Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 00:17:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2005 17:12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
no fakt Rein Raus jest najgorszy na płycie
nie mam pojęcia po co to zagrali na koncercie - zamiast Mein Herz brennt na przykład! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2005 20:40:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
dość dziwaczna uwaga

Chodziło mi o to, że o ile kawałki ze starszych płyt słyszałem i mnie to odrzucało, o tyle z ostatniej płyty nie znam ani dźwięku, więc po prostu nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. To znaczy mógłbym, ale nosiłoby to znamiona nieuczciwości :-)

Odnośnie Muttera, to wciąż uważam, że jakby się uprzeć, to można zamienić Mutter z Nebel i, powiedzmy, Feuer Frei z Zwitterem i niewiele to na płycie zmieni. Coś tam pewnie zmieni, bo ja też jednak odnoszę wrażenie, że początek jest lepszy od części dalszej, choć nie tak wyraźne, jak Ty. I próbuję to wrażenie jakoś zracjonalizować.
A, no i jeszcze dodam na koniec, że Rein raus wcale nie jest taki zły. No i oczywiście (to uwaga do Fly'a) smyki w Mein Herz brennt wcale nie są tandetne. Jeszcze jedna taka wypowiedź i przestanę lubić gotów :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2005 11:39:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Bogus pisze:
No i oczywiście (to uwaga do Fly'a) smyki w Mein Herz brennt wcale nie są tandetne. Jeszcze jedna taka wypowiedź i przestanę lubić gotów

:brawa:
:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2005 22:28:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 17:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Podobało mi się nazwanie przez Crazy'ego niemieckiej mowy szczekaniem :oops:

Tak mi się miło na sercu zrobiło... :(

Może to zboczenie filologa ale nie ważyłbym się publicznie nazywać ludzkiego języka szczekaniem... nawet francuskiego, którego nienawidzę.

Szkoda słów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2005 22:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Toteż nie powiedziałem, że 'niemiecki to takie szczekanie", tylko że wśród częstych zarzutów do Rammsteina, zwłaszcza wczesnego, jest to, że brzmi to jak szczekanie; zauważ, że w moejej wypowiedzi właśnie broniłem zespół przed takim zarzutem twierdząc, że zrobili jak najlepszy użytek ze swojego języka i jeżeli nawet sam język się komuś nie podoba (mi również, ściemniał nie będę), to właśnie w wersji rammsteinowej MOŻE SIĘ SPODOBAĆ. Czego najlepszym przykładem moja Żona.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 23:52:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 17:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Ech mea culpa mea maxima culpa... czyli jednym słowem przepraszam za powyższe zarzuty. :oops: Inna sprawa że niektórym co prawda podoba się sam język ale w użyciu Rammsteinowców już nie (nie będę ściemniał, na przykład mi).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 kwietnia 2005 12:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Heinz pisze:
Inna sprawa że niektórym co prawda podoba się sam język ale w użyciu Rammsteinowców już nie (nie będę ściemniał, na przykład mi).
:) No właśnie - każdy inny ;) u mnie jest dokładnie odwrotnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 czerwca 2005 20:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
no proszę, i jednak słucham sobie tej Mutter w całości i nie powiem, zaczynam się przekonywać również do tej końcówki

zwłaszcza Spieluhr rzeczywiście jest interesujacy oraz kończący Nebel bardzo ładną melodyje posiada :)

Zmieniam ocenę na 5. No, z minusem (jak Led Zeppelin IV :P :roll: )

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 października 2005 13:04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
coś dla fanów Rammstein i/lub Monthy Pythona

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2005 13:29:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
w innym wątku Jasiek pisze:
wcześniej znałem tylko Mutter, ale teraz mam wszystkie płyty i to jest czad totalny... nawet mojej Mamie się spodobało


o! rośnie nowe pokolenie fanów ;-)

Przeczytałem sobie mój początkowy wpis - generalnie wszystkie swoje wpowiedzi nadal podtrzymuję, z wyjątkiem drugiej części Mutter, ale z tego juz się wyplątywałem w dalszych postach ;-) I jednak Reise Reise max 4,5 gwiazdki - płyta jest świetna, ale dalsze zawyżanie oceny musiało byc wynikiem świeżości. I tak bez morgensterna byloby cztery (ale mocne cztery); Sehnsucht też chyba niepełne 4,5 jednak.. ale to już detale.

A co do piosenek, hmm.

1. Morgenstern * * * * * 1/2
pean poniżej

2. Sonne * * * * *

3. Mein Herz brennt * * * * 1/2

4. Das Tier * * * * 1/2

5. Du hast * * * * 1/2

6. Feuer frei * * * * 1/2

7. Mein Teil * * * * 1/2

8. Ohne dich * * * * 1/2

ciut ciut poniżej 4,5 byłyby Rammstein, Engel, Klavier, Mutter i Ich will.

To oczywiście bez koncerowych wersji z Berlina, bo zamąciłyby nieźle.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 lipca 2006 18:16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Co sądzicie o tym zespole z Niemiec, kiedyś już była o tym dyskusja na forum ale chyba nigdy nie gwiazdkowalismy płyt... skąd inąd wiem, ze ten zespół ma zarówno wielu przeciwników jak i zwolenników 8).


HERZELEID - * * * *
(najlepszy utwór: Rammstein )
(najgorszy utwór: Der Meister)

Na samym początku chciałem powiedzieć, że piosenka uznana przeze mnie za najlepszą na tej płycie została wyłoniona poprzez jej popuilarnośc. Nie wienm czemu choc o Ramsztajnie zrobiło się głośno własnie po tym utworze, który został wykorzystany w filmie Davida Lyncha - Zagubiona Autostrada. Płyta dobra, choć jeszcze surowa w swoim brzmieniu.


SEHNSUCHT - * * * i 3/ 4 czyli kiepskie studyjne wykonanie
(najlepszy utwór: Klavier, Sehnsucht )
(najgorszy utwór: Eifersucht, Küss Mich (Fellfrosch) )

Przykro mi to stwierdzić ale według mnie najgorsza płyta studyjna R+. Od razu sprostowanie, wiele utworów z Sehnsucht świetnie brzmi w wykonaniu Live choćby na ''Live Aus Berlin'' ale studyjnie płyta do mnie absolutnie nie przemówiła. Jeżeli chodzi o best song na tej płycie. Klavier jest balladką troche taką, która ''woła'', ostatnio kiedy słuchałem tej płyty chyba ten utwór najbardziej mi przypadł do gustu.


LIVE AUS BERLIN - * * * * i pół czyli po prostu dobra koncertówka.
(najlepszy utwór: Du riechst so gut, Tier)
(najgorszy utwór: Buch Dich, Bestrafe Mich)

Koncertówka bardzo dobra. Fajny show, fajna publika. Stworzyli niezły klimat. Tak jak pisałem wiele utoworów brzmi lepiej niż na płycie studyjnej Sehncucht. Nie ma się od czego przyczepic. Choć dość mały kontakt z publicznością, która mimo wszystko dobrze się bawi.


MUTTER - * * * * * i 3/4 czyli najlepsza płyta w dotychczasowej historii zespołu.
(najlepszy utwór: Ich Will, Mutter, Links 234, Mein Herz Brennt)
(najgorszy utwór: - )

Jak do tej pory na tej płycie nie znalazłem najgorszego kawałka. Płyta wprost niesamowicie zrobiona. Kawałki są zagrane z pazurem, mocno i wyraziście. Da się wyczuć wielkie zaangażowanie artystów w tą płytę. Widać, że od ostatniej płyty trochę 'wymężnieli i wydorośleli' ta muzyka jest o wiele dojżalsza i z miłą chęcią jej sie słucha! Niektóre utwory takie jak Ich Will zwalają z nóg. W kilku słowach : najlepsza i jak najbardziej reprezentacyjna płyta tegoż zespołu.


REISE, REISE - * * * * I 3/4 czyli płyta dobra z kilkoma smaczkami.
(najlepszy kawałek: Ohne Dich )
(najgorszy kawałek: Los)

Kolejna płyta Ramsztajna przez niektórych uważana za najlepszą według mnie nie najgorsza, rzekłbym - dobra właśnie z kilkoma smaczkami. Ohne Dich- zarówno piosenka jak i teledysk bezbłędne. Ciekawe także nagranie Amerika choć już trochę komercyjne. Naprawdę brawo. Brutalny Mein Teil i nijaka pseudo ballada Amour. Taka jest właśnie ta płyta trichę ostra ale trzymająca w ryzach styl zespołu.

ROSENROT - * * * * z minusem czyli: panowie zawiodłem się trochę...
(najlepszy kawałek: Spring, Rosenrot, Hilf Mir )
(najgorszy: Ein Leid - co to ma cholera być !! )

Mimo, iż na tej ostatniej jak narazie płycie R+ są niektóre dobre kawałki to jednak ciągle mam wrażenie, ze jest to jeszcze ta sam zbitka utworów z Reise, Reise. Nie pokazali niestety chłopaki nic a nic świeżosci w tej nowej płycie. Zawidołem się trochę choć nowością moga być próby grania piosenek takich jak naprzykład: Stirb Nicht Vor Mir (Don't Die Before I Do)



Tak więc konczę ogwiazdkowywanie tej dyskografii, trochę z sentymentu to zrobiłem bo już rzadko słucham Rammsteina. Pozdrawiam 8)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 01:04:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....fajne okładki , fajne teledyski....no i amerika !!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 08:15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Mój pierwszy kontakt z Rammsteinem to soundtrack do "Zaginionej Autostrady" Lyncha.
Dwa kawałki z pierwszej płyty "Heirate Mich" i "Rammstein" w wersjach 'edit" mnie powaliły. Wersje "płytowe" to juz dla mnie nie to, są w nich jakieś"przestoje".
Do czasu Reise Reise żadna płyta, poza pierwszą, mnie juz nie ruszyła.
RR jest trochę czymś takim jak czarna dla Metallki.
Niezłe połączenie ramsztajnowości z hiciorowością.
Z tej płyty "Mein Teil" wgniata.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 lipca 2006 12:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
seamas, super że odświeżyłeś wątek, ale czemu piszesz, że nie ogwiazdkowane były płyty?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 lipca 2006 20:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Hmm. Zaczynając od wątku językowego. Mam dużą satysfakcję, że rozumiem to co śpiewają. Dzięki rocznemu pobycie w Reichu to znam na tyle niemiecki, że łapię to co w ich tesktach stoi. :lol: A śpiewają bardzo wyraźnie i porównując do slangu młodzieżowego niemieckiego to można się na nich uczyć języka. Fakt niezbity, że angol jest łatwiejszy. Bez dwóch zdań.
Z Rammstainem jest tak ,że jest bardziej popularny zagranicą niż u siebie. I to śpiewając po szwabsku, jak to się mówi.Dla mnie pierwsza światowa klasa.
Słuchając tego niemieckiego młota pneumatycznego juz wiem co by śpiewali Krzyżacy na Polu Grunwaldzkim w 1410 roku- Ich Will :P

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group