Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 20:33:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 126  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2006 00:34:14 
Kulcikriu to jedna z niewielu piosenek które ratują Mojego Wydafcę jak dla mnie. Najlepsza ze wtórności w obrębie własnej twórczoćści. Zły brat Krejsi, bardzo złłły :twisted:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2006 18:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
curssssssse you!!! we hatessss you! :evil: :x :twisted:

Piotrek, ale ja nie porównywałem Your Eyes z Salonem tylko z Poligonem.
Na Salonie moim zdaniem akurat są utwory nawet świetne - oczywiście Żydzi na * * * * * i Piotr Pielgrzym na 4 i pół.
A na Your Eyes jest sporo tych utworów na dwa i pół do trzech... no cóż, zawsze się potem okazuje, że są czyimiś ulubionymi :-)
Ale jest i kilka na zdecydowanie wyższym poziomie: Czterej głupcy, Marność czy 6 lat później są bardzo dobre, a Zgroza wręcz świetna...

Natomiast na Poligonie... no dobra, jedziemy:

Pot i krew
Na pierwszy odsłuch najlepiej się zapamiętuje, ale im dalej tym gorzej, przede wszystkim jest to o trzy-cztery minuty za długie... ciągle to samo, nie rozwija się to to ani nie mam urozmaiceń... tekst mi się jednak zupełnie nie podoba, nie czuję tych emocji, co to Pet pisał -

- ogółem * * 1/2

Ujdzie w tłoku.

Park 23
Muzycznie coś to w sobie ma nawet... choć nie aż tak wiele ;-) Tekst mnie denerwuje, bo sprawia wrażenie, jakby Kazik sam się nagrał i puścił swoje stare bełkoty wciąż o tym samym :?

Ogółem znowu * * 1/2, może w porywach do trzech.

Kocham cię a miłościa swoją
Piosenka o bodaj największym potencjale. Bardzo fajnie zagrana, z taką lekkością a raczej polotem, melodyjka całkiem całkiem, na przebój w sam raz. Gdyby tylko napisać dobry tekst i zaśpiewac to z ikrą.. :-( a nie to było przecież niedawno tak, niedawno jak... co za bzdury.
Mogło być bardzo dobrze, jest nieźle, ale zawód.

Ogólem * * *

Kazelot
Nie słyszałem nigdy polskojęzycznej wersji, może to i dobrze, bo się nie załamałem - jest to znowu dość w porządku muzycznie, ale nie kumam po co śpiewać po hiszpańsku?

Kolejne * * 1/2

Prezydent
Ej no nie. Tak słabego tekstu politycznego made y Kazik to jeszcze nie słyszałem. A przy tak oczywistej tematyce to jest rzecz najważniejsza. Muzycznie by uszło, ale tak - nie uchodzi.

Daję * 1/2, pół gwiazdki za ten całkiem ładny klawiszowy motyw.

Tłuszcza
A to dla mnie najlepszy utwór na płycie. Tekst trzyma poziom, może nie jest wielce odkrywczy, ale dobrze napisany i przyznam, że refren naprawdę mi się podoba, do tego konsekwentnie zbudowana warstwa muzyczna, nieco bujająca, ale i niepokojąca - no a raz! dwa! boję się i ja! z refrenu jest chyba najlepiej zaśpiewanym miejscem na płycie - jedno miejsce, gdzie Kazik jakby przypomina dawnego Kazika pełnego ognia.

A kiedy nic was nie ochroni
Trudno mi się tu do czegoś przyczepić, akurat jodłowanie w refrenie mi się jak najbardziej podoba - ale i takie to bez jaja. Właśnie ten utwór mi najbardziej przypomina te wypałniacze z Your Eyes :oops:
To mogła by być naprawde fajna piosenka, ale nawet nie wiem, czego jej brakuje...

Ogółem * * * z minusem, na zachętę.

Bracia
Początkowo zupełnie zwątpiłem - zabrzmiało mi jak odrzut z solowego Kazika. Ale może i nie odrzut? Fakt, że brzmi to zupełnie solowo a nie kultowo, ale aż tak źle nie jest. Ma to swój klimat i rytm.

* * 1/2 będzie.

Lepszych dni nie będzie już
Podzielam tu zdanie Outsidera, który napisał:
Cytat:
Riff całkiem przyjemny. Tak do refrenu jest bardzo fajnie, ale po tekście: "...młodzież totalna poszła do kina, w kinie siedziała piękna dziewczyna..." odpadłem. Zaśpiewane to jest strasznie, nie idzie tego słuchać. Potem znów nieźle. Jak dla mnie jedynym mankamentem tego kawałka jest włąśnie bardzo kiepski refren.

Jeszcze "lepszych dni nie będzie już, ty kapelusz włóż" przejdzie, chociaż gupi to tekst. Z tą dziewczyną, i potem że nietuzinkowo - tragedia. Ale ma momenty całkiem dobre ta piosenka więc

ogółem * * *

Cham
Zachwytów też nie rozumiem. Ale i zarzutów, że smęt też nie. Bardzo klimatyczny utwór, a ten waltornowy riff że tak powiem to dla mnie bezprzeczny best moment płyty. Tekst że pseudogłęboki? Może i tak, chociaz nie przeszkadza mi.

Niezbyt głośno, ale mówię: * * * 1/2

Nie żyję ponad stan
Refren tego utworu to kolejny z jaśniejszych momentów płyty. Nawet bardzo dobry ten refren, bym powiedział!
Reszta utworu może mniej mi podeszła, ale i tu dam...

* * * 1/2

Pan Pancerny
(C)holender, nie zdążyłem się osłuchać, a coraz lepiej mi wchodził. Tekst chyba ciekawy, choć na razie nie wiem o czym :roll: Jakoś dziś rano po raz pierwszy coś przy tym kawałku mi zaskoczyło, więc na razie dam

* * *
ale może by mogło być więcej.

Poligono industrial
Cóż, moge tylko zacytować Budynia tym razem:
Cytat:
*
nie wiem, po jaki chuj to coś?


Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.

kasty pianistów nie mam. czy to na jakiejś specjal edycji?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2006 19:05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
kasty pianistów nie mam.


Masz. Wlacz plyte i "recznie" zacznij przewijac do tylu. Po tym jak licznik wejdzie na "-" ttrzymaj ciagle az do osiagniecia czasu okolo -4:40.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 stycznia 2006 20:20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
z 'Poligono Industr...." uwage dyingbride zwrocily 3 pierwsze kawalki.
1. ***
2. ****
3. ****

reszte rozpracujem pozniej...

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2006 16:31:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
"6 lat później" to moja ulubiona ballada Kultu jest... A przynajmniej była w czasach, gdy najwięcej Kultu słuchałam.
W sumie ostatnio dużo Kultu słuchałam chyba tylko ze względu na wpis mój w tym wątku - od tego czasu wcale.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2006 12:08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
J.T.Fly pisze:
Crazy - generalnie się zgodzę co do PI i Your Eyes, z tym, że płyty są wypełnione podobnymi jakościowo nagraniami. Fakt niezbity. Tylko dwie uwagi:
1. wokal Kazika - na YE mogły sobie być przeciętne utwory, ale ratował je wokal właśnie. Tu ciągnie je w dół.
2. Na PI nie ma 6 lat później, Zgrozy, 4 głupców... Stąd 3 i pół gwiazdki, a nie tyle, ile YE ma.

generalnie mówimy tym samym głosem :-)

ale ale - coś naplątałeś z gwiazdkami; przecież to właśnie Your Eyes dostało u ciebie trzy i pół (z czym pi razy drzwi bym się zgodził też), a teraz dajesz tyle Poligonowi, mówiąc, że ma mniej ? Ja myślę, ze powinien mieć mniej! Trzy i pół to już całkiem dobra rzecz jest.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 stycznia 2006 18:50:44 
Mi to się całkiem podobało jak własnie fragmenty słyszałem.
Choć fakt że to powrót do Kultu ze środkowego okresu.
A na płytę jeszcze przyjdzie czas. Na razie nowych-starych Starych kupiłem. Słucham Gorillla Biscuits i jeszcze muszę nabyć Cryptopsy przed koncertem koniecznie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2006 14:22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_22_960_2005_35_1.html

Ciekawe, i się chyba niestety zgadzam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2006 15:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ciekawe, i nie ze wszystkim ale zasadniczo też bym się zgodził :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 stycznia 2006 20:38:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Jakbym był Łysiakiem, to bym napisał, że takie tezy głosiłem już 5 lat temu. ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2006 01:10:02 
Tygodnik OiZone
Jedynie dla prawdziwych skinheadów ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2006 09:27:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
Zdaje się, że będę jednym z nielicznych obrońców "Poligonu..." Słucham tej płyty od tygodnia i wyrobiłem sobie już pewien pogląd. Otóż jest to dla mnie całkiem niezły wytwór Kultu. O niebo lepszy od beznadziejnego "Salonu", lepszy też od "Tanu" a gdzieś na poziomie "45-89". Czyli bez jakichś rewelacji ale nie podzielam głosów zawodu i rozczarowania.
Przede wszystkim nie rozumiem pomstowania na kazikowy wokal. Owszem, śpiewa inaczej - ale skąd wiecie że to z jakiegoś lekceważenia czy tumiwisizmu? Czy w każdym utworze Kazik ma ryczeć jak w "Ja wiem to"?!
Co do tekstów to przyznaję - są w większej części słabe lub wtórne bądź słabe i wtórne zarazem. No ale nie aż tak by zniechęcały do słuchania warstwy muzycznej.
Jest tu kilka utworów dobrych do których na pewno będę wracał: "Park 23", "Kocham cię a miłością swoją", "Tłuszcza", "Bracia" (best song) i "Nie żyję ponad stan".
Jest kilka średnich, których nie będę opuszczać przy okazji słuchania dobrych ale dla nich samych nie chciałoby mi się uruchamiać sprzętu: "Pot i kref", "Kazelot", "A kiedy nic was nie ochroni", "Lepszych dni nie będzie już"
Jest też kilka słabych, niestety: "Prezydent", "Cham", "Pan Pancerny" i tytułowy "Poligono Industrial".

Ale generalnie jestem mile zaskoczony tą płytą. Spodziewałem się męczarni tak jak przy odsłuchu "Salonu..." a tu niespodzianka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2006 18:57:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
całkowicie zgadzam się z tym, co za chwilę napiszę ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony śr, 25 stycznia 2006 19:01:11 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2006 18:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
ogólnie arasku się z tobą bym zgodził (że nie aż taka słaba), i poza twoją negatywną opinią na temat Chama, który wydaje mi się względnie niezły, pi razy drzwi zgadzam się też z oceną utworów

ale co do wokalu Kazika uważam, że tragedia. Pewnie, że nie musi ryczeć. Może być liryczny (Lewe Lewe), parodystyczny (Kesitzen), udramatyzowany (Pani zabiła pana), zjadliwy (na Wydafcy nie znalazłem przykładu, ale niech będzie chociażby Mars napada), wyśpiewany z zaangażowaniem (Psalm) albo na luzie (Bliskie spotkanie). Ale kiedys była zawsze swoboda w głosie, charakter wokalu był dopasowany do utworu i świadomie ukształtowany. A na Poligonie to wszystko jest mdłe.
Ja bym wcale nie powiedział, że olewa i mu wisi - ja się obawiam, że on już inaczej nie umie :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 19:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pet pisze:
Wlacz plyte i "recznie" zacznij przewijac do tylu. Po tym jak licznik wejdzie na "-" ttrzymaj ciagle az do osiagniecia czasu okolo -4:40.


Problem w tym, że tego nie da się zrobić na standardowych odtwarzaczach. Szczerze mówiąc, mógłbym wysłać do SP Records jakiś list z bluzgami. Moim zdaniem wydali bubla, a tłumaczenie Banana w radiu (podobno), że to "taki myk" jeszcze bardziej mnie wkurza.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1880 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 126  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group