Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 24 czerwca 2017 23:28:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 19 października 2016 12:31:29 
Awatar użytkownika

Ale przynajmniej była by jakaś motywacja, żeby włożyć ją w ogóle do odtwarzacza. :)

PostWysłany: śr, 19 października 2016 13:40:36 

No i ten plakat w Empiku okazałby się niezbędny :mrgreen:

PostWysłany: śr, 19 października 2016 20:10:48 
Awatar użytkownika

Budyń pisze:
na drugie przesłuchanie tej płyty w całości zdecyduję się chyba dopiero, gdy załatwię sobie napisanie płatnej recenzji do gazety.

I tak się też stało.
Aby posłuchać nowej płyty jednego z najważniejszych dla mnie zespołów potrzebuję zachęty finansowej w wysokości 250 zł. To chyba wystarczy za jakieś długie recenzje i analizy - ale i na nie przyjdzie pora.

PostWysłany: śr, 19 października 2016 22:35:48 

Nowa płyta kupiona i przesłuchana...
No i co tu napisać ... Na razie - cienizna...

Ni ma na czym ucha zawiesić ...
Co się w ucho od razu rzuca - BRZMIENIE ... Chooojowe... A Prosto brzmiało SWIETNIE ...
Kazelot i Pietrzak chcieli zaoszczędzić kasiurę - i produkował Jabłoński ... I żle wyprodukował ...
Toczko to majster , co udowodnił wieloma krążkami które produkował ... i to się czuło przy Prosto ... Czyste i mocne brzmienie tam było ...
A Wstyd - zgodnie z tytułem to WSTYD ... Magma dźwiękowa ...

Kompozycje - jednym tekstem można podsumować "ale to już było"... Za dużo przewidywalnych dęciaków ... Jakieś takie nijakie te kawałki ...

Teksty - SŁABIUTEŃKIE ...

Okładka - ŻENADA ... Co niby ma znaczyć to kolorystyczne zestawienie - brudnego białego i czerwonego ? Prowokacja że niby nawiązuje do naszych barw ?

W booklecie - zdjęcia też z czapy wzięte ... Jakieś sztuczne pozowane niby na czasie problema poruszające ... "Frankowicz" "uchodźccy"... Tak są podpisane ...

Rozumiem że Kazelot chce trzepać kasiurę póki może , ale robienie starych fanów w człona - to słabe jest działanie ...

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 02:07:19 
Awatar użytkownika

Posłuchałem sobie jeszcze, nawet więcej, niż raz. Nie zgadzam się z uwagami do brzmienia, dla mnie nie jest ani lepsze, ani gorsze, choć chyba cieszy mnie fakt, że gitary odgrywają większą rolę, niż na kilku wcześniejszych płytach. Problemem nr 1 w tej chwili wydaje mi się brak sensownych refrenów w większości numerów, zbyt często to jest na odpierdol się i zamiast klamry, spinającej rzecz w całość, dostajemy bełkot. Czasami nie za bardzo wiem, o co Kazikowi dokładnie chodzi. Gdy wiem, jest lepiej, ale nie zawsze, bo część politycznej analizy jest dość płytka. Wtedy muzyka wyprzedza teksty, jak w czasach "Poligono..."
Jest jednak kilka jaśniejszych punktów na tej płycie. Dwa najlepsze wg mnie numery to "Dwururka" (jedyny naprawdę skończony i fajny refren) i "Apokalipsa" (trochę podobny do "Karingi" patent na zakończenie płyty)

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 12:32:48 
Awatar użytkownika

Ja na razie przyzwyczaiłem się do "Madrytu" i to do tego stopnia, że nucę czasami. Widziałem na poprzednie stronie wątku fragmenty tekstów i faktycznie miejscami :zena
Waham się - kupić płytę czy po chamsku poczekać aż się pojawi na YT.

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 13:39:24 
Awatar użytkownika

Ja tam ani nie kupiłem, ani nie czekałem... Będzie winyl, to kupię. Na razie zrobiłem sobie (podobnie, jak przy Hurra!) playlistę z połową kawałków, tak chyba będzie lepiej.

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 15:08:18 
Awatar użytkownika

Winyl jest od pierwszego dnia.

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 15:21:26 
Awatar użytkownika

aha, no to kupię jak będzie okazja. Nie wcześniej.

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 22:04:33 
Awatar użytkownika

Budyń pisze:
Poligono < Hurra < Prosto > Wstyd

(Poligono + Hura + Prosto + Wstyd) < jakakolwiek płyta Spirit of 84 ;-)

How are you?

PostWysłany: ndz, 23 października 2016 22:48:12 
Awatar użytkownika

Miło mi, ale skromne sprzężenie zwrotne tego nie potwierdza, choć to już nie ten wątek ;)

PostWysłany: sob, 03 grudnia 2016 21:46:38 
Awatar użytkownika

Usłyszałem tytułowy "Wstyd". Bardzo dobre, to jest to co lubię w Kulcie. Chyba jednak kupię płytę.

PostWysłany: ndz, 04 grudnia 2016 13:38:26 
Awatar użytkownika

Ukazał się, jakże by inaczej, suplement do "Wstydu". Muzycznie ciekawy, tekstowo chyba jeszcze bardziej nijaki od płyty właściwej. Mam wrażenie, że, jak w przypadku "Hurra", gdyby z tego zrobić jedną płytę bez dwóch, trzech kawałków, wyszłoby to zespołowi i słuchaczom na dobre.

PostWysłany: śr, 04 stycznia 2017 09:09:24 
Awatar użytkownika

Kult - Wstyd Suplement 2016. To ma tylko 26 minut, a nie dałem rady na raz. Modlitwa o wschodzie słońca - niby fajna, ale mam wrażenie, że nie udźwignęli potencjału tej piosenki. Właściwie tylko dla niej kupiłem tę płytę i jestem trochę zawiedziony, bo na koncercie robiła dużo większe wrażenie. No i brzmienie tego Suplementu jest delikatnie mówiąc nieciekawe. Aż myślałem, że coś nie tak jest moim sprzętem grającym. Włączona potem płyta Organka pokazała, że jednak wszystko działa bez zarzutu.

PostWysłany: wt, 17 stycznia 2017 12:26:12 
Awatar użytkownika

Przed chwilą skończyłem słuchać "Wstydu", a też leci "Suplement". To będą pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwa Kultu, których nie nabędę drogą kupna. Nie mam siły dłużej finansować tej agonii.

PS: Jednakowoż muszę szczerze przyznać, że cover Booze & Glory trochę mnie zaskoczył. :shock: Nie dorównuje co prawda oryginałowi, ale i tak jest najlepszym utworem na obu wydawnictwach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.