Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:11:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 21 grudnia 2018 21:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wiesz, obejrzałem galerię zdjęć z koncertów z Suwałk, z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych i pomyślałem to samo. Zapach wręcz poczułem!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 grudnia 2018 23:20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Wiesz, obejrzałem galerię zdjęć z koncertów z Suwałk, z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych i pomyślałem to samo. Zapach wręcz poczułem!


Coś w tym jest... Podrzuć linka do galerii, man!

Pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych to najlepsze lata w znanej mi bezpośrednio historii i moje wrażenia wywołane oglądaniem tego filmu z Suwałk nie są bynajmniej prostacką nostalgią - po prostu wyraźnie czuję, że byłem świadomym świadkiem pewnej wspaniałej ery, po której zaczęło już być tylko gorzej.

Aż se włączyłem Soul Ammunition na maksa głośno ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 grudnia 2018 23:35:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
https://www.facebook.com/andrzejaloiz.d ... 668&type=3

https://www.facebook.com/andrzejaloiz.d ... 342&type=3

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 01:24:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
podlinkowany fragm. koncertu jest z marca więc tylko co najwyżej był to czas Wielkiego Postu ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 08:09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki za sprostowanie. Nie byłem pewny formatu daty, a sprawdziłem, że domniemany 3 czerwca był dniem po Bożym Ciele w 1994 roku :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 18:32:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
https://www.facebook.com/andrzejaloiz.d ... 668&type=3

https://www.facebook.com/andrzejaloiz.d ... 342&type=3


WOW. Pooglądałem ze ściemnionego konta (kąta? skompaobok?) i czuję się jakbym się katapultował wprost w tamten klimat. Ale jazda! Większość tych kapel widziałem na żywo w podobnym okresie, tyle że nie w Suwałkach.

Masz rację, pisząc że
antiwitek pisze:
Zapach wręcz poczułem!


...dokładnie tak jest! I ile świetnej zabawy i wolności. No i zero pierdolonych telefonów wycelowanych w scenę albo w kaczy dziób użytkownika.

Obie galerie na sześć gwiazdek!

PS. Żeby było śmieszniej, na kilku fotach znalazłem babkę od siebie z pracy. Nigdy bym jej (babki) nie podejrzewał o podobny poziom załoganctwa, hehehe

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 grudnia 2018 19:59:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Świetna historia!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 17:31:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Tyler Durden pisze:
No i zero pierdolonych telefonów wycelowanych w scenę

Gdyby nie te pierdolone rejestratory audio-video i Ci "idioci" z kamerami - nie można by dziś nawet obejrzeć czegokolwiek z tamtych czasów (tak, kawałek "Pain" naprawdę fajnie zagrany)... Co powiedzą ludzie za 20 lat o pierdolonych telefonach skierowanych na scenę? Może nic, bo już nie będzie świata, a może podziękują, że ktoś zrobił fajną fotkę zespołowi albo nagrał fragment koncertu, bo o takiej muzyce będzie można już tylko przeczytać w archiwum postforumowym...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 17:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie obrażaj się Smoku. Nie chodzi mi o rejestrowanie koncertów, tylko o plagę oglądania całego wydarzenia (koncert, impreza sportowa, a nawet obrazy w galerii sztuki) nie na własne oczy, tylko przez podgląd na ekranie telefonu. Dla mnie to jest plaga - czym innym jest kamera ustawiona na statywie, kilka różnych perspektyw/planów nagrania, a czym innym obecność na widowni, gdzie mnóstwo ludzi trzyma przez cały czas telefon w ręku i nagrywa wszystko jak leci, bez ładu i składu, często w podłej jakości - nie przekłada się to zwykle na dający się wykorzystać bootleg video, a bardzo przeszkadza pozostałym uczestnikom. Ja np. bardzo nie lubię sytuacji w której zamiast skupić się na tym co na scenie, muszę rozpraszać się niebieskim światłem ekraników których całe mrowie oddziela mnie od artystów. Rozwijając nieco problem - po co np. fotografować obrazy w muzeum (wszystkie, jak leci!) zamiast pooglądać je z bliska, popatrzeć i zwrócić uwagę na szczegóły? Przecież w większości przypadków te obrazy są dostępne na stronach internetowych galerii i muzeów. Przyznam, że sam robię zdjęcia podczas odwiedzin w muzeach, ale to w jednym, bardzo konkretnym celu, a mianowicie po to, żeby wrzucić je do naszego wątku zagadkowego tu na forum!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 18:14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
W strasznych czasach przyszło nam żyć. W strasznych. :sofa:

Kiedyś to było lepiej.

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 18:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pet pisze:
W strasznych czasach przyszło nam żyć. W strasznych.

Kiedyś to było lepiej.


Zgadzam się w obu przypadkach - zauważ, że dla tych ludzi z Kasprzakami to była prawdopodobnie *jedyna* możliwość słuchania swojej muzyki w innym niż koncert otoczeniu

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2018 21:59:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Osobiście lubię nagrywać telefonem pojedyncze kawałki. Mam pamiątkę do której potem wielokrotnie przez lata wracam i jaram się jak dawniej gdy słuchałem muzyki na kasetach.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 grudnia 2018 19:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ja bym nie narzekał tak na obecnej czasy. Na jakiejś tam współczesnej, polskiej, niezależnej scenie, którą, hehe, trochę współtworzę, na koncertach jest super klimat i nikt nie wymachuje telefonami. Na mainstreamowych gigach już gorzej...

Cytat:
po prostu wyraźnie czuję, że byłem świadomym świadkiem pewnej wspaniałej ery, po której zaczęło już być tylko gorzej.


Ja lata 90 pamiętam jak przez mgłę, z perspektywy małego dzieciaka, ale nie wiem czy to aż taka wspaniała era. Jasne - dużo super rzeczy się wtedy działo (choćby właśnie na scenie muzycznej), bardzo lubię ówczesną modę, popkulturę itd. ale myślę, że pod wieloma względami to jednak wciąż były przejebanie ciężkie czasy, pełne masy problemów, które mimo wszystko dzisiaj już tak nie doskwierają. Jasne: dzisiaj są inne problemy, no ale... Mówię oczywiście o polskiej perspektywie, ciężko mi porównać lata 90 i dzisiejsze czasy w innych krajach, nie znam aż tak tamtejszych realiów. Inna też sprawa, że piszę o tym z perspektywy mieszkańca Łodzi, którą uboczne skutki transformacji ustrojowej mocno przeorały.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 grudnia 2018 17:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Tyler Durden pisze:
Nie obrażaj się Smoku.

Nie obrażam się... po prostu kwestia rejestracji koncertów nie jest jednowymiarowa...

Tak trochę wracając do tematu:
phpBB [video]

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 grudnia 2018 17:34:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
zauważ, że dla tych ludzi z Kasprzakami to była prawdopodobnie *jedyna* możliwość słuchania swojej muzyki w innym niż koncert otoczeniu


Zauważam. Co nie zmienia faktu, że zamiast skupiać się na przeżywaniu koncertu, to koncentrowali się na tym, żeby w odpowiednim momencie przełożyć kasetę na drugą stronę, natomiast jakość takich nagrań była jeszcze gorsza niż obecnie z telefonu.

Natomiast jeżeli chodzi o utyskiwanie na telefony na koncertach w 2018 roku, to jest to chyba odpowiednik narzekania na to, że młodzież nosi długie włosy w 1978. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group