Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:43:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2019 10:14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Idles trochę wypełnia lukę, jaka powstała po tym, gdy Future of the Left zdecydowało się przejść na pozycje smętno-niesłuchalne. Ale nie wiem, jak tam jest z przekazem, chyba tak sobie. Muzycznie najbardziej mnie przekonał do nich ten kawałek z pierwszej płyty

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2019 15:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Co do przekazu (poza "June"), Idles nie weryfikowałem. Z nowych kapel, które jakoś zdołały mnie porwać (przy równoczesnej świadomości, że ich wściekłość bywa ukierunkowana w stronę przeciwną niż bym sobie tego życzył), muszę wymienić Gallows.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 stycznia 2019 16:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
01. Karolina Cicha & Elżbieta Rojek - "Jeden - Wiele"
02. Tomasz Budzyński, Dariusz Budkiewicz, Michał Jacaszek, Rafał Nowak - "Stutthof. Apel Cieni"
03. Seasick Steve - "Can U Cook?"
04. Jack White - "Boarding House Reach"
05. Dead Can Dance - "Dionysus"
06. The Breeders - "All Nerve"
07. Monster Magnet - "Mindfucker"
08. Anna Calvi - "Hunter"
09. Dead Blonde Stars - "Keepsake"
10. David Byrne - "American Utopia"

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 stycznia 2019 23:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
pablak pisze:
02. Tomasz Budzyński, Dariusz Budkiewicz, Michał Jacaszek, Rafał Nowak - "Stutthof. Apel Cieni"

Czy to aby na pewno 2018? Zostawiłem płytę w drugim pokoju i tak pytam...

pablak pisze:
08. Anna Calvi - "Hunter"

Strasznie droga płyta... na razie odsłuchy tylko ze Spotify, bo już dawno nie wydałem ponad 60 zł za cd... a na allegro najtaniej za 75... czego aż tak drogo?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 00:26:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Smok pisze:
Czy to aby na pewno 2018?
Ja słucham od 2018 roku.
Jacaszek w podsumowaniu swego 2018 roku też tę płytę wymienia.
A na płycie żadnego roku produkcji nie uświadczysz.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 01:46:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Future of the Left zdecydowało się przejść na pozycje smętno-niesłuchalne


Ja myślałem, że FOTL to zawsze były takie popłuczyny po Mcluskym...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2019 15:18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Moje podsumowanie 2018 roku przeprowadzę w kilku kategoriach. Zacznę od tej, która, mam nadzieję, dla wielu może być nawet interesująca, czyli od POLSKICH GITAREK.

GOŁĘBIE - JEST MI TAK DOBRZE, ŻE LEPIEJ CZUŁBYM SIĘ TYLKO MARTWY

Delikatne, wręcz intymne, kruche piosenki o ładnych melodiach, które potem posypano grubą warstwą żwiru, obudowano w gitary, jakie Bogus porównałby do odkurzacza (hehe, w sumie cały skład, to fani Legendy) i wzbogacono o niemalże black-metalowe odloty. Album, który odpuszcza, uspokaja się i wręcz usypia, by za kolejnym zakrętem złapać cię za gardło i wcisnąć na rollercoaster, który ciągle jest o krok od katastrofy. Przy tym jest to znakomita grupa koncertowa - chyba, że kogoś boli widok brutalnie traktowanych gitar.

Odsłuch

MELTY - MELTY

Polska nie ma jakichś wielkich shoegazowych tradycji; w czasie kiedy w Czechach szalało znakomite The Ecstacy of Saint Theresa, my mieliśmy tylko kilka zzynek z Ride na debiucie Myslovitz. Na szczęście w XXI wieku coś się zmieniło - ot kilka lat temu zachwycałem się znakomitym Evvolves. Melty, to z kolei dawny zespół Kaseciarz, który tak bardzo zmienił swoja muzykę, ze zmienił tez nazwę. Letnio, lajtowo, melodyjnie, tym razem z cieńszą, ale wciąz obecną warstwa żwirku. Może nie wybitna, ale przyjemna płyta.

Odsłuch

RYCERZYKI - KARNALI

Jak na te listę, to płyta wręcz popowa, ale nie mogłem się jednak powstrzymać. W idealnym świecie (np. w tym, w którym Grzegorz Turnau pracuje w PKP) byłoby to wydawnictwo, którego najbardziej przebojowe momenty całe lato leciałyby na rotacji A w zetce czy eremefce - a fakt, że jednak jest to zespół jednak wciąz tkwiący w środowisku alternatywnym, to dla mnie dowód, że z tym światem jest cos nie tak. Prześliczna płyta: czerpiąca w dużej mierze z osiemdziesiony, ale wiecie, takiej jak Kate Bush, a nie jak Sabrina ;) z bardzo fajnymi melodiami, z wyrazistą wokalistką i dopracowanymi aranżacjami. "Czerwiec" ma jeden z lepszych refrenów, jakie słyszałem w tym roku, a dodatkowo kupują mnie progowe wątki, powtykane tu i tam. Polecam wrócić do tego materiału, jak znowu zaczną się upały, mysle, że zadziała.

Odsłuch

THE SPOUDS - NOW OR WHATEVER

Najbardziej konserwatywny album na tej liście: przy trochę innej produkcji i tekstach, możnaby wkręcac komuś, że niektóre z tych utworów zostały nagrane w USA w 1992 roku. Co mi absolutnie nie przeszkadza - klasyczne połączenie wokalisty-który-sprawia-wrażenie-ziomka-z-bloku-obok i rozjeżdżających się gitar, po raz kolejny dało mi duzo radości. Nie wszystkie utwory podobają mi się tak samo, ale jest sporo highlightów: leniwie rozkręcające się na początek "Let it slide", dramatyczne "Lone Animal", sentymentalna "Świętokrzyska", wściekły atak na korpo-życie "Outlet Store" i flirtujące ze stylistyką Fugazi z ostatniej płyty (ha! czyli nie tylko lata 90 tu mamy, bo to 2001 rok, hehe) "Paper Food" to rzeczy, które pod koniec 2018 roku ripitowałem jak szalony.

Odsłuch

UGORY - MATKA CISZY

Miażdżący walec. Nie mam słów.

Odsłuch

Na żywo ale w studiu

ZWIDY - SZUM

Bardzo spójny zespół: pokręcona, matematyczna, pełna zabaw i tak samo efektywnych, jak efektownych sztuczek muzyka, jak i warstwa tekstowa, będąca spójnym konceptem o irytujących stronach zycia polskiego everymena, klnącego w porannym metrze, zdychającego w mało satysfakcjonującej pracy, męczącego się nawet na wakacjach we Władysławowie. Przemyślane, często zaskakujące, a przy tym przebojowe. Mam swoje zastrzeżenia (ot, chocby wokale nie do końca mi leżą, produkcja chyba też nie do końca mnie zawsze przekonuje), ale jednak ostatecznie łykam ten koncept i daję okejkę. Pet twierdzi, że dają radę na żywo: wierzę, niestety nie miałem okazji sprawdzić.

Odsłuch

ZŁOTA JESIEŃ - W TOBIE NIE JESTEM SOBĄ

Już na debiucie Złota Jesień wnosiła do polskiego alternatywnego grania wątki, których tu wcześniej nie było; strasznie śmiałem się te 3 lata temu z dziennikarzy, którzy (zwykle pozytywnie) recenzując ich pierwszy album, rzucali, jakoś tam uzasadnionymi, ale jednak mało precyzyjnymi porównaniami do Sonic Youth i My Bloody Valentine - zespół czerpał bowiem raczej z innego grania, garażowych siódemek i niskonakładowych kaset, które mało kto zna, ale też z tej mniej znanej strony alternatywy lat 90 i zerowych: brudu Royal Trux, szaleństwa Thinking Fellers Union Local 282, niedbałego shoegazu Swirlies, garage punku The Hunches...Druga płyta przynosi rozszerzenie i dopracowanie formuły: dośc powiedzieć, że zespół z klasycznego 4-osobowego składu z bębnami, basem i dwoma gitarami, stał się 6-osobowym kolektywem, na którego koncertach nigdy nie wiadomo było, kto będzie grał na jakim instrumencie w następnym utworze. Płyta nie jest łatwa w odbiorze: czasem nęci przebojowymi momentami ("Kraina dni" to jak ich standardy wręcz hicior, "Piekło" uwodzi delikatną melodią, "Naklejki z liskami" to Black Sabbath z lat 70, które wzięło za dużo LSD i przeniosło się do dzisiejszych czasów, żeby grac noise), ale też wymaga od słuchacza dużej cierpliwości, czasem w obrębie pojedyńczego utworu (we wspomnianej "Krainie Dni" przebojowy potencjał pierwszej części jest sabotowany przez kilkumintowy walec w stylu Swans w częsci drugiej, "Dwie osoby patrza na ten sam neon" najpierw kopią nas z buta, by potem zawiesić się na powoli płynącej improwizacji), a czasem jako całość (wyjątkowo eksperymentalne dwa ostatnie utwory) - radzę jednak dać się wciągnąć w ten trip, bo może być naprawdę satysfakcjonujący. A to i tak jest tylko namiastka tego co zespół robił na żywo (robił, bo teraz grają już na koncertach zupełnie nowe utwory w nowym składzie - zresztą też bardzo ciekawe).

Odsłuch

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lutego 2019 07:53:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Z całego zestawienia poznałem tylko Zwidy (które zresztą przez ostatni tydzień nie opuszczały mojego odtwarzacza).

Prazeodym pisze:
wokale nie do końca mi leżą


Podpisuję się.

Prazeodym pisze:
produkcja chyba też nie do końca mnie zawsze przekonuje


Tu się nie podpisuję, bo nie przypominam sobie, żeby coś mi zgrzytało przy odsłuchu.

Prazeodym pisze:
Pet twierdzi, że dają radę na żywo


Potwierdzam. Dają.

A reszta skupin do sprawdzenia w przyszłym tygodniu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 lutego 2019 18:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
Ba, nawet Onet się przyłączył!


No i Budzy! :shock:
Usłyszenie tych Daughters w Melodramacie było nie lada zaskoczeniem. Prowadzący podobnie jak ja, nigdy o tym zespole wcześniej nie słyszał, i zdaje się w jakimś wcześniejszym podsumowaniu roku nie uwzględniał, ale dosłuchał i uwzględnił.

Więc może jednak i Tylko Najlepsi?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 lutego 2019 19:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Crazy pisze:
Usłyszenie tych Daughters w Melodramacie było nie lada zaskoczeniem

Tak, Daughters jest świetny, słuchałam dziś całej płyty i na pewno będę do niej wracać.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 lutego 2019 08:05:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Prazeodym pisze:
Moje podsumowanie 2018 roku przeprowadzę w kilku kategoriach.

Czekam na kontynuowanie tematu :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 listopada 2019 08:11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Moje podsumowanie 2018 roku przeprowadzę w kilku kategoriach.


No i gdzie pozostałe kategorie, ja się pytam? :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group