Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:21:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 10:33:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
kurde, jeszcze nie ochłonąłem. :D trochę mnie wczoraj ten koncert kopnął, więc bez recenzji się nie obejdzie. a ta wkrótce mam nadzieję.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 19:57:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
The Crimson ProjeKct, Klub Studio, Kraków, 20.03.2014


Miałem nie iść. I nie poszedłbym, gdyby nie to, że Basia kupiła mi bilet. Cenowo to nie były przelewki, bo 160 ziko za taką imprezę wydawało mi się troszku drogo. Bilet jednak dotarł, trzeba było iść. Zupełnie bez podniety, raczej zniechęcony, znudzony, obojętny. No bo po co, na co i w dodatku samemu... I jeszcze to wkurwiające logo złodzieja na plakatach i biletach. Do klubu dotarłem 5 minut przed 20, w końcu do Studia mam kwadrans żółwim tempem. Myślałem, że bez problemu znajdę sobie jakieś ustronne miejsce, z którego będę obserwować występ. Niestety... Lokal był wypełniony po brzegi, pewnie z 500 albo więcej luda. W życiu bym się nie spodziewał takiej frekwencji! Progresywni kolesie w swetrach bardzo licznie stawili się w lokalu... No nic, idę rozejrzeć się po sali, może gdzie jakie wolne krzesło będzie. Ba! Trafiłem na eleganckie krzesło, widzialność około 90%, niestety jeden zestaw bębnów będzie średnio widzialny. Trudno, lepiej nie będzie, zostaję. Publika jednak nadal się schodzi, obok mnie siada towarzystwo, które bez przerwy będzie chodzić do baru i do toalety. Gdyby wszystko odbywało się na stojąco, nie było problemu, jednak ciągłe ocieractwo bywało irytujące. Nie że jakiś wrażliwy jestem, ale kurwa nie można se przynieść od razu trzech drinków albo dwóch piw?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 20:40:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Na scenę wychodzi Markus Reuter. Odpala soundscape. Czy gra jak Fripp? Trochę tak, to oczywiste, ale chyba w jego graniu nieco większa była repetycyjność poszczególnych motywów. Fajne. Po chwili sięga po stylówkę frippertronics, jeszcze fajniej! Robi się gęsto, za bębnami siada Pat Mastelotto i Tobias Ralph. Rusza "B'Boom". Rusza tak, jak w najlepszych rozdaniach The Double Trio. Tak myślę i tak czuję, bo porównać nie będę mógł nigdy. Podczas tego rozpędu na scenę wchodzą kolejni muzycy, jest Tony Levin, jest też Adrian Belew. W jednej chwili rusza "THRAK". Zespół rozstawiony na całej scenie. Publika wniebowzięta. I teraz przychodzi pora na pierdolnięcie. Pierdolnięcie i rozpad w instrumentalnym graniu. Belew sięga po wiertarkę. Tak, znam te wszystkie dźwiękowe niuanse, wszystko znam, wszystko słyszałem, ale nigdy nie widziałem. Nie wiem, czy ten utwór grają dłużej, czy też nie. To mało istotne chyba, bo ważne jest to, że mam ciarki na plecach.
Po tej rozpuście "Dinosaur". Znów jest grubo. Usłyszeć to w takiej wersji, w jakiej należy. Na sześć osób. Potem cofnięcie do "Frame By Frame" i "Sleepless". Zobaczyć Belewa, który gra to wszystko z niebywałą lekkością, śmieje się, tańczy, podskakuje, dokazuje. Król sceny. Tutaj kończy się pierwsza część koncertu, lewa strona sceny znika, na scenie zostaje Adrian Belew Trio. Startują od "b", a potem przechodzą w "Neuroticę" z "Beat". Oczywiście ta druga frapuje efektami, tym, jak Belew je bezbłędnie odpala, zapętla, zmienia, wszystko na pełnym luzie. Trochę tylko żal, że nie zrobili tego w większym składzie. Po tych dwóch kawałkach znikają. Na scenie zostaje Stick Man (Reuter, Levin, Mastelotto). Jadą z autorskim "Crack In The Sky", który jest taki jak większość ich repertuaru. Świetnie się patrzy, przyjemnie słucha, ale brakuje w tym wszystkim czegoś. Troszkę za dużo zabawy, trochę to odległe od moich rejonów. Nadrabiają potem "VROOOM VROOOM" (i znów pytanie: dlaczego nie na pełen skład?) i wyskakują z dwójką "Larks". Dobijają do momentu kulminacyjnego i na solówkę po grzmocącym basie wpada Belew. Odlot. Kolejny potężny cios. Teraz powinna nastąpić dygresja o tym, jak AB był istotny w King Crimson, ale to może potem... Konfiguracja zostaje ta sama. Stick Man i Adrian Belew. Odpalają "Three Of A Perfect Pair". No, rozpływam się......... A chwilę później jest jest jeszcze potężniej. NA scenie zostaje Levin i Belew. Stoją przy mikrofonach i lecą z "Matte Kudasai". Tylko duet, tylko te potrzebne dźwięki. Najbardziej liryczny i jeden z najbardziej magicznych momentów tego występu, te wspaniałe dwugłosy, piękny muzyczny dialog w ramach jednej piosenki.
Teraz Levin znika, wraca AB Trio. Lecą z "e" i "Young Lions". Potem wraca Stick Men i zapodają "Open, Pt. 3 - Truncheon " (z repertuaru Stick Men), "Breathless (z "Exposure" Roberta Frippa) i fragmenty "Ognistego ptaka" Strawińskiego. Ten ostatni fragment trochę wymęczony. 40 lat temu to mogło działać - The Nice, ELP i dziesiątki innych transpozycji klasycznych kawałków... W wykonaniu Stick Men to nudziło niestety. Nic to jednak, bo na scenie już montuje się duży skład. Bębniarze zamieniają się miejscami, wreszcie widzę Pata. Grają "One Time". Lirycznie, jak z płyty, jak trzeba. Co ciekawe głos Adriana przez te wszystkie lata nie zmienił się. Śpiewał świetnie, wyglądał tak, jak pamiętam go z fotek sprzed 10-12 lat. Totalna świeżość na scenie. No i w tym momencie wchodzi riff z "Red". Zero pytań. Przejście w "Indiscipline" poprzedzone długaśnym dialogiem perkusistów? Przepyszne. No a potem bisy. Musiały być. Pierwsze wyjście to "Elephant Talk". Drugie to "Thela Hun Ginjeet". Nieziemskie wersje. Trzeciego bisu nie ma. Całość występu trwała dwie godziny czterdzieści minut.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 21:10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Publika opuszcza lokal. Ja zostaję, pokręcę się. Chciałbym złapać Adriana. Mam wątpliwości, ale chyba bym chciał. Wszak Mastelotto i Levina już wdziałem, już podpisywali mi się na płytach. No ale skoro wyszedł Pat i stanął obok mnie, to czemu nie miałby się podpisać na "VROOOM", które wziąłem na wszelki wypadek oprócz jeszcze jednego tytułu? Publiczność go otacza, ale wszyscy czekają i tak na Adriana. Wychodzi. W otoczeniu ochroniarzy. Słusznie. Siada przy stole, podpisuje. Uśmiechnięty, zadowolony. Progowi fani pchają się, jeden dziadyga chce, żeby artysta podpisał mu 60 okładek, które ze sobą przytargał... Ja zadowalam się skrobniętym podpisem na płycie "THRAK". Uciekam zatem, nie chcę tam już być. Fani proga są gorsi niż fani metalu...


To teraz może jeszcze bardziej prywatnie?
Dobrze się stało, że byłem. Widziałem już sporo krimzonowych odprysków, a nigdy nie widziałem i pewnie już nie zobaczę oryginału. Bywa. Widziałem Bruforda (1 raz), Levina (2 razy), Mastelotto (3 razy), Gunna (1 raz) i teraz Belewa (1 raz) rozsypanych w różnych konfiguracjach po różnych składach. Jednym słowem prawie widziałem The Double Trio. ;) Nie widziałem tylko szefa....
A teraz bardziej serio. Ten koncert dał mi więcej karmazynu niż jakikolwiek inny z tych okołokarmazynowych. Taki był też zapewne cel tej imprezy, to wskazywała nazwa. Wszak był tam Belew. Ten głos, ta gitara, ta postać. I to składnia do zadania sobie kilku głębszych pytań: jak wielki udział w tym wszystkim miał Ade? Ile z niego weszło do KC? A ile KC weszło w niego? Albo inaczej: jak wygląda artystyczny wpływ Frippa na Belewa i odwrotnie? Kto kogo inspirował?


No i na koniec anegdota. Cytat wyłapany podczas podpisywania płyt. Jakiś zawiany gościu podsuwa jakiś świstek do podpisu, a Ade w tym czasie skrobał mazakiem po jakiejś innej płycie (nie wiem nawet po czym). A ten dziabnięty koleś mówi: Adrian, nie podpisuj tego! Błagam, nie podpisuj tego, to jest płyta Iron Maiden! Przezabawne.

Nie wiem, może co jeszcze mi do głowy przyjdzie, ale bardziej to już koniec tej relacji.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 21:22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Ze strony Tony'ego Levina:
Obrazek
["In The Court..." w wykonaniu Adriana nie było]



A tu zagadka:
Znajdź pilota na focie Tony'ego:
Obrazek

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 06:17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
pilot kameleon pisze:
Znajdź pilota na focie Tony'ego:

Przy nieotwartej śluzie?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 09:37:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Peregrin Took pisze:
Przy nieotwartej śluzie?

Bingo!! Pippin, sokole oko! :shock: :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 10:23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie obraź się pilot, ale zamiast Cię szukać skupiłem się na koszulce pana na pierwszym planie. Kcem takom!

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 10:27:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
pilot kameleon pisze:
Jakiś zawiany gościu podsuwa jakiś świstek do podpisu, a Ade w tym czasie skrobał mazakiem po jakiejś innej płycie (nie wiem nawet po czym). A ten dziabnięty koleś mówi: Adrian, nie podpisuj tego! Błagam, nie podpisuj tego, to jest płyta Iron Maiden!
:D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 20:15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pet pisze:
Nie obraź się pilot, ale zamiast Cię szukać skupiłem się na koszulce pana na pierwszym planie.

spoko! niemniej jednak nie lubię tego pana. miałem z nim kiedyś małe starcie. :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 20:55:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pilot kameleon pisze:
spoko! niemniej jednak nie lubię tego pana. miałem z nim kiedyś małe starcie.


Kurczaki! Nie mogłeś mu wtedy przy okazji szczochrać trykocika.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 21:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pet pisze:
Kurczaki! Nie mogłeś mu wtedy przy okazji szczochrać trykocika.

oj, to było w 2007 w opolu i wtedy chyba nie miał na sobie tego tiszerta. :) to był on i gostek stojący na prawo, ten z uniesionym telefonem. ale wspomnienia odżyły!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 czerwca 2014 13:11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
zapowiedziane koncerty:
Sept. 9, 10 Albany, NY / The Egg
Sept. 12, 13 Phil. / Verizon Hall
Sept 15,16 Boston / Colonial Theatre
Sept 18, 19, 20 New York / Best Buy Theater
Sept 23 Madison, WI / Barrymore Theatre
Sept 25, 26 Chicago / The Vic Theatre
Sept 30, Oct 1 Los Angeles / Orpheum Theater
Oct 3,4 San Francisco / The Warfield
Oct 6 Seattle / Moore Theater

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Ostatnio zmieniony ndz, 08 czerwca 2014 10:41:24 przez pilot kameleon, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 czerwca 2014 10:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek
Ósmy skład zespołu King Crimson.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lipca 2014 08:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
wczoraj wrzucałem na milę fb, ale pewnie nie do wszystkich ona dociera.


http://youtu.be/nI4LSgqOQmw



świeży fragment muzyki king crimson

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group