Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:48:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2014 10:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Nie wierzę, że jeszcze nie ma tutaj tematu o liderze 16 Horsepower oraz Woven Hand. David Eugene Edwards tworzy muzykę obracając się stylistycznie wokół amerykańskiego folku czy nawet stylu country, a jednocześnie w wielu piosenkach da się wyczuć agresję czy niepokój godne rockowego czadu. Przy tym jest to muzyka mocno uduchowiona, także w treści - tematyka wiary przebija się tutaj dość istotnie. ;)

Żeby lepiej poznać sylwetkę DEE polecam taki dokument, który dziś znalazłem - http://www.youtube.com/watch?v=iONYJR7n9QQ

Dodatkowo dwa wybrane utwory z twórczości kolejno 16 Horsepower oraz Woven Hand:
http://www.youtube.com/watch?v=f-vpAn15-vE
http://www.youtube.com/watch?v=q3UnMKGWSrE

Pretekstem dla założenia tego tematu jest jednak dla mnie przede wszystkim najnowszy album Woven Hand. Według mnie jest kapitalny i znacznie lepszy od choćby nie aż tak porywającego poprzedniego albumu. Jest to też przy okazji chyba najżywszy album Edwardsa. W tym roku póki co słabo jeżeli chodzi o jakość nowości i razem z tegorocznym Have a Nice Life album Woven Hand zdecydowanie są najlepsze dla mnie jak na razie.

Do odsłuchu tutaj - http://pitchfork.com/advance/411-refractory-obdurate/
A to mój faworyt z tego nowego albumu - http://www.youtube.com/watch?v=gV9iLdjYHoQ jest czad


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2014 16:37:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Znam pierwszego długograja 16 Horsepower i bardzo mi się podobał, niestety, głupio przyznać, ale nic z niego nie pamiętam, zapamiętałem tylko ogólnie własnie bardzo dobre wrażenie. Woven Hand znam tylko z nazwy i (znowu głupio się przyznać), ale w ogóle nie wiedziałem, że te zespoły są ze sobą powiązane, to chyba taki obciach jakbym nie wiedział, że są powiązania między Kyussem, a QOTSA, albo między Pidżamą i Strachami :D Obiecuję tu jeszcze wrócić, bo taki wątek oczywiście jest dobrym pretekstem, żeby odświeżyć muzykę. Co warto, drogi Metalfishu, sprawdzić z ich starszych płyt (oprócz "Sackcloth 'n' Ashes" bo do tego wrócę w pierwszym rzędzie)?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 kwietnia 2014 17:15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Przyznam szczerze, że Woven Hand mam o wiele lepiej osłuchane i tutaj mi łatwiej coś polecać. Z 16 Horsepower ten który wymieniłeś jest chyba najlepszy, a obok niego to chyba Secret South. ;) Co do Woven Hand to pierwszy nazwany po prostu Woven Hand i Consider the Birds. Wrażenia po nowym albumie może jeszcze zbyt świeże, ale chyba stawiałbym go obok tych dwóch najlepszych dotychczas w jednym rzędzie na ten moment.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 kwietnia 2014 11:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
HOKA !
Temat dotyczy moich ulubionych zespołów... chętnie pogadam, a szczególnie poczytam co inni o poszczególnych płytach sądzą... u mnie wszystko ma 4 lub 5 gwiazdek... Do dzieła Metalfish !

Prazeodym pisze:
Co warto, drogi Metalfishu, sprawdzić z ich starszych płyt (oprócz "Sackcloth 'n' Ashes" bo do tego wrócę w pierwszym rzędzie)?

16HP nagrali raptem 4 pełnoprawne studyjne albumy (reszta wydawnictw to składanki i nagrania live) i wszystkie są świetne. Moim zdaniem apogeum swojego stylu osiągnęli na Secret South...

No i za trzy tygodnie koncert WH w Berlinie !

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 maja 2014 10:32:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Metalfish pisze:
Nie wierzę, że jeszcze nie ma tutaj tematu o liderze 16 Horsepower oraz Woven Hand.

Biorąc pod uwagę, że nie ma też tematu o Presleyu, to nie wiadomo, w co tu wierzyć... Oczywiście mogę w temacie bieżącym powiedzieć, że nigdy nie słyszałem żadnej z wymienionych tu nazw własnych :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2014 16:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
@Crazy - no to dobry moment żeby zacząć nadrabiać! ;) W sumie sam muszę w końcu lepiej przesłuchać 16HP.

@KoT- Zazdroszczę strasznie koncertu w Berlinie i czekam z niecierpliwością aż sam w końcu będę miał okazję sprawdzić Woven Hand w wersji na żywo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 maja 2014 17:58:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Woven Hand poznałem na tym forum. Nie chcę skłamać, ale było tak, że KoT wklejał jakieś zdjęcia z koncertu i gość ( DEE ) ze zdjęcia zrobił na mnie takie wrażenie, że stwierdziłem, że nie chybnie świetnie gra.

Odwiedziłem KoTa w pracy i mnie pożyczył 'Ten Stones' - świetny album !

Później razem byliśmy na koncercie promującym 'Laughing Stalk' - byłem w szoku, że oni tak ostro grają !

Nowa płyta prima sort !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 maja 2014 07:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
stiw pisze:
Nowa płyta prima sort !

Zgadza się ! David podąża dorgą wytyczoną poprzednim albumem.

Koncertem w Berlinie zespół przejaechał się po mnie jak walec. Potężne brzmienie, nowa sekcja rytminczna daje radę (Ordy nieobecny ze względu na śmierć kogoś z rodziny). Drugi gitarzysta grał z zespołem na poprzedniej trasie i mam przekonanie, że był też na trasie po Ten Stones. DEE nie bierze jeńców. Setlista zespołu, ktory ma na koncie 8 albumów złożona wyłącznie z utworów z dwóch ostatnich płyt...

Hiss
Closer
Maize
Horse Head Fiddle
King O King
Masonic Youth
El-Bow
Corsican Clip
The Refractory
Long Horn
Field of Hedon
Salome
Good Shepherd
===============
Glistening Black

Na setliście był jeszcze Obdurate Obscura, którego niestety nie zagrali. Koncert niecałe półtora godziny... Niedosyt osłodziliśmy sobie przesłuchaniem prawie wszystkich płyt na trasie Opole Berlin.

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 maja 2014 23:51:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Zazdroszczę tego Berlina, ale... chyba za niedługo będzie okazja sobie odbić. ;) Poleciłem przez fanpage na fb fajną miejscówkę we Wrocławiu, gdzie kiedyś mógłby zagrać i że w ogóle mam nadzieję zobaczyć Wovenhand w Polsce. Dostałem krótką odpowiedź - 'september'. :wink: Pewnie Warszawa, jak nie będzie żadnych poprawek na studiach to tym razem zapewne nie odpuszczę. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 maja 2014 12:28:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
To by się zgadzało, bo właśnie dostałem z niemieckiego Eventima info o koncertach we wrześniu w Niemcowni.

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 czerwca 2014 15:40:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Jest Wrocław, Firlej! 8-) 18 września.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 czerwca 2014 07:24:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jeszcze coś w Polsce?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 czerwca 2014 07:50:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
polazłbym

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 czerwca 2014 08:41:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Metalfish pisze:
Jest Wrocław, Firlej! Cool 18 września.

Jeżeli masz z tym coś wspólnego to chylę czoła i na pewno się pojawię... Szykuje się kameralny koncercik... Tłumów się nie spodziewam.

Peregrin Took pisze:
Jeszcze coś w Polsce?

nie przypuszczam żeby było zapotrzebowanie...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 czerwca 2014 09:08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 15:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Heh pisałem tylko przez fb do Edwardsa, a kiedyś tam do szefa Firleja o nadchodzącej trasie Woven Hand. Tam zresztą z tego co się orientuję lubią Woven Hand. ;)

Co do innych dat w Polsce to trzeba poczekać. Może jeszcze coś dojdzie, choć też miałbym wątpliwości jak KoT. Na razie tylko Firlej u siebie wyskoczył z informacją.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group