Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:44:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 09:46:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
MAQ pisze:
że Wovoka w tym materiale MIAŻDŻY Floydów.
.... niedawno wysłuchałem obydwu płyt i....niestety ale ten zespół ( Wovoka) jest bardzo daleki od miażdżenia czegokolwiek..... :oops:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 21:47:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
niestety ale ten zespół ( Wovoka) jest bardzo daleki od miażdżenia czegokolwiek.....

Ja tam się nie zgodzę. Widziałem na żywo dwa razy i za pierwszym razem było fajnie, za drugim fenomenalnie. Co do płyt - debiut dobry, "Sevastopolis" wybitna - będzie wysoko w moim tegorocznym podsumowaniu. Tak to wygląda u mnie. :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 22:56:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
"Sevastopolis" wybitna -
wybitna ? ...a dla mnie zaledwie poprawna... takie wymuszone ***

ja z tym zespołem mam tak: po koncercie ( słabym) na którym byłem nie miałem ochoty kupić ich płytę..... a po wysłuchaniu (bardzo średnich ) płyt nie mam ochoty iść na koncert :oops: .....chyba gorzej być nie może...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 23:02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Sevastopolis **** na luzie. A tak po prawdzie to nawet lepiej :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 23:05:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
pilot kameleon pisze:
"Sevastopolis" wybitna -
wybitna ? ...a dla mnie zaledwie poprawna... takie wymuszone ***

ja z tym zespołem mam tak: po koncercie ( słabym) na którym byłem nie miałem ochoty kupić ich płytę..... a po wysłuchaniu (bardzo średnich ) płyt nie mam ochoty iść na koncert :oops: .....chyba gorzej być nie może...

Spoko. Wiem. Nic na siłę. W każdym razie zaznaczam, że w tym temacie jestesmy po dwoch stronach barykady. Ja ich lubię na maxa. :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 23:08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ja się nie przekonałem do dziś

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 23:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Sevastopolis **** na luzie.

:shock:
Przecież to jawne pięć gwiazdek! Jak w mordę szczelił!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: czw, 29 października 2015 23:23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Przecież to jawne pięć gwiazdek! Jak w mordę szczelił!

..... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 30 października 2015 08:33:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
O! jakich ruch wątku! :D

elrond pisze:
MAQ pisze:
że Wovoka w tym materiale MIAŻDŻY Floydów.
.... niedawno wysłuchałem obydwu płyt i....niestety ale ten zespół ( Wovoka) jest bardzo daleki od miażdżenia czegokolwiek..... :oops:


Akurat zacytowałeś fragment w którym odnośiłem się do muzyki, która ani z pierwszą ani z drugą płytą Wovoki nie ma wiele wspólnego, ale to nieważne.
Zdania nie zmieniłem, a wręcz umocniłem się w przekonaniu, że dla mnie to absolutnie CUDOWNA muzyka i DZIEJOWY zespół.

Jeśli już jesteśmy przy podsumowaniach - widziałem ich w "klasycznym" ułożeniu pięciokrotnie. Jeden z tych koncertów uznaję za średni (Środa Wlkp. Festiwal - fatalna sala), jeden za TRAGICZNY (Poznań, Zamek - okoliczności + akustyk idiota) natomiast trzy występy klubowe były doświadczeniem PORAŻAJĄCYM.

Elrond - jeśli takie kawałki jak Black Ghost, Dat Lonesome Stream czy It Serves Me Right To Suffer Cię nie ruszają to faktycznie możesz sobie Wovokę odpuścić.

Witek, Crazy, Kameleon - piona! :D

Aż bym napisał coś o Sevastopolis, ale pożyczyłem ;-)

Co do gwiazdek - Crazy nie przejmuj się, Witt to najostrożniej przyznający je użytkownik nie tylko polskiego internetu :mrgreen: . Sam przyłączam się oczywiście do zachwytów nad tą płytą. Niedawno dałbym milion gwiazdek, teraz niech będzie *****, choć przestałem lubić gwiazdki dawno temu.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 30 października 2015 09:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
MAQ pisze:
Elrond - jeśli takie kawałki jak Black Ghost, Dat Lonesome Stream czy It Serves Me Right To Suffer Cię nie ruszają to faktycznie możesz sobie Wovokę odpuścić.

...niestety ale nie ruszają... :oops:
MAQ pisze:
że dla mnie to absolutnie CUDOWNA muzyka i DZIEJOWY zespół.

....to ,że dla ciebie ta muzyka jest cudowna to mogę zrozumieć , odbiór muzyki jest ultrasubiektywny....ale jak mi uzasadnisz ową DZIEJOWOŚĆ- w odniesieniu do kapeli, która gra bardzo przeciętną a przede wszystkim mało oryginalną muzykę to nie wiem....

MAQ pisze:
Niedawno dałbym milion gwiazdek, teraz niech będzie *****

... a ja autentycznie miałem problem z wysłuchaniem tak jednej jak i drugiej płyty do końca... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pt, 30 października 2015 10:20:38 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 30 października 2015 09:32:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Odpowiem po południu, ew. w sobotę :faja:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: pt, 30 października 2015 13:45:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
... a ja autentycznie miałem problem z wysłuchaniem tak jednej jak i drugiej płyty do końca...


Pamiętam, jak wpisywałeś w "Tego słucham" jedną po drugiej, to pomyślałem, że taki układ - choć naturalny - może spowodować słabszy odbiór "Sevastopolis" :) . Bo, choć lubię "Trees Against The Sky", to sam początkowo byłem nią rozczarowany i chyba rozumiem jej słabości, na przykład Mewa słabiej tam śpiewa. Zresztą pisałem o tym wcześniej. Dlatego drugą Wovokę warto potraktować oddzielnie.

I w ogóle (też wspominałem) zastanawia mnie ten zespół, że brak mu tego czegoś, co powoduje, że ludzie dostają amoku, a z drugiej strony ja sam czy koledzy mamy jednak niezłe jazdy na koncertach. Czy to wiąże się z jakimś introwertyzmem muzyki Wovoki? Armia na przykład jest dla mnie - jako zjawisko sceniczne - ekstrawertyczna na maksa. W ogóle w rock & rollu często chodzi o taki atak, a w Wovoce tego nie ma za dużo. Oni robią chyba coś innego :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 31 października 2015 07:13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Z tym intro-ekstra-wertyzmem Armii, Wovoki czy innych, to nie wiem, chyba nieco obok mnie są te kategorie. Ale wiem, że na koncertach Wovoki doznawałem autentycznego amoku i to kilkakrotnie! Jest to emocjonalnie jeden z najsilniejszych odbiorów muzyki, jakie w ogóle kiedykolwiek miałem.

Z "dziejowością" nie pasuje mi przede wszystkim to, że aby coś ocenić jako rzecz dziejową, potrzebuję przynajmniej kilku(nasto?) letniego dystansu. A tu mamy zespół świeży i to młody, który formalnie może jeszcze się w różne strony rozwinąć i mnóstwo nagrać. Więc jaka jego dziejowość, to nie widzę możliwości na razie ocenić. Za to dzięki temu forum nauczyłem się odwagi w zestawianiu rzeczy dziejowych, klasycznych, z całkiem nieznanymi i niedocenianymi - i dlatego w kategorii "otwierające albumy utwory o tytułach zawierających BLACK", Black Ghost jest u mnie dokładnie na tej samej półce, co Black Dog z Czwórki Led Zeppelinów. Nawet nie umiem powiedzieć, który wolę (inna rzecz, że żaden nie byłby szczególnie wysoko na liście utworów z płyty) - oba po cztery i pół gwiazdki ;-)

A gdzie jest koncert w Warszawie!?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 31 października 2015 12:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
w kategorii "otwierające albumy utwory o tytułach zawierających BLACK"
preferuję Black Sabbath.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Wovoka
PostWysłany: sob, 31 października 2015 15:32:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Black Ghost jest u mnie dokładnie na tej samej półce, co Black Dog z Czwórki Led Zeppelinów.


dla mnie o 5 półek niżej

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group