Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:42:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 18:27:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
Flipper - fajna muza


Cztery lata temu reaktywowali się po raz drugi, a w ciągu ostatniego roku ukazywały się reedycje ich starych albumów.

Mam ich płytę z 93 roku co się zowie "American Grafishy" - jest brud i rzęchot = fajnie jest, a kawałek "Full Speed Ahead" polecam mocno.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 19:22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Obrazek
od niedawna mamy dwie płyty flippera

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 20:09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ciekawa lista, lubie takie rzeczy, bo dzieki nim mozna poznac sporo mniej znanych, a dobrych zespolow (ja np. dzieki tej liscie blizej zapoznalem sie z The Vaselines - mysle, ze uwagi Kurta na temat tego zespolu sa calkiem trafne :) )
Cytat:
21. The Raincoats - The Raincoats

Oni to chyba nawet grali w Polsce, w Remoncie, w poznych latach 70 - byl to chyba pierwszy koncert punkowej kapeli z zagranicy w Polsce :) ( http://www.mitologie.eu/michasz/main.ph ... ewsIndex=1 ) Fajnie, ze jest na liscie, myslalem, ze to zupelnie zapomniany zespol, a jednak jest o nim w necie sporo informacji, czyli wychodzi na to, ze sie pomylilem.
Cytat:
46. The Wipers - Is This Real?
47. The Wipers - Youth Of America
48. The Wipers - Over The Edge

To tez bardzo lubie, dla mnie to klasyka post-punku. Ciekawostka jest fakt, ze jeden utwor z plyty ''Youth of America'' byl w latach 80 na liscie przebojow Niedzwiedzkiego :shock:
Cytat:
1. The Stooges - Raw Power

O, wiedzialem, ze lubil The Stooges, ale nie wiedzialem, ze az tak.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Ostatnio zmieniony czw, 08 października 2009 20:15:42 przez Prazeodym, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 października 2009 20:10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
http://www.youtube.com/watch?v=4Ul4nbgta1Q

Flipper - Scentless Apprentice(Nirvana cover)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 października 2009 07:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
od niedawna mamy dwie płyty flippera



Gdzie kupiliście?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 października 2009 08:38:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pet pisze:
Gdzie kupiliście?

dostaliśmy w prezencie od firmy Isound (co wydała der Prozess), oni są dystrybutorami to powinni mieć : Album i Gone fishin..... obie super ale ta druga podoba mi sie bardziej...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 października 2009 08:54:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Dzięki!

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 listopada 2009 11:12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Given to fly pisze:
Live at the reading

Przesłuchałem. Świetne! Bije na głowę "From The Muddy...".

Niesamowite jest to, że Pearl Jam również w tym roku wydał genialną archiwalną koncertówkę z 1992 roku. Przydałby się teraz jakiś "live" Soundgardena z epoki.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 00:07:36 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Właśnie skończyłem oglądać dokument "About a son". Film składa się z dźwiękowych zapisów wywiadów z Cobainem i z obrazów z Aberdeen, Olympii i Seattle. Warto obejrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 08:40:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
a jak ogladałeś?
DVD, jakaś tv czy you tube?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 11:45:23 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
chiński serwis tudou:
http://www.tudou.com/programs/view/cUghZ5l6VtA/

edit: nie znalazłem dvd w polskich sklepach, zostaje amazon, ebay...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 14:49:48 

Rejestracja:
czw, 10 grudnia 2009 16:09:06
Posty: 19
Skąd: Czewa
Nevermind jest wielkie, co by sobie ktokolwiek nie pisał. Płyta - pomnik, nawet nie patrząc przez pryzmat jej wielkiego znaczenia dla rocka trzeba oddać, że to zbiór naprawdę świetnych, czadowych, melodyjnych kawałków. Mój fejwryt to chyba Stay Away 8)

Unplugged uwielbiam, a In Utyero które nabyłem na cd jakoś mi się nie podoba w całości. Gdybym miał gwiazdkować to 3/6 byłaby adekwantną oceną, bo jednak z 3, 4 kawałki są bardzo dobre (np. Pennyroyal Tea i Serve and Servants).

Z Bleach znam kilka kawałków - dużo inspiracji The Melvins, dużo Soundgarden z pierwszych płyt. Pewnie płytka bardziej by mnie porwała od In Utero ale raczej nie wrócę do Nirvany w ciągu najbliższych miesięcy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2009 03:44:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Obejrzałem About a son.Orginalny film w sumie,bo co innego wizja a co innego fonia,tyle,że obrazy sie ładnie wpasowują we wszystko.Jako fan widziałem praktycznie wszystko z Nirvaną a pare ciekawostek trafiłem.

Co do płyty Bleach to warto zdaniem mym kupić remastera z tego roku.Brzmi wszystko mocniej,głośniej i bardziej profesjonalnie.

Z reading 1992,także wypuszczonego w tym roku jeszcze nie zaznajomiłem się w 100%,ale poza doskonałą wizją to audio wolę z boota,bo jak dla mnie proporcje są fajniejsze.

...odnosząc się natomiast do samego Neverminda to mam tak jak z innymi płytami tegoż zespołu.Lubie piosenki,ale nie przemawiają do mnie nagrania studyjne w większości.Smells i Come as you are to jedyne "wykonania" które lubie z Nevermind.Reszta się sprawdza tysiąc razy lepiej chociażby na reading a Something in the way z BBC session jest poprostu genialne.

Z gwiazdkowaniem dalej mam problem,bo chyba tylko Unplugged ma u mnie ***** a tak to co do reszty trudno mi się zdecydować.

Ciekawe czy w 2011 na 20 lecie Neverminda Geffen wypuści remastera co tylko przedłuzy i tak ponadczasowy wydźwięk tego albumu :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2009 13:08:04 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Given to fly pisze:
Obejrzałem About a son.Orginalny film w sumie,bo co innego wizja a co innego fonia,tyle,że obrazy sie ładnie wpasowują we wszystko.Jako fan widziałem praktycznie wszystko z Nirvaną a pare ciekawostek trafiłem.

Ja się po tym filmie mocno wciągnąłem, wczoraj poczytałem w księgarni pamiętnik Cobaina, gdybym miał wtedy przy sobie te 4 dychy już bym nabył zapewne:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 stycznia 2010 15:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
obejrzałam wczoraj dokument do dostania na dvd kurt&courtney, który idzie za tropem sugestii, że love była zamieszana w smierc kurta. w sumie jestem niexle zniesmaczona. to stary film, ale bazuje na wywiadach z ludźmi , no nie wiem jak ich nazwac. w każdym razie połowa z nich jest nieźle nacpana, a inni gadają z nienawiści lub dla kasy. generalnie oprócz jakiejś ciotki kurta reszta to menele i degenerka. w tym ojciec courtney. żałosne środowisko. nic ciekawego, tylko taki żal. jeśli otaczali go tacy ludzie, to naprawdę współczuję.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group