Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:59:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 listopada 2013 16:48:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
fajne?!?!

więcej niż fajne :D
Crazy pisze:
co to ma być? same dziwadła!!!

to są płyty które mają po pięć gwiazdek a TMR nawet więcej...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 listopada 2013 17:12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Powiem tak. Jestem na takim etapie, że ciężko mi się układa zestawienia. Zawsze byłem mało listowy, a w ostatnich czasach poznaję bardzo dużo muzyki, wiele nowych rzeczy mnie kręci. I teraz nieraz nie wiem: głosować na płyty słuchane przez lata, ale takie do których teraz nie wracam, czy też głosować na te bieżące. Ideałem byłoby wypośrodkowanie, ale jak widać w przypadku 1969 roku się nie bardzo udało :) .

W dodatku te moje listy są bardzo niestabilne i jeszcze teraz, przy okazji, pozwolę sobie na jedną zmianę. A przy okazji uzasadnienia.

1. Don Cherry - mu. Ten materiał od razu mnie ujął. Dwóch gości, jeden bębni, drugi gra - a to na trąbce, a to flecie, na fortepianie czy tam jeszcze czymś. No nie wiem, ma ta muzyka w sobie coś, co mi niezwykle odpowiada i co mnie cieszy. Coś wyjątkowego.
2. Can - Monster Movie. Jaki czad! 3 pierwsze kawałki - rewelacja. A ten długi też się broni, choć chwilami już ledwie zipie :) .
3. Led Zeppelin II. Dawno nie słuchałem, ale jak pomyślę o tej muzyce, to od razu czuję się zadowolony! A sentyment w tym przypadku tylko wzmacnia ten efekt.
4. The Mothers of Invention - Uncle Meat. Ostatnio włączyłem Hot Rats i mnie zmęczyło, a tu podoba mi się taki rys dokumentalny. Magię wyczuwam!
5. Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica. Ostatnie przesłuchania spowodowały, że postanowiłem wrzucić tę płytę do dzisiątki, choć miałem tego nie robić. Ma ten materiał jakąś siłę, choć jeszcze nie umiem dokładniej powiedzieć w czym rzecz.
6. Miles Davis - Filles de Kilimanjaro. A co poradzę, że wolę to niż "In A Silent Way"?
7. Sly & The Family Stone - Stand!. Tu pozwolę sobie zrobić odesłanie do funkowego wątku. Dla mnie Slaje nie gorsze niż Zeppelini!
8. The Stooges - The Stooges. Może nie wszystko porywa, ale 1969, No Fun i I Wanna Be Your Dog to czyste piękno rock'n'rolla!

A końcówka bez uzasadnienia:

9. Moondog - Moondog
10. Tim Buckley - Happy Sad,

i obiecuję, że już więcej nie zmienię :) .

Pewnie, że szkoda mi wielu płyt co się nie zmieściły, ale co zrobić?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 listopada 2013 23:10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Podliczono wreszcie!
1. The Beatles - Abbey Road 68
2. King Crimson - In the Court Of The Crimson King 54
3. Led Zeppelin II 49
4. Led Zeppelin 43
5. The Can - Monster Movie 40
6. Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica 39
7. Miles Davis - In a Silent Way 38
8. Pink Floyd - Ummagumma 38
9. The Moody Blues - To Our Children's Children's Children 30
10. The Stooges - The Stooges 25


11. Frank Zappa - Hot Rats 23
12-13. John Mayall The Turning Point / Sly & The Family Stone Stand! 22
14. Jethro Tull Up - Stand 20
15. The Doors - The Soft Parade 18
16. Pink Floyd - More 17
17-18. Don Cherry – Mu / Neil Young & The Crazy Horse - Everybody Knows This Is Nowhere 15
19. The Velvet Underground - The Velvet Underground 13
20. The Moody Blues - On the Threshold of a Dream 12

21-22. Nick Drake - Five Leaves Left / Yes 10
23-27. The Allman Brothers Band I / Breakout - Na Drugim Brzegu Tęczy / Deep Purple Concerto For Group And Orchestra / Genesis - From Genesis to Revelation / Wanda Warska ‎– Piosenki Z Piwnicy Wandy Warskiej 9
28-29. The Guess Who - Wheatfield Soul / Jeff Beck Group Beck-Ola 8
30-35. The Rolling Stones - Let It Bleed / Fleetwood Mac - Then Play On / Eric Dolphy ‎– Iron Man / Blood Sweat And Tears / Desmond Dekker - This Is Desmond Dekker / The Mothers of Invention - Uncle Meat 7
36-38. The Hollies - Hollies Sing Hollies / Tim Buckley - Happysad / The Kinks Arthur or the Decline and Fall of the British Empire 6
39-46. John Barry - On Her Majesty's Secret Service / The Who - Tommy / Procol Harum - A Salty Dog / Deep Purple Deep Purple / Colosseum - Valentyne Suite / Anthony Braxton ‎– B-X0 NO-47A / Ten Years After - Stonedhenge / Miles Davis - Filles de Kilimanjaro 5
47-52. MC5 - Kick Out the Jams / Bee Gees - Odessa / The Beatles - Yellow Submarine / The Guess Who Canned Wheat / Skaldowie - Cała jesteś w skowronkach / Jimmy Cliff - Jimmy Cliff 4
53-55. Crosby, Stills & Nash / Keef Hartley Band Halfbreed / Moondog - Moondog 3
56-58. Edgar Broughton Band Wasa Wasa / Leonard Cohen - Songs From a Room / Bob Dylan - Nashville Skyline 2
59-67. Spookey Tooth - Spookey Tooth / East Of Eden – Mercator Projected / Arcadium - Breathe Awhile / Thelonious Sphere Monk ‎– Monk's Blues / The Band The Band / Isaac Hayes - Hot Buttered Soul / Niemen - Czy mnie jeszcze pamiętasz? / Humble Pie - As Safe As Yesterday Is 1

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 listopada 2013 22:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przede wszystkim, Witek! Bardzo fajne te Twoje opisy, choć nie współodczuwam z Tobą zupełnie jeżeli chodzi o zmianę kursu... no cóż, rozumiem poszukiwanie nowości i w ogóle, ale jednak Abbey Road to Abbey Road ;-)

A teraz tradycyjne porównania z 7 lat temu:


poprzednio jako azbest23 pisze:
1. The Beatles - Abbey Road 68
2. King Crimson - In the Court Of The Crimson King 54

o, po raz pierwszy odnotowuję zmianę zwycięzcy! 7 lat temu pierwsza dwójka była na odwrót!

poprzednio jako azbest23 pisze:
3. Led Zeppelin II 49

tu bez zmian, natomiast:

poprzednio jako azbest23 pisze:
4. Led Zeppelin 43

awansowało o oczko, spychając Ummagummę i to aż na ósme


poprzednio jako azbest23 pisze:
5. The Can - Monster Movie 40
6. Captain Beefheart & His Magic Band - Trout Mask Replica 39

tym razem o Kapitanie słyszano w 2006, był na 16 (awans jednak znaczny), natomiast zespół Can jeszcze nie istniał :-)

poprzednio jako azbest23 pisze:
7. Miles Davis - In a Silent Way 38

jako mówiłem, wątki panka chyba z definicji były prawie 100% rockowe, więc nie było

poprzednio jako azbest23 pisze:
8. Pink Floyd - Ummagumma 38

z 4 na 8

poprzednio jako azbest23 pisze:
9. The Moody Blues - To Our Children's Children's Children 30

ponownie Moody awansują - z 15 na 9.

poprzednio jako azbest23 pisze:
10. The Stooges - The Stooges 25

z 9 na 10

W porównaniu do 2006 z dziesiątki wypadło z hukiem Soft Parade, z 6 na 15 oraz More, z 8 na 16, a najbardziej to Na drugim brzegu tęczy z 7 do trzeciej dziesiątki i Let It Bleed z 10 do czwartej dziesiątki.\

Zmiany, zmiany!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 listopada 2013 22:30:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Let It Bleed z 10 do czwartej dziesiątki.\

o, to akurat wydaje się być na przekór ogólnoforumowym tendencjom.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 listopada 2013 12:50:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
o, to akurat wydaje się być na przekór ogólnoforumowym tendencjom.

tak. taki rok, że nawet 20 pozycja na mojej liście jest mocarzem....

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group