Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:22:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 09:34:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Mamy 15 października 2020, dziś ma premierę nowy teledysk Piernikowskiego. Z Brodką gościnnie. Fajny numer – „Horyzont”. Obejrzałem go, posłuchałem i pomyślałem, że chyba nie ma tematu hiphopowego na forum (jak jest to proszę o scalenie). Rap to muzyka, hiphop – kultura. Tak gdzieś czytałem.

Właściwie nie mam o tym zbyt wielkiego pojęcia. Do tego nie umiem pisać o muzyce. Nawet nie mam szerokich spodni, ani deskorolki. Może jestem za stary, a może na wsi gdzie się wychowywałem ciężko było wkręcić się te typowo miejskie klimaty. I jakoś naszło mnie na tę muzykę w wieku już dojrzałym.

Z drugiej strony mam na Spotify playlistę, a na niej prawie 4 i pół godziny hiphopu, który lubię. Pomyślałem, że może warto byłoby się nią z Wami podzielić. Trochę polskiego, trochę amerykańskiego. Tak więc może powrzucam tu trochę takiej jak lubię czarnej muzyki z białasami. Bo skoro Budyń może mieć wątek o kinie koreańskim, to właściwie czemu nie :D
A może jest tu ktoś, kto się zna i mnie zainspiruje?

To tyle tytułem wstępu, nie zaczynam od klasyki. Niech zagra Piernikowski czyli ta wyższa i nawijająca o białasach połowa duetu Syny i jego najnowszy obrazek.

phpBB [video]

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 09:43:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
Właściwie nie mam o tym zbyt wielkiego pojęcia.


Wobec tego bardzo, bardzo, bardzo,...(bardzo)..., ale to naprawdę bardzo gorąco polecam ten serial: https://www.netflix.com/pl/title/80141782 (przynajmniej pierwsze odcinki)
Zresztą komuś, kto miałby pojęcie, też bym go polecił. Świetnie się ogląda, a piguła informacyjna jest potężna (np. pewnie wielu współczesnych hiphopowców było by zdziwionych, gdyby się dowiedzieli, ze ich ukochana muzyka już od dekad byłaby zapomnianą sezonową modą, gdyby nie białe punki z NY). No i pięknie porządkuje wiedze i wyjaśnia dlaczego HH był, tym czym był i jest tym czym jest.

Po jego obejrzeniu mógłbyś np. uznać, że to co uważasz za klasykę (chociaż nie wymieniłeś co konkretnie masz na myśli), wcale klasyką hiphopu nie jest, tylko już pewnym bytem przetworzonym. :)

Tymczasem ja zacznę od klasyki właśnie:

phpBB [video]

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 10:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Bardzo fajne, dzięki Pet. Szczerze mówiąc trochę liczyłem na Ciebie.
Serial zaraz włączę (wolny dzień, dzieci w szkole, żona w pracy :D ).

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 11:25:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
wokr pisze:
jak jest to proszę o scalenie

Dałbym sobie rękę uciąć, że Boski zakładał taki wątek, ale zostałbym bez ręki.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 19:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
Serial zaraz włączę


Koniecznie podziel się wrażeniami. Ja specjalnym fanem HH nie jestem, a mimo to kolejne odcinki łykałem jak pelikan.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: czw, 15 października 2020 20:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie sprawdzałem, ale może wątek Boskiego był w Potforum?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 06:53:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Też byłem pewien, że jest taki temat i chciałem pospamować trochę współczesnym hiphopem :D Czyżbyśmy wszyscy się mylili, jakaś zbiorowa projekcja? :taaaaa:

Pet pisze:
Koniecznie podziel się wrażeniami.

Jestem po pierwszym odcinku. Świetny, zostałem fanem DJ Kool Herc'a i Grandmaster Flash'a. Bardzo ciekawa historia Afrika Bambaataa - hiphop jako próba zażegnania konfliktu miedzy gangami, Zulu Nation. Bardzo ciekawe. Podpisuję się po Twoim "Polecam" :D

No i piosenka na dziś ode mnie: Łona i Webber, chłopaki ze Szczecina i numer o współczesnym szczecińskim Nikiforze. W tekst trzeba się trochę wsłuchać, bo Łona ma tendencję do mamrolenia, ale oprócz tego fajny bit i świetny obrazek do niego. Jeden z najlepszych teledysków ostatnich lat!

phpBB [video]

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 07:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
wokr pisze:
hiphop jako próba zażegnania konfliktu miedzy gangami


Ciekawy jest też związek pomiędzy blackoutem w Nowym Jorku w 1977, a eksplozją ulicznych DJów, która nastąpiła potem. ;)
Ale to chyba dopiero w drugim odcinku. :taaaaa:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 07:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
A to dzisiaj będę oglądał :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 08:00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
wokr pisze:
Czyżbyśmy wszyscy się mylili, jakaś zbiorowa projekcja?

Niewykluczone. Ja szukałem tematów założonych prze ".", "boski" i "boskey" żeby mieć pewność, że niczego nie ominąłem. I nic. A co naznajdowałem dziwactw, to moje.
wokr pisze:
chciałem pospamować trochę współczesnym hiphopem

Ja najwspółcześniejsze to kojarzę dwa strzały: Bisz z Pollockiem i Zeus z Siewcą czyli 8 i 5 lat temu.
A z najgorszych rzeczy to ostatnio zabił mnie Miły ATZ - Copypaste. W radio Afera leciał na heavy rotation i dostawałem już cofki.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 15:46:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
wokr pisze:
Czyżbyśmy wszyscy się mylili, jakaś zbiorowa projekcja?

Może to: viewtopic.php?f=2&t=723?

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 15:56:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie wiem jak koledzy, ale ja myślałem właśnie o tym :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: pt, 16 października 2020 16:05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
To jest to, możesz łączyć :)

ale swoją drogą nieźle się to ukryło skubane!

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: sob, 17 października 2020 03:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
wokr pisze:
Brodką

Moglaby cos nagrac, bo #hot16challenge moim zdaniem najlepszy w internetach, sprawdz.
A ja mam taka dosyc dziwna relacje z rapem. Bo lubie, ale WOLE Motown i wszystko, co stworzyli czarnoskorzy wczesniej. Wole tez filmy z lat 90 z hip hopem w tle (Juice, Dead Presidents, Boyz n the Hood). Z wspolczesnych wykonawcow slucham Drake, Mos Def i J. Cole. W domu/w aucie slucha maz, on uwielbia wszystko co oldskulowe. Ja ewentualnie na jakims grillu w lecie i wtedy to bardzo pasuje do sytuacji i okolicznosci. Generalnie mam slabosc do pewnych piosenek, bo kojarza mi sie z wspomnieniami/z latem na Brooklynie i wszelkimi block party, grillami w parku, ale tez codziennoscia, gdzie ktos naparza muzyke z auta. I miedzy innymi taka piosenka-symbolem czegos jest "Doin' it" LL Cool J - tekst jaki jest kazdy slyszy, ale tego bitu sie nie zapomina. Czesto tez, cos dobrze brzmi, bo samplowany oryginal jest po prostu dobry/chwytliwy np. "Smooth Operator" Big Daddy Kane mocno uzywa z "All Night Long" Mary Jane Girls, ktory jest grany na kazdym grillu.
Najbardziej mi lezy okres pomiedzy 1979 (czyli "Rapper's Delight"), 1984 (filmy "Beat Street" i "Breakin'", gdzie mlody Jean-Claude Van Damme krecil balety w epizodycznej roli), ale tez 88-93 (gdy obok krolowal New jack swing). To chyba te nalecialosci disco, funk, sample klasykow, umiejetnosci spiewania, brak audiotune sprawiaja, ze te okresy lubie najbardziej. Potem wchodzi dziewiecdziesiona, wiadomo - "Regulate"!, chociaz wole wschodnie wybrzeze od zachodniego - kobiety w rapie, Nas, Method Man (obu widzialam na zywo), Fugees (Lauryn solo niestety oszalala). Z rzeczy co wychodzily po 96-97, to (chyba) sluchalam tylko Outkast. Lubie troche piosenek r'n'b & rap, szczegolnie z okresu 96-98 - pod warunkiem, ze Puff Diddy nie spiewa i ogranicza sie do gibania. Kiedys tez slyszalam zespol z nurtu latino-rap z Kalifornii, ktory nazywal sie Lighter Shade of Brown i zespol z Ohio Bone Thugs-n-Harmony - gosciu z Hawajow, z ktorym pracowalam sluchal obu zespolow namietnie na zmiane z hawajskim reggae. Rapy i styl, ktory mnie odrzuca poczawszy od tekstow po ubior, to nurt z Poludnia (Atlanta). Nawet w domu przyznano, ze czasem ciezko zrozumiec o czym rapuja.
A Liroy? Kuzyn rocznik 76 i jego siostra rocznik 81 dopilnowali, by wspomnienia z lat 95-99 zostaly ze mna na zawsze :wink: .
phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: hipraphop
PostWysłany: sob, 17 października 2020 08:32:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
:D Dzięki Serdelku, lubię te Twoje amerykańskie opowieści. Dużo nazw, których nie znam, kiedy ja tego wszystkiego posłucham? :D

Wczoraj obejrzałem drugi odcinek serialu polecanego przez Peta:
Pet pisze:
Ciekawy jest też związek pomiędzy blackoutem w Nowym Jorku w 1977, a eksplozją ulicznych DJów, która nastąpiła potem.

Szczerze, to inaczej to sobie wyobrażałem :lol:



ps. Fajna ta Queen Latifah - ona chyba grała w remaku "Taxi" (z resztą dużo gorszym niż oryginał francuski)
ps2. "All Night Long" Mary Jane Girls - świetny numer!

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group