35/40 zl

:D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 lutego 2018 20:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
"Bo to koń. Gitara jest jak koń – wspaniały, biały rumak, który do tej pory biegał na wolności, a ty musisz na tego gnoja wskoczyć i spróbować go ujarzmić, by niósł ciebie tam gdzie chcesz. I to kurwa nie jest łatwe, ale czasem wydaje się, że niektórym przychodzi to bez wysiłku."

https://freemusicstop.com/2018/02/11/trafic-dzwiekiem/

Ogromnie zapraszam do czytania! :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 lutego 2018 22:30:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki! Przeczytane :-)
Niby samotnik a gada jak najęty!
Bardzo fajne, dzięki.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 00:54:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
:aniolek:

W kolejnych tygodniach będzie reszta i... Gerry gadał z nich najmniej! :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 lutego 2018 08:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Czuć determinację w tej rozmowie. Dla mnie to było superciekawe:

Cytat:
pozostaje jeszcze to podłączenie do wzmacniacza, a dokładniej linia gitara – wzmacniacz i przestrzeń, która je dzieli. Musisz mieć pod kontrolą właśnie to powietrze między gitarą a paczką. Jeśli o tym zapominasz, to pojawią się kłopoty


- kiedyś słuchając koncertowego Hendrixa uświadomiłem sobie coś podobnego, że on na tym powietrzu grał, świadomie wprawiał je w wibracje :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 lutego 2018 16:44:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Bassman opowiada! :)

"Nie wiem, co ludzie mają w głowach, kto umarł w ich życiu, kogo kochają… tego nie mogę wiedzieć. To co mogę, to wysłać im komunikat, który skłoni ich do myślenia. Choć to trochę dziwne, bo publiczność wydaje się nam być jednym, więc nie możemy zaprogramować treści tej
wiadomości – nie jesteśmy na tyle mądrzy. To już jest science fiction. My po prostu mamy szczęście dotykania jakichś zapalników – strzelamy w ciemności, rozumiesz? No i w coś trafiamy."

https://freemusicstop.com/2018/02/18/po ... em-leslie/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 marca 2018 20:20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
No i Piotr!

"To tak jak powiedział Stanisław Przybyszewski – sztuka nie jest dla ludu. Koniec. Te 3% to są ludzie z tym instynktem do sztuki i z tym właśnie trzeba się urodzić. Nigdy się tego z zewnątrz nie nauczysz, choćbyś nie wiem co robił."

https://freemusicstop.com/2018/03/04/se ... ojczykiem/

:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 00:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W dupę jeża. To ja się tego gościa odtąd boję!

Ale powiem Ci jedno, man. Po przeczytaniu tego wywiadu i obejrzeniu i posłuchaniu muzyki z linków, zachciało mi się jak cholera iśćna ich koncert!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 01:24:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Haha! To fantastycznie! :) Dzięki!
Co do koncertu - choć w tym roku szanse marne, to jednak jakieś tam są ;-).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 02:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo ciekawy wywiad (żeby nie użyć słowa na "f")! Jak będe miał okazję znowu ich zobaczyć na żywo, to specjalnie wejdę na scenę, zeby sprawdzić, czy dostanę strzała w ryj z ręki czy z pistoletu :mrgreen:

Dobra robota, Maq!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 10:27:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wręcz świetna - ale ja nie wiem, jak to się dzieje, że ci gostkowie w Twoich wywiadach tyle mówią. Specjalnie wybierasz takie gaduły czy tak umiejętnie zadajesz im pytania, że rozkwitają? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 18:19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Bardzo ciekawy wywiad (żeby nie użyć słowa na "f")! Jak będe miał okazję znowu ich zobaczyć na żywo, to specjalnie wejdę na scenę, zeby sprawdzić, czy dostanę strzała w ryj z ręki czy z pistoletu :mrgreen:

Dobra robota, Maq!


Piotr by strzelił, a Gerry Cię zasłonił ;-).

Wielkie dzięki!

Cytat:
Wręcz świetna - ale ja nie wiem, jak to się dzieje, że ci gostkowie w Twoich wywiadach tyle mówią. Specjalnie wybierasz takie gaduły czy tak umiejętnie zadajesz im pytania, że rozkwitają? ;-)


To spory temat i nie mam gotowej odpowiedzi. Przyznaję, że raz pomyślałem na zasadzie "to gaduła, będzie fajny wywiad" i... poszło totalnie do dupy. Wtedy szybko wróciłem do swojego podstawowego założenia, czyli staram się rozmawiać wyłącznie z ludźmi do których jestem maksymalnie przekonany i to - poza pewnym specyficznym rodzajem bariery językowej - działa. Niezależnie od tego, czy wywiad był umówiony i przygotowywałem się miesiąc, czy po prostu na fali jakiegoś występu, całkowicie na gorąco, mam kilka wątków, które nie dają mi spokoju i chcę je podrążyć.

Druga sprawa - te pytania wynikają wyłącznie ze słuchania. To są moje przemyślenia ułożone w formę pytań i bardzo mocno wierzę tę formułę. Wtedy okazuje się, że nie jest ważne czy muzyk odbiera to podobnie czy nie - jeśli tak, ucieszy się, że udaje mu się przekazać to, na czym mu zależy i płynnie rozwinie myśl, a jeśli nie, to odbije w drugą stronę i powie jeszcze więcej, a ja dowiem się czegoś zupełnie nowego. W taki sposób przeprowadziłem naprawdę bardzo długie rozmowy z ludźmi o których słyszałem legendy, że to niemożliwe, bo oni są gburami, bucami i z nikim nie rozmawiają. Jest też kilka stałych pytań, które długo zadawałem prawie każdemu, bo ciągle miałem wrażenie nieskończoności tematu.

Trzecia sprawa - tylko w dwóch przypadkach oddaliłem się odrobinę od muzyki pytając Mateusza Pospieszalskiego i Wagla o stosunek do mediów. Poza tym, gadam tylko o muzyce i to też okazało się zbawienne, choć nie wynikało z jakiegokolwiek planu - po prostu nic innego mnie nie interesuje. Cudownie okazało się, że oni wszyscy właśnie na tym terenie czują się bezpiecznie, rozwijają skrzydła i naprawdę CHCĄ ROZMAWIAĆ, no może poza jednym wyjątkiem, bez którego reguła nie mogłaby zaistnieć. Szczęśliwie często słyszę, że nikt ich wcześniej o podobne rzeczy nie pytał.

Jeszcze inna sprawa - ja nie wiem czy to kwestia samej treści. Trafiła mi się raz taka sytuacja, że jedna dziewczyna ewidentnie ukradła moje pytanie, zresztą zadając je temu samemu muzykowi i w tym samym punkcie rozmowy (!) i to już nie zadziałało. Brzmiała trochę tak jakby mówiła w innym języku, więc to chyba bardziej kwestia pewnego połączenia z ich muzyką, przekonania do tego co się mówi i postawy, która mówi jasno, że ja przecież "nie wiem" i naprawdę chcę wiedzieć. Bardzo szanuję tych muzyków i uważam, że wiele im zawdzięczam, dlatego troszkę tymi pytaniami chcę spłacić dług, który mam wobec nich, a inaczej nie umiem tego zrobić.

Wychodzi więc na to, że to bardziej druga z postawionych przez Ciebie możliwości, choć przyznając to jest mi niezręcznie i obawiam się czy nie staję się na moment Lechem Wałęsą.

„ja, ja, ja…, ale no ja! Czy to jest chwalenie?”

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 marca 2018 18:29:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
MAQ pisze:
gadam tylko o muzyce i to też okazało się zbawienne, choć nie wynikało z jakiegokolwiek planu - po prostu nic innego mnie nie interesuje


:mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 20:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Maq bardzo podoba mi się Twoje podejście do wywiadów
jest po prostu profesjonalne, a do tego szczere, uczciwe i zaangażowane
myślę, że rozmówcy to doceniają
bo kolejne pytania w stylu jak się podoba miasto i czy publiczność jest fantastyczna potrafią zabić
z przyjemnością czytam te wywiady, no i życzę książki :)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 marca 2018 22:11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kolejna odpowiedź za którą bardzo dziękuję!
Myślę, że Powsinoga dobrze to streścił:
Powsinoga pisze:
profesjonalne, a do tego szczere, uczciwe i zaangażowane

nie lubię słowa "profesjonalny", ale w tym przypadku rozumiem to tak, że się przygotowujesz i dobrze wiesz, o co chcesz pytać (nawet jeżeli rozmowa by była na gorąco, to jednak są to rzeczy bardzo dobrze przemyślane)

MAQ pisze:
moje przemyślenia ułożone w formę pytań i bardzo mocno wierzę tę formułę

brzmi świetnie i nie wiem, czy ja bym umiał tak przekuć jedno w drugie, ale na szczęście nie muszę, za to z wielką chęcią czytam, jak Tobie to wychodzi.

MAQ pisze:
obawiam się czy nie staję się na moment Lechem Wałęsą

:mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group