Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:54:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 16:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
nie zapominajmy też o Anji Orthodox (której zresztą nie znoszę) - byłej radnej warszawskiej z ramienia SLD

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 17:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Anja była albo z PPS-u, wtedy zjednoczonego z SLD, albo później też przeszła do tegoż. Była też autorką pieśni wyborczej Ikonowicza "To nie tak miało być, przyjaciele", chyba najlepszej piosenki wyborzej, jaka powstała w tym kraju.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 18:26:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
nie zapominajmy też o Anji Orthodox (której zresztą nie znoszę) - byłej radnej warszawskiej z ramienia SLD


...obecnie pracownicy (chyba) Empiku przy rondzie de Gaulea.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 18:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ha! To by wyjaśniało, dlaczego czasem ją tam widuję, naklejającą plakaty reklamowe na ściany...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 19:02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
Ha! To by wyjaśniało, dlaczego czasem ją tam widuję, naklejającą plakaty reklamowe na ściany...


Na tej samej podstawie wyciagam ten wbniosek. Jak ja tam pierwszy raz zobaczylem, w czerniach od stop do glow (a zaznaczam ze temperatura wynosila wtyedy cos okolo 390 stopni w cieniu) z jakimis tyczkami, ktore ustawiala, to tak sie na nia zagapilem zastanawiajac sie czy to ona, czy nie ona, ze az jej wlazlem w ta konstukcje i przewrocilem. Strasznie mi sie glupio zrobilo i zaczalem przepraszac, a ona powiedziala, ze nic nia szkodzi... no i jak sie odezwala, to juz bylem pewien ze to Anja, bo takiego wokalu nie ma nikt inny.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 23:54:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
ceigrektezet pisze:
demokraci ?
z ciotogrodu ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 sierpnia 2005 23:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
obecnie pracownicy (chyba) Empiku przy rondzie de Gaulea.

..zgadza się !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 sierpnia 2005 10:43:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 27 sierpnia 2005 23:33:44
Posty: 246
Skąd: Warszawa
Dobra. Ja napisze może coś o Aliansie chociaż nie wiem co w tym temacie stało sie głównym wątkiem (przestałem czytać jak zaczeło się o Grabażu) :)
Tak więc pierwszy mój kontakt z nimi to był kawałek "Bomby domowej roboty" który strasznie mi sie wtedy podobał ale większej uwagi temu zespołowi nie poświęciłem. Później słyszłem jeszcze kilka kawałków, fajne fajne ale ciągle nic. Dopiero płyta "Pełnia" sprawiła ze otworzyłem oczy :D Po pierwsze był to album który sprawił że w końcu granie ska/reggae zaczeło mi sie podobać no i postanowiłem uzupełnić braki w płytach aliansu. Po przesłuchaniu doszedłem do wnisku że teraz są świetni ale jednak to łączenia bujania z czadami było fajniejsze hehe. Jeśli chodzi o klimat płyt Aliansu to żeczywiście "Gavroche" jest taka najbardziej hmmm "Aliansowa" :D
Co będzie dalej z Aliansami nie wiem ale chyba zostana juz przy tym jamajskim graniu zważywszy ze z pierwszego składu został już tylko wokalista. Nadal jest to jednak zespół godny uwagi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 października 2005 11:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
wynudzili na koncercie w Stodole jak nie wiem, nawet "Bomby domowej roboty" żadnych emocji we mnie nie zbudziły. Jedyny fragment koncertu, który na mnie zrobił jakieś wrażenie, to "Władcy pustyni".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 stycznia 2006 19:11:26 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Sami wobec siebie - hmm, co tu można powiedzieć, jakość nagrania nie jest jakaś oszałamiająca, natomiast i tak ciekawie się tego słucha.

Mega Yoga - kasetka, którą dorwałem dość późno więc patrzenie na nią z perspektywy następnych albumów jest tutaj dość znaczne. Ogólnie zła nie jest, tak do posłuchania od czego się to wszystko zaczęło, muzycznie jak dla mnie jest poprawnie, aczkolwiek brak jednak dla mnie różnych instrumentów (jak chociażby akordeonu Korabola. No i jednak te bomby domowej roboty mi nie leżą ;)

Gavroche - tutaj nawet nie wiem co się rozpisywać, płyta świetna, energiczna, ciekawa i zawsze świeża! Tyle starczy, album mówi sam za siebie.

Cała anarchia mieści się w uliczniku - brzmienie gorsze od gavrocha, ale nadal człowieka rusza ,trochę te melodie nazwałbym "zagrzybione". tutaj podbnie do odczuć antiwitka wydaje mi się bardziej skoczna ta muzyka, niż zadziorna nadal jednak okay :)

W samo południe - dziwna epka, bardziej melodyjne, większa zabawa instrumentami ciekawie się tego wszystkiego słucha i aż dzinwym, że tak mało zostało nagrane.

Równe Prawa - płyta nr 2 jak dla mnie *(tuż po Gavroche'u), z taką energią i szybkością jak na w/w do tego połączone ze ska w niebanalny sposób. Czad energia i muzyka - tak mógłbym podsumować tę płytę. Dobrze też, że wystąpił gościnnie wokalista Dżafi Namułel :) Ogólnie pozytyw

Pełnia - po równych prawach myślałem, że pójdą dalej w kierunku łączenia punk i ska, niestety zawiodłem się. Płyta ośmielę się powiedzieć beznadziejna. Pitu pitu reggae, bez ciekawszych brzmieniowo utworów. Co się stało z chłopakami to nie wiem. Ale już nawet na koncertach widać, że dawnego czadu im brakuje, raczej jest to już przyjemne bujanie się i zabawa niż konkretny power. Płyta dokładnie to odzwierciedla, a to co się dzieje na koncertach przemawia bardziej za tym, iż nie będzie już tak ciekawie jak na poprzednich albumach, raczej dlasze uspokajanie się.

została mi jeszcze płytka winylowa (split?), który dostałem od szkodnika - płytka ponoć wydana we francji, ile utworów jest nawet nie wiem, bo nie napisane na okładce. Jak dorwę w miarę dobry sprzęt to przesłucham.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 stycznia 2006 20:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dla mnie 'Równe prawa' niby numerem jeden, ale biorąc pod uwagę kwestię oryginalności, dziwności i te de, mogę przychylić się do Twojego Groszku zdania. 'Gavroche' bardzo dobry!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 października 2009 07:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Z majspejsa Aliansu: "wydane w 2000 roku "Równe Prawa" uwidoczniły, że dla Aliansu coraz większe znaczenie mają reggae (m.in. "Anemico", przeróbki piosenek Petera Tosha "Leave my business" i "Equal rights" oraz The Clash "White Man in Hammersmith Palace") tudzież ska (m.in. świetny utwór "Partida" czy prawdziwa ozdoba płyty "Nic do stracenia"). W takim właśnie klimacie utrzymana jest płyta "Pełnia" i singiel "Nielegalni". Zespół w chwili obecnej przygotowuje się do wydania nowego materiału, przewidywanego na jesień 2009. Muzykę Aliansu trudno jest jednoznacznie zaszufladkować. Jest to melodyjna i skoczna mieszanka reggae, ska, folku i punku."
Zespół Alians przygotowuje się do wydania nowego materiału, w zasadzie o tym słychać od dawna. Ale długo jeszcze przyjdzie czekać. Muzycy Aliansu grają wszak też w innych zespołach: Jafia Namuel, StrachynaLachy... A wokalista często angażuje się w kampanie wyborcze ugrupowań lewicowych. :roll:
Skoro Alians nie nagrał nowych rzeczy od prawie 10 lat, to nic takiego... takiego Daab'u ostatni premierowy materiał pochodzi gdzieś z początku lat 90...
Ale chłopaki ostatnio zagrali w rodzimej Pile, więc może tym razem się uda... :)

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 października 2009 11:07:40 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
mathew pisze:
Ale długo jeszcze przyjdzie czekać.

Czemu? Utwory nowe już są, pracują nad okładką. No chyba, że coś się zmieniło.
mathew pisze:
Muzycy Aliansu grają wszak też w innych zespołach: Jafia Namuel, StrachynaLachy...
Kto gra w SNL? Bo z ostatnich osób to Anem nie gra w Aliansach, a tym bardziej w Strachach.
mathew pisze:
A wokalista często angażuje się w kampanie wyborcze ugrupowań lewicowych. Rolling Eyes
Myślałem, że była tylko jedna akcja, jak startował do sejmu, a co było więcej?
mathew pisze:
Skoro Alians nie nagrał nowych rzeczy od prawie 10 lat, to nic takiego...
6 lat to jednak nie 10 :wink:
mathew pisze:
Ale chłopaki ostatnio zagrali w rodzimej Pile, więc może tym razem się uda... Smile

Piszesz o tym koncercie z września? Jeśli tak, to jesteś pierwszą osobą, która napisała w ogóle coś pozytywnego o tym koncercie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 października 2009 16:01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
a co osoby pisały negatywnego?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 października 2009 16:30:31 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Budyń pisze:
a co osoby pisały negatywnego?

najgorszy koncert w historii zespołu


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group