Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 16 grudnia 2017 23:41:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IMMANUEL
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2017 21:49:56 
Awatar użytkownika

Zawiesiłem się chwilowo, znajduję pociechę w podlewaniu ogródka :wink: .

Ale dowiedziałem się, że to koncert z 1988 roku - tym bardziej szok! :D :D

PostWysłany: pt, 09 czerwca 2017 21:52:08 
Awatar użytkownika

Jak z Reggae nad Wartą albo z Brodnicy to kurwa byłam!!!

PostWysłany: pt, 09 czerwca 2017 21:56:28 
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o miejsce, to prawdopodobnie jednak Warszawa, klub Sigma na Krakowskim.

PostWysłany: sob, 10 czerwca 2017 07:03:54 
Awatar użytkownika

Niektórzy z tamtego składu już chyba nie żyją...

PostWysłany: pn, 12 czerwca 2017 18:45:25 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
Zawiesiłem się chwilowo, znajduję pociechę w podlewaniu ogródka

Witek, tylko nie przelej!

PostWysłany: sob, 07 października 2017 12:57:39 
Awatar użytkownika

i'm walking

Numer DżuDżu, nagranie izabelinowskie z 1993, z tych produkowanych przez Piotra Łojka.
Sekcja DżuDżu + Wronson, Dżeksong wiadomo, Korek na saksie, Robert Sadowski gitara, Samik na klawiszach oraz Piotr Wolski na bębnach.

Ta sesja płyty Moons - której nie znam, która się w końcu chyba nie ukazała - musiała mieć jakiś link z Elektrycznymi Gitarami, gdzie grał nie tylko producent, ale i Wronson. Mi nie za bardzo odpowiada brzmienie tych nagrań, o czym już wspominałem przy okazji Daj, że...
Cytat:
jest jakoś tak... nowofalowo za bardzo? Bębny przez to brzmią twardo i robią się nieco kwadratowe. I barwa dźwięku nie jest tak ciepła jak by się chciało. Nawet bas Dżu Dżu nie błyszczy tak jak zwykle.

Zaznaczę, że numer ten nie ma nic wspólnego z reggae - jest to ostry, rockowy funk, z domieszką jazzu (Korek) i etno (bębny Wolskiego). Na pierwszy rzut ucha, to wszystko jest tu dość imprezowe, hedonistyczne, ale potem się okazuje, że nie do końca. W tekście prócz loud music i sexy girls pojawia się i'm walking to the light, a zaśpiewy Dżeksonga mają tę tęskną nutę. Jest w tym jakaś fajna przewrotność - a do tego humor. Samo pauzowanie widowiskowe! Albo jak fikają krowie dzwonki na początku solówki Sadowskiego, czy też jak w innym miejscu dźwięk paszczowy zastępuje instrumentalny. Ale i tak najbardziej podoba mi się wokal i gitara Roberta - tak samo czadowa w odsłonie rytmicznej, jak solowej. I jakoś pasuje mi, że wcale nie została podbita w miksie, brzmi obok pozostałych instrumentów. Wszak to funk, a nie konkurs na rockowego herosa.

PostWysłany: ndz, 08 października 2017 19:36:15 
Awatar użytkownika

walczyk

- czyli znów instrumental DżuDżu i Dżeksonga.

I znów nagranie z gorącego strychu Ośrodka Kultury Ochoty - fragmencik materiału z kasety 1 dzień.

Odnalazłem ją, schowaną w łóżku, więc mogę podać skład trochę inaczej, odwołując się do tego źródła.

I to leci tak: Dżeksong - vocal, git; Sadkeze - soulguitar; Gulding Skulting - sax (to chyba Korek!); SAMO'HUT - keyboard; a dalej - uwaga - rhythm section - sex obsession, czyli Wronson - drums i Dżudżu - alembic bass :) .

Ten numer to dla mnie referencyjny przykład geniuszu Immanuela, bez kitu.

Leci na trzy, ale w bardzo ciekawy sposób, że z początku umiałem to naliczyć tylko słuchając bębnów. A one stukają nienachalnie, bo to bas ciągnie ten numer. A ile tu jeszcze elementów, nieoczywistego lecz doskonałego akcentowania. A jak rajdzik wspaniale, nieprzerwanie chodzi.
I w ten właśnie falujący bieg wpisuje się melodia, porozpinana na jakichś rytmicznych centrach, trochę tu, trochę tam, pam - pam - pam. Prowadzi ją saksofon i jakiś akustyczny strunowy instrument w prawym głośniku - nie wiem czy to rodzaj mandoliny czy coś innego, ale brzmi pięknie. Jakby piękna i dobra wróżka struny trącała. Ale też cała ona - ta melodia - zdaje się mieć spiczastą czapkę i powłóczystą szatę. Ciepła całości dodaje gitara Sadka, z leśnymi niekiedy pogłosami, ma coś z plam słonecznych migających w borze przed wieczorem. I wszystko brzmi tak ładnie, pluszowo, ale też stylowo i motorycznie - toczy się na trzy, mandala ruchoma z mchów, rozetka jesiennych liści, piękna baśń, o uroku pięknego snu, ale nie pozbawiona zdrowej intensywności.

Walczyk Armii czy Walczyk Immanuela? - dobrze, że nie muszę tego rozstrzygać. A może jeszcze Niewalczyk? :)

PostWysłany: ndz, 05 listopada 2017 13:13:21 
Awatar użytkownika

słucham

Obrazek

PostWysłany: ndz, 05 listopada 2017 18:07:51 
Awatar użytkownika

Jako ciekawostkę wtrącę, że wczoraj na urodzinowym koncercie MRR, Dżekson zaśpiewał w jednym u utworów... Zrobiło to na mnie spore wrażenie...

A pyta zawsze Bóg

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.