Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:00:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 11:29:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
Peregrin Took pisze:
E tam, bez "Katarzyna ma katar", "Balu u senatora" czy "Welwetowych swetrów" świat byłby uboższy

ale jednak
Cytat:
trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 11:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A tu pełna zgoda. Nie napisałem że cieszę się, że nadal grają, tylko że żałowałbym, gdyby ich nigdy nie było.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 12:41:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Szczerze mówiąc zawsze dziwił mnie fakt, że PP budzi tyle emocji tzn. że ma zarówno dużo grupę wiernych fanów jak i antyfanów. Dla mnie to taka mocna druga liga - czasem słucham płyt i nie przełączam radia jak słyszę ich utwór. Teksty - jakoś mnie nigdy nie zachwycały, ale czasem można znaleźć w nich jakiś fajny pojedynczy wers.
Z płyt to u mnie najwyżej stoi "Futurista" - ma klimat, dużo kiedyś go słuchałem (nawet w wątku 20/20 go wymieniłem). Z tych po reaktywacji to chyba jednak "Złodzieje" są najlepsi - bo tutaj najbardziej kombinują z różnymi stylami, później trochę w schemat zaczęli wpadać. Chociaż "Styropian" ma jeszcze przebłyski ("Między czarnym i czerwonym" oraz "Spokój i ręce" - ***** ! no i jeszcze jest fajny cover "Glorii").
Dwóch ostatnich płyt w całości nie słyszałem. Słyszałem za to "Zakazane Piosenki" Strachów i to chyba moje największe muzyczne rozczarowanie tego roku...

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 13:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Różne tu pojawiały się kontrowersje na temat Pidżamy i Grabaża... konkretnie chodzi mi w tej chwili o teksty Grabaża. Zdaje się, że zarzucano im grafomaństwo i pretensjonalność - nie chcę się spierać o to, czy Grabaż jest wybitnym poetą czy skończonym grafomanem, natomiast chcę powiedzieć, że bardzo lubię jego teksty, często bardzo do mnie przemawiają, wchodzą w głowę, skłaniają do refleksji.

Słucham od pewnego czasu najczęściej Złodziei zapalniczek. Płyta podoba mi się również muzycznie, rzeczywiście:
Prazeodym pisze:
mocna druga liga

ale potrafi mnie czasem porwać nawet, i że tak powiem z braku dobrego polskiego słowa: very entertaining.

A tekstowo znajduję tu mnóstwo świetnych momentów.
Gnijąca modelka w taksówce bez instynktu macierzyństwa - nie wiem, może to i pretensjonalne, ale dla mnie to zarówno bardzo nośny symbol, jak i bardzo plastyczna wizja; myślę, że wyczuwam, co Grabaż chciał przekazać tą piosenką.
Cały Ezoteryczny Poznań - nie wiem, ile ma sensu ten tekst z punktu widzenia poznaniaków, ale znów: ci dziwni goście z dziurawymi sumieniami, szemrane auta na ruskich rejestracjach, nie znośna lekkość butów..., lubię tego słuchać i tworzy mi to klimat miejsca, o którym piosenka opowiada, wzmocniony potem tą oną i oną z Poznańskich dziewcząt.
Tak samo świetnie oddana atmosfera miejsca w Balu u Senatora. Te ogromnie tłuste panie obok pana prezesa, który wlazł pod stół, gdzie nikt do powiedzenia nie ma nic[/b], ale wszyscy [i]krzyczą głośno. I powoli narasta napięcie i coraz mocniej swędzą ręce, a przecież ostateczna rozróba zostaje tylko subtelnie zasugerowana.
I teksty miłosne też często są mi bliskie. Choćby ta podwinięta rzęsa pod moją powieką w piosence One Love - nie umiem wyjaśnić w żaden sposób dlaczego, ale naprawdę przemawia do mnie ta metafora!
A kiedy Grabaż śpiewa znów wybucha w nas permanentne siódme niebo, moje oczy są oczami wariata, kiedy spotykają się z twoimi oczami - dla mnie to bardzo jest prawdziwe i mocne.
I nawet różne takie chwytliwe hasła, które się przewijają przez piosenki na Złodziejach. nie przestają bić zegary... cała Polska taka-taka spokojna itp.

Dużo mi zostaje z tych tekstów.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 13:36:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bo Złodzieje to akurat całkiem dobra płyta jest...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 13:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dawno tego nie sluchalem, ale czesto mi sie fragmenty przypominaja - a to ten dziwny klimat przedostatniego utworu (''Film o koncu swiata'' to byl bodajze), czesto jakies fragmenty ''Balu u senatora'', a ostatnio gdy w upale szedlem przez centrum miasta przypomnial mi sie ''Czas, czas, czas''...Mile w sumie mam wspomnienia z ta plyta - gdyby nie riff z ''Poznanskich dziewczat'' nigdy nie siegnalbym po plyty Fugazi...(z kolei zawsze gdy sluchalem ''Nasze nogi sa jak z gumy'' kojarzylo mi sie to z ''Jane says'')

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 13:57:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
dziwny klimat przedostatniego utworu (''Film o koncu swiata'' to byl bodajze)

No. Śni mi się monstrualna pizda, żarłoczna jak kosiara. :lol:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 14:09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Hehe, zapomnialem o tej linijce, w sumie to nie dziwie sie, ze nie umiescili tego utworu na nowej wersji tej plyty :lol: - pewnie fanki bylby zbulwersowane :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 14:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Prazeodym pisze:
gdyby nie riff z ''Poznanskich dziewczat'' nigdy nie siegnalbym po plyty Fugazi...

Gdyby nie ta wypowiedź nigdy nie sięgnąłbym po "Poznańskie dziewczęta". I w sumie żałuję, że Twe słowa padły, Prazeodymie. Bo, cytując klasyka
w osobie Peta, który był pisze:
Po co się męczyć z podróbkami skoro można sięgnąć po oryginały w postaci Joy Division, The Jam i The Cure? :wink:

Czy raczej, biorąc pod uwagę kontekst, w postaci Fugazi? Wszystko, co z Grabażem związane to nie moja bajka, jak twierdziłem, twierdzę i pewnikiem twierdzić będę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 14:16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie ma? Proszę, myślałem że ta nowa wersja jest dokładną kopią.
Swoją drogą - ja nigdy nie słyszałem tego cytatu, dla mnie ten wers jest zaśpiewany totalnie niewyraźnie i zagłuszony gitarami. Znam fragment z wkładki do kasety.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 15:06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Czy raczej, biorąc pod uwagę kontekst, w postaci Fugazi? Wszystko, co z Grabażem związane to nie moja bajka, jak twierdziłem, twierdzę i pewnikiem twierdzić będę.

Sam doszedlem juz dawno temu do tych wnioskow i wystarczylo mi jedno przesluchanie ''Waiting Room'' (czyli utworu z ktorego riff ''Poznanskich dziewczat'' jest zerzniety) by zakupic ''13 songs'' i stwierdzic, ze jednak wole oryginal :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 18:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
"Poznańskie dziewczęta" są okej, ale na Złodziejach jest chyba więcej pioseek od nich lepszych niż gorszych, więc nie wiem, czy to dobrze świadczy o Fugazi ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 19:04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie wiem czy ocenianie Fugazi jedynie na podstawie wrazen pod odsluchaniu zaispirowanych ta grupa ''Poznanskich dziewczat'' Pidzamy to dobry pomysl :wink: Przygotowales juz jakas liste ulubionych piosenek z tej plyty ? :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 19:31:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
I ja miałem etap pidżamowy w swoim życiu. Może to nawet za wiele powiedziane. W 1996 roku poznałem "Złodziei zapalniczek" i potrafię posłuchać tej płyty z przyjemnością nawet teraz. Te teksty też gdzieś się pałętają, ale to co było później to już nie moja bajka.
Koncerty też były przyjemne. Pamiętam ich zawsze z jakichś poznańskich juwenaliów.

Do Grabaża mam jednak inny sentyment. Radiowy. Wydaje mi się, że Grabaż był dla mnie tym, kim dla wielu ludzi był Tomek Beksiński. Świetne audycje. W czasach przedinternetowych kopalnia wiedzy na temat tego co nowe i stare, ale zawsze interesujące. U niego pierwszy raz usłyszałem Jane's Addiction.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 19:38:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
A mnie właśnie 'Złodzieje zapalniczek' niezbyt przypadli do gustu. Mi się najbardziej podoba 'Styropian' i 'Marchef w butonierce', ale obecnie nawet do tych płyt rzadko wracam.
Co do tekstów Grabaża.. Czasem jego metafory rzeczywiście celne, ale wymieszane z zupełnie niezrozumiałymi.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group