Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:11:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 126  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 10:46:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mój ulubiony etap Kultu:

phpBB [video]

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 11:45:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Patrząc na to z perspektywy czasu, coraz bardziej dochodzę do wniosku, że tak jak Metallica na Kill'em All, tak Kult skończył się na latach 80-tych. I piszę to, mając największy sentyment do "Your Eyes" i "Mojego wydafcy".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 14:22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jeżeli potraktować tę metaforę dosłownie, to rzeczywiście, zgodzę się: jedni i drudzy skończyli się, po czym nagrali swoje najlepsze rzeczy ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 16:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
W ogóle to wideo powyżej przypomniało mi, że na płycie "Tan" jest taki numer "Waeren". I to była dla mnie zawsze taka najbardziej randomowa, zapomniana, nieistotna etc. piosenka Kultu z lat 80 - nawet nie to, że zła, ale kompletnie nijaka. A teraz sobie zapuściłem, wsłuchałem się - kurde, oni tam mają dobry lot, bardzo to czuję!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 16:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W Białej Księdze Morawiec (kompozytor!) i Banan twierdzą, że nie pamiętają, jak ten kawałek leci. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 października 2019 22:52:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W roku 2011 Erkej pisze:
Życzę zespołowi, aby jego "Der Prozess" a może nawet "Freak" był nadal przed nim.


Niewątpliwie to się nie stało i być może nie stanie.
Jednak muszę się przyznać, że posłuchałem dziś po raz pierwszy (!) płyty "Prosto" i zadziwiająco mi się spodobała. Oczywiście pierwsze przesłuchanie, może nie bardzo uważne, ale kilka spraw pocieszających:
- ani razu nie miałem ochoty niczego skipnąć i nie skipnąłem (a przeglądając ten wątek znalazłem, że nawet płyty Hura nie byłem w stanie wytrzymać bez przewijania, nie mówiąc o Poligonie i Salonie)
- płyta jest owszem za długa, ale nie aż tak za długa, żebym nie mógł zdzierżyć
- parę piosenek wydało mi się takim na jedno kopyto "Kazik znowu śpiewa o tym samym, tylko już bez weny", ale była to mniejszość, która nie przesądziła o wrażeniu ogólnym
- i teksty generalnie (a śledziłem teksty) wydały mi się całkiem świeże i trafione
- nie przypominam sobie z tego odsłuchu ani jednego momentu z poczuciem zażenowania

i co ważniejsze kilka spraw autentycznie pozytywnych:
- utwór tytułowy... nooo, konkretnie i z życiem!
- utwór ostatni - mimo że Kazik sepleni (zycie jest piękne) to też mi się podobał i drugi raz sobie puściłem,i też mi się podobał, i też mam wrażenie, że z życiem
- ciekawe i wyraziste zróżnicowanie tematyki, bo publicystyka oczywiście górą, ale i tematyka religijna, i ludzka (ten Mój mąż... Budyniowi się nie podobał, ale mi chyba całkiem!)

No właśnie: z życiem i wyrazista mi się ta płyta zdała!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 października 2019 15:34:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Prazeodym pisze:
taki numer "Waeren"


Coś w tym jest, bo tytuł kojarzę ale ścieżki muzycznej ni chu chu.
Odświeżę sobie.

A po wpisie Krejziego sięgnę też przy czasie do "Prosto".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 listopada 2019 21:56:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
gdyby ktoś w styczniu 2005 roku (czyli tuż przed tym zanim dołączyłem do UT) powiedział mi, że będę kiedyś z własnej, nieprzymuszonej woli słuchał free jazzu, Beatlesów i King Crimson


a w 2009 Pet pisze:
Zawsze sądziłem, że najgorszym kawalkiem Kultu jest Fali


Ciekaw jestem, czy w obliczu tych zmian, o których napisałeś, Twoja ocena "Fali" nie zmieniła się? Dla mnie to jest wyśmienity kawałek, ale raczej właśnie w kierunku free jazzów i king crimsonów, niż klasycznego Kultu. Stąd moje pytanie :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 listopada 2019 08:00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Ciekaw jestem, czy w obliczu tych zmian, o których napisałeś, Twoja ocena "Fali" nie zmieniła się?


Stawiam dolary przeciwko orzechom, że od 2009 roku nei słuchałem "Fali" ani razu, więc teoretycznie powinienem sobie go odświeżyć zanim odpowiem.

Ale chyba i bez tego jestem w stanie powiedzieć, że moja opinia się zmieniła i dzisiaj nie napisałbym już, że "Fali" jest najgorszym kawałkiem Kultu. Przy czym ta zmiana nie wynikała by z ewolucji moich preferencji, ale z faktu, że po 2009 roku Kult wydał jeszcze "Prosto" i "Wstyd". :zena

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 listopada 2019 10:25:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
teoretycznie powinienem sobie go odświeżyć zanim odpowiem

Byłbym bardzo ciekaw efektu (ja słuchałem w tym roku, też po bardzo długiej przerwie i wrażenia super).

Pet pisze:
moja opinia się zmieniła i dzisiaj nie napisałbym już, że "Fali" jest najgorszym kawałkiem Kultu

zmieniła to się ona już przed 2009, kiedy w bottomie niżej wyróżniłeś samyj gławnyj poligon industrialny :|

Swoją drogą nie wiem, co z Prosto miałoby trafić do tych antyszczytów. Utwierdzam się w przekonaniu, że to całkiem udana płyta, jest tam kilka piosenek, które autentycznie polubiłem i chyba ani jednej, która, jak mówi Pismo, byłaby dla mnie obrzydliwością.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 13:52:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Odnotować warto nową piosenkę Kazika - na tematy bieżące, nieodnotowane wprawdzie w Awanturum, choć palce mnie świerzbiły. Niech będzie teraz:

phpBB [video]

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 14:48:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Też miałem dziś rano myśl, żeby zamieścić. Zwłaszcza, że Kazik brzmi tu całkiem w formie. Wprawdzie to zupełnie nie moja estetyka - mam bardzo mocne skojarzenia (aż za mocne?) z Inżynierami z Petrobudowy, którzy owszem jako odmiana na Tacie Kazika są nawet mocnym punktem, ale jako byt sam w sobie... no do kabaretu raczej z takimi piosenkami ;-)

Natomiast teledysk jest dość niesłychany :shock: Bezkompromisowy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 15:54:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Mi się strasznie nie podoba. Pomijam kontekst polityczny, którego w sumie nie powinienem nawet zauważyć, bo dopiero dzisiaj przeczytałem - właśnie w kontekście teledysku - o tym cmentarzu. Tekst jest słaby, wykonanie wymęczone. Kazik wygląda jak Dario - naprawdę przerażająco. Półtorej gwiazdki maks.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 16:07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Muzycznie jest średnio, ale wygląd coraz starszego Kazika właśnie spoko, a tekst ten dobry jest.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 maja 2020 16:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mi się muzycznie podoba. Przecież Kult zaczynał od takiej estetyki ("Ziele" ,"Cela", "Sowieci").
Osobiście zmieściłbym to w dwóch minutach, po trzeciej faktycznie trochę już to jednostajne... ale ogólnie ok.

Tekst - no dobrze, nie chcę tu zaczynać wątku awanturumowego, więc po prostu: artysta niech śpiewa co mu w duszy gra.

Natomiast wygląd Kazika tutaj przeważnie mnie przeraża a chwilami fascynuje (Błożesztymój, przecie to Adam Ferency!)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 126  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group