Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:18:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 115  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 grudnia 2013 17:57:22 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Emilian pisze:
Tata Hitlera

Chyba dilera? ;)

Emilian pisze:
Zespół w świetnej formie, nagłośnienie gorsze nic w ATM
Nie wiem jakie było nagłośnienie w ATM, ale w eskulapie przy akustyku było wszystko w porządku, pod sceną ciut gorzej, ale nieznacznie.

Emilian pisze:
Świetny koncert, tak dobre nie zdarzają się często.
Świetny był, ale mam wrażenie, że granie na niezłym poziomie, to standard Laoczaków.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 grudnia 2013 18:26:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Groszek pisze:
Chyba dilera? Wink

Użyli riff z "Taty Dilera", a tekst był "Nie mogłem po pracy nad Hitlerem czuwać", więc tytuł też można napisać zmieniony.

Groszek pisze:

Świetny był, ale mam wrażenie, że granie na niezłym poziomie, to standard Laoczaków.

Zdarzają im się słabe koncerty, na szczęście raczej w Płocku. Byłem na jednym i już mi wystarczy.

Ciekawy jestem rozpiski koncertowej na nowy rok, mam nadzieję, że jakieś miasta, do których będę mógł przyjechać, się trafią.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2014 00:46:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Forum zespołu już od dawna nie działa, więc postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i założyłem grupę Lao Che na popularnym portalu społecznościowym. Można się dołączać.
>>KLIK<<


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 lipca 2014 17:00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ostatnim czasie przesłuchałem m.in. następujących trzech polskich płyt:
Armia - Der Prozess
Kazik na żywo - Las maquinas...
Lao Che - Gospel

KnŻ to nie Kult, ale gdyby wziąć, że Armia, Kult i Lao Che, to są to chyba trzy najważniejsze dla mnie współczesne polskie zespoły. Płyty powyższe nie są z kolei tymi najbardziej ulubionymi, ale mają u mnie wszystkie dość silną pozycję.

I o ile przy Procesie miałem poczucie słuchania czegoś dużego kalibru, a przy Las maquinas dostałem lekkiej euforii, o tyle tylko przy słuchaniu Gospela trafiły mi się tzw. ciary. W dwóch konkretnie miejscach, najpierw w Hydropiekłowstąpieniu, gdy jest cała ta zwrotka "wybrałem ciebie, bo..." z kulminacją w "..ale uwierzył i gdy szedł po gnoju, smród już się go nie imał", i jak ona przechodzi w nieco zmieniony refren "płyń, chłopaku, płyń". A potem przy utworze "Ty człowiek jesteś?", właściwie to przez cały czas trwania tej szeptanej melorecytacji, ale zwłaszcza: "tył jego głowy wybrałem, tych jego oczu się bałem...".

W ogóle jakoś mnie ta płyta wzięła tym razem. Kilka dni temu sobie położyłem na półce Powstanie, ale wciąż nie składało się, żeby posłuchać. A do śniadania przecież nie będę słuchał, jak giną w kanałach, więc przyniosłem Gospel. I mnóstwo doskonałych momentów tam jest, i jaką on miał wenę twórczą ten Spięty, ile tam bon motów, tekstowych autentycznie kultowych, mimo że laoczowych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 sierpnia 2014 10:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ten okres "PW" -"Gospel" stanowi moim zdaniem równię szczytową zespołu Lao Che. Muzycznie i tekstowo.
Potem jest niestety już ostry zjazd.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 sierpnia 2014 10:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Co do tego zjazdu, to może nie określiłbym go mianem ostrego. Zauważam jednak pewną prawidłowość, że najlepsze utwory na dwóch ostatnich krążkach są do siebie dość podobne pod względem użytych środków i przypominają również "Ty człowiek jesteś?". Mam na myśli "Sam O'tnosc" i "Idzie wiatr" (w ostatnim przypadku jest to dla mnie poziom "PW", zarówno tekstowo, jak i muzycznie).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 sierpnia 2014 13:48:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Co do tego zjazdu, to trochę się zgadzam, chociaż oczywiście były rzeczy, co mi się podobały. Ale nie miało to nic wspólnego z tym zespołem, który - ze względu na swoje trzy pierwsze płyty - jest u mnie dość zdecydowanie polskim zespołem numer jeden pierwszej dekady lat dwutysięcznych.

Przy okazji: płyta Powstanie warszawskie dobrze się chyba czuje w małołąckiej kuchni :D Niezależnie od tego, czy był w tej kuchni tłum ludzi w zimowy wieczór, czy też byłem sam w dzisiejszy letni poranek - żżarła!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 listopada 2014 15:08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
W sobotę byłem na pierwszym od dawna koncercie. Lao Che grało w Och-teatrze i do tej pory gra we mnie muzyka. Koncert uważam za jeden z najlepszych na jakim byłem (chadzam rzadko, więc obiektywnie może nie jest to jakiś wielki wykrzyknik). Podobała mi się muzyka (i to bardzo) sala (scena na środku), oprawa (wizualizacje na kulach zawieszonych nad głowami muzyków) i to że siedziałem. Zrozumiałem, że jak stoję to nie mam co z rękami zrobić.
Z ważniejszych rzeczy: zagrali 3 nowe kawałki. Moim zdaniem są rewelacyjne, a przynajmniej bardzo chwytliwe. Szykuje się mocny zwrot stylistyczny w kierunku gitary. Nie mogę się doczekać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 listopada 2014 19:13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale kto tam gra na gitarze?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 listopada 2014 20:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Spięty. Generalnie prostsze i mniej elektroniczne granie. Jeden kawałek regowy nawet się wydawał.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 listopada 2014 23:26:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Również byłem na tym koncercie. Na występach Lao Che jestem dosyć często, a ten uważam za najlepszy w tym roku. Jeśli kogoś interesuje setlista z Och Teatru, to wyglądała ona tak: KLIK Dobrze, że był to koncert siedzący, bo przy słuchaniu takiej muzyki to działa na korzyść (może poza takimi skocznymi utworami jak Drogi Panie czy 7 nie zawsze wspaniałych. Teraz wybieram się do Konina.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 listopada 2014 15:22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
jaculio czy Ty byłeś w koszulce Triodante? Jeśli tak, to Cię widziałem parę razy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 grudnia 2014 08:58:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Wczoraj byłem w Koninie na koncercie - ostatnim w tym roku. Zespół trzyma poziom. Nowa płyta będzie nosiła tytuł "Dzieciom" i ukaże się 1 marca 2015.
Wrzucam moje nagrania:
Wojenka
Bar "Pod Zdechłym Psem"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 20:16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Zapowiedź nowej płyty: "Tu".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2015 21:27:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bardzo zachęcające (choć całej płyty w tej konwencji bym nie wytrzymał, zobaczymy jaka będzie całość).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1717 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 115  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group