Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:21:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 lipca 2010 14:51:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 22:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
Budyń pisze
Cytat:
ponieważ chodzi głównie o to, kolego, że opinia onetu nie jest czynnikiem przesądzającym sprawę, a jako taka została przedstawiona.

a niby gdzie ja to napisałem, że przesądzającym?
Dezerter pisze:
A na onet się powoływałem, bo tam trafiłem na ranking (zagłosowałem na Hej) i zobaczyłem wyniki.

jedyny ranking jaki znalazłem w sieci - głosowali jak można domniemywać uczestnicy jarocina, jeśli takie głosowanie było by na kosciol.pl czy muzycy.pl to bym je podał - jako ciekawostkę - bo dla mnie to spore zaskoczenie! przy takich tuzach jak Ska-P - świetny koncert muzycznie, ale głupotą to tylko Masturbator ich przewyższył
Gosip, Hey, TSA, TLove czy mój faworyt Dezerter, który tym razem nie miał energii i coś nie zaiskrzyło z publiką - mimo dobrej oprawy i muzycznej poprawności
A tak naprawdę to ja wcale nie lubię PP i nigdy ich fanem nie byłem - inny ich niefan z dredami spytany o opinię powiedział, że "lepiej zagrali od mojej ulubionej Comy"
Wniosek jest jeden - Groszek ma subiektywną rację i trza to szanować :faja:

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 lipca 2010 15:52:51 
Dezerter pisze:
bo dla mnie to spore zaskoczenie! przy takich tuzach jak Ska-P - świetny koncert muzycznie, ale głupotą to tylko Masturbator ich przewyższył

a co głupiego robił zespół Ska-P


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 lipca 2010 15:55:24 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Dezerter pisze:
ale głupotą to tylko Masturbator ich przewyższył

Oj chyba nie, jednak śpiewanie "wszyscy jesteście martwi" wydaj mi się mniejszą głupotą, niż radosny krzyk (chyba) na cześć Che.
Dezerter pisze:
Wniosek jest jeden - Groszek ma subiektywną rację i trza to szanować

No w końcu, dziękuję :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lipca 2010 22:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 22:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
Cytat:
!Cubeck!


Groszek pisze:
Oj chyba nie, jednak śpiewanie "wszyscy jesteście martwi" wydaj mi się mniejszą głupotą, niż radosny krzyk (chyba) na cześć Che.

co tam okrzyk - fakowanie policji, USA, papieża, Izraela i namawianie do Intifady (za mało im pociągów wysadzili!?)
o pokazywaniu dupy nie wspomnę - to sama mądrość według ciebie :(
ale nie róbmy offtopa to nie wątek o Ska-P

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lipca 2010 13:34:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ja z wystepu PP świadomie zrezygnowałem, bo nigdy ich nie słuchałem. Co do Ska-P to podzielam zdanie Dezertera. Pokazanie dupy na koniec co najmniej niesmaczne. A Dezerter, właśnie. Cos nie zaiskrzyło. Ja myslałem że zagraja z zespołem goście tak jak T.Love to zrobił. Miałem wrażenie że zagrali bez połera.

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 19:47:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Krzysztf Grabaż Grabowski, Krzysztof Gajda, Auto-Bio-Grabaż, Ponań 2010

Obrazek

Bardzo interesująca pozycja książkowa, z którą zapoznałem się przez przypadek. Kolega Skała przyniósł pakiet książek muzycznych do wymiany. Była i ta. A że Davis idzie jak krew z nosa, zatem wziąłem się za Grabaża. I jak już wspomniałem w temacie "Potforumowym" to bardzo cenię Grabaża radiowca i gawędziarza, natomiast mniej Grabaża muzyka. Może wczesna Pidżama mi odpowiada, reszta natomiast pod dywan...
W książce sporo ciekawych historii. Pierwsza ciekawostka. Po wszystkich książkach Brylewskich, Budzyńskich czy dezerterowych dostajemy coś odrobinę późniejszego i dodatkowo pochodzącego z innej, peryferyjnej miejscówki. Piła czy Poznań karmiły się trochę innymi rzeczami niż "centrala", więc opowieści są nieco inne i oczywiście na inną, mniejszą skalę przeprowadzane. Anegdoty jarocińskie czy wyprawy trójmiejskie z perspektywy Grabowskiego nabierają nieco innych kształtów. Fajnie się to uzupełnia z historiami tych wielkich, o których wspomniałem przed momentem. Do tego trochę wątków prywatnych: moja siostra też kończyła historię na UAM (tak samo jak Grabowski) i ja te przywoływane nazwiska znałem, kojarzyłem kto był fajny, a kto mniej sympatyczny czy też podły wręcz. Do tego dorzućmy, że i ja z Wielkopolski i nazwy Chodzież czy Margonin, które pojawiają się w narracji są mi w jakiś sposób bliskie. Bliskie odpowiednio na dwadzieścia i dziesięć kilometrów, jeśli mierzymy dokładnie.
Drugi etap to radio. Radio, którego słuchałem ,te wszystkie jego audycje, Radio Lavina, audycja "W powietrzu dziś wieczorem" (mam nadzieję, że nie pomyliłem nic). Tego na wysokości 1996-2000 roku słuchałem w miarę regularnie, tam poznawałem sporo muzyki. Grabaż jako radiowiec bardzo mi odpowiadał. Pamiętam, że pierwszy raz u niego usłyszałem "Three Days" Jane's Addiction. Grabaż przeplata czasy radiowe historiami transformacyjnymi, wałkami, przekrętami. Ładnie opowiada.
Kolejna część fajnych historii, to opowieści z branży muzycznej lat 90 i zerowych. Trasy, podpisywanie kontraktów, jakieś szemrane akcje koncertowe, powolne odrywanie się od sceny niezależnej. Dużo anegdot, ale im bliżej czasów współczesnych, tym profesjonalizm bardziej wycina magię czasów pionierskich. I nie ma w tym nic dziwnego.

Co mniej mnie jarało? Gajdy i Grabowskiego analizy tekstów. Nie podobała mi się forma w jakiej to było zrobione. Jakaś taka szkolniacka, nie za bardzo pasowała mi do tych innych opowieści. Od pana Gajdy też spodziewałem się innego podejścia do tematu. A wyszło mało przekonująco. Po co dociekać "co poeta miał na myśli"? No nic, wydaje mi się, to przeciętnie poprowadzone. Dodatkowo moje braki w znajomości tekstów... Nie zostałem przekonany do tego, że musiałbym do nich wrócić.

Ale ogólnie świetna rzecz. Sama się przez kilka dni przeczytała. Tyle na szybko przychodzi mi do głowy.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 20:04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pilot kameleon pisze:
A że Davis idzie jak krew z nosa,


Widzę, że nie mam co przejmować się Twoimi narzekaniami na biografie Popa :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2013 20:10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
Widzę, że nie mam co przejmować się Twoimi narzekaniami na biografie Popa

Pop to syf. Davis jest dobry, ale nie mam na niego klimatu.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2017 17:03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ostatnio ktoś odkopał taki fragment wywiadu z Grabażem.

Czaicie, po Patti Smith, Kim Gordon, Breeders, scenie riot grrrrrl, PJ Harvey itd. Krzysztof "Grabaż" Grabowski stwierdza "kobiety i rock'n'roll nie idą w parze" i prostolinijnie dorzuca "a co mogłaby u nas robić baba w zespole? Gotować?" :glupek2:

Ale zupełnie serio (może dlatego, że grałem z wieloooma dziewczynami i wciąż gram) - dla mnie to jest ostatni gwóźdź do trumny mojej (nikłej już) sympatii dla tego gościa.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 kwietnia 2017 10:50:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Po co mam całować te, dla których noc to pieniądz?...

Muszę powiedzieć, że Grabaż w wysokiej formie (wiemy dobrze, że pisywał i gnioty, ale patrzę tu na te najlepsze rzeczy) jest dla mnie w ścisłym topie najlepszych polskich tekściarzy. Ma (miał?) tę niezwykłą umiejętność sięgania w krótkich metaforycznych słowach po sedno rzeczy i te słowa płyną...

Masz koszulkę z Kurtem
i nawet ci do twarzy, nawet ci do twarzy z trupem
Poproś go, niech ci powie chociaż słowo.


Sięgnąłem dziś po moją ulubioną ich płytę i bardzo, bardzo mi się podobała.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 stycznia 2021 11:43:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Miałem zaskakujące doświadczenie. Poprzedniej nocy nie mogłem spać i gdzieś tam z tyłu głowy pojawiła się piosenka Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości. Wczoraj po dość ciężkim dniu mi się przypomniało i postanowiłem sobie puścić, ale płyta się włączyła od początku, więc pomyślałem "no dobra". Po drodze ominąłem dwa kowery i Józefa K., ale poza tym płyta poleciała do końca i było to bardzo miłe.

Dłuższy czas byłem nastawiony na nie, bo późniejsze produkcje Grabaża mnie zniechęcały, cała ta atmosfera, do tego wspomnienia raczej słabych koncertów. Tymczasem teraz pomyślałem, że fajnie, gdzieś tam poruszały się struny, które dawno nie drgały, no i te teksty. Zwłaszcza w kontekście ostatnich lat zabrzmiały mi dobrze, plastycznie i mocno - choć oczywiście nie wszystko. Przypomniało mi się, że przecież byłem fanem słów Grabaża.

Podsumowując: po wywaleniu kilku numerów BCCh okazuje się całkiem udanym albumem. Czyli mam inaczej niż Zasada ostatnio. Dla mnie w pierwszej kolejności wylatuje Wódka, bezapelacyjnie. Potem Neil Young. Co do reszty skłonny jestem do pertraktacji. Co ciekawe Droga na Brześć u mnie wcale nie trzyma się mocno. Kolejność też bym przemieszał, żeby - jak MAQ - uzyskać idealną wersję Bułgarskiego Centrum Chujozy. Choć przywoływanie kolegi Giga w tym kontekście zakrawa chyba na złośliwość :P .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group