Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 22 września 2018 20:58:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 marca 2013 22:30:57 
Awatar użytkownika

U mnie "Nowe sytuacje" są bardzo wysoko. IMHO płyta ma w zasadzie tylko jeden słabszy utwór ("My lunatycy").
Zasadniczo również stuknę się z pilotem - :piwo:

Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 marca 2013 14:18:46 
Awatar użytkownika

Kontynuując luźne dygresje - czytałem ostatnio jakiś stary wywiad z Ciechowskim i zaskoczył mnie fakt, że jako płytę, która najbardziej wpłynęła na to, iż wczesna Republika brzmiała tak jak brzmiała, wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów. Nie chodzi o bezpośrednią inspirację brzmieniową, ale o odejście od rockowego schematu. Fajnie :)

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2014 21:03:55 
Awatar użytkownika

pilot kameleon pisze:
Prazeodym napisał:
Forumowi fani Republiki (Pippin? Wuka? Pilot) - też tak trochę macie czy jestem (i gość ze Screenagers też) jakiś dziwny?

U mnie zero pytań: wczesna Republika to ***** (debiut, dwójka i zbiór singli).

..byłem wczoraj na 3 stawach na Nowych Sytuacjach.Zbigniew Krzywański, Sławomir Ciesielski,Leszek Biolik , na wokalach Piotr Rogucki, Jacek Szymkiewicz ( tyż flet) , na klawiszach nie wiem kto grał...

Dlaczego warto było się wybrać na koncert
1. koncert niebiletowany :)
2. jeśli ktoś lubi (lubił) muzykę zespołu to nie był rozczarowany. Materiał
doskonale wytrzymuje próbę czasu.
3. muzyka od strony technicznej brzmi czysto i klarownie.
4. na koncercie większość publiczności wiedziało o co cho..mało osób przypadkowych.
5. cóż było robić w tak piękny wrześniowy ciepły wieczór :wink:

Trudno jest mi powiedzieć , jak ta muzyka będzie brzmiała w klubach. Na powietrzu było ok.
W jednym z kawałków P. Rogucki sypnął się z tekstem do tego stopnia,że mało nie chciałem wskoczyć na scenę, odepchnąć pana od mikrofonu i naprawić to co popsuł :) Generalnie dał radę.
Natomiast wokale jak i całość występu J. Szymkiewicza..tj.między innymi wyczucie klimatu.. oceniam na bardzo dobry z plusem..i wiewiórką!

Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 września 2014 20:34:00 
Awatar użytkownika

trochę nie w temacie, ale myślę sobie jak Grzegorz C. musi się przewracać w grobie, gdy patrzy i wie, że szyldu Republika (jak też dawniej Republikanów w Polsce reprezentował M.Markiewicz) używał Bronisław od listy a teraz z republikańską tiwi obnosi się niedawny gość kozetki u Kuby W. Tomasz Terlikowski... :?

Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 08:43:39 
Awatar użytkownika

Tak jakby on wymyślił to słowo.

Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 12:10:27 
Awatar użytkownika

Prazeodym pisze:
wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów

Nie spodziewałbym się :shock: ale świetnie!

Ale czy DK na tej płycie odchodzą od rockowych schematów? Hmmm... taki np: "Stealing People`s Mail" to przecież rock and roll z punkowym zestawem przypraw!

Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 września 2014 14:13:02 
Awatar użytkownika

wywiad z G.C. pisze:
Co było dla Ciebie przełomem, sygnałem do powrotu do rocka? [po latach słuchania jazzu - przyp. Prazeo]

Jedna płyta Dead Kennedys. To się oczywiście budowało stopniowo, były płyty punkowe, Dire Straits, Stranglers, ale dopiero Kennedys wytrącili mnie z równowagi - i płyta B-52s. W związku z nią zorganizowałem naradę zespołu, wszyscy mieli obowiązek jej posłuchać i od razu stało się jasne, że Krzywański nie może grać bluesowych solówek. Na Zachodzie to oczywiście nie były nowości, oni tworzyli w ciągu kulturowym, ale u nas ten ich ogon nigdy nie zaistniał. Nowa fala pojawiła się u nas znikąd.

Trochę może namieszałem, chodziło mi o to odcięcie się od przysłowiowych bluesowych solówek. W innym wywiadzie powiedział, że chodzi właśnie o debiut Kennedysów, ale nie mogę znaleźć tak na szybko.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 września 2014 12:42:13 
Awatar użytkownika

Prazeodym pisze:
czytałem ostatnio jakiś stary wywiad z Ciechowskim i zaskoczył mnie fakt, że jako płytę, która najbardziej wpłynęła na to, iż wczesna Republika brzmiała tak jak brzmiała, wymienił on..."Fresh Fruits For Rotting Vegetables" Kennedysów. Nie chodzi o bezpośrednią inspirację brzmieniową, ale o odejście od rockowego schematu. Fajnie

Czy nie z jakiegoś przedpotopowego numeru Tylko Rocka aby? Bo pamietam, że w jednym z pierwszych numerów coś tam mówił o tych Kennedysach.

PostWysłany: wt, 23 stycznia 2018 14:29:57 
Awatar użytkownika

Będzie ulica Grzegorza Ciechowskiego w Poznaniu.

Cytat:
Warto podkreślić, że ostatni koncert Republiki z Grzegorzem Ciechowski miał miejsce właśnie w naszym mieście - dodał radny

Byłem na tym koncercie! Ale wydaje mi się, że kiedyś sprawdzałem w ksiażce biograficznej i wychodziło, że jeszcze z jeden czy dwa koncerty przed śmiercią były...

PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2018 20:34:07 
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]