Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 16:35:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 07 lipca 2015 21:13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rozumiem, ale nie podzielam. W całym Love Supreme jest to chyba mój najmniej ulubiony moment. Mam wrażenie, że słyszałem kiedyś jakąś wersję bez słów (możliwe to?) i pasowało mi to.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lipca 2015 21:50:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Crazy pisze:
słyszałem kiedyś jakąś wersję bez słów

może koncert...

natomiast dla mnie skoleji... ta chwila jest ... porażająca...

co do innych momentów to znów jeden niemerytoryczny :D, to znaczy ze śpiewem nie mający wiele wspólnego, ale co ja poradzę... ;)... jak Jim wyje Jesus save us!!!!!!!

na śpiewane chwile to przyjdzie jeszcze czas... :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 września 2016 18:38:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nadal przerasta mnie ten wątek. Ale dziś na spacerze w lesie nagle mi się przypomniało i zacząłem coś tam sobie układać i niby zredukowałem się do dziesięciu... Tak naprawdę to off-top, bo miały być momenty, a ja myślałem o całych utworach. I nie zrobiłem w kolejności, choć kolejność wypisywania tu nie będzie całkiem przypadkowa - ale nie jest to lista.

Jestem w ogóle niezadowolony, ponieważ nie zmieściłem tam żadnego utworu śpiewanego przez Simona AND Garfunkela, co zakłamuje obraz, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że ich pierwsza z brzegu piosenka bardziej mi się wokalnie podoba, niż połowa tego, co poniżej. Ale nie wiem, co miałbym wybrać - z drugiej strony nie ma chyba żadnego ich duetu, w którym coś mnie powala tak, żebym sobie powiedział: to jest TEN MOMENT!

Wykorzystajmy więc tradycyjną metodę manipulatorską twórców list i dajmy Simonów jako honourable mention, gdyż są moim generalnym numerem jeden, jeżeli chodzi o śpiewanie, ale nie będzie ich w dziesiątce. No, prawie nie będzie.


Janis Joplin - Summertime - jest to dla mnie najlepszy rockowy wokal ever. W całej niemożności układania tu jakichkolwiek list akurat ten punkt był zawsze najprostszy.

Robert Plant - Babe I'm Gonna Leave You - łkanie, wrzask, modlitwa, wołanie... arcydzieło.

Freddie Mercury & reszta Queen - Bohemian Rhapsody - połączenie geniuszu indywidualnego z geniuszem grupy i tu jako moment na pewno wymieniam część "operową", ale chodzi tu też o różnorodność i połączenie tych niepasujących elementów...

The Beatles - Because - najbardziej magiczny wielogłos w muzyce popularnej?

Screaming Jay Hawkins - I Put a Spell On You - aaaaaaaaaaaaaaaargggggrghhhh! :boom

Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat - po prostu, jak prosty jest ten utwór.

i teraz troje bardów, i tu na pewno kolejność jest nie-listą, bo te trzy pozycje by były BARDZO wysoko:

Art Garfunkel - Bridge Over Troubled Water - choć w kompozycji Paula Simona i choć może ja nawet wolę śpiew Simona niż Garfunkela, ale tutaj osiągnął niebo i sklepił je ponad zburzoną wodą! Chyba mój numer dwa, gdybym już musiał robić tu listę.

Tom Waits - Blue Valentine - a ten by chyba z Plantem walczył o numer trzy, bo tyle bólu, żalu, rozpaczy zawrzeć w jednej krótkiej piosence, to... :cry:

Louis Armstrong - What a Wonderful World - oczywiście też się mieści na podium. Jak on to śpiewa, to jest kwintesencja MIŁOŚCI :aniolek:

i na koniec jedyny człowiek, który pojawia się tu dwukrotnie, i słusznie, bo był najlepszy -
Freddie Mercury - ... - ale co? Najbardziej wirtuozerskie wydaje mi się Somebody To Love; najbardziej poruszająca byłaby mimo wszystko któraś z ballad, Love Of My Life albo Take My Breath Away; najwybitniej brzmi mi jego wokal w Prophet's Song, bo to najlepszy utwór, i już nawet zacząłem go tu wpisywać, ale jednak nie w stu procentach lubię tę część a capella. Zatem jednak testament ... Show Must Go On.


Już nie będę mówił, kto się tu nie zmieścił i z czym, bo można się załamać/ uradować, ile to wspaniałych wokali na tym świecie jest. Ale póki co nie wymyśliłem dziś żadnego, który miałby wypchnąć któryś z tych, co napisałem howgh.
Grunt że nie zmieścił się Joe Cocker ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 września 2016 12:02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Dla mnie w tej chwili tj o godz. Czwartej czasu ogrodowego, the best vocalem są chóry w tle utworu Inaczej niż zwykle.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 września 2016 14:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tylko czy to faktycznie jest chór?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 września 2016 14:38:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Kurde Miki, no pewnie syntezator :(


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group