Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:39:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 17 kwietnia 2005 09:49:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 16:59:24
Posty: 253
No własnie...
nadszedł czas na Gorillaz tym bardziej że za nieługo wydają nową płytkę...
każdy chyba kojarzy ten zespół z teledysków które często były puszczane w programach muzycznych....najbardziej znanym utworkiem tego zespołu to utwór Clint Eastwood...
wokalista tego zespołu to Demon Albarn ze znanego zespołu BLUR (UK)



czas na przedstawienie dyskografii i jej ocenę...
Gorillaz - 2001
Obrazek

płyte oceniam na *****+
dużo znanych utworów do których zmonowane zostały animacje...
Re-Hash,Punk, 19 - 2000,...z a zresztą każdy z utworów jest na wysokim poziomie...
za najlepszy uważam utworek M1A1...

G-Sides - 2002

Obrazek

płyte oceniam na ****
płyta troche gorsza ale też panowie z gorillaz włożyli dużo pracy 8)
za najlepszy utworek uważam remix 19/2000


Laika Come Home - 2003 (Gorillaz + Space Monkeyz)

Obrazek

płyte oceniam na **
dużo zespółów wydaje płytę która jest zupełnym dnem...Gorillaz też poszło śladem tych zespołów...
płyta beznadziejna....chyba dlatego że wydali płytę z Space Monkeyz...


Demon Days - 2005

Obrazek

płyta czeka na premiere....podajże 25 maja ma być ale już niektóre utwory są puszczane w radio....
jak na razie uważam że płyta będzie na wysokim poziomie tym bardziej że panowie z Gorillaz zaprosili wielu gości ....m.in De la Soul, Gospel Choir, Roots Manuva & Martina Topley . ..

czekamy....

a teraz zapraszam do odwiedzenia strony zespołu..

www.gorillaz.com
www.gorillaz-faulk.wz.cz


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 kwietnia 2005 11:27:20 
(-)


Ostatnio zmieniony pn, 18 sierpnia 2008 10:56:36 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 kwietnia 2005 13:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Hehehe, no zgadzam sie z przedmowcami. Chialem tez powiedziec, ze ten band mnie "wybitnie nie robi", taka nowa muzyka, dla mlodziezy... natomiast zbrukana przez Ciebie "Laika Come Home" - czyli dubowe przerobki, nalezy do grupy bardzo dobrych płyt, klasyczny, piekny dub jakiego teraz mało... 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 kwietnia 2005 08:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Eee, a ja bym stanęła w obronie - nie Gorillaz jako takich, tylko prezentacji tego, co lubimy. No, dobra, czasem tego mało lub szacowny OGÓŁ ;p uważa, że to syf, ale może ktoś się zainteresuje? Przynajmniej można sobie potem świadomie posłuchać i wyrobić własne zdanie.
Ja bym tam zrobiła (ale mi się nie chce ;)) wątek o Power of Trinity, żeby potem każdy, kto ujrzy na plakacie tę nazwę, szybko na koncert poszedł. A Power jako żywo żadnej płyty nie wydał, ma tylko 1 demo.

A wracając do tematu - wypowiedziec się nie mogę, bo tylko jeden utwór słyszałam (niezbyt do mnei przemówił), ale za to teledysk wizualnie podobał mi się bardzo. Lubię takie "nieczyste" animacje. Zamiast słodkiej Pocahontas, jakieś pokraczne ludy. Chaps.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 17:26:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 15 czerwca 2005 20:16:09
Posty: 10
Ja równiez zgadzam się z poprzednikami. Gorillaz nie jest złe jak się ich przysłuchać ale tylko ich pierwszy album i coperative z Space monkeyz bo na Demon days niestety się zawiodłem...
Jedyne utwory warte przesłuchania to "Feel good. inc" i "Green world"

_________________
Hej, hej którędy do gwiazd...
====================
<= Freedom'Jumpers'sQuad =>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2005 13:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 sierpnia 2005 13:21:24
Posty: 3
Święta racja Pierwszy album był o wiele lepszy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 września 2006 21:58:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Uwagi organizacyjne
Poniższe opinie są tylko moje, skrajnie subiektywne i nikt poza mną nie ponosi odpowiedzialności za wyrażone sądy.
Oceny
Mój osobisty system ocen nie pokrywa się z systemem najczęściej używanym na forum. Możliwe są oceny "poniżej zera", czyli coś, czemu mówię NIE (w różnym stopniu). Możliwe jest też "0" jako ocena neutralna - ani grzębi ani zieje ;)

DEMON DAYS
Ogólna ocena płyty - coś na 3+, może 4-, zależy na której części się skupię.
Nie ukrywam, że miałam WIELKĄ nadzieję, że DEMON DAYS mnie porwie, zaskoczy i zachwyci, tak po prostu, żeby było ciekawie... (i złośliwie?). Niestety - sam początek wzbudził wielkie nadzieje, potem nie tak źle, do utworu nr 6, czyli singlowego 'Feel Good Inc', ale potem nuuuuuda! Od razu mówię, że nie mam niczego przeciwko "pierdzeniu Murzynów" w odpowiednich dawkach, zwłaszcza, gdy wymieszane z innymi prykami ('Dirty Harry'), a czasem tak po prostu... hh to NIE to, co może mnie odrzucić z definicji. Ale nudy sa nudne. Na szczęście im bliżej końca, tym znów lepiej. Nie będę tego zaznaczać niżej, ale to niewątpliwie album hiper przemyślany, w dodatku utwory nie dość, że łączą się ze sobą, niekiedy przechodząc płynnie jeden w drugi, to podejmują ze sobą dyskusje i czasem prawie przeczą wzajemnie sobie.
Zanim zjedziesz (a masz prawo) - posłuchaj! ;-)

one INTRO - można oceniać intro? To jest bardzo udane! 5+
two LAST LIVING SOULS - utwór przy którym rytmicznie podryguje mi dłoń, nie wiem czemu ;) i jakoś FatBoySlima z 'Weapon of Choice' 4
three KIDS WITH GUNS - a tu...głowa ;) 4
four O GREEN WORLD - gitara? (yep, Simon Tong), nadal moc w rytmizacji, ale bardzo coś jeszcze, mnóstwo dźwięków ukrytych za innymi dźwiękami 4
five DIRTY HARRY - coś innego?! a jakby znów Fat Boy Slim, CHÓR dziecięcy, gospel, latino?, smyczki!, hh... 5-
six FEEL GOOD INC. - utwór z genialnym klipem, sam w sobie dobry, z obrazem dodatkowa gwiazdka, 5+
seven EL MANANA - takiego nie lubię, smętne okrutnie, może nawet najgorszy (dla mnie) utwór na płycie? -1
eight EVERY PLANET WE REACH IS DEAD - początek znów zapowiada coś fajnego, ale później jakoś się rozmywa, może to po prostu ten rodzaj wokalu, który trudno mi znieść...? 1
nine NOVEMBER HAS COME - MTVBase a ale jakby nie cały czas... Spodobało mi się za któryms odsłuchem, jaśniejszy punkt po poprzednich dwóch kawałkach 3+
ten ALL ALONE - no... praaaawieee, ale to już było? Nuuuuda (dla mnie), zmiany jakieś nieodkrywcze, Freestyler to to nie jest ani wzruszająca balladka ("close your eyes and see...")... ni wydra ni kapusta 2
eleven WHITE LIGHT - kontynuacja poprzedniczki, tylko ktoś kiedyś słuchał NIN ;) (?), znów - nudzi mnie, nic, nic, nic 0
twelve DARE - powrót do początku płyty, znów mogę pokiwać głową, idziemy w górę, 3+
thirteen FIRE COMING OUT OF THE MONKEY'S HEAD - no, coś wreszcie, kolejny utwór-historia ("and then... nothing!"), opowiedziana, dośpiewana i jest "mmmmm" (lubię to), powinniśmy się bać? 4
fourteen DON'T GET LOST IN HEAVEN - z kolei brytyjskość tu się przebija TOTALNIE, choć CHÓR znów, ale tym razem gospelowy, który nie gospeluje, ale jakaś nutka... króciutko 4-
fifteen DEMON DAYS - kontynuacja, przejście z poprzednich, smyczki, po trochu wszystkiego, słyszę nawet SZEŚĆDZIESIONĘ, choć pod spodem jakiś sampel... 4+


.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 18:53:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Potwierdzam to, co elsea napisała!
Początek płyty zdumiewająco dobry - i owszem, Blur też w tym słychać, ale ten z bardziej industrialnych fragmentów 13-ki. Fajne :-)

a po szóstym numerze robi się syw.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 21:24:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Miałem okazję wysłuchać tej płyty gościnnie parę miesięcy temu i - nic specjalnego. Nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu, ale też nie zachęca by posłuchac raz jeszcze.
Z jednym wyjątkiem: "Feel good". No ten utwór im barrdzo wyszedł! Słowem: *****


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 października 2006 13:50:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 12:03:30
Posty: 25
Skąd: Szczecin
elsea pisze:
seven EL MANANA - takiego nie lubię, smętne okrutnie, może nawet najgorszy (dla mnie) utwór na płycie? -1

w mojej opinii zdecydowanie najlepszy numer w dorobku kapeli :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 października 2006 14:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
hehe, każda potwora znajdzie swego amatora - to tak też w nawiazaniu do tematu o cellulitisie z Awanturum ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 listopada 2006 23:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
Fajne

Krejzi ty to chyba robisz specjalnie :wink: raczej suchar takie tam zwyklaki w maskach ale w sumie słyszałem troche więcej niż troche także niewiele...

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group