Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:43:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 czerwca 2008 12:34:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Depesz pisze:
Peregrin Took napisał:
Niestety nie. Dotarłem tylko do jednego nagrania kiedyś i to bez Gawlińskiego, z jakimś innym wokalistą.


Tym wokalistą był prawdopodobnie Mariusz Lubomski,bo on chyba przez jakiś czas był wokalistą...Tak mi sie zdaje Rolling Eyes





Peregrin Took napisał:
Niestety nie. Dotarłem tylko do jednego nagrania kiedyś i to bez Gawlińskiego, z jakimś innym wokalistą.



...ze strony Republiku wklejam ja:

Wracając do roku 1986. Tego lata na festiwalu �Poza Kontrola 7� - trzej Republikanie już �rozwiedzeni� występują z basista Stranglers J.J.Burnelem jako efemeryczy Out Of Control w czterech utworach dusicieli - czwarty Republikanin tym razem zasiadł na widowni.
Zespół bez Grzegorza Ciechowskiego postanawia grać dalej, pod nazwą Opera. Wokalistą - tymczasowo - zostaje Sławomir Ciesielski.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 czerwca 2008 12:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ha! To zupełnie mi się wszystko pomieszało. Dzięki!
(Sławek - czyli perkusista Republiki, jakby ktoś nie wiedział)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 czerwca 2008 07:48:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
szukaliście Opery a ja właśnie ją przypadkiem znalazłem :)
do ściągnięcia tu: http://musicblog-piotrk.blogspot.com/2008/02/opera.html
w ogóle ten blog ma dużo ciekawostek

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 czerwca 2008 10:10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A ja właśnie, przegrywając :oops: jednemu z forumowiczów "Roskilde", zauważyłem ciekawostkę - koncert Republiki w Roskilde odbył się DOKŁADNIE 24 lata temu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 listopada 2008 18:45:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...w Wszystkich Świętych pokazywali program poświęcony pamięci G.Ciechowskiego...Muzycy "różnej maści" grali kawałki Republiki i Obywatela G.C. .....i Grzegorza Z Ciechowa....No właśnie...piosenkę "Piejo kury piejo" śpiewała(?!? :shock: ) a raczej skrzeczała ta Maria Awaria...no normalnie nie mogę...jak zaczyna się pokazywac w telewizji przełączam na inny program....no nie mogę i już!!!
Reszta muzyków , chociaż nie cały program widziałem dosyć pozytywnie , fajna wersja "Telefonów" wykonywana przez K. Nosowską . Chyba był też Atrakcyjny Kazimierz z zespołem w którym na gitarze grał Zbigniew Krzywańskim grali kawałek z "Nowych Sytuacji" ...zatytułowany"Halucynacje" wszystko to przeplatane urywkami wywiadów z śp.Grzegorzem.....Był także Rysio Rynkowski i Grzegorz Turnał... Niezłe to wszystko było....
P.S. W pewnym czasie właściwie po śmierci G. Ciechowskiego zrobiła się jakby moda na Republikę i twórczość okołorepublikańską...i jakby średnio mi się to wszystko podobało. Byłem bodajże w 1994 roku na koncercie Republiki u nas na Bytkowie...na sali było nas....bo ja wiem góra 40 osób. Byli.. a owszem prawdziwi fani w czarnobiałych krawatach...i tak wszyscy sobie siedzieliśmy , a zespół grał, grał i grał a potem skończył...nie żeby nudą wiało, repertuar był "klasyczny", ale jakoś tak trudno było Republice powrócić , może nie już na szczyty , ale powiedzmy "znależc się w grze"....no a potem cały ten zachwyt i w ogóle "ą" "ę"......zupełnie mi się to nie podobało ta cała medialna moda...Artystę to trzeba szanowac za życia , a nie jak już jest "po ptokach"jak to się mówi. To chyba na tyle..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 listopada 2008 19:27:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Wuka, jesteś u mnie na krótkiej liście za niewymienienie Lipali wśród "artystów różnej maści". Z tymże czytałem jakiś kawał czasu temu wywiad z Lipą - zaczynał swoją muzyczną przygodę od grania coverów Republiki, więc jak najbardziej na miejscu było to, że Lipali zagrało "Białą Flagę". Za pierwszym przesłuchaniem miałem trudność z przełknięciem, a potem się zauroczyłem...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 listopada 2008 08:46:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
fajna wersja "Telefonów" wykonywana przez K. Nosowską
Przez Heya.
Oglądałem tak z pół godziny. Potem musiałem wyjść.
WUKA70 pisze:
był też Atrakcyjny Kazimierz z zespołem w którym na gitarze grał Zbigniew Krzywańskim grali kawałek z "Nowych Sytuacji" ...zatytułowany"Halucynacje"
Nie... Kazimierz nie... Krzywański zgoda, ale śpiewał tam niejaki Jacek Bończyk. Ci dwa panowie kilka lat temu wydali nawet jakąś płytę pod szyldem "Bończyk i Krzywański".

Słyszałem że mieli też grać Raz Dwa Trzy. Co grali? Jak wyszło?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 listopada 2008 16:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
WUKA70 napisał:
był też Atrakcyjny Kazimierz z zespołem w którym na gitarze grał Zbigniew Krzywańskim grali kawałek z "Nowych Sytuacji" ...zatytułowany"Halucynacje"
Nie... Kazimierz nie... Krzywański zgoda, ale śpiewał tam niejaki Jacek Bończyk.

..tak musiało byc.....płyta nazywa się bodajże "Depresjoniści"....
Uldor pisze:
Wuka, jesteś u mnie na krótkiej liście za niewymienienie Lipali wśród "artystów różnej maści".

....wiesz , nie widziałem całego tego programu , dlatego Lipa mi umknął...
Peregrin Took pisze:
Słyszałem że mieli też grać Raz Dwa Trzy. Co grali? Jak wyszło?

....grali grali....ale za chiny nie umiem sobie przypomniec co ...głowe mam dzisiaj nie do myślenia ...

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 20:56:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..W media Markcie widziałem taką oto płytę:
Sławomir Ciesielski i Kije...


Obrazek

....z takimi oto utworami:

1. Lodówka /szron/
2. Dziwne Techno 2
3. śmierć W Bikini
4. Basenowy
5. łowy W Dżungli
6. Mamut
7. Oye Como Va
8. Inne Techno 1
9. Oranż
10. Halucynacje...
11. Układ Sił
..płyty sobie nie kupiłem.....bo nie chciałem się rozczarowac. Ale jak jeszcze raz ją spotkam to chyba się zdecyduję...

...krótka recenzja z netu.....

Na ich debiutanckim krążku, obok siedmiu kompozycji Sławka Ciesielskiego, są również cztery wersje znanych przebojów: „Oye Como Va” z repertuaru Santany oraz „Śmierć w bikini”, „Układ sił” i „Halucynacje” Republiki.

Na płycie możemy odnaleźć bardzo zróżnicowane klimaty: od utworów subtelnych, relaksujących, poprzez fragmenty etniczne, taneczne i transowe, do riffowego, niemal metalowego grania. Między tą misternie utkaną pajęczyną dźwięków pojawiają się nuty humoru i pastiżu.

Jedyne w swoim rodzaju instrumentarium użyte do nagrania przenosi w zupełnie inne niż przywykliśmy, rejony muzyczne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 17:07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
......dostałem od Mikołaja płytę z muzyką Republiki i Grzegorz Ciechowskiego graną przez Kwartet Śląski. Jeszcze nie słuchałem . Jak posłucham to coś napiszę...

Edit:
1.Tak , Tak ...To ja...
W życiu bym nie poznał ,ze jest to utwór G. Ciechowskiego...
2. Nie pytaj o Polskę...
Linia melodii jak w oryginale, przynajmniej na początku...
3. Sexy Doll
Wolniutko jak wykonanie tej piosenki przez zespół w późniejszym okresie działalności, nie tak dynamiczny jak pierwotna wersja....
4.Biała flaga....
Niezłe.....Skrzypce to pianino...
5. Mamona....
Skrzypce to Grzegorz....Ta piosenka jest zagrana dla pieniędzy....
:wink:
6.Kombinat ..
....Zaczyna się od "brzdęk , brzdęk" palcami bez smyczka...
7.Paryż Moskwa 17:15....
Początek utworu nie pozwoliłby mi na jego identyfikację...ale tylko sam początek....a dalej to znowu bym nie rozpoznał... a potem znowu na chwilę wraca znajomy motyw...ale znów tylko na chwilę....
8. Telefony....
...jaki numer mam wykręcic do kogo z Was?...i wszystko jasne....
9. Nowe Sytuacje....
Świetne , chyba najbardziej rozpoznawalny utwór, zagrany z werwą....przydało by się pianino!.... i wokalista by się przydał....chooo cho cho chooo cho cho chooo cho cho aaaaajajajjj.....
10. Gadające głowy...
....Gagagagagagagagadadadadające głowy.....motyw gitarowy bardzo fajnie zagrany...
11. Masakra...
Jak jakiś "Lutos" ....chociaż gdzieś tam słychać ,że....wolę masakrę... :wink:
12. Moja krew.....
...Politycy przelewają ją.... na tajne konta tajna broń....Moja krew i Twoja też....
Prawie klasyczne wykonanie w swoim monotonnojednostajnym tempie....do czasu oczywiście.....jak w oryginale...
Kończy się "szaleńczą jadą" Kwartetu.... :D
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 20:31:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
....na oficjalnej stronie G. Ciechowskiego...
http://ciechowski.art.pl/ciechowski.html
w dyskografii jest informacja o płycie "Bez prądu"...szczerze mówiąc to nawet o tej płycie nic nie słyszałem...a to dla fana chyba wstyd... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 20:50:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
WUKA70 pisze:
Bez prądu
Pisałem o niej na drugiej stronie tego wątku. Mam ją w boksie, ale na pewno wyszła kiedyś tak "normalnie".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 grudnia 2008 07:19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Peregrin Took pisze:
WUKA70 napisał:
Bez prądu
Pisałem o niej na drugiej stronie tego wątku. Mam ją w boksie, ale na pewno wyszła kiedyś tak "normalnie".

...no tak..pardonsik, prdonsik.... :wink: ...nie zauważyłem ....albo raczej zapomniałem.....skleroza? 8)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lutego 2009 14:26:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 22:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
To na ostatnim! koncercie "Republiki" nie byliście?- Od Nowa coroczny i ostatni koncert pamięci GC połowa grudnia.
Oświadczyli, że formuła się wyczerpała, moją dość, zbyt dużo ich to kosztuje, energii, czasu, ćwiczeń itp.
Ostatni koncert jak i te poprzednie 4 lata w wstecz na których byłem świetne!
Niesamowite emocje, wzruszenia, zdarzenia - kto był wie o czym mówie
Były podziękowania , sto lat, bisy, wzruszenia.
piszę o samym koncercie republiki, bo Made in Poland z ciesielskim na perkusji wypadł bardzo słabo, Rejestracja też,( a że nie był to mój subiektywny odbiór świadczyły kamienne miny, kłótnie i zalewanie pały w barze przez rzeczonych - byli tak zdołowani, że nawet nie podszedłem pogadać ) jedynym jasnym punktem był koncert Lao Che - laureata i jakiejś małej zdolnej dziewczynki.

Ale na koniec Kierownik Klubu oświadczył, że teraz on się podejmuje zorganizować coś za rok, zaprasza, ale jeszcze nie wie na co - a że mam żonę republikankę to pewnie jak co rok pojadę :D

Byłem na "słynnym " koncercie Republiki w Jarocinie 84(czy 5?) - oj działo się! Po tym koncercie stwierdziłem, że to wielki zespół.
jak nie ma w wątku relacji z niego (nie czytałem :oops: ) a są zainteresowani to mogę powspominać

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lutego 2009 14:29:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja chętnie posłucham!

A Republikę widziałem raz - w Poznaniu, 11.11.2001, niewiele ponad miesiąc przed śmiercią Grześka. Nie wiem czy to nie był ich ostatni koncert...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group