Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 05 maja 2024 10:59:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 22:45:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 814
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
Gorzej z tym postękiwaniem i taką cielesnością.

Tak, niektóre teksty z pierwszych płyt są rynsztokowe... Od "Mutter" się poprawili, ale na "Rosenrot znowu niektóre są paskudne :evil:

Na szczęście nie znam niemieckiego, mogę sobie spokojnie słuchać :)

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 22:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Ja tekstów także nie znam - mówie bardziej o ogólnym wrażeniu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 22:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Co do tych tekstów....to jednak Niemcy są...oni tak mają... :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 października 2007 23:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
MAQ pisze:
Co do tych tekstów....to jednak Niemcy są...oni tak mają...


No - ten kloaczny humor Goethego, te skatologiczne teksty Rielkego. No i nie wiem, czemu ograniczać się do tekstów - można popatrzeć na ten turpizm w ołtarzu Wita Stwosza...

:wink:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 listopada 2007 23:00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Tak więc jak dla mnie bardzo szczęśliwa wiadomość :twisted: bardzo bym chciał aby to była prawda!!!!, panowie wracają po dwóch płytach błądzenia :twisted:
Cytat:
The band has done some progress with work on their new studio album. The most conservative Rammstein fans are going to be delighted, because the new album will be the return to the "Herzeleid"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 22:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Tak się mówi - powrót. Jednak daleko więcej kasy zarobili na Reise Reise i wątpie by całkowicie odeszli od swojej nowej konwencji.

Może tylko przestaną eksperymentować, bo to się źle kończy w ich przypadku.


PS Teksty mają fatalne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 22:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Pluton pisze:
PS Teksty mają fatalne.

Morgenstern?
Dalai Lama?
bardzo frapujący tekst Mutter...
leciutki i (bez)pretensjonalny w tym kontekście Ohne Dich...

A o tym, że zespół się nie rozpadł słyszę wciąż od bardzo dawna i z wielu źródeł - w każdym bądź razie, jakby się trafił jakiś koncert - jadę natychmiast!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 22:57:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
elsea pisze:
Morgenstern?
Dalai Lama?

komu się chce sprawdzać teksty słabych utworów :mrgreen: albo raczej jednego niezłego i jednego słabego :wink:
A wracając do tekstów znam te z pierwszych dwóch płyt. Są potworne...ale dla mnie była to niejako integralna część tego zespołu.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 23:15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25399
Do MAQ napisałem priwa z brzydkim słowem, Plutona osobiście nie poznałem, więc nie będę się spoufalał ;-)

Cieszy mnie natomiast bardzo to, co pisała Monika. Wreszcie bez pięknoduchostwa! :piwo: :mrgreen:

Co do tekstu Dalai Lamy - naprawdę bardzo polecam obadanie go, bo jest zaskakujący! (jedyna rzecz, której w ząb nie rozumiem, to tytuł :shock: ). Nie ma tam nic o Dalai Lamie, natomiast mamy współczesną wariację na temat słynnej romantycznej ballady "Król olch" - znakomite!

A Morgenstern pokazuje jakieś niezwykłe oblicze Rammsteina, bo z jednej strony przewidywalny turpizm, tym razem w wydaniu wyjątkowo wręcz dającym przez łeb, ale z drugiej stopniowo wychodzi na powierzchnię zupełnie niezwykła wrażliwość podmiotu lirycznego, a końcowy kontrapunkt uderza z siłą o wiele przerastającą wszystkie wcześniejsze du bist hasslich.

Hmm, Monika... nie chcesz wiedzieć, o czym mówi Mein Teil?.. ;-)

... weiche Teile und auch harte... stehen aus die Speisekaaaarte!

dreszczy mię to cokolwiek :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 listopada 2007 18:21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Taaa.. uwielbiam teksty pokroju Mein Teil, czy Spiel mit Mir (tak to się pisze??). Mnie te teksty zniechęcają po prostu. Co innego Metallica!

Cytat:
Do MAQ napisałem priwa z brzydkim słowem, Plutona osobiście nie poznałem, więc nie będę się spoufalał Wink


Hehe... jeszcze poznasz więc śmiało! :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 listopada 2007 23:19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Co do tekstu Dalai Lamy - naprawdę bardzo polecam obadanie go, bo jest zaskakujący! (jedyna rzecz, której w ząb nie rozumiem, to tytuł :shock:


Kiedyś znalazłam jedynie coś takiego na ten temat:

wikipedia pisze:
Wbrew nazwie utwór nie ma nic wspólnego z XIV dalajlamą i z Tybetem. Roboczy tytuł piosenki to Erlkönig i tak na początku piosenka miała się nazywać. Tytuł Dalai Lama został zaczerpnięty od tzw. Flugangst (niem. Strach przed lataniem); XIV dalajlama otwarcie mówi, że boi się latania samolotami.


hm

A poza tym śpieszę donieść, że to:

monika pisze:
A ponadto podoba mi się również "Dalai Lama" - transowa ciężkość i pewna kosmiczność, być może spowodowana plumkaniami, o których pisał Bogus (...)
"Stein um Stein" działa trochę podobnie, ale mniej wciąga.


zmieniło mi się na korzyść "Stein". "Dalai Lama" mnie już nudzi, podobnie jak "Morgenstern". I najchętniej teraz słucham:

Amour
Stein um Stein*
Keine Lust

Tym samym stały się one moją czołówką ulubieńców na Reise Reise.

* A tu przyznam, że początkowo myślałam, że to romantyczna piosenka o budowaniu domu i takich tam ;-). Dopiero później załapałam, że to dom bez okien i drzwi... Angielska wikipedia twierdzi, że możliwą inspiracją jest opowiadanie Edgara Allana Poe o zamurowaniu żywcem w akcie zemsty:


wikipedia pisze:
"The Cask of Amontillado" (sometimes spelled "The Casque of Amontillado") is a short story, written by Edgar Allan Poe and first published in the November 1846 issue of Godey's Lady's Book.

The story is set in a nameless European city in an unspecified year (possibly sometime during the eighteenth century) and concerns the deadly revenge taken by the narrator on a friend whom he claims has insulted him. Like several of Poe's stories, and in keeping with the 19th century fascination with the subject, the narrative revolves around a person being buried alive – in this case, by immurement.

As in "The Black Cat" and "The Tell-Tale Heart," Poe conveys the story through the murderer's perspective.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 00:59:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Ostatnio bardzo dużo słucham Rammsteina i najbardziej podobają mi się utwory Morgenstern i Hierate mich.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 10:39:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25399
w sumie nic dziwnego, bo to chyba ich dwie najlepsze piosenki ;-)

monika pisze:
Amour
Stein um Stein*
Keine Lust

za to - hehe - tutaj udało Ci się też trafić w czołówkę... co prawda na Reise lubię w zasadzie WSZYSTKIE utwory, co jest dla mnie dużym plusem w stosunku do Mutter, gdzie kilku rzeczy raczej nie lubię słuchać, tym niemniej lista wyglądałaby u mnie tak:

1. Morgenstern * * * * * !

2. Mein Teil * * * * *
3. Reise reise * * * * 1/2
4. Dalai Lama * * * * 1/2

5. Ohne Dich * * * * 1/4

6. Los
7. Amerika
8. Moskau
9. Amour
10. Stein um Stein
11. Keine Lust ...

... gdzie pozycje 6-11 mają wszystkie po trzy i pół gwiazdki (co u mnie jest najniższą notą dla piosenek, które nadal zdecydowanie lubię), ale chyba właśnie Twoje faworyty na końcu ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 listopada 2007 22:47:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
o! to ja odpowiem...
1. Reise Reise * * * * *
2. Mein Teil * * * * *
3. Keine Lust * * * * 1\4
4. Stein Um Stein * * * *
5. Morgenstern * * * * =(czyli na szynach :wink:)
6. Dalai Lama * * * 1\2
7. Ohne Dich * * *
8. Los * * 3\4
9. Amour * *
10. Amerika *
11. Moskau *

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 listopada 2007 22:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Crazy m.in. o Morgenstern pisze:
w sumie nic dziwnego, bo to chyba ich dwie najlepsze piosenki


Crazy pisze:
gdzie pozycje 6-11 mają wszystkie po trzy i pół gwiazdki (co u mnie jest najniższą notą dla piosenek, które nadal zdecydowanie lubię), ale chyba właśnie Twoje faworyty na końcu


A ja, widzisz, z "Morgenstern" i "Mein Teil" mam tak, że po fazie zachłyśnięcia się nastąpiła faza czegoś w rodzaju obojętności. Tzn - nadal doceniam (bardzo) i nawet zdarza mi się słuchać (z rzadka). Ale... to jak z "We are the Champions", powiedzmy. Taaak...hicior. Taaak... cenię. Ale praktycznie nie słucham. Tylko gdy śpiewają to na stadionach ;-).
Morgenstern odbieram podobnie.
Poniekąd jest to pieśń zarazem wspaniała i - na dłuższą metę -unsłuchable.

A w "Amour" i "Stein" jest klimat, który mnie wciąga w lekki transik. Trudno to precyzyjnie zwerbalizować, ale ten padający śnieg w "Amour" po prostu się czuje.

Podobnie opowieść i budowaniu domu... klatki... kamień po kamieniu. Toż to ciary są! Podoba mi się to stopniowanie napięcia w obydwu piosenkach.

A Keine Lust lubię z zupełnie innych powodów :-) - za prostą energię. Nie hymnową, lecz codzienną.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group