Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 maja 2017 00:45:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2016 20:55:35 
Awatar użytkownika

Kiedyś dawno temu w wątkach panka, a konkretnie w podsumowaniu roku 1995 miało miejsce takowe dziwne zdarzenie:
panek pisze:
3 . D.N.Acid Rock Wielka Improwizacja ....... 66,5

Cóż to za płyta DNA, powie ktoś.
Gdybym miał odpowiadać na to pytanie, musiałbym założyć wątek w ocenarium, ale to nie czas.

Czas jest natomiast taki, że mija ponad 20 lat od tamtego roku, kończy się 31 lipca i należy przedstawić szanownemu gronu utwór... fakt, dość dziwny. By nie rzec: bardzo dziwny. Wręcz straszliwy! Do tego nagrany niemal z kieszeni i mikrofon nie wytrzymywał czasem napięcia. Historia jego powstania częściowo ujawniona jest w opisie pod klipem. Historia zespołu przedstawiona jest w opisie pod innym klipem, ale pozostawiam to póki co bardziej dociekliwym.

Teraz tylko tyle: słyszeliście być może o tym, że w Powstaniu walczył Murzyn. Podobno tylko ten jeden. August Agbola O'Brown. Pseudonim Ali. Pod klipem można i o nim przeczytać i to sporo. Był nigeryjskim jazzmanem i mam szczerą nadzieję, że spodobałby mu się ten utwór a może nawet go rozbawił :D albo przyprawił o ekstazę nerwową!! :psycho:

Dedykujemy mu go:
Sergeant - voc
Kruczek (a.k.a Dave) - dr
KTWSG - gitary różne okazjonalne
Crazy - fl
The D.N.Acid rock

"31 July 1944. Dedicated to August Agbola O'Brown"

How are you?

Ostatnio zmieniony pn, 19 grudnia 2016 20:30:11 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

PostWysłany: ndz, 31 lipca 2016 22:14:33 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
POTĘGA!

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

PostWysłany: ndz, 31 lipca 2016 22:21:10 
Awatar użytkownika

Super! Słychać wpływy krautrocka, psychodelii, afrobeatu, doprawione szczyptą free jazzu :wink:.

PS, Czy to "nasz" Dave na garach? Kawał pałkera :D.

PostWysłany: ndz, 31 lipca 2016 23:23:33 
Awatar użytkownika

Out OF Focus pisze:
Super! Słychać wpływy krautrocka, psychodelii, afrobeatu, doprawione szczyptą free jazzu

Ale fajnie :D Słuchałeś wszystkich kawałków? Co Ci się najbardziej podoba?

Out OF Focus pisze:
PS, Czy to "nasz" Dave na garach? Kawał pałkera

Podobno w niektórych numerach tak ;)

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2016 08:36:01 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
Słuchałeś wszystkich kawałków?

Szczerze mówiąc to tylko tego jednego, zalinkowanego przez Crazy'ego. Gdzieś można posłuchać innych?

PS. W grze perkusisty dostrzegam wpływy Dietera Serfasa (pierwszy pałker Amon Duul II) :wink:.

PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2016 08:42:13 
Awatar użytkownika

Jak klikniesz w nazwę kanału, to znajdziesz wszystkie pozostałe kawałki.

https://www.youtube.com/channel/UCNyp1V1k5mrocRCSqI9_Bzw Polecam ;)

Bardzo jestem ciekaw Twoich opinii na ich temat.

PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2016 08:50:42 
Awatar użytkownika

OK :). Postaram się wieczorem posłuchać, bo w pracy YT mam zablokowany.

PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2016 08:58:02 
Awatar użytkownika

Straszliwy, fakt

PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2016 23:32:56 
Awatar użytkownika

Coraz więcej kawałków się pojawia :mrgreen:

PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 07:55:08 
Awatar użytkownika

To fajnie :).
Trzeba pochwalić zespół za konsekwencję. To ważne - bo weźmy za przykład takie The Beatles (niszowy zespół, ale może ktoś słyszał), nagrali płytę, taką z białą okładką, mnóstwo utworów od Sasa do lasa. Jakby nie wiedzieli, w którą stronę pójść. Nic dziwnego, że dość szybko zakończyli działalność :wink:.
Tu trzeba pochwalić muzyków za nieskrępowaną niczym wyobraźnię i swobodę. O ile kawałku poświęconym Augustowi Agboli O'Brownowi, na pierwszy plan wysuwa się Crazy ze swoimi szalonymi, ekspresyjnymi, aczkolwiek niepozbawionymi pewnego surowego liryzmu improwizacjami na flecie, to w innych utworach również pozostali muzycy pokazują na co ich stać.
Czuję, że grupa dopiero się rozkręca :D.

PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 21:17:25 
Awatar użytkownika

Najpierw słuchałam sobie dzisiaj D.N.A., potem na trochę włączyłam Pink Floyd i w pewnym momencie nie byłam już pewna, któgo zespołu słucham! :hat:

PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 21:32:22 
Awatar użytkownika

:D

PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2016 22:22:10 
Awatar użytkownika

no właśnie miałem powiedzieć, żeby anastazja się nie przerażała, że takie straszliwe - nie jesteśmy tacy znowu groźni... ot np. taki postflojdowski Heart of the Sun rozgrywa się gdzieś w kosmosie między gwiazdami i chyba nawet jest całkiem ładny ;-)

albo - Ty bowiem raczej wolisz Doors, niż Floyd, nie? - zainspirowany chyba raczej Morisonem Waiting Room - letko transowe, ale uszu nie powinno zniszczyć.

W nagrywaniu Waiting Roomu najprawdopodobniej nie wziąłem udziału, ponieważ chyba zbierałem się wtedy do spania (wszelako nie jesteśmy pewni). Tu line-up najprawdopodobniej przedstawił się następująco:

KTSWG - bass & voc
Sergeant - dr
Kruczek - kbds

"Heart of the Sun" też trzyosobowy, ale znów w innym układzie:

KTWSG - bass
Sergeant - git
Crazy - kbds

Out OF Focus pisze:
O ile kawałku poświęconym Augustowi Agboli O'Brownowi, na pierwszy plan wysuwa się Crazy ze swoimi szalonymi, ekspresyjnymi, aczkolwiek niepozbawionymi pewnego surowego liryzmu improwizacjami na flecie

Bardzo jesteś miły, ale w tym numerze ekscesy wokalistyczne Sierżanta pozostawiają w tyle WSZYSTKO :shock:

no i gdyby ktoś chciał jeszcze na tym tle przeżyć wstrząs, to sugeruję zapoznać się z wersją Lullaby for Rosemary's Baby :shock: Właśnie wysłuchałem po raz pierwszy i yyyyyyy........ zdaje się, że obsługuję tam keyboard, jednakowóż nigdy wcześniej tego nie słyszałem :shock: :shock: :shock:

How are you?

PostWysłany: śr, 03 sierpnia 2016 21:42:26 
Awatar użytkownika

Cytat:
no właśnie miałem powiedzieć, żeby anastazja się nie przerażała, że takie straszliwe - nie jesteśmy tacy znowu groźni... ot np. taki postflojdowski Heart of the Sun rozgrywa się gdzieś w kosmosie między gwiazdami i chyba nawet jest całkiem ładny ;-)

Hehe, ale ja akurat słuchałam nie tych ładnych Pink Floydów, tylko takich bardziej odjechanych i skojarzyli mi się z D.N.A też nieco bardziej odjechanym, choć jeszcze nie najbardziej. :)

A Anastazji, jeśli chce poznać prawdziwe znaczenie słowa 'straszliwy', polecam Japońskiego! :twisted: :D

A w ogóle, to chciałam powiedzieć, że ten zespół działa na mnie bardzo inspirująco... :mrgreen:

PostWysłany: czw, 04 sierpnia 2016 11:48:06 
Awatar użytkownika

Mam jednak produkcyjne wątpliwości odnośnie Japońskiego... muszę pogadać z producentem, lecz wyjechał ;-)

Fengari pisze:
ten zespół działa na mnie bardzo inspirująco...

na mnie też, np. wczoraj zadziałał tak, że córkom swoim zaprezentowałem komedową kołysankę z Rosemary's Baby, bo jakoś jej dotąd nie miały okazji poznać. jednakże nadal nie mogę się otrząsnąć po Sierżancie Patonie :shock:

How are you?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.