Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:44:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 09:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
tak mnie męczy ten temat i spędza sen z powiek, więc postanowiłem założyć ten temat...
kiedyś jedna z najlepszych polskich kapel rockowych - dziś chyba historia... czy jest jakaś szansa by ten wspaniały zespół zaistniał jeszcze - przynajmniej na koncertach?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 09:39:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...z tego co wiem to w obecnej chwilli raczej nie.......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 09:51:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
szkoda... kurcze byłem na ich koncercie 2 razy (tylko)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 10:09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Armijny Smok pisze:
szkoda... kurcze byłem na ich koncercie 2 razy (tylko)


Mi sie udalo obaczyc ich na zywca cos kolo 5 razy. We wszystkich mozliwych skladach w jakich wystepowali. Kiedys nie bylo drugiego takiego zespolu, na ktorego koncert moglbym maszerowac w koszuli nocnej i szlafmycy obudzony w srodku nocy. Teraz juz mi przeszlo i jak slucham sobie ich nagran to raczej ze wzgledow wspominkowo-sentymentalnych.

Zdrowka zycze

PS: Jeden koncert, Houk (juz w skladzie z typami z Ahimsy) zagral w mojej owczesnej budzie (tj w XLII L.O. im. Marii Konopnickiej). To w ogole byla smieszna historia, bo Maleo, ktory zamieszkiwal calkiem niedaleko, przechodzac pewnego razu kolo mojej szkoly, uslyszal dobywajace sie z niej dziwne dzwieki. A trzeba Wam wiedziec, ze odbywal sie tam wtedy jakis festiwal kulturalny czy cos i grala jakas szkolna kapelka. Maleo wszedl do szkoly, zobaczyl co sie dzieje, spodobalo mu sie i zapytal organizatora tegoz festiwalu, czy tez tam moga zagrac. Organizator sie zgodzil i pare dni pozniej mielismy koncert Houka w szkole. Jjako suport wystapila szkolna kapela pankrokowa Outcast, a ja podczas imprezy robilem za ochroniarza i bramkarza, bo duzy bylem :)

PS: A przy okazji... Budyn! Czy Ty czasem nie grales kiedys w Konopnickiej w ramach takiego festiwalu? A moze byles tylko gosciem? Bo teraz dopiero skojarzylem, ze znalazles sie pozniej na jakiejs fotce w gablotce ze zdjeciami z tego wiekopomnego wydarzenia. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 11:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Z Houkiem to z tego co pamiętam jakąś wypowiedź Maleo to miało być coś nagrywane na początku roku z Sadowskim, ale jak pewnie pamiętacie plany te nigdy nie zostaną już zrealizowane ...
Czy jest coś innego nie wiem. Na razie cieszę się reedycjami.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 12:51:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Pet pisze:
A przy okazji... Budyn! Czy Ty czasem nie grales kiedys w Konopnickiej w ramach takiego festiwalu? A moze byles tylko gosciem? Bo teraz dopiero skojarzylem, ze znalazles sie pozniej na jakiejs fotce w gablotce ze zdjeciami z tego wiekopomnego wydarzenia

tak, tak.... To był rok 1995 chyba. Moi znajomi mieli wtedy zespół o nazwie Wysypisko, jakoś tak się zlożyło, że 90% repertuaru tego zespołu stanowiły kowery Żółtych Słoników, (mieliśmy wspólnego gitarzystę, który był zresztą autorem muzyki do tych kawałków) czyli mojej kapeli ówczesnej, dodatkowo ja napisałem im jeszcze jakieś teksty do ich własnych kawałków, więc gdy wyniknął koncert, wystąpiłem z nimi jako główny wokalista. Później nasze drogi się rozeszły kompletnie. Sam koncert wspominam dość dobrze, choć jak to na tego typu imprezach, choć umawiane było 40 minut dano nam zagrać 30, po czym wyłączono nam prąd.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 14:56:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Ano szkoda, że to już chyba koniec....

Na koncertach Houka byłem trzykrotnie - na Juwenaliach na dziedzińcu UW, gdy poprzedzali Kult i moim zdaniem zakasowali band Kazika - jeden z sympatyczniejszych koncertów, na jakich byłem w liceum - dużo słońca i mocno regałowy repertuar. Potem między Armią i 2TM2,3 na rampie budynku Geologii koło Proximy (1997 - deszcz, wiatr i zimno jak w psiarni, ale koncert wszystkich rozgrzał :) ). Ostatnim razem na "Euro-Juwenaliach" na Agrykoli.

Płytowo zacząłem poznawać późno - dopiero od Generation X. Najbardziej lubię pierwszą płytę, którą poznałem dość niedawno i kompletnie na jej punkcie odleciałem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 15:51:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A ja nietety nie widziałem nigdy Houka na żywo, za to miałem na portkach wychaftowane zielonym, żółtym i czerwonym kordonkiem to fajne logo!
Z płyt najbardziej lubię jedynkę. Koncert też. A i Transmiszym..., trochę mniej Generation. A Extra pana nie znam. No i mam ulubione utwory - ale nie pamiętam wszystkich, więc na razie o tym nie napiszę :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 18:25:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Wydanie "Generation X" zaraziło mnie muzyką tego typu. Houka znałem, lubiłem i słuchałem długo wczesniej niż Armię. Wtedy dużo ich teledysków też leciało w Tv...
Koncertówka to po prostu noizowy czad, sieczka... I TE TEKSTY W PRZERYWNIKACH !!! BOSKIE! :-)
Natomiast "Transmyszyn", to jak dla mnie kanon polskiej muzyki rockowej. Ta płyta spokojnie mogłaby odnieść sukces na zachodzie...
"Extra Pan" - ?
Hmmm...Teego...no.... :roll:

Byłem na paru koncertach, które zaliczam do bardzo udanych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 19:07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 07 kwietnia 2005 14:02:32
Posty: 147
Skąd: Krotoszyn
Boskey pisze:
Natomiast "Transmyszyn", to jak dla mnie kanon polskiej muzyki rockowej. Ta płyta spokojnie mogłaby odnieść sukces na zachodzie...


Płytka wybitna, moja ulubiona z Houka (to darcie ryja, yeeeeaaahhh!!! :D ).

Maleo wspominał rok temu, że zabierze się za nową płytę w 2005 roku... ale tylko wspominał... :cry:

_________________
"Świat to dobre miejsce. Warto o niego walczyć."
- Zgadzam się z tym drugim.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 19:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Boskey pisze:
Wydanie "Generation X" zaraziło mnie muzyką tego typu


eee tam! ja zacząłem słuchać houka od 1995 roku - właśnie od płyty Generation X - tak bardzo chciałbym usłyszeć te utwory

Transmision mam tylko na kasetce - gdzieś przegrywane od kogoś - bardzo mi się podobało.

Extra Pan...pierwszy utwór = zaskoczenie - ale ani na + ani na minus = trochę dziwne

ale takie kawałki jak: Prostytutki,Children of the revolution, ZION, Holocaust, Love is an answer tp dla mnie utwory superenergetyczne i z przyjemnością ich słucham.

Co do Sadowskiego to napradę wielka strata...

mam nadzieję że jutro uda mi się jakoś pogadać z Maleo przed koncertem MRR na ten temat, ale chyba na cud nie ma co liczyć :) - oczywiście to tylko żart

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 22:13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Armijny Smok pisze:
eee tam!


Co "eee tam" ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 maja 2005 22:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Powoli zaczynam się gubić w krótkich formach preferowanych przez niektórych forumowiczów :mrgreen:
PS. Nie dotyczy to powyższego posta w żadnym stopniu.
PS2. Myślałem, że ten wątek posłuży do podobnych rozważań jak w przypadku kilku pozostałych, a tu tylko pytanie o to, co się dzieje z Houkiem.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 16:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
niezupełnie była tak moja intencja :(
myślałem że dzielni forumowicze pokażą jak bardzo tęsknią za houkiem i być może ta inf dojdzie do Darka i może chociaż jakiś pożegnalny koncert da się załatwić - bo z tego co tam kiedyś Maleo mówił to na woodstock podobał mu się Killing joke i może tak łatwo z ostrej muzy nie zrezygnuje... ale skoro taki jest odzew, to... chyba z tego nici :(

w każdym razie myślę że jest jeszcze nadzieja :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 maja 2005 16:44:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Może doszłoby to szybciej, gdyby było napisane na forum Maleo Reggae Rockers, jeśli takie istnieje (nie wiem, nie sprawdzałem) :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group